De ddos-aanvallen die vorig jaar vlak voor de Russische invasie van Georgië op Georgische websites werden uitgevoerd, waren waarschijnlijk het werk van Russische criminele bendes die hiertoe door hun regering waren aangezet.
Vorig jaar voerde Rusland een vijf dagen durende oorlog tegen Georgië, en vlak voor de inval werden er 54 Georgische websites platgelegd door een ddos-aanval. Volgens een rapport van de Amerikaanse Cyber Consequences Unit, een onafhankelijke non-profit onderzoeksinstelling die cyberaanvallen onderzoekt, was dit het werk van Russische criminelen. Dit werd al langer vermoed, maar het rapport heeft dit nu bevestigd, zo meldt Computerworld. De onderzoekers baseren zich daarbij op diverse bronnen, waaronder serverlogs.
Volgens het rapport, dat overigens grotendeels geheim is gebleven, hadden de Russen duidelijk baat bij het platleggen van de getroffen sites. Door het op zwart gaan van regerings- en mediasites was het voor de Georgische regering lastiger om aan het publiek door te geven wat er aan de hand was, terwijl de uitvoering van financiële transacties werd belemmerd.
Volgens de onderzoekers werden de aanvallen dusdanig efficiënt uitgevoerd dat ze van tevoren moeten zijn gepland. Ze denken dat de Russische regering de aanvallen niet zelf heeft uitgevoerd, maar nationalistische hackers daartoe heeft aangezet. Overigens hadden de gevolgen van de aanval nog veel erger kunnen zijn. Bepaalde delen van de Georgische infrastructuur waren via het internet toegankelijk en hadden kunnen worden vernield. "Als de Russische militairen er rechtstreeks bij betrokken waren, hadden zij dit soort aanvallen beslist kunnen uitvoeren. Het feit dat er geen fysiek vernietigende cyberaanvallen tegen belangrijke delen van de Georgische infrastructuur zijn uitgevoerd, toont aan dat iemand aan de Russische kant zich nog behoorlijk inhield", aldus het rapport.
SprxMobile, het Amsterdamse bedrijf dat Layar ontwikkelt, kondigde versie 2.0 van zijn applicatie aan. Layar 2.0 biedt een duidelijkere interface en meer functies: zo zijn lagen voortaan doorzoekbaar en kan de gebruiker switchen tussen het beeld van de camera, de resultaten op een kaart en de resultaten in een lijst. Ook is de augmented reality-browser internationaal beschikbaar: sinds twee maanden was Layar al te downloaden voor Android-toestellen, maar dat kon tot nog toe alleen in Nederland. Ook werkten de lagen alleen in Nederland. De bedoeling is dat de lagen nu ook snel internationaal beschikbaar komen.

De Eisa

In de

Kuik nam deel aan aan paneldiscussie over auteursrecht en de toekomst van mediadistributie, die vrijdag op HAR werd gehouden. In het publiek bevond zich Svartholm, die van de gelegenheid gebruik maakte om hem te ondervragen over zijn uitspraak dat The Pirate Bay veel geld verdient aan schending van auteursrechten, zo
Kuik ging hier niet verder op in en verwees naar de advertentie-inkomsten van de site. Hij noemde het onderzoek van een Zweedse journalist dat uitwees dat The Pirate Bay tienduizenden euro's per jaar aan advertentie-inkomsten binnenhaalde. Tot slot zei Kuik dat aangezien Global Gaming Factory zes miljoen dollar overhad voor de site, deze wel winstgevend moest zijn. Svartholm antwoordde dat Google ook miljarden had neergelegd voor YouTube, ondanks dat de videosite geen winst maakte.

Het gaat dan vooral om instapmodellen die tot enkele weken geleden voor een paar tientjes in de winkel lagen,
