Het Nederlandse sociale netwerk Hyves heeft zichzelf in de etalage gezet, beweert Het Financieele Dagblad. Onder andere de Telegraaf Media Groep zou interesse hebben in de site. Hyves zelf ontkent dat er verkoopplannen zijn.
De gesprekken zijn nog informeel van aard, vertelden ingewijden tegen Het Financieele Dagblad, maar de eigenaren van Hyves zouden zich onlangs bij verschillende partijen hebben gemeld. Als de beweringen in het FD juist zijn, is het de tweede keer dat Hyves zichzelf te koop aanbiedt. In 2008 liepen gesprekken met Viacom op niets uit.
Onder andere Sanoma Digital Group, uitgever van onder meer Nu.nl, zou al te kennen hebben gegeven geen interesse te hebben. TMG zou echter nog wel contact hebben met de eigenaren. De uitgever van De Telegraaf, maar ook van onlinemedia als Relatieplanet.nl en Speurders.nl, ontkent niet dat er gesprekken lopen: "We kijken in algemene zin serieus naar overnamekansen op het vlak van digitale media."
Hubert Deitmers, president-commissaris van Hyves, zegt tegen de krant dat er wel interesse is, maar dat deze partijen hen hebben benaderd en dat Hyves zelf niet actief de markt is opgegaan. Deitmers is zelf eigenaar, samen met onder andere de private-equity-firma van Joop van den Ende.
De berichten komen op een moment dat Hyves-concurrent Facebook aan een sterke opmars bezig is in Nederland. Hyves zou hier 10 miljoen leden en een omzet van 20 miljoen euro hebben en daarmee nog wel veel groter zijn, maar volgens critici heeft de site zijn piek bereikt. Volgens Hyves zelf echter, had de site op 23 augustus nog een recordaantal van 275 miljoen pageviews.
In een reactie heeft Hyves laten weten dat het bericht in het FD niet klopt. Hyves zou niet te koop staan, evenmin zou er actief naar een koper worden gezocht. Wel worden er strategische gesprekken gevoerd. "Uiteraard praten we, op verschillende niveaus, sinds de start met partijen die een toegevoegde waarde kunnen hebben in het uitvoeren van onze strategie", schrijft Marc de Vries, ceo van Hyves.
Volgens de directeur is er de afgelopen jaren meerdere keren interesse getoond in Hyves. "De interesse in Hyves is niet zo vreemd", stelt De Vries "Er komen volgens Comscore ongeveer 7,8 miljoen unieke bezoekers per maand op Hyves, en het gebruik van Hyves draait op bijna alle vlakken op recordniveau. Ook maken we al sinds 2006 winst. Dit jaar gaat Hyves zelfs een recordomzet en winst behalen en de verwachtingen voor 2011 zijn nog beter."
Update, 11.15 uur - Reactie Hyves toegevoegd