Western Digital brengt Elements Play-mediaspeler uit

Western Digital heeft een mediaspeler uitgebracht die voorzien is van een interne harde schijf, maar die niet over een netwerkaansluiting beschikt. Van de WD Elements Play worden versies met 1TB en 2TB opslagruimte uitgebracht.

De Elements Play is door Western Digital zonder veel bombarie geïntroduceerd. De features zijn ongeveer gelijk aan die van de WD TV Live-serie. De twee belangrijkste verschillen zijn dat de Elements Play over een harde schijf beschikt en dat de nieuwe mediaspeler geen netwerkaansluiting heeft.

De content kan via een usb-aansluiting op de harde schijf worden geplaatst. Het apparaat kan overweg met een flink aantal bestandsformaten, waaronder h264 in mkv-containers, en rmvb. Ook dvd-menu's, slideshows, playlists en ondertitels worden ondersteund. De hdmi 1.4-poort maakt 1080p-video-output mogelijk en voor wie met een lagere resolutie genoegen neemt, is er een composiet-aansluiting. Digitale audio kan via een optische s/pdif-uitgang naar een receiver worden gestuurd.

De mediaspeler meet 41x225x149mm en weegt ongeveer 1kg. Een afstandsbediening wordt meegeleverd. De prijzen voor de Elements Play zijn nog niet bekend, maar een groothandel vermeldt momenteel al een prijs van 164 euro exclusief btw voor de 1TB-versie.

Western Digital Elements Play Western Digital Elements Play Western Digital Elements Play

Door Erik Kloppenburg

Nieuwsposter

09-08-2010 • 11:16

48

Reacties (48)

48
48
27
0
0
20
Wijzig sortering
Waarom zit er nooit S-video op die dingen?
Beter dan composite.
Geen netwerkaansluiting? Dat is ook waardeloos zeg.

[Reactie gewijzigd door Soldaatje op 22 juli 2024 17:19]

Netwerkaansluiting was ook het eerste waar ik naar keek. Ik vind het erg slecht dat die er niet op zit. Juist omdat het om een wat groter schijf formaat gaat had ik dit erg aantrekkelijk gevonden. Ik wacht nu al heel lang op een ècht goede mediaplayer maar het lijkt erop dat zelfbouw de enige optie is.
Anoniem: 174951 @Lewt9 augustus 2010 11:36
NMT? (Popcorn / Digitec)

pricewatch: Popcorn Hour C-200
pricewatch: Digitech HDX BD-1

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 174951 op 22 juli 2024 17:19]

En vergeet niet de Mede8er, ook een erg goede mediaplayer met prima ondersteuning.

www.mede8er.eu
Popcorn krijgt hopelijk komende vrijdag eindelijk een "stabiele" firmware.
Lag niet alleen aan Syabas, omdat de SDK van Sigma niet bepaald fantastisch was.

Maar op dit moment is de Popcorn nog niet bepaald een aanrader. Misschien na vrijdag wel.
Anoniem: 315872 @Supremo9 augustus 2010 12:58
Jouw mening, waar ik het totaal niet mee eens ben. Ben sinds november 2009 de trotste bezitter van een PCH C200 en nooit problemen gehad met de firmware. PCH levert tot nu elke 2 maanden een nieuwe FW waarin schoonheidsfoutjes mee worden opgelost. Waar vind je zo'n leverancier?\

Komende vrijdag komt inderdaad de nieuwe FW van Syabas met daarin ook de langverwachte nieuwe User Interface. De PCH C200/A200 waren al prima te gebruiken apparaten en top in hun klasse. Binnen een paar dagen zullen ze nog vaster aan de top staan!
Inderdaad mijn mening, maar helaas ook van vele andere C-200 bezitters.

Lees zelf maar na: http://www.networkedmediatank.com/showthread.php?tid=40145

En de nieuwe UI komt vrijdag helemaal niet, omdat ze die niet snel genoeg stabiel kregen.
Nadeel van netwerkaansluiting is weer dat die kastjes eigenlijk veel te traag zijn om snel dingen binnen te hengelen... Me collega haalt geen 2MB/s via internet films downloaden, terwijl ze PC toch gauw 3 to 4 x zo snel is ;) Het unrarren en parren is helemaal drama, zo doet se met de Popcorn C-100 soms een dag over een film downloaden+ parren + uitpakken... Op ze PC is dat binnen 2 uur makkelijk gebeurt inc het kopieren naar ze popcorn ;)!
Ik download gewoon via mijn pc en dan stream ik naar het kastje.
Bullshit. Ik download met exact de zelfde snelheid als m'n PC van usenet op m'n tot 20mb ADSL lijn van Telfort. Vanwege de tragere processor gaat het parren en unrarren inderdaad wat trager, maar dat is no big deal.

Ik download slechts software naar m'n PC alle media doet de stille en zuinige C200 voor mij!
AC Ryan POHD?

Kost weinig en streamt prima 1080P MKV's over het netwerk...
Omdat het kastje HDMI heeft, en de helft van de tv's geen s-video heeft.
zou ik niet te snel beweren hoor... Niet iedereen heeft een LCD/plasma staan, maar moet het nog rooien met een buis tv (ik kies er bewust voor, veel beter beeld).

Die zijn wel gebaat met een s-video aansluiting (via een scart blokje krijg je een veel betere kwaliteit dan met een cinch composiet)

En een netwerk aansluiting: mijn recent aangekochte woxter i-cube x-div 35 xp rec high heeft ook een lan aansluiting, maar werken onder Win7 doet ie niet (zou lukken door te prullen met polsec.msc maar dat lukt niet onder de Home Premium). Daarom gewoon een lange usb kabel (met repeater) en vullen maar (gaat wsS. ook sneller dan via lan)
Dan heb je vast geen HD digitale TV. Het beeldt van een 'buis' TV kan dan echt niet tippen aan een LED/LCD Full HD.
...en helemaal niet aan een plasma-tv :)

Maar dan liever de WD TV Live met losse WD elements harde schijf, want dan ben je m.i. veel flexibeler met je gegevens.
Ja heb ik ook, alleen geen live dan, maar ik haal gewoon even de USB HDD naar boven om er wat op te zetten. Dan zou je dat nu met het complete kastje moeten doen met loshalen van alle kabels er nog bij. Nee ik vind het een nutteloos apparaat deze.

Wellicht gaan ze nog een nieuwe versie uitbrengen die wel netwerk aansluiting heeft. Dat zou het compleet maken.
Ik had hetzelfde probleem met mijn Eminent EM7080, totdat ik de beveiliging van windows laag zette. (ik heb toch een firewall en virusscanner lopen) Dan moet je misschien nog een gebruikersnaam aanmaken met de netwerknaam van je speler.
Bij mij werkt het nu perfect onder Windows 7 Ultimate.
Bestaan er ook Full HD beeldbuis schermen? (met flattron technologie uitteraard)
Vissekommen zijn echt not done.

[Reactie gewijzigd door Bulls op 22 juli 2024 17:19]

Tja, zefde voor RGB, Component, SCART ...

Iedere flatscreen heeft wel HDMI dus dat is universeel. Een Scart met RGB en composiet zou voor elke "oude" TV beter en universeler geweest zijn, maar dat maakt het vast veel duurder ...

S-video is in iedergeval inferieur, ook al is het beter dan composiet.
Een gemiste kans om geen netwerkaansluiting erop te zetten! Een netwerkaansluiting + Wifi zou het een unieke product maken. Nu niet.

Maar WD kennen, komen ze over 3 maanden met een WD Elements Play Live uit, die wel netwerkaansluiting heeft!
Nou vind ik persoonlijk een WiFi verbinding niet zo heel noodzakelijk maar een gigabit RJ-45 poortje zou wel erg fijn zijn om te verbinden met het netwerk.

Het zou misschien ook kunnen om deze direct aan je router te gooien via USB (maar dat hebben maar weinig routers) en of het werkt weet ik ook niet.
Ja en dan een gigabit poortje die niet sneller is dan 10mbit vanwege de te trage processor ;)
Niet iedereen heeft door zijn huis of van zijn computer naar zijn woonkamer een bekabelde netwerk. Wel hebben de meeste wifi-n of zelfs nog wifi-g.

1gbit heeft geen enkele toegevoegde waarde voor streaming video. 100mbit voldoet voor 1080p blu-ray.

Wifi-n zou een goede optie zijn geweest.

[Reactie gewijzigd door Lisadr op 22 juli 2024 17:19]

En over 6-9 maanden komt er een WD Elements Play Live uitvoering?

Ik zie mezelf namelijk nog steeds niet met een externe "harddisk" elke keer op en neer lopen van PC naar TV als ik iets nieuws wil kijken.

Elke keer die voeding meeslepen en de HDMI kabel achter de TV uit vissen die er achter is gevallen ...
Hij heeft wel een usb-host-aansluiting, zodat je via een usb-stick films op je Elements Play kan zetten. Scheelt weer wat kabels lostrekken en is makkelijker te vervoeren :P
Dan nog geeft deze speler niet heel veel voordeel vind ik. Ik zou dit nooit kopen omdat er maar een hele kleine vooruitgang is.
Dan nog blijf je op en neer zeulen met je zooi.

Gewoon netwerk functionaliteit er in zodat je kan streamen vanaf LAN/Internet of via netwerk die disk kan volgooien.

Slepen met datadragers is zoooo jaren 200x :(
Mag hopen dat WDC goed aan de firmware-updates werkt want er zijn de laatste tijd flinke problemen met de audio-headers binnen bepaalde MKV-files. Heb je wel mooi beeld, maar geen geluid.
Zijn ze mee bezig, en is al opgelost in de beta firmware.
Kan er dan wel in de USB poort een Wi-Fi USB adapter gestoken worden?
Dat kan pas als er costum firmware opgezet wordt.
Wachten op B-Rad dus.
Het ontbreken van een netwerkaansluiting vind ik toch wel een groot minpunt. Ook is er geen ondersteuning voor WLAN.
Anoniem: 166774 @ i.Stijn9 augustus 2010 12:30
Heb zelf een Mede8er MED500X , maar zonder netwerk aansluiting zou ik een gek worden. Een serie downloaden van 30-50 gig en dat met een 4gig stickie overzetten... nee dankje.
Maar waarom geen netwerkaansluiting (dan maakt het een stuk interessanter).

Nu zijn er veel meer (en betere) met netwerkaansluiting en goedkoper
Anoniem: 166774 @Maxximus9 augustus 2010 13:36
Precies. En hoeveel zou het in de verkoop schelen als er een netwerkstack en een aansluiting in zit ?
Ben zelf trotse eigenaar van de WD TV HD Live. Deze heb je trouwens ook in 2 versies, eentje zonder en eentje met netwerkaansluiting (vandaar de aanduiding Live). Ook ik snap niet waarom er geen netwerk op zit, dat is toch iets wat in mijn ogen erg handig is en ik gebruik het in 3 kwart van de gevallen om mijn media af te spelen. Hoewel er wel wat probleempjes zijn met WiFi werkt dit op zich ook aardig.

Daarom verwacht ik wel dat de Elements Play ook later opnieuw gereleased wordt met netwerkfunctionaliteit. En hopelijk met extra Youtube rechten zodat je wat meer filmpjes kan bekijken dan de standaard WD TV Live ;)
@MAX3400 dat de audio-headers binnen bepaalde MKV-files niet werken ligt aan nieuwste versie van MKVmerge.
De meest media players hebben er nu last van dat ze geen audio hebben.
Door het bestand te remuxen met versie 2.8.0 wordt het geluid weer keurig weergegeven.

Tijd voor een firmware-update dus van WD.

Ontopic.
Netwerkaansluiting was ook het eerste waar ik naar keek.
Een gemiste kans. Hebben ze dan nog steeds niets geleerd van de wdtv gen1.
Anoniem: 151407 9 augustus 2010 11:43
geen netwerk en dan usb 2.0.. die 2 tb vullen duurt wel even.
Waarom dan niet gelijk usb 3 of esata.
haal hier op een portable esata schijf ruim 70 mb/s. dat gaat terminste beetje vlot dan max 22 mb/s als je geluk hebt..

gemiste kanzen voor dit apparaat.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 151407 op 22 juli 2024 17:19]

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.