Samsung zal in februari op het Mobile World Congress in Barcelona zijn volgende generatie tablets introduceren. Tevens toont het bedrijf dan een nieuwe smartphone-line-up die voorzien zal zijn van dualcore-processors.
Samsung is op CES goed vertegenwoordigd, maar de telefoons die het laat zien lijken vooral een doorontwikkeling van de succesvolle Galaxy S-lijn. Tevens zijn op de beurs nieuwe varianten van de Galaxy Tab aanwezig, maar ook deze brengen geen grote vernieuwingen op het gebied van de gebruikte hardware. Volgens Samsung-topman JK Shin zal het bedrijf in februari de nieuwe generatie tablets en telefoons onthullen, zo schrijft PC Mag.
Volgens Shin zullen de nieuwe smartphones beschikken over dualcore-processors. Vermoedelijk doelt hij op de Orion, een Cortex A9-soc met twee rekenkernen die het bedrijf in september aankondigde. Volgens geruchten zou de soc gebruikt gaan worden in een nieuwe lijn smartphones die de succesvolle Galaxy S-serie op zou moeten volgen. Daarnaast zouden de nieuwe telefoons overweg moeten kunnen met de 4g-technieken wimax en lte, zegt Shin. Samsung verwacht dat de twee technieken nog een lange periode naast elkaar zullen bestaan, en zal daarom voor elk netwerktype verschillende toestellen introduceren.
Samsung verwacht in 2011 ongeveer 10 procent meer telefoons te verkopen dan het afgelopen jaar deed, met een focusverschuiving van featurephones naar smartphones. Daarnaast ziet de topman kansen voor tablets om marktaandeel weg te nemen bij de low-end laptopmarkt. In september 2010 bracht het zijn eerste tablet uit, de 7" Galaxy Tab. Volgende maand op het MWC zal het bedrijf zijn nieuwste tablets uit de doeken doen, die hoogstwaarschijnlijk op Android Honeycomb zullen draaien.