Reggefiber voorziet Dordrecht van glasvezel

De gemeente Dordrecht heeft met Reggefiber en KPN een overeenkomst gesloten om huishoudens in drie wijken van een glasvezelverbinding te voorzien. De aanleg zal naar verwachting twee jaar gaan duren.

In totaal moeten veertienduizend huishoudens in de wijken Dubbeldam, Stadspolders en Staart Oost op het glasvezelnetwerk worden aangesloten. Reggefiber wil in oktober gaan beginnen met de aanleg. Via een website worden wijkbewoners over het verloop van de werkzaamheden op de hoogte gehouden.

Het project, dat de naam Glashart Dordrecht heeft meegekregen, moet een open netwerk worden, waarop meerdere providers hun diensten kunnen aanbieden. De gemeente zal niet meebetalen aan de aanleg en exploitatie van het glasvezelnetwerk, maar verleent wel 'personele begeleiding', zo is op de gemeentelijke website te lezen. De eerste isp die op het netwerk zijn diensten zal aanbieden, is KPN. Een nog te openen 'servicewinkel' zal ondersteuning bieden aan mensen die de overstap naar glasvezel willen maken.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

04-07-2008 • 17:17

47

Submitter: doc

Reacties (47)

47
40
6
4
0
0
Wijzig sortering
hehe woon zelf in crabbehof, hoop dat het hier binnenkort ook komt al heb ik er geen dringende behoefte aan. Ik had in rotterdam toen ik daar een half jaar woonde ook glasvezel van kennisglas door stadswonen geregeld, dat koste me 7 euro in de maand voor 30mbit up en down, via pilmo wat nu alice heet. Totaal kwam je dan op 20 euro uit met de standaard aansluiting wat geen drol is natuurlijk voor zulk snel internet.

Is zoiets ook mogelijk met glasvezel op de particuliere markt of gaat het dan al gauw richting de KPN prijzen die bijvoorbeeld bij mijn ouders worden gehanteerd (50 euro voor 8mbit ofzo)?
Prijzen via het glasvezel netwerk van reggefiber zijn meestal extreem competetief te noemen in nijmegen betaal je bijvoorbeeld:
50 euro per maand voor
50mbit internet,
40 kanelen digitale tv
Telefonie

In nuenen betaal je iets meer maar dan heb je ook 100mbit internet.
Een paar opmerkingen:

We moeten niet vergeten dat we er ook tientallen jaren over hebben gedaan voordat nederland voorzien was van kabel aansluitingen en dat daarna het geschikt maken van koper lijnen of kabel voor internet via oa ADSL een relatief simpele ingreep is. Terwijl voor het aanleggen van glasvezel ieder huis physiek moet worden aangesloten. Dus 14.000 duizend bestaande woningen voorzien van glas is echt een hele boel hoewel er in Nederland nog een aantal grotere projecten lopen. Op het moment dat er in een wijk voldoende animo is

Het netwerk van reggefiber wordt echt open en zal tegen hetzelfde tarief voor iedere provider open staan. Bij het ontwerp van het netwerk is hier uitgebreid op getest en rekening mee gehouden. Sterker nog de meeste initiatieven die je hier langs hebt zien komen waarbij straten of wijken zelf voor ISP over glas gaan spelen zijn alleen maar mogelijk dankzij de open opzet van het reggefiber netwerk. In theorie kan het netwerk het zelfs aan om bijvoorbeeld de volgende keuzes te maken op een aansluiting:
Tv van UPC
HDTV van KPN
Internet van Tweak
TV van Tele2
Telefonie van Tmobile allemaal via dezelfde aansluiting en dezelfde infrastructuur tot aan de AMX in amsterdam.


KPN heeft onlangs ook geen meerdereheids belang kunnen kopen in reggefiber aangezien de opta die belangen verstrengeling niet toe zou staan.
De wijk dubbeldam is echt zo oud. Ik zou niet verwachten dat daar glasvezel komt. We zullen zien.
Anoniem: 265486 @Dothan4 juli 2008 19:10
Dat is een non-argument. Het is daarbij ook nog eens onjuist.
Rondom de oude dorpskern van Dubbeldam liggen behoorlijk wat moderne wijken.

Daarnaast is Dubbeldam een rijk stadsdeel en ook in Stadspolders wonen veel mensen met een bovengemiddeld inkomen (voor Dordtse begrippen dan).
Dat men daar begint met het uitrollen van het glasvezelnetwerk waar veel potentiële klanten zitten, vind ik niet zo vreemd.
Dat aanliggende plukje Staart-Oost kunnen ze ook wel even meenemen als ze toch bezig zijn.

Overigens vraag ik me af waarom Dordrecht niet gekozen heeft voor een draadloze techniek als Wimax, zeker voor de consumentenmarkt.
Ik heb liever overal waar ik sta breedband-internet tot mijn beschikking dan slechts op één plek thuis, ook al heeft dat misschien een hogere snelheid.
omdat hier alles overheen moet he? tv, internet, telefonie. Wimax is nog te jong en mogelijk te gevoelig voor storing om echt hoge kwaliteitseisen te stellen, glas is proven technology die bovendien een veel hogere bandbreedte kent.
De wijk Dubbeldam is zowat de duurste wijk van Dordrecht. Als er érgens glasvezel aangelegd zal worden, is het daar wel.
Woekerprijzen? Wij zijn juist naar Glashart overgestapt omdat ze zo goedkoop zijn. Nu betalen we voor telefonie (bagger kwaliteit) internet (snelste) en kabel tv samen 70 euro (door extra zenders op de tv).
Zij bieden het aan voor 65 euro per maand incl gratis installatie, geen aansluitkosten, geen administratieve rompslomp van overstappen (regelen zij) én een gratis harddisk recorder (extraatje).

Bovendien zijn mensen nog altijd vrij om te kiezen waar ze naar toe gaan dus die, volgens jou, hoge woekerprijzen zijn niet verplicht. Er wordt voor gekozen.

Het is alleen maar goed dat er eens een bedrijf investeert in nieuwe netwerken. Altijd maar kabel of ADSL blijven gebruiken is ook zoiets. Nieuwe technieken mogen best ontplooid worden in dergelijke projecten. En daar naast zal er ongetwijfeld vanzelf wel weer iemand komen die het allemaal gaat beconcurreren. Maar doordat (in dit geval) KPN het initiatief neemt zijn ze voorlopig de enige. Slim bekeken.
Volgens mij staat er toch duidelijk:
Het project, dat de naam Glashart Dordrecht heeft meegekregen, moet een open netwerk worden, waarop meerdere providers hun diensten kunnen aanbieden.
Anoniem: 120071 @betatester4 juli 2008 17:26
Ik zie dat nog lang niet gebeuren.
Vroeger kon je in Dordt op de kabel ook kiezen tussen bArt, Quicknet en (later) UPC. Helaas heeft UPC de rest snel weggestuurd zodat ze alleen recht hadden over de kabel.
Hopelijk gaat het deze keer beter :) Woon zelf in de binnenstad, die mis ik ook nog in het lijstje :(
Dat wil toch niet zeggen dat de infrastructuur leverancier niet te hoge prijzen kan rekenen? Dat zijn de dienstenaanbieders wel gedwongen hoge tarieven te vragen.
Ik heb ook zo mijn twijfels over hoe open dit glasnet zal zijn, aangezien reggefiber voor een groot deel in handen is van KPN.
Ik ben blij dat ik in een OnsNet gebied woon. :P
Maar dan nog, waar in Dordrecht het netwerk sowieso wordt aangelegd, moet OnsNet hier wel concurreren op prijzen om genoeg aanmeldingen te krijgen. KPN gaat juist hoge prijzen vragen om de kosten die ze sowieso maken eruit te halen.
KPN heeft geen alleen recht maar is alleen maar de eerste exploitant die zich heeft aangemeld om het project mogelijk te maken. Dus die prijzen zullen gewoon competetief worden.
Hoge woekerprijzen? Als je een vergelijkbaar pakket via UPC neemt ben je nog meer kwijt, dus dat vind ik best wel meevallen...
Jawel maar als je de prijzen van projecten zonder KPN deelname erlangs houdt valt het toch tegen. En ineens betaan er 3 verschillende snelheden op glasvezel. :/
Goede stap in de goede richting, bij ons in Emmen zijn ze ook druk bezig met overal glas te leggen? Weet iemand waarvoor dit is, en wanneer dit in gebruik zal worden genomen?
Anoniem: 266795 4 juli 2008 17:36
Dat is zeker wel relaxed! Ik vind het jammer dat sterrenburg niet mee word genomen. Enig idee of dit later nog komt?
Hey leuk laat ik nou net in de Staart wonen. Alleen waarom alleen Oost? Eh en laat ik nou net wel in oost wonen.. overigens deze week waren ze wel heel toevallig kabels rond mn flat aan het leggen nice.
Haha, laat ik nou net een afspraak hebben gemaakt om maandag contract te tekenen voor een woning in de stadspolder. Maar goed, als ik het zo zie gaat het nog wel even duren voor alles up & running is.
hopelijk gaan andere steden/dorpen ook snel over om glas.
Reggefiber is druk bezig, dit jaar (en stuk volgend jaar) worden Dronten/Biddinghuizen/swifterband nog voorzien van FTH..ik geloof zon 16 a 17 duizend aansluitingen..

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.