Tip de redactie

Dell introduceert Digital Jukebox

Door Steve Lersberghe, 27 oktober 2003 23:4235 reacties, bron: Dell

's Werelds grootste computerbouwer, Dell, verkent nieuw terrein: het bedrijf heeft een Digital Jukebox geïntroduceerd, die de concurrentie moet aangaan met concurrende producten van onder andere Creative en Apple. Aan boord van de MP3-speler is een Hitachi harde schijf terug te vinden met een capaciteit van 15 of 20GB. De lithium-batterij is dan weer goed voor ongeveer 16 uur muziek, die aangevoerd wordt met behulp van een USB 2.0-verbinding. Via diezelfde verbinding wordt de batterij in circa 3,5 uur opgeladen, waardoor een 230V-adapter niet langer noodzakelijk is. Op een verlicht LCD-schermpje met een beelddiagonaal van twee inch kan de gebruiker door de muziek, gecodeerd in MP3- of WMA-formaat, browsen. De richtprijzen zijn 249 dollar voor de 15GB-versie en 329 dollar voor de versie met 20GB schijfruimte.

Dell gaat zelfs nog een stapje verder: het bedrijf zal gaan samenwerken met MusicMatch, een vorige maand geïntroduceerde online muziekshop. Dat de dienst vergelijkbaar is met Apple's iTunes is onder andere aan de prijs van de liedjes te merken: 99 dollarcent per song en 9,99 dollar per album. Het aanbod zal aanvankelijk bestaan uit ongeveer 250.000 songs, de doelstelling is om er eind dit jaar 500.000 aan te bieden.

Dell Jukebox "We heard two things loud and clear from consumers when it came to digital music players: flash memory is too limited and hard drive players are either too expensive or stripped down to hit attractive price points. With the Dell DJ, our customers no longer have to choose between what they can afford and what they really want."

"Offering consumers a convenient, legal way to purchase music online is important to both Dell and Musicmatch," said Bob Ohlweiler, Musicmatch senior vice president of business development. "We've developed one of the easiest ways to find and purchase music, and now we're excited to see it combined with a high-quality portable music player at an incredible value."

Reacties (35)


Busproblemen mogelijk oorzaak van uitstel Prescott

Door Wouter Tinus, 27 oktober 2003 23:2615 reacties, bron: PC Watch

PC Watch Japan bericht dat problemen met de FSB van Prescott mogelijk de oorzaak zijn van het uitstel. De core-revisie van de huidige samples (B0) zou niet werken op een deel van de bestaande i865- en i875-moederborden. De onderhandelingen tussen de northbridge en de processor direct na het aanzetten van het systeem zouden fout lopen als de chip probeert om een bussnelheid van 800MHz in te stellen. Dit probleem kan zowel aan de kant van het moederbord als aan de kant van de processor worden opgelost, maar omdat het te laat is voor de eerste oplossing wordt er gewerkt aan een nieuwe stepping. Versie C0 van de chip zou nog deze maand beschikbaar komen, maar pas in december zou de productie van de uiteindelijke C1-stepping beginnen. Wat dit concreet betekent voor de planning is niet geheel duidelijk. Het kan na de start van massaproductie nog twee tot drie maanden duren voor de eerste wafers zijn verwerkt, verpakt en verscheept, en als het een beetje tegen zit kan het dus tot het tweede kwartaal van 2004 duren voor de high-end Prescott goed leverbaar wordt. Omdat het beschreven probleem met een 533MHz FSB niet optreedt kan Intel ondertussen wel Celerons met Prescott-core verkopen.

Intel Prescott

Reacties (15)

Lees meer


Google in Frankrijk opnieuw aangeklaagd

Door Harm Hilvers, 27 oktober 2003 22:0933 reacties, bron: Editor & Publisher

Google artNadat Google in Frankrijk al eens veroordeeld was voor het linken van reclame aan bepaalde zoekwoorden, is het zoekbedrijf opnieuw aangeklaagd. Louis Vuitton, producent van luxe tassen en schoenen, eist van de rechter dat Google stopt met de verkoop van advertenties op basis van de zoekwoorden 'Louis Vuitton'. Volgens het modehuis wordt er inbreuk gemaakt op zijn merken. Louis Vuitton volgt hiermee het voorbeeld van Bourse des vols, een internetreisbureau, dat vorige week door de rechter in het gelijk gesteld was in een vergelijkbare zaak. Google moest toen de verkoop van advertenties staken. Het zoekbedrijf heeft echter aangegeven tegen deze uitspraak in beroep te gaan. Deze zaak komt op 3 november voor.

Reacties (33)


America Online aangeklaagd wegens ongepaste rekeningen

Door Arthur Scheffer, 27 oktober 2003 21:4312 reacties, bron: Reuters

Reuters bericht dat een openbaar aanklager in de Amerikaanse staat Ohio internetprovider America Online heeft beschuldigd van het onterecht verzenden van rekeningen. AOL zou volgens de aanklager afsluitingsverzoeken van klanten na een gratis proefperiode niet direct honoreren, maar het abonnement nog even laten doorlopen. Vervolgens zou het bedrijf voor de ongewenste diensten kosten in rekening brengen. Naar verluidt hebben al meer dan 250 mensen klachten van een dergelijke strekking ingediend. Daarnaast zou de Time Warner-dochter zich ook schuldig maken aan misleidende advertenties en het schenden van overeenkomsten. Aanklager Jim Petro eist voor dit alles $100.000 compensatie. In september schikte AOL overigens al een zaak met de Federal Trade Commission, die soortgelijke klachten had over de werkwijze van het bedrijf:

AOL logo"Consumers should be able to cancel an agreement with a business within contractual terms and have the comfort of knowing the business will honor that cancellation," said Petro in a statement.

Reacties (12)


Chinese internetcafés onder toezicht overheid

Door Harold van der Wal, 27 oktober 2003 21:2216 reacties, submitter: T.T., bron: People's Daily

Chinese vlagDe meeste van de ruim 110.000 internetcafés in China worden ondergebracht in een honderdtal grote overheidsketens, zo meldt People's Daily. Het Chinese Ministerie van Cultuur maakte dat dit weekend bekend op een internetbeurs in de hoofdstad van het land. Volgens de overheid zijn strengere regels en een betere controle nodig om de jonge en lastige industrie gezond te houden. Niet alle vestigingen zouden tot ketens gaan behoren, maar wel te maken krijgen met nieuwe regelgeving, onder andere op het gebied van veiligheid. In 2002 vonden 25 mensen de dood na een brand in een internetcafé. Als gevolg daarvan werden tienduizenden internetcafés geïnspecteerd en sommige gesloten. Het aantal cafés is sindsdien met bijna 50 procent gedaald. Binnen drie jaar moet de operatie voltooid worden. Onder andere staatsbedrijf China Telecom zal het beheer krijgen over tientallen cafés.

Reacties (16)


Drie muziekwinkels met elkaar vergeleken

Door Harm Hilvers, 27 oktober 2003 21:1133 reacties, bron: Yahoo! News

Op 28 april 2003 heeft Apple zijn muziekdienst iTunes gelanceerd; op 16 oktober gevolgd door een Windows-versie. Een paar maanden na de introductie van de Mac-versie, op 30 september 2003, volgde Musicmatch met een eigen muziekwinkel. En Roxio zal later deze week Napster uit de dood laten herrijzen. Bij Yahoo! News is een artikel verschenen waarin een vergelijking gemaakt wordt tussen deze drie muziekwinkels. Het eerste punt van vergelijking is het audioformaat. Geen van de geteste shops levert bestanden in het nog immer populaire MP3-formaat. De bestanden van iTunes zijn Advanced Audio Coding-bestanden (AAC) en Napster en Musicmatch leveren Windows Media Audio-bestanden. Al deze bestanden zijn beveiligd tegen onder andere kopiëren.

MuzieknootHet is mogelijk om de audiobestanden naar een cd te kopiëren, maar dit kan niet onbeperkt. Na vier gebrande cd's stopt Musicmatch ermee, Napster en iTunes gaan echter onbeperkt door. Wanneer er gekeken wordt naar het aantal beschikbare bestanden, dan valt vooral Napster positief op. De muziekdienst zal vanaf woensdag 500.000 muziekbestanden in de winkel hebben liggen. Apple hoopt aan het einde van deze maand op 400.000 te zitten, terwijl Musicmatch ver achterblijft door slechts 250.000 nummers aan te bieden. Het zoeken door de aangeboden nummers is vooral bij Napster erg goed geregeld (de functie om door de playlists van anderen te zoeken is bijvoorbeeld aanwezig), op de tweede plaats komt iTunes en ook hier staat Musicmatch op de derde plek.

Vervolgens gaat de reviewer in op de mogelijkheden om de gekochte en gedownloade muziek naar een draagbare speler te zenden. Vanuit iTunes gaat dit erg gemakkelijk, zolang de speler maar een iPod is. Napster zegt goed samen te kunnen werken met een 25-tal Samsung-spelers, maar dit blijkt in de praktijk niet zo te zijn. Musicmatch werkt wel goed samen met 19 verschillende spelers. De grote verschillen tussen de drie muziekwinkels worden pas duidelijk, wanneer audiobestanden gedeeld worden. iTunes regelt de authenticatie volledig zelf: één keer inloggen en het is geregeld. Musicmatch maakt er een zootje van door iedere keer weer in te willen loggen. Napster staat het echter niet eens toe om bestanden te delen over meerdere computers. De eindconclusie is dan ook niet verrassend:

iTunes logoLast, but most important, Apple simply provides a better music program, whose sole (but not surprising) shortfall is its lack of Windows Media compatibility. In iTunes, Apple has accomplished what has eluded the entire PC market -- it's shipped a free, elegant, easy-to-use program that copies CDs in either AAC or MP3 format, offers numerous, thoughtful ways to organize a music library, lets you buy music conveniently, plays back Web radio and burns CDs and even DVDs -- and does it all without turning your desktop into a billboard for other products and services.

Reacties (33)

Lees meer

MusicMatch opent online muziekwinkel
MusicMatch opent online muziekwinkel Nieuws van 30 september 2003

IBM biedt preview van DB2-variant Stinger

Door Martin Sturm, 27 oktober 2003 20:147 reacties, bron: InternetNews.com

Op de Microsoft Professional Developer Conference 2003 in Los Angeles, zal IBM de bezoekers een vooruitblik gunnen op de nieuwe versie van DB2, zo is te lezen op InternetNews. Het nieuwe databaseplatform van IBM, nu nog bekend onder de codenaam Stinger, moet komend jaar op de markt verschijnen en biedt een aantal vernieuwingen welke voornamelijk voor .Net ontwikkelaars interessant zullen zijn. Er zullen add-ins verschijnen voor producten van Microsoft (Visual Studio) en IBM's eigen Rational. De verbeterde integratie met Visual Studio vereenvoudigd de ontwikkeling van datamodellen en maakt het een integraal onderdeel van de ontwikkeling in een .Net omgeving. Dankzij deze integratie wordt DB2 een directe concurrent van Microsoft's eigen MSSQL-database waarvan een nieuwe versie pas eind volgend jaar zal verschijnen. Deze nieuwe database van Microsoft (codenaam Yukon) zal, volgens de directeur van de database-afdeling van IBM, voor het eerst geschikt zijn voor mission-critical applications en voorzien zijn van XML-mogelijkheden.

IBM richt zich voornamelijk op Java wanneer het aankomt op het leveren van ontwikkeltools. Met deze aankondiging van DB2 maakt de gigant echter duidelijk dat het andere 'grote' applicatieplatform (.Net) niet wordt genegeerd. Ook is duidelijk dat de overname van Rational Software door IBM geen negatieve effecten heeft gehad op de samenwerking tussen IBM en Microsoft in het kader van het Visual Studio Industry Partner programma. Dankzij dit programma is IBM namelijk in staat om ondersteuning voor Visual Studio en .Net in hun nieuwe database optimaal te integreren. DB2 is namelijk niet alleen voorzien van ontwikkeltools voor Visual Studio, maar is ook in staat om onder andere C#-code uit te voeren dankzij de mogelijkheid om Microsoft's Common Language Runtime (CLR) te integreren in de database.

Tot slot is er in het artikel van InternetNews ook nog te lezen dat IBM een demonstratie zal verzorgen in samenwerking met AMD waarin de DB2-versie wordt vertoond welke is voorzien van ondersteuning voor x86-64 processors. Deze demonstratie zal bestaan uit een Opteron-server met daarop draaiend een Windows Server 2003 Enterprise Edition for 64-bit Extended Systems:

"We're trying to leverage the skills within DB2 for more in-depth development with .NET," Rivot said. "We want [Stinger] to look like a plug-in to for the development of Visual Basic applications." Rivot also said Stinger also looks to help programmers build client and DB2-facing intelligence using .NET and Microsoft's C#, courtesy of IBM's ability to host the Microsoft Common Language Runtime (CLR).

[...] While IBM's DB2 product competes with Microsoft's SQL Server database, the company recognizes the importance of making its software compatible with the Visual Studio .NET Environment. That's why these improvements were made by IBM and Microsoft under the auspices of the Visual Studio Industry Partner (VSIP) program in a bit of cooperative competition.
IBM DB2 x86-64 demo op Comdex Fall 2002

Reacties (7)


Abit KV8-Max 3 K8T800 Socket 754-moederbordreview

Door Jan Laros, 27 oktober 2003 20:0134 reacties, bron: OCWorkbench

Opnieuw is er een review online verschenen van een Athlon 64-moederbord en dit maal mag Abit zich op de borst kloppen. Met de KV8-Max 3-plank brengt men een indrukwekkend product op de markt dat vooral opvalt door de enorme berg features. Zo is er Serial ATA RAID met maar liefst zes aansluitingen, het revolutionaire koelmechanisme OTES en de nieuwe overklokchip µGuru. OCWorkbench heeft het moederbord aan de tand gevoeld en kwam na het draaien van de vaste suite benchmarks tot een score van 94 uit honderd:

Overall, I am very impressed with the boards functionality and overclockability options. It has all the necessary settings available, OTES to keep the capacitors cool. The uGuru also helps to manage the temperatures and overclocking within Windows. This is something that you would want.
Abit K8V-MAX3-moederbord

Reacties (34)


SuSE gaat samenwerkingsverband aan met Veritas

Door Mark Timmer, 27 oktober 2003 18:157 reacties, bron: C|Net

Bij C|Net lezen we dat SuSE een samenwerkingsverband is aangegaan met serversoftwaremaker Veritas. De samenwerking zal zowel opgaan voor de technologie als voor de verkoop. Het idee is om de overeenkomsten tussen de twee bedrijven te gebruiken, om uiteindelijk te komen tot het samen uitvoeren van ontwerp, support en marketing, en bovendien gebruik te maken van elkaars klantenkring. Vanaf januari zal Veritas' Foundation Suite - waarvan eerder al Red Hat-versies beschikbaar waren - met SuSE Linux Enterprise Server gaan werken. Volgens een analist is dit een belangrijke stap voor SuSE om concurrent Red Hat bij te houden. Het bedrijf zelf hoopt via de samenwerking meer high-end klanten te krijgen:

SuSE Linux Enterprise Server kleinSuSE hopes the support will help it gain higher-end customers. "The significance of this announcement is that SuSE expands into the corporate data center. This shows SuSE can provide data integrity that enterprise customers are looking for," said Uwe Heine, SuSE's chief alliance officer.

The new software will make it easier for Unix customers to adopt Linux, Haff said. "It makes that move from a lot of Unix systems, and from Sun in particular, easier than it was before," he said. Sun Microsystems' Solaris is the most widely used version of Unix and a prime candidate for companies that want to save costs by using Linux on less-expensive Intel-based hardware.

Reacties (7)


Studie naar straatventen van webdiensten

Door Kevin Levie, 27 oktober 2003 18:1414 reacties, bron: BBC

De BBC schrijft over een onderzoek naar het op straat aanprijzen van webdiensten. De studente Indri Tulusan vergeleek Britse internetzuilen van CitySpace met manieren waarop in andere landen technologie op straat wordt gebruikt. Op basis daarvan ontwikkelde ze de 'webpacker', een computer met een touch-screen en draadloze netwerkverbinding bedoeld om om de nek te hangen van iemand die op straat mensen helpt. De resultaten waren positief: vooral ouden van dagen bleken deze computer met een menselijk gezicht te waarderen. Het straatventen van webdiensten zou volgens de studente wel eens net zo gewoon kunnen worden als een groenteboer of krantenverkoper:

Webpacker - straatventen van internetdienstenIndri took this idea of how people already interact on the streets, shopping, having conversations, queuing, and developed the idea of throwing in technology. "I looked at ways of having people at the centre of the infrastructure where digital services could be offered like fruit and veg." She sees this as providing a much more personal and fluid service than static internet cafes or web points.

Reacties (14)


MIT-studenten omzeilen auteurswet via kabel-tv campus

Door Kevin Levie, 27 oktober 2003 17:5819 reacties, bron: New York Times

Twee studenten van het Massachusetts Institute of Technology hebben een methode ontwikkeld waarmee ze muziek kunnen delen met hun mede-studenten zonder tegen de auteurswet in te handelen, schrijft de New York Times. Het Libraries Access to Music Project, dat vandaag officieel gelanceerd wordt, stelt muziek van zo'n 3.500 cd's beschikbaar via het kabeltelevisienetwerk van de universiteitscampus. Volgens de bedenkers ligt de kwaliteit van de muziek hoger dan die van fm-radio, maar lager dan cd-kwaliteit.

Studenten kunnen kiezen uit zestien muziekkanalen en kunnen bovendien een blok van tachtig minuten aanvragen om zelf DJ te zijn. De apparatuur voor het project kostte zo'n $10.000, de benodigde muziek was $25.000. Microsoft en MIT leverden een bijdrage aan de ontwikkeling van het systeem. Omdat gebruik wordt gemaakt van televisie en niet van internet, zijn de copyrightregels minder streng. Met het project willen de studenten aantonen dat de auteurswetten in de VS inconsequent zijn en nodig aanpassing behoeven om op een realistische manier met digitale muziek om te gaan:

MIT-studenten omzeilen auteurswet via kabel-tv campus"It's almost an act of performance art," Mr. Zittrain said. Mr. Winstein, he said, has "arrayed the gerbils under the hood so it appears to meet the statutory requirement" - and has shown how badly the system of copyright needs sensible revamping. (...) "It's kind of brilliant," said Mike Godwin (...) If the legal theories hold up, he said, "they've sidestepped the stonewall that the music companies have tried to put up between campus users and music sharing."

Reacties (19)


AMD wijzigt processorprijzen

Door Jack Leenders, 27 oktober 2003 17:3439 reacties, bron: AMD

AMD logo met drop shadow Ook AMD heeft een wijziging doorgevoerd in haar prijslijsten. Het opvallende hierbij is dat de wijziging in het desktopsegment alleen de Athlon XP-processors betreft. De Athlon 64- en Athlon 64 FX-processorprijzen bleven ongemoeid. Het Franse PC Inpact zette oude en nieuwe prijzen (stuksprijzen in dollars, bij afname van minimaal duizend stuks) naast elkaar, wat het volgende tabelletje oplevert:

Athlon XPPrijs oudPrijs nuVerschil
3200+$464$325-30%
3000+$265$203-25%
2800+$180$140-22%
2700+$137$117-15%
2600+$103$103-
2500+$89$89-
2400+$84$79-6%
2200+$74$71-4%
2100+$74$66-11%
2000+$66$66-

Daarnaast werden er volgens Heise ook nog prijsaanpassingen doorgevoerd in de Opteron-, Athlon MP-, en Low Voltage Athlon XP-M-series. De Athlon XP-M 'desktop replacement'-reeks werd uitgebreid met een 3000+. Hieronder de tabel voor de Opteron-reeks:

OpteronPrijs oudPrijs nuVerschil
846 (2,0 GHz)$3199$2149-33%
844 (1,8 GHz)$2149$1299-40%
842 (1,6 GHz)$1299$999-23%
840 (1,4 GHz)$749$749-
246 (2,0 GHz)$794$794-
244 (1,8 GHz)$690$455-34%
242 (1,6 GHz)$455$316-31%
240 (1,4 GHz)$256$198-23%
146 (2,0 GHz)$669$438-35%
144 (1,8 GHz)$438$292-33%
142 (1,6 GHz)$292$229-22%
140 (1,4 GHz)$229$187-18%

Reacties (39)


Intel verlaagt Pentium 4 en Celeron-prijzen zoals verwacht

Door Jack Leenders, 27 oktober 2003 17:1043 reacties, bron: The Register

Intel logoZoals al her en der in eerdere nieuwsberichten was aangekondigd, heeft Intel met ingang van vandaag de prijzen van Pentium 4 en Celeronprocessors verlaagd, zowel de desktop- als mobiele versies. De prijsverlagingen lopen soms op tot 35% voor Pentium 4-cpu's en volgen het vertrouwde patroon. De prijsinformatie die The Register online mikte, is hieronder in tabelvorm teug te viden. De prijzen zijn per stuk, in dollars en gelden bij een afname van minimaal duizend stuks:

Pentium 4Prijs oudPrijs nuVerschil
3,2GHz 800MHz FSB$637$417-35%
3GHz 800MHz FSB$417$278-33%
3,06GHz 533MHz FSB$401$262-35%
2,8GHz 800MHz FSB$278$218-22%
2,8GHz 533MHz FSB$262$193-26%
2,6GHz 800MHz FSB$218$178-18%
2,66GHz 533MHz FSB$193$163-16%
2,53GHz 533MHz FSB$193$163-16%
Mobile Pentium 4Prijs oudPrijs nuVerschil
3,2GHz HT$653$433-34%
3,06GHz HT$433$294-32%
3,06GHz$417$278-33%
2,8GHz HT$294$234-20%
2,8GHz$278$218-22%
2,66GHz HT$234$202-14%
2,66GHz$218$186-15%
CeleronPrijs oudPrijs nuVerschil
2,5GHz$83$79-5%
2,4GHz$79$69-13%
2,3GHz$79$69-13%
Mobile CeleronPrijs oudPrijs nuVerschil
2,4GHz$149$134-10%
2,2GHz$134$112-16%
2GHz$112$96-14%

Reacties (43)


Antec Minuet case review

Door Matthijs Abma, 27 oktober 2003 15:1429 reacties, bron: Epiacenter.com

De heren van Epiacenter.com hebben de nieuwe Home Theater PC-behuizing (HTPC) van Antec onder de loep genomen. Een HTPC-behuizing is een soort van barebone, maar dan één die qua afmetingen netjes bij je audioapparatuur en dvd-speler past. De kast is van metaal, maar de voorkant is jammer genoeg van kunststof. Aan de voorkant bevinden zich ook twee aansluitingen voor geluid, een Firewire-aansluiting en twee USB-aansluitingen. In de HTPC is ruimte voor maximaal een microATX-moederbord.

Er zijn een 5,25inch- en twee 3,5inch-uitbreidingssloten aanwezig, waarvan er één verborgen is. Deze kan gebruikt worden voor bijvoorbeeld een harde schijf. Het rek met de uitbreidingssloten kan eenvoudig uit de kast worden gehaald, want deze zit vast met slechts één thumbscrew. De 220W-voeding is een aangepast model van Antec zelf. Deze is vrij stil, maar met de kap open zijn de condensatoren te horen. Uit de voeding komt slechts één snoer met drie molex-aansluitingen en een aansluiting voor een floppy drive:

I booted the system and I was surprised to hear (well actually not hear) how quiet the power supply fan was, it's barely audible. It's possible that the fan starts to spin up slower if more power is drawn, because the components I installed probably use around 40 watts and therefore the PSU isn't working very hard. But I can't imagine the fan becoming very loud under stress... The only thing which I noticed was that the condensators inside the PSU produce an annoying noise. But it's rather weak so it shouldn't be audible when the case is closed. That's the main disadvantage of having such a quiet fan - you start to notice all other kinds of noise...

Antec Minuet

Reacties (29)

Lees meer

Mac mini ingezet als mediasysteem
Mac mini ingezet als mediasysteem Nieuws van 16 februari 2005
Asus DigiMatrix barebone review
Asus DigiMatrix barebone review Nieuws van 20 januari 2004
Lian Li PC-6077 case review
Lian Li PC-6077 case review Nieuws van 1 december 2003
Antec Sonata-kast review
Antec Sonata-kast review Nieuws van 30 november 2003
EZ Watcher 3060 barebone review
EZ Watcher 3060 barebone review Nieuws van 29 oktober 2003
Aspire X-Alien casereview
Aspire X-Alien casereview Nieuws van 28 oktober 2003
AOpen XCcube-barebone nader bekeken
AOpen XCcube-barebone nader bekeken Nieuws van 16 oktober 2003
Shuttle barebone voor de Athlon 64
Shuttle barebone voor de Athlon 64 Nieuws van 26 september 2003
Antec Plus 1080AMG kast review
Antec Plus 1080AMG kast review Nieuws van 20 februari 2003
Antec PlusView 1000AMG review
Antec PlusView 1000AMG review Nieuws van 11 januari 2003

Sigma kondigt SD10 digitale SLR-camera aan

Door Hielko van der Hoorn, 27 oktober 2003 11:1626 reacties, bron: DPReview

Sigma heeft vandaag de opvolger van de SD9 digitale spiegelreflex camera geïntroduceerd, de SD10. De SD10 is vergeleken met de SD9 verbeterd op enkele punten. De sensor is nu uitgerust met microlenzen waardoor de gevoeligheid van de sensor is toegenomen en de hoeveelheid ruis afgenomen. Verder is de stroomvoorziening verbeterd en zijn er firmware aanpassingen doorgevoerd waardoor het nu onder andere mogelijk is om ISO-waarden tot en met 1600 te gebruiken in plaats van 400.

Bij de Imaging Resource is al een volledige review verschenen over de SD10-camera. De reviewer is erg te spreken over de verbeteringen aan de hardware en software van de camera. De camera is nu goed bruikbaar om 's nachts foto's mee te schieten, hoewel de ruisniveau's nog niet helemaal in de buurt komen van bijvoorbeeld de Canon EOS-10D. Daarnaast zijn de kleuren natuurgetrouwer ten opzichte van zijn voorganger. Verder is de resolutie van de 3,4 megapixel 3-kleuren per pixel Foveon-sensor prima in orde. De SD10-camerabody zonder lenzen heeft een adviesprijs van 1100 dollar wat ongeveer gelijk is aan de prijs van de SD9:

Foveon and Sigma have made remarkable strides over the last year, as evidenced by the dramatic improvements in the performance of the new SD10 camera over the earlier SD9 model. Many of the limitations of the SD9 have been addressed, and the improvements in image noise levels and high-ISO capability are impressive. Color rendering has also seen substantial improvement, to the point that I'd now rate the SD10's color as "very good to excellent," something I'd not have said about the SD9. While Sigma and Foveon are trying to position the SD10 and its sensor as 10.2 megapixel units, my own tests to date suggest that the camera delivers resolution more equivalent to that of its six-megapixel competition. (I have in mind some additional tests to explore the resolution issue further, but I don't know if I'll be able to get to them, given the current review overload.)
Sigma SD10

Reacties (26)


Tholos wil videogateways bouwen in grote steden

Door Steve Lersberghe, 27 oktober 2003 00:12100 reacties, bron: Heise

Tholos Systems, een relatief onbekend bedrijf uit Oostenrijk, is van plan om videogateways te bouwen in een aantal grote steden. Dit schrijft de Duitse nieuwssite Heise. De gateways hebben de vorm van een grote cilinder, met een doorsnede van ongeveer zeven meter. Ze zijn zeer geavanceerd: de buitenkant van de cilinders is bekleed met een scherm, dat een live 360°-panaromabeeld van een andere stad weergeeft. Bovendien kunnen voorbijgangers dankzij drie camera's, 22 microfoons en hetzelfde aantal luidsprekers communiceren met mensen uit de andere stad. De kostprijs is niet mals, één gateway kost ongeveer twee miljoen euro. Die kosten zouden gedekt worden door het afbeelden van reclame, wat ongeveer 13 procent van de totale 'speeltijd' zal innemen. Om de dure hardware te beschermen voor diefstal en vandalisme zijn de gateways voorzien van een speciale wand, waar graffity geen vat op heeft. Ook zal het geheel bewaakt worden door een security-dienst. De eerste virtuele verbinding is gepland voor mei 2004, tussen Wenen en London. Eind 2008 zou elke Europese hoofdstad een gateway moeten hebben.

Tholos videogateway

Reacties (100)

Lees meer