Zo'n half jaar geleden introduceerde Palm drie nieuwe PDA's. De Zire moest de onderkant van de markt gaan bedienen en was vooral gericht op de beginnende PDA gebruiker. Maar aan de zakelijk markt werd ook gedacht in de vorm van de Tungsten T en de Tungsten W. De naam die Palm voor beide PDA's heeft gekozen is nogal misleidend want je zou verwachten dat beide PDA's dezelfde hardware delen. Maar niks is minder waar. De Tungsten T heeft een 144MHz ARM CPU en draait onder PalmOS 5.0. De Tungsten W is echter een PalmOS 4.1 PDA en uitgerust met de bekende 33MHz DragonBall VZ. Hier staat echter tegenover dat de Tungsten W zowel een GSM-telefoon als een GPRS-modem heeft ingebouwd.
HardwareZone heeft een Tungsten W weten te bemachtigen en heeft daar een review over geschreven. Als PDA voldoet de Tungsten W, maar er zijn snellere PDA's te verkrijgen. Als telefoon voldoet hij ook, maar met wat kanttekeningen. Zo heeft de Tungsten W geen ingebouwde microfoon en speaker. Om hem als telefoon te gebruiken moet je een kabeltje erin steken, voorzien van een oordopje en een microfoon. Niet echt handig als je hem echt als telefoon wilt gebruiken. Het sturen van een SMS-bericht wordt makkelijker gemaakt door het QWERTY-toetsenbord dat echter door de kleine afmetingen niet geschikt is voor mensen met dikke duimen. Met de GPRS-functies zit het wel goed, surfen op het internet of het ontvangen en verzenden van e-mails gaat namelijk buiten verwachting erg goed:
Until the day that we are able to enjoy the full features of a PDA and mobile phone on a single device at a reasonable price, we will have to make do with what is out on the market. Palm’s addition of the Tungsten W into this mix certainly adds spice with its features and relatively affordable price tag. It will be interesting to see how the Tungsten W fairs against some of the other offerings from Sony Ericsson and Nokia.
