Black Friday = Pricewatch Bekijk onze selectie van de beste Black Friday-deals en voorkom een miskoop.
Tip de redactie

Apple iPad 3G komt op 30 april uit in Amerika

Door Wout Funnekotter, 20 april 2010 18:14114 reacties

Apple heeft officieel aangekondigd dat de 3g-versie van de iPad vanaf 30 april wordt verstuurd naar mensen die een pre-order hebben geplaatst. Dezelfde dag zal het apparaat ook in winkels van Apple te krijgen zijn, vanaf 629 dollar.

Apple iPad (groot)Volgens Apple moet het nieuwste model op een volle accu negen uur lang kunnen surfen via een 3g-connectie. Als de 3g-verbinding niet wordt gebruikt, houdt het apparaat het tien uur uit, net als het eerder geïntroduceerde model. De prijs van 629 dollar voor de 16GB-versie betekent dat gebruikers voor de 3g-functionaliteit 130 dollar extra betalen.

Apple heeft nog niet bekendgemaakt wanneer de iPad 3G in Nederland uitkomt. Eerder kwam via de actievoorwaarden van een spelletje op het sociale netwerk Hyves naar buiten, dat de introductiedatum voor de versie zonder 3G mogelijk in september zal zijn.

Reacties (114)


VIA komt met compacte Artigo-barebone

Door Dimitri Reijerman, 20 april 2010 17:4568 reacties

VIA Technologies heeft een compacte barebone geïntroduceerd. De Artigo A1100 heeft een VIA Nano-processor die werkt op 1,2GHz en kan dankzij de passieve koeling en hardwarematige hd-versnelling interessant zijn als eenvoudige htpc.

De nieuwe barebone in de Artigo-serie van VIA meet 146x52x99mm en weegt circa 0,6kg. Op het pico-itx-moederbordje is een VIA Nano-processor voor 64bit geplaatst, die is geklokt op 1,2GHz en beschikt over 1MB L2-cache. De cpu heeft geen actieve koeling nodig, evenmin als de Chrome9-gpu. De grafische chip is in staat om mpeg2-, mpeg4-, vc1- en h.264-video's hardwarematig te decoderen. Ook kan de Chrome9-gpu simultaan twee monitoren van beeld voorzien. De VIA Vinyl HD-audiocodec zou op zijn beurt 5.1 DTS-streams kunnen verwerken.

Via ARTiGO  A1100 Pico-ITX Kit Via ARTiGO  A1100 Pico-ITX Kit

De Artigo A1100 is standaard niet voorzien van een ssd, harddisk of werkgeheugen, maar in de compacte behuizing kunnen een 2,5"-sata-harddisk of -ssd en een ddr2-sodimm-geheugenmodule naar keuze worden geplaatst. Verder is er nog een 44-pins ide flash disk on module-aansluiting op het moederbord te vinden. VIA levert de benodigde modules met opslagcapaciteiten tot en met 4GB.

Aan de voorzijde zijn drie usb 2.0-poorten en de analoge audioaansluitingen te vinden, terwijl aan de achterkant een hdmi-uitgang, een vga-aansluiting en een gigabit-ethernetaansluiting beschikbaar zijn. Optioneel kan de Artigo A1100 worden uitgerust met een 802.11g wifi-module en een kaartlezer, terwijl via een eveneens optionele vesa mounting kit de barebone ook achter een monitor of televisie kan worden gehangen. Cijfers over het gemiddelde verbruik geeft VIA nog niet prijs, maar het kastje word geleverd met een externe 60W-voeding. De standaardversie van de A1100 kost in de voorverkoop 199 dollar. VIA verwacht de eerste exemplaren eind mei te kunnen leveren.

Via ARTiGO  A1100 Pico-ITX Kit Via ARTiGO  A1100 Pico-ITX Kit Via ARTiGO  A1100 Pico-ITX Kit

Reacties (68)


Singularity verschijnt op 2 juli in Nederland

Door Jan Laros, 20 april 2010 17:1935 reacties

Activision heeft tegenover Tweakers.net bevestigd dat Singularity op 2 juli in Nederland uitkomt. Er is bovendien een nieuwe trailer van de game vrijgegeven. De first person shooter verschijnt voor de Xbox 360, de PlayStation 3 en de pc.

In eerste instantie blijkt uit de nieuwe trailer van Singularity dat de game op 29 juni wordt uitgebracht voor de Xbox 360 en de PlayStation 3. Dit betreft waarschijnlijk de releasedatum in Noord-Amerika. Tegenover Tweakers.net bevestigt Activision dat Singularity op 2 juli op de Nederlandse markt verschijnt.

Van een datum voor de pc-versie wordt in het filmpje niet gerept. De gamepagina op de website van ontwikkelaar Raven Software toont de pc echter nog altijd als platform waarop Singularity zal verschijnen. Activision bevestigt tegenover website Shacknews dat de pc-versie tegelijk met de consoleversies uitkomt.

Uitgever Activision kondigde Singularity op de E3-beurs van 2009 aan. Met de first person shooter werd een nieuw gameplay-element aan het publiek voorgesteld: het manipuleren van de tijd. Op die manier kunnen objecten uit de omgeving naar eigen inzicht worden veranderd. De tijd kan ook als wapen tegen vijanden worden gebruikt, door ze te verouderen of juist extreem te verjongen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (35)


'Nintendo brengt de 3DS al in oktober op de markt'

Door Jan Laros, 20 april 2010 16:4569 reacties

Volgens Britse bronnen brengt Nintendo zijn 3DS eerder dan verwacht op de markt. De nieuwe handheld zou al in oktober zijn opwachting maken, bijna een half jaar voordat het fiscale jaar voor Nintendo eindigt en ruim voor de feestdagen.

Toen Nintendo de 3DS aankondigde, sprak het Japanse bedrijf de belofte uit om de nieuwe handheld voor het einde van het fiscale jaar, dat in maart 2011 eindigt, uit te brengen. Bronnen uit de Britse gamesindustrie hebben nu tegenover website CVG bevestigd dat Nintendo de 3DS al in oktober wil uitbrengen. Dit zou op de komende E3-beurs in juni officieel door Nintendo worden aangekondigd.

Een anonieme Britse uitgever spreekt tegenover CVG zijn verbazing uit over de relatief vroege release. De algemene verwachting was dat Nintendo de 3DS rond de kerst op de markt zou brengen. De vroege release zou er volgens de uitgever in kwestie op duiden dat Nintendo veel vertrouwen in de nieuwe handheld heeft. De periode voor kerst zou voor Nintendo een uitgewezen mogelijkheid zijn om de 3DS zorgvuldig te positioneren en uitgebreid te promoten.

De 3DS werd in maart door Nintendo aangekondigd. De nieuwe handheld spelcomputer werd relatief stilletjes voorgesteld aan de wereld en concrete details waren schaars. Later ging de Japanse krant Nikkei dieper in op de gebruikte technologie. Begin april doken geruchten op dat Nintendo een 3d-touch-scherm van Sharp in de 3DS zou gebruiken.

Reacties (69)


Garmin introduceert dun navigatiesysteem met 4,3"-touchscreen

Door Wout Funnekotter, 20 april 2010 16:1430 reacties

Garmin heeft een reeks navigatiesystemen aan zijn assortiment toegevoegd. De nüvi 3700-serie kenmerkt zich door het ontwerp van slechts 8,9mm dik en het capacitieve multitouchscherm van 4,3". De prijzen variëren van 349 tot 449 dollar.

Garmin heeft drie nieuwe modellen aangekondigd: de 3750, 3760T en 3790T. Ze delen allemaal dezelfde behuizing van 113 gram, die opvalt vanwege zijn geringe dikte van 8,9mm. Het 4,3" grote capacitieve scherm heeft een resolutie van 800x480 pixels, is van glas en ondersteunt multitouch. In- en uitzoomen, draaien, en schakelen tussen 2d- en 3d-weergave kunnen allemaal met multitouch-gebaren. Met de ingebouwde lithium-ion-accu kan het apparaat vier uur werken. Het interne geheugen kan worden uitgebreid met microsd-kaartjes.

De 3790T is het topmodel en krijgt de meeste nieuwe snufjes mee. Zo kan het apparaat als enige uit de serie worden bestuurd met stemcommando's, heeft het bluetooth-ondersteuning en worden gebouwen in 3d weergegeven. Ook kan het model overweg met verkeersinformatie via fm-radio. Dit model krijgt een adviesprijs van 449 dollar. De 3760T lijkt in veel opzichten op zijn grote broer en moet voor 399 dollar over de toonbank gaan. De gebruiker moet het dan wel zonder spraakbesturing en 3d-gebouwen doen. Het goedkoopste model is de 3750, die 349 dollar moet gaan kosten. Spraakbesturing, bluetooth, 3d-gebouwen en fm-ondersteuning zijn in deze versie weggelaten.

In Nederland wordt overigens alleen de 3760T uitgebracht. Garmin Nederland verwacht het apparaat ergens in juni te kunnen leveren, met een verwachte adviesprijs van 335 euro.

Garmin nüvi 3700-serie Garmin nüvi 3700-serie Garmin nüvi 3700-serie Garmin nüvi 3700-serie

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (30)


Invalswegen Belgisch Limburg krijgen 'slimme' camera's

Door Dimitri Reijerman, 20 april 2010 15:4395 reacties

De grote invalswegen in Belgisch Limburg moeten worden voorzien van camera's die kentekens kunnen herkennen. In Nederland worden de zogeheten anpr-camera's al op grote schaal ingezet, ondanks de nodige privacybezwaren.

De camera's kunnen de herkende kentekens vergelijken met een database waarin een lijst verdachte kentekens is opgenomen. Hoewel het systeem ook kan worden ingezet om onder andere flitspalen te vervangen of om de lading van vrachtwagens te controleren, wil de gouverneur van Limburg Herman Reynders de 'slimme' camera's vooral inzetten voor criminaliteitsbestrijding. "Elke politiezone moet een aantal toestellen gaan inzetten in de strijd tegen de rondtrekkende criminele groepen", aldus Reynders in Het Belang van Limburg. "Op die manier kunnen we de hele provincie afgrendelen voor inbrekersbendes."

Hoeveel anpr-camera's in Belgisch Limburg worden geplaatst en wanneer is nog onbekend. Nieuw is het toepassen van kentekenregistratiesystemen allerminst. In Nederland worden zowel mobiele als vaste anpr-camera's gebruikt door onder andere de politie, Rijkswaterstaat en de Belastingdienst. Het systeem is omstreden omdat de privacy van burgers in het geding kan komen. Het College Bescherming Persoonsgegevens stelde in januari na eigen onderzoek vast dat de politiekorpsen Rotterdam-Rijnmond en IJsselland de privacywetgeving overtreden door zogenaamde 'no-hits' niet direct uit de databases te verwijderen. De korpsen lieten na de publicatie van de onderzoeksbevindingen weten dat zij hun handelwijze zouden aanpassen, maar het is nog onduidelijk of dit daadwerkelijk is gebeurd.

Reacties (95)


AND profiteert van vraag naar smartphones met gps

Door Dimitri Reijerman, 20 april 2010 15:186 reacties

De Nederlandse kaartenmaker AND International Publishers liet bij de presentatie van zijn jaarcijfers weten dat het heeft geprofiteerd van de groei in de markt voor smartphones. De firma zag zowel zijn omzet als zijn nettowinst toenemen.

De omzet van het aan de beurs genoteerde AND International Publishers groeide in 2009 met 39 procent en kwam uit op 5 miljoen euro, tegenover 3,6 miljoen euro in 2008. Ook de nettowinst groeide; deze bedroeg vorig jaar 1,47 miljoen euro, terwijl in 2008 nog 1,33 miljoen euro werd genoteerd.

AND zegt vooral te profiteren van de groei in de markt voor smartphones. Volgens de digitale kaartenmaker leidt de opkomst van locatiegebaseerde diensten tot een toenemende behoefte aan kaartmateriaal. Door een afwachtende houding van de grote spelers in de kaartenmarkt, veroorzaakt door de opkomst van gratis navigatiediensten, zou een relatief klein bedrijf als AND sneller kunnen inspelen op de specifieke wensen van afnemers.

Momenteel ontwikkelt AND uitsluitend kaartmateriaal van een aantal Europese landen, maar de firma zoekt samenwerking met andere partijen om op termijn een mondiaal kaartenaanbod te kunnen aanbieden. Het bedrijf wist naar eigen zeggen in 2009 een belangrijke licentieovereenkomst te sluiten met een niet nader aangeduide Amerikaanse partij. Ook is het bedrijf een samenwerking aangegaan met het Britse Navmii. De twee partijen bieden relatief goedkope turn-by-turn-navigatie op de iPhone aan.

Reacties (6)


Mede-oprichter Atari keert terug op oude nest

Door Jan Laros, 20 april 2010 14:4924 reacties

Atari heeft een plaats in de raad van commissarissen ingeruimd voor Nolan Bushnell. De mede-oprichter van het bedrijf verliet Atari in 1979. Naast Bushnell treedt zakenman Tom Virden toe tot het bedrijf. Hij komt in het audit committee.

Nolan Bushnell was in 1972 een van de oprichters van Atari en was betrokken bij de ontwikkeling van de klassieker Pong. Hij wordt beschouwd als een van de grondleggers van de hedendaagse gamesindustrie. In 1979 verliet hij Atari. Naast Bushnell zal ook Tom Virden deel gaan uitmaken van de bestuurlijke macht binnen Atari. Hij krijgt een functie in het audit committee. Bushnell zal zich op de bedrijfsstrategie van Atari binnen de gamesindustrie concentreren.

De ruimte in de raad van commissarissen is ontstaan doordat Phil Harrison en David Gardner bij het bedrijf vertrekken. Harrison kwam in 2008 over van Sony Computer Entertainment Worldwide Studios. Gardner heeft een verleden bij Electronic Arts. Zij hadden de taak om uitgever Atari opnieuw op de kaart te zetten, maar door de intrede van Namco Bandai in 2009 belandde die ambitie noodgedwongen in de koelkast. Harrison en Gardner bleven officieel werkzaam bij het label Atari, maar treden nu definitief af.

Reacties (24)


Symantec geeft bèta's van Norton 2011 vrij

Door Wout Funnekotter, 20 april 2010 14:1784 reacties

Symantec heeft bètaversies vrijgegeven van de nieuwste editie van zijn Norton-pakket. De bèta is gratis te downloaden en biedt onder meer functionaliteit voor het vanaf een cd of via usb herstellen van een systeem dat niet wil starten.

De nieuwste versies borduren voort op de functionaliteit van de 2010-versie, maar kennen wel enkele vernieuwingen. Zo kan de nieuwe versie van Download Insight ook downloads scannen die niet via de browser worden geserveerd. Ook heeft Norton twee nieuwe tools die de algehele beveiliging moeten verbeteren gelanceerd. Norton Power Eraser is een programma om 'scareware' dat zich diep in het systeem heeft genesteld te verwijderen. Voor systemen die door een virus totaal niet meer willen booten heeft Norton een recovery tool ontwikkeld. Gebruikers kunnen deze tool wegschrijven naar een bootable cd, dvd of usb-drive, waarna het systeem kan worden gescand zonder eerst in Windows te moeten booten.

Met de introductie van de bèta's geeft Norton ook een Facebook-applicatie vrij. Deze app gebruikt de database van Norton Safe Web om aan te geven of de links in de newsfeeds van gebruikers veilig zijn om op te klikken. Mensen die de software willen bètatesten, kunnen kiezen voor alleen de antivirus-software of het volledige securitypakket. Gebruikers moeten elke 14 dagen hun bètalicentie vernieuwen en Norton brengt elke 28 dagen een nieuwe versie van de bèta uit. De testversies zijn tot 27 september 2010 te gebruiken.

Reacties (84)


'Capcom werkt aan Marvel vs. Capcom 3'

Door Bart de Water, 20 april 2010 13:4624 reacties

Capcom heeft een derde vechtspel van de Marvel vs. Capcom-serie in de maak. Een precieze verschijningsdatum is nog niet bekend, maar de game verschijnt waarschijnlijk rond de jaarwisseling voor de pc, de PlayStation 3 en de Xbox 360.

Planet Xbox 360 heeft voor de officiële aankondiging van Marvel vs. Capcom 3 al een aantal details over de game weten te bemachtigen. Zo komt het spel in de winkel te liggen, terwijl het vorige deel alleen als digitale download op Xbox Live of PlayStation Network was te vinden. Deel drie wordt omschreven als een tweedimensionaal vechtspel, waarvan de gameplay een mix is tussen Street Fighter IV en Marvel vs. Capcom 2.

Tot nu toe worden Wolverine, Spider-Man, The Hulk, Magneto en Storm genoemd als personages die in Marvel vs. Capcom 3 hun opwachting zullen maken. De ontwikkelaars beloven een zeer uitgebreide line-up van karakters, met de mogelijkheid om personages vrij te spelen. De officiële aankondiging van het spel wordt volgende week verwacht en het spel zelf komt waarschijnlijk rond de jaarwisseling uit.

Reacties (24)

Lees meer

Asura's Wrath
Asura's Wrath Video van 16 september 2010
Capcom kiest voor pc bij nieuwe games
Capcom kiest voor pc bij nieuwe games Nieuws van 7 september 2009
Microsoft en Marvel gaan uit elkaar
Microsoft en Marvel gaan uit elkaar Nieuws van 13 februari 2008
EA en Marvel stoppen samenwerking
EA en Marvel stoppen samenwerking Nieuws van 29 januari 2008

XP-updates weigeren installatie bij besmetting met Alureon-rootkit

Door Dimitri Reijerman, 20 april 2010 13:1260 reacties

XP-gebruikers die een pc hebben die is besmet met de Alureon-rootkit, kunnen de onlangs door Microsoft uitgebrachte beveiligingsupdates niet installeren. De updates detecteren de malware en weigeren de installatie af te ronden.

De Alureon-rootkit, die al sinds 2008 rondwaart en systeembestanden aanpast, zorgde in februari al voor de nodige problemen bij de uitrol van een aantal updates voor de 32bit-versie van Windows XP. Systemen die met de malware waren besmet lieten blue screens of death zien, omdat de rootkit in conflict kwam met de KB977165-patch die kerneltoegang nodig had.

In de nieuwe lichting updates voor XP-systemen, waarbij in totaal 25 gaten worden gedicht, controleert het update-mechanisme eerst of de Alureon-rootkit op een systeem is geïnstalleerd. Als dit het geval is, weigert Windows Update de patches te installeren. Dit extra controlemechanisme moet crashes helpen voorkomen.

Om een besmet XP-systeem alsnog te kunnen patchen, moet de rootkit eerst worden verwijderd. Dit kan onder andere worden gedaan met de Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool, maar ook diverse andere bedrijven leveren rootkit detectors.

Reacties (60)


Leica kondigt V-Lux 20-compactcamera met gps aan

Door Pieter Molenaar, 20 april 2010 12:4860 reacties

Leica heeft de nieuwe V-Lux 20 aangekondigd. Deze zogeheten travelzoom-compactcamera met gps is een door Leica aangepaste versie van de Panasonic Lumix TZ10. De verwachte verkoopprijs van de V-Lux 20 in Europa is 550 euro.

Afgezien van het rode Leica-logo is het ontwerp van de V-Lux 20 exact gekopieerd van de Lumix TZ10 van Panasonic. Voor die laatste werd al een Leica-branded lens gebruikt. Beide camera's hebben een 12x-zoomlens met een bereik van 25-300mm in kleinbeeldformaat. Naast het logo heeft Leica ook de firmware van de V-Lux 20 aangepast en levert het Adobe Photoshop Elements 8 mee. In het lijstje van V-Lux 20-specificaties ontbreekt vreemd genoeg wel avchd lite als videocodec; de travelzoom ondersteunt enkel m-jpeg voor video-opnames. De TZ10 kan wel in avchd lite opnemen. De site LensTip heeft al de eerste foto's gemaakt met de V-Lux 20 gepubliceerd.

Het is niet bekend of de V-Lux 20 de huidige V-Lux 1 opvolgt of dat deze laatste in het productgamma blijft. Gezien de leeftijd van de V-Lux 1, die al in 2006 werd uitgebracht, lijkt het erop dat deze superzoom met pensioen wordt gestuurd. De rest van Leica's compactcameralijn bestaat uit de instapcamera C-Lux 3, de D-Lux 4 en de X1. In dit rijtje heeft alleen de X1, met een aps-c-beeldsensor, een origineel ontwerp. De rest is afgeleid van Panasonic-camera's. Zo is de D-Lux 4 in wezen niets anders dan de Lumix LX3, een high-end-compactcamera van Panasonic.

De V-Lux 20 heeft een 1/2,3"-ccd-beeldsensor met 12,1 megapixels, terwijl het iso-bereik loopt van iso 80 tot en met iso 1600. De camera heeft een 3"-lcd bestaande uit 460.000 subpixels. Hij kan 720p-video opnemen, kan gps-coördinaten koppelen aan foto's en ondersteunt sdhc- en sdxc-kaarten. De V-Lux 20 komt half mei uit en de prijs zal volgens Photoscala ongeveer 550 euro bedragen.

Leica V-Lux 20

Reacties (60)


Hyves lanceert platform voor sociale games

Door Jan Laros, 20 april 2010 12:1350 reacties

Sociale-netwerksite Hyves heeft een gameplatform gelanceerd. In samenwerking met het Nederlandse Spil Games biedt Hyves zijn leden meer dan driehonderd eenvoudige online-games. Dit aantal zal de komende tijd nog groeien.

Hyves Games biedt leden van de sociale-netwerksite de mogelijkheid om eenvoudige games binnen de community te spelen. Hyves-leden kunnen onderling strijden om de hoogste score te behalen en kunnen elkaar uitdagen. De scores van vrienden zijn per spel op Hyves zichtbaar. Momenteel zijn er ruim driehonderd games beschikbaar, maar dat aantal zal de komende weken groeien.

Voor de ontwikkeling en integratie van het platform heeft Hyves de hulp ingeroepen van uitgever-ontwikkelaar Spil Games. Deze Nederlandse grootmacht op het gebied van online-spelletjes was eerder verantwoordelijk voor Zapapa op Facebook. Ook dat is een gameplatform binnen een sociale-netwerksite. Hyves Games is op dezelfde techniek als Zapapa gebaseerd.

Hyves Games Hyves Games

Reacties (50)


Ford Sync krijgt ondersteuning voor Android en BlackBerry

Door RoD , 20 april 2010 11:4718 reacties

Eigenaars van bepaalde Fords en een BlackBerry- of Android-telefoon kunnen binnenkort hun smartphone in de auto via spraak besturen. Ford gaat deze functionaliteit aanbieden met Sync AppLink, als eerste in de Ford Fiesta.

Het 2011-model van de Ford Fiesta krijgt een software-update waarmee Sync AppLink in de auto wordt geïnstalleerd. De AppLink-software zorgt ervoor dat smartphone-applicaties op een BlackBerry of Android-telefoon met spraakcommando's kunnen worden gestart. Ook kunnen knoppen in de auto worden gebruikt om de smartphone te besturen. Met Fords Sync-software konden al eerder telefoons of mediaspelers worden bestuurd; hiervoor is usb-massaopslag- of bluetooth-ondersteuning nodig.

AppLink komt volgens Ford later dit jaar voor de Fiesta beschikbaar. Volgend jaar volgen andere modellen van de automaker. Voorwaarde is dat de Ford-auto's de ondersteuning voor Sync al aan boord hebben. Alleen modellen uit het jaar 2008 of nieuwer hebben het communicatiesysteem ingebouwd.

Software-ontwikkelaars moeten hun applicaties geschikt maken om te werken met het AppLink-programma van Ford. De autofabrikant brengt hiervoor een sdk uit. Tot nu toe zijn drie applicaties geschikt gemaakt: radio-apps Pandora en Stitcher, en de Twitter-applicatie OpenBeak voor de BlackBerry. Gebruikers van een BlackBerry of Android-toestel kunnen binnenkort een vernieuwde versie van deze apps met ingebouwde ondersteuning voor Fords Sync-software downloaden. Via de website Syncmyride wil Ford ontwikkelaars ondersteunen en stimuleren om meer apps te maken die via zijn spraakbedieningssoftware worden aangestuurd.

Reacties (18)


Jury buigt zich over 'kapende' systeembeheerder in San Francisco

Door Dimitri Reijerman, 20 april 2010 11:14102 reacties

Vanaf dinsdag buigt een jury zich over de vraag of systeembeheerder Terry Childs schuldig is aan het 'kapen' van het gemeentelijke netwerk. Childs weigerde eerder de admin-wachtwoorden van het FiberWAN-netwerk vrij te geven.

De voormalige systeembeheerder Terry Childs was in dienst van de gemeente San Francisco en werd op 12 juli 2008 gearresteerd. Hij zou het stedelijke glasvezelnetwerk hebben 'gekaapt', omdat hij weigerde om zelfgekozen admin-wachtwoorden aan zijn collega's af te geven. Deze wachtwoorden waren nodig om toegang te krijgen tot de beheertools van de FiberWan-routers. Hierdoor zou de toegang tot honderdduizenden overheidsdocumenten in gevaar zijn geweest.

In de rechtszaak tegen Childs, die ruim een half jaar geleden van start ging, wordt de systeembeheerder ervan beschuldigd dat hij de Californische antihacking-wetgeving heeft overtreden, omdat hij gedurende twaalf dagen zou hebben geweigerd om de wachtwoorden af te staan. Childs kan daarvoor een celstraf van maximaal vijf jaar krijgen, zo schrijft ComputerWorld.

Tijdens de zittingen stelden Childs advocaten dat hij onschuldig is, omdat het gaat om een 'uit de hand gelopen arbeidsconflict' rondom een zeer secuur opererende systeembeheerder met een groot verantwoordelijkheidsgevoel omtrent de veiligheid. De beklaagde zou van mening zijn geweest dat de personen die om de wachtwoorden bleven vragen, waaronder de politie en zijn direct leidinggevenden, niet gekwalificeerd waren om met deze informatie om te gaan, omdat dat zij grote schade op het netwerk hadden kunnen aanrichten. De advocaten stelden dan ook dat Childs 'gewoon zijn werk deed' en dat de onenigheid op een andere manier had moeten worden opgelost.

Bovendien liet Childs in maart weten dat de politie naar zijn persoonlijke gebruikersnaam en wachtwoord vroeg en niet naar de admin-wachtwoorden van de routers. Hij stelde dat in alle gedragsregels is te lezen dat iemand nooit en te nimmer zijn persoonlijke login-gegevens moet prijsgeven. Uiteindelijk overhandigde Childs na zijn arrestatie en na overleg met zijn advocaten zijn persoonlijke login-gegevens aan de burgemeester.

De aanklagers stelden echter dat Childs een egocentrische figuur was die zich het stedelijke glasvezelnetwerk probeerde toe te eigenen zodat hij als 'onmisbaar persoon' niet zou kunnen worden ontslagen. Daarnaast poogden de aanklagers de jury ervan te overtuigen dat er in de periode dat de systeembeheerder weigerde de wachtwoorden te geven, problemen op het stedelijke glasvezelnetwerk ontstonden. Het netwerk bleef in de lucht, maar het zou onmogelijk zijn geweest om juist Terry Childs de toegang tot het netwerk te ontzeggen.

Vanaf dinsdag moeten in totaal dertien juryleden een oordeel vellen over de vraag of Terry Childs schuldig is of niet. Wanneer zij de systeembeheerder schuldig achten, zal de rechter de uiteindelijke strafmaat bepalen.

Reacties (102)


Ubisoft stopt deels met papieren handleidingen

Door Jan Laros, 20 april 2010 10:44160 reacties

Ubisoft stopt met het leveren van papieren handleidingen bij games voor de PlayStation 3 en de Xbox 360. Ubisoft wil op deze manier een bijdrage aan een beter milieu leveren. De boekjes worden nog wel meegeleverd met Wii- en DS-games.

De Ubisoft-games voor de Xbox 360 en de PlayStation 3 worden voortaan voorzien van een in-game handleiding. Het eerste spel met digitale instructies wordt Shaun White Skateboarding. Dat spel verschijnt in het najaar van 2010.

Ubisoft meent dat het met het terugdringen van het aantal papieren handleidingen een bijdrage aan een beter milieu levert. Bovendien zijn er volgens de uitgever een aantal voordelen voor de spelers. Zo zou een in-game handleiding toegankelijker zijn dan een papieren handleiding. Bovendien zou de digitalisering het einde van beschadigde of verloren handleidingen betekenen. Sinds maart 2010 worden in Noord-Amerika ook de pc-games van Ubisoft uitsluitend voorzien van een digitale handleiding.

Naast het terugbrengen van het aantal papieren handleidingen stapt Ubisoft ook over op een milieuvriendelijke verpakking voor zijn pc-games. Vanaf Splinter Cell: Conviction gebruikt de uitgever een verpakking die volledig uit gerecycled materiaal bestaat.

Reacties (160)


ATP introduceert mini-ssd voor moederborden

Door Willem de Moor, 20 april 2010 10:2366 reacties

ATP Electronics, fabrikant van geheugenproducten, heeft een reeks solid state drives geïntroduceerd die direct op de usb-header van moederborden kunnen worden geplaatst. De mini-ssd's zijn vooral bedoeld voor embedded systemen.

ATP mini-ssdDe reeks solid state drives heeft de naam SIP eUSB SSD meegekregen: de afkorting sip staat voor 'system-in-packaging'. Het verpakken van alle componenten in een plastic behuizing moet de duurzaamheid van de componenten waarborgen en ze beschermen tegen vocht, stof en schokken. De ssd's zijn dan ook bedoeld voor de embedded markt, waar onderdelen robuuster moeten zijn dan voor de consumentenmarkt.

De ssd's passen direct op de usb-header van een moederbord en meten dan ook slechts 28,2x15,3x6,2mm. De ssd's zijn opgebouwd uit het snelle en dure slc-nandgeheugen in plaats van uit mlc-chips, maar de usb-bus beperkt de snelheid tot 30MB/s voor zowel lezen als schrijven. De mini-ssd's zijn in capaciteiten van 512MB tot 4GB verkrijgbaar en moeten primair als bootdisk voor onder meer servers en bijvoorbeeld informatieterminals dienen.

Reacties (66)


'Tony Hawk verklapt titel nieuwe game'

Door Jan Laros, 20 april 2010 09:5830 reacties

Tony Hawk heeft waarschijnlijk de naam van zijn nieuwe game wereldkundig gemaakt. De levende skate-legende refereert aan Tony Hawk: Shred, mogelijk een game die voor de besturing gebruikmaakt van de board controller.

Tony Hawk wond er geen doekjes om op Twitter; er wordt aan iets gewerkt wat de titel Tony Hawk: Shred zal dragen. Naar alle waarschijnlijkheid gaat het om een game die voor de besturing gebruikmaakt van het skateboard-deck dat met Tony Hawk: Ride wordt meegeleverd. Het is nog niet duidelijk om wat voor sport het in het nieuwe spel zal gaan. Website Kotaku speculeert dat het om een snowboardgame gaat.

Het publiek heeft Tony Hawk: Ride met gemengde gevoelens ontvangen. Het meegeleverde skateboard-deck zorgt niet voor de uiterst realistische besturing die uitgever Activision had beloofd. Tony Hawk zelf meent echter dat het nog voldoende mogelijkheden biedt. Hij kondigde in 2009 al aan dat het board voor nieuwe games zal worden gebruikt en dat het ook prima toepasbaar is voor sporten als snowboarden en surfen.

Tweet Tony Hawk

Reacties (30)


Samsung-roadmap toont quadcore Cortex-A9

Door Pieter Molenaar, 20 april 2010 09:2440 reacties

Samsungs eerste quadcore-processor op basis van de ARM Cortex-A9-architectuur, met als codenaam Aquila, zal pas in 2012 of 2013 klaar zijn. Dit blijkt uit een processor-roadmap van de Koreaanse elektronicagigant.

Volgens de roadmap, waarop EETimes de hand heeft weten te leggen, krijgt de quadcore-processor een kloksnelheid van 1,2GHz. Meer is niet bekend over de Aquila. Samsung is niet de enige die quadcore-processors op basis van de ARM Cortex-A9-architectuur heeft aangekondigd. Concurrenten Marvell en NEC kondigden in respectievelijk januari en februari al aan bezig te zijn met de ontwikkeling van dergelijke chips. De quadcore-chip van Samsung zal onder meer in netbooks worden gebruikt.

De roadmap, die overigens niet volledig is en uit november 2009 stamt, geeft ook inzicht in de nabije processorontwikkelingen bij Samsung. Zo wordt de huidige S5PV210, op basis van een 45nm-Cortex-A8-kern en met een kloksnelheid tot 1GHz, in het derde kwartaal in massaproductie genomen. De chip heeft hardware aan boord voor onder meer 1080p-video en 3d, en ondersteunt hdmi 1.3. De S5PV210 ondersteunt onder andere de codecs h.264 en vc1, en een groot aantal mediacontainers. De chip kan bijvoorbeeld ook in hdtv's worden ingezet.

Na de S5PCV210 verschijnen in het derde kwartaal de eerste samples van de Orion-chip. Deze chip is de eerste application-processor van Samsung op basis van de nieuwe Cortex-A9 en wordt uitgerust met twee cores. De massaproductie van de Orion, die een kloksnelheid krijgt van 800MHz, begint in het eerste kwartaal van 2011.

In 2011 volgt de Pegasus, een singlecore-variant van de Orion met een kloksnelheid van 1GHz, terwijl aan het eind van dat jaar ook de eerste samples van de Hercules, een Cortex-A9-dualcore op 1GHz, verschijnen. In 2012 of 2013 hoopt Samsung zoals gezegd de eerste quadcores af te leveren, maar ook een 1,2GHz-dualcore met de codenaam Draco moet dan zijn opwachting maken.

Het is niet bekend welke gpu Samsung in zijn nieuwe soc's zal integreren. Mogelijk blijft het bedrijf gpu-kernen gebruiken van PowerVR, maar het is waarschijnlijker dat Samsung het Mali-gpu-ontwerp van ARM gaat toepassen. Samsung heeft hiervoor in februari een overeenkomst gesloten. Het voordeel van de Mali-architectuur is dat deze schaalbaar is. Zo kunnen maximaal vier Mali-400 MP-kernen aan elkaar worden verbonden.

Samsung quadcore Cortex-A9

Reacties (40)


Intel brengt snelste Core i5 tot nu toe uit

Door Olaf van Miltenburg, 20 april 2010 08:5562 reacties

Intel heeft twee nieuwe processors aan zijn line-up toegevoegd: de Core i5-680 en de Pentium E5500. De eerstgenoemde is het interessantst. Dit is namelijk de snelste dualcore die de fabrikant momenteel voor consumenten op de markt heeft.

De Core i5-680 is een dualcore met een kloksnelheid van 3,6GHz. Het model lost de Core i5-670 met een kloksnelheid van 3,46GHz af als snelste dualcore in Intels assortiment van desktopprocessors. De Core i5-680 heeft verder 4MB L3-cache en het model is op 32nm geproduceerd, terwijl de tdp op 73W ligt. De adviesprijs is met 294 dollar 10 dollar hoger dan die van de Core i5-670, blijkt uit de prijslijst van Intel.

De andere nieuweling is de Pentium E5500. Deze chip is minder interessant; hij is namelijk identiek aan de Pentium E6300, op de fsb na. Het is een dualcore die op 2,8GHz loopt en 2MB L2-cache heeft. De fsb is echter niet op 1066MHz gezet, zoals bij de E6300, maar op 800MHz. Desondanks is de E5500 met zijn adviesprijs van 75 dollar een dollar duurder dan zijn tweelingbroer met 1066MHz.

Reacties (62)