De Nederlandse Mededingingsautoriteit heeft onder voorwaarden goedkeuring verleend aan de samenwerking tussen telecombedrijf KPN en glasvezelbedrijf Reggefiber. Het netwerk moet open blijven en de maandelijkse tarieven niet te hoog.
De NMa gaf het groene licht, nadat de twee partijen hadden toegezegd dat ook andere telecombedrijven op het glasvezelnetwerk mogen opereren. Verder zijn er grenzen gesteld aan de maandelijkse huurtarieven per aansluiting: deze kent, afhankelijk van het verzorgingsgebied, maxima van 14,50 tot 17,50 euro. Deze prijs kent nog wel een jaarlijks inflatiecorrectie.
De twee partijen worden door de NMa in de gaten gehouden middels een 'handhavingsprocedure'. Bedrijven die toegang willen tot het glasvezelnetwerk kunnen een klacht indienen bij de toezichthouder als de twee bedrijven zich niet aan de regels houden. Eerder was al bekend dat telecomtoezichthouder Opta de komende jaren in de gaten zal houden of KPN niet teveel winst maakt met de exploitatie van de glasvezelnetwerken. Daarnaast heeft de Opta de definitieve beleidsregels voor toegang tot glasvezelnetwerken openbaar gemaakt.
KPN zegt in een reactie de goedkeuring te verwelkomen en door te zullen gaan met het uitrollen van een ftth-netwerk dat over vijf jaar bijna alle Nederlandse huishouden moet bereiken. Momenteel heeft KPN 'verglazingspilots' lopen in vijf Nederlandse steden. Het telecombedrijf gaat in de eerste helft van 2009 evalueren of de investeringen in grootschalige glasvezelnetwerken commercieel aantrekkelijk zijn.