Samsung gaat de opvolger van de Hummingbird-soc uitbrengen onder de merknaam Exynos. De eerste soc die onder de nieuwe merknaam wordt uitgebracht is de dualcore-Exynos 4210, die voorheen bekend was onder de codenaam Orion.
De merknaam Exynos is een samentrekking van de Griekse woorden 'expynos', dat 'slim' betekent, en 'prasinos', dat voor 'groen' staat. Volgens Samsung refereert het eerste deel van de naam aan het hogesnelheidsaspect, terwijl het tweede deel betrekking heeft op de energiezuinige features van de mobiele Samsung-socs.
De nieuwe processor zal naar verwachting gebruikt worden in de opvolger van de Galaxy S-smartphone en de Galaxy Tab-tablet. Samsung maakte bekend dat in maart met de massaproductie van de chip wordt begonnen.
De nieuwe dualcore-soc, op basis van de ARM Cortex-A9-architectuur, draait op 1GHz en wordt geproduceerd op een 45nm-procedé. De Exynos 4210 heeft 1MB L2-cache aan boord en kan 1080p-video zowel encoderen als decoderen. Samsung claimt dat de gpu van de Exynos 4210 ongeveer vijf keer zo snel is als de PowerVR SGX540 in de Hummingbird-chip, die onder meer in de huidige Galaxy S en Galaxy Tab terug te vinden is.
De Exynos 4210 is de eerste in de nieuwe processorlijn voor mobiele toepassingen, zoals smartphones en tablets. Samsung heeft officieel nog geen andere processors in de lijn bekendgemaakt, maar uit een eerder uitgelekte processorroadmap zou blijken dat mogelijk ook de chips met de codenamen Hercules, Pegasus, Aquila en Draco onder de Exynos-merknaam geschaard worden.
De Hercules zou een 1,2GHz-variant van de Orion zijn, de Pegasus heeft een enkele Cortex-A9-kern op 1GHz, de Aquila heeft vier Cortex-A9-kernen die op 1,2GHz lopen, terwijl de Draco, net als de Orion en de Pegasus, een dualcore-chipontwerp is met een kloksnelheid van 1,2GHz.