MBraun, maker van apparatuur voor de productie van oled-schermen, heeft verklaard dat de productieproblemen van grotere oled-displays zijn verholpen en dat in 2011 oled-panelen tot 42"-beelddiagonaal zijn te verwachten.
Volgens MBraun, dat oled-productieapparatuur aan onder meer de fabrikanten LG en Samsung levert, zijn de afnemers van zijn apparatuur erin geslaagd de horden in de productie van grotere oled-schermen te nemen. In 2011 zullen oled-panelen met een beelddiagonaal tot 42" mogelijk zijn, aldus de machineleverancier. Voor de productie van de grotere beeldformaten hoeven de huidige machines die MBraun aan klanten heeft geleverd, niet te worden aangepast.
Als voorbode voor de introductie van grotere oled-tv's verwacht Daniel Karecovsky, sales manager bij MBraun, dat LG de prijs van zijn 15"-oled-tv, de 15EL9500, binnenkort zal verlagen in Europa. Rudirick de Jong van LG kon dit tegenover Tweakers.net nog niet bevestigen, maar sluit niet uit dat de prijs van dat scherm zal zakken. Wel zal er volgens De Jong, ondanks een betere beheersing van de productie van oled-panelen, nog steeds een duidelijk prijsverschil blijven tussen lcd- en oled-tv's.
Karecovsky's optimisme over oled wordt niet getemperd door de beslissing van Sony om met zijn 11"-oled-tv te stoppen. "Sony had te maken met yield-problemen, waardoor de productiekosten te hoog opliepen", aldus Kerecovsky.