Tip de redactie

On2 verbetert TrueMotion VP7 videocodec

Door Arthur Scheffer, 21 juni 2005 23:3612 reacties, bron: On2

On2 TechnologiesOn2 Technologies claimt met een nieuwe versie de snelheid van zijn TrueMotion VP7 videocodec meer dan verdubbeld te hebben. Decoderen zou ten opzichte van eerdere edities twee keer zo snel gaan, terwijl encoderen in 2-pass modus nu dertig tot vijftig procent sneller zou gaan dan bij concurrenten als Real 10, Windows Media 9 en diverse H.264-implementaties. Hoewel opgemerkt moet worden dat het hierbij gaat om cijfers van het bedrijf zelf, zou een dergelijke snelheidsverbetering geen overbodige luxe zijn: bij een recente test in het Duitse C't kwam VP7 als één van de traagste codecs uit de bus, zij het wel met uitstekende beeldkwaliteit. Door de prestatieproblemen uit de weg te helpen, denkt On2 nu sterk te staan in de markt voor bijvoorbeeld video-on-demand en live streaming naar pc's en gsm's. Grote flexibiliteit en een relatief scherpe prijsstelling zouden verder zorg moeten dragen voor een goede positie ten opzichte van de grote concurrenten.

Reacties (12)


Sony BMG en EMI opnieuw met kopieerbeveiligde cd's

Door Harold van der Wal, 21 juni 2005 22:14102 reacties, bron: The Register

Platenmaatschappijen Sony BMG en EMI zijn opnieuw volop bezig met kopieerbeveiligingen voor cd's. Sony voorziet het grootste gedeelte van zijn cd's voor de belangrijkste markten van een DRM-beveiliging en EMI zal daar deze zomer mee beginnen. De beveiliging moet vooral voorkomen dat consumenten klakkeloos cd's voor anderen gaan kopiëren. De beveiliging bestaat uit software voor Windows die het aantal keren dat een muziekbestand van de cd wordt gekopieerd beperkt en het direct rippen van CD-audio blokkeert. De software wordt automatisch geïnstalleerd wanneer de gebruiker op de standaard manier een beveiligde cd in zijn pc plaatst. Sony en EMI gebruiken verschillende implementaties voor hun anti-kopiesystemen, beide zijn gebaseerd op de Windows Media DRM-technologie van Microsoft.

CD-stapelHet gebruik van technologie van Microsoft zorgt voor compatibiliteitsproblemen met Apples iPod, in ieder geval voor Windows-gebruikers. Apple gebruikt zijn eigen DRM-technologie, FairPlay, en staat vooralsnog niet open voor ondersteuning van andere systemen. Windows-gebruikers kunnen hierdoor niet moeiteloos muziek van de cd naar de iPod kopiëren. Het lijkt erop dat de platenindustrie met de kopieerbeveiliging enige druk wil uitoefenen op Apple om de iPod open te stellen voor andere aanbieders. De DRM-software werkt overigens alleen nog op Windows, waardoor bijvoorbeeld Mac-gebruikers niet te maken krijgen met de beperkingen.

Reacties (102)


Veel meisjes online benaderd door nep-modellenscouts

Door Tamara van Hal, 21 juni 2005 21:3986 reacties, submitter: T.T., bron: Planet Internet

Sugababes.nl kampt met een probleem: de profielenwebsite wordt gebruikt door ongure types om jonge tienermeisjes te benaderen voor een webcamsessie tijdens een MSN-gesprek. Uit onderzoek op de site is gebleken dat veertig procent van de meisjes wel eens is benaderd door een persoon die zich voordoet als een scout van een modellenbureau of een fotograaf. Een meisje wordt gepaaid met de valse belofte van een professionele fotoshoot. Wanneer haar vertrouwen gewonnen is, komt de aap uit de mouw: de chatter vraagt om webcambeelden van de meiden, al dan niet ontkleed. De enquête is ingevuld door 7500 jongeren, en hieruit bleek dat ook jongens wel eens werden benaderd met dergelijke gesprekken.

Windows Messenger iconNiet alleen Sugababes.nl kampt met dit probleem, er wordt ook gebruikgemaakt van andere profielsites zoals CU2 om slachtoffers te zoeken. Het is niet duidelijk wie er precies achter de anonieme chatter zit. Er wordt gesuggereerd dat het gaat om amateurfotografen, pedofielen of puberjongens. John Babin, directeur van Bossmodels, zei dat dit soort praktijken hem niet verbazen. Al eerder is iets soortgelijks in Canada gebeurt, zo zegt hij. Hij waarschuwt ervoor dat meisjes niet in zulke verhalen moeten trappen; een modellenbureau zal talenten niet via het internet benaderen.

Deze praktijken kwamen aan het licht nadat ‘Amanda’ (fictieve naam), een Limburgs meisje van veertien jaar oud, haar verhaal tegen de leiding van Sugababes.nl vertelde. Zij werd op MSN benaderd door een persoon die zich voordeed als een scout van Bossmodels. Door gebruik te maken van een e-mail die afkomstig leek te zijn van de directie van Sugababes.nl won hij haar vertrouwen en kreeg haar zover dat zij haar borsten, billen en buik liet zien.

cybercrime, cybercriminaliteit, computercriminaliteit, politie, internetNadat Sugababes.nl het verhaal van dit meisje bekendmaakte, doken nog twee meisjes op die hetzelfde verhaal hadden aangehoord. Gelukkig waren zij wantrouwiger en gaven ze geen beelden vrij. Zij leverden net als ‘Amanda’ hun chatlogs in bij de site. Zelfs nu justitie de beschikking heeft over de chatlogs is het maar de vraag of zij hier iets mee kan. Na het eerste contact met Sugababes.nl heeft ‘Amanda’ niets meer van zich laten horen. Als zij geen aangifte doet bij de politie, kan deze niets ondernemen.

Reacties (86)


Onderhandelingen Blu-ray en HD-DVD definitief mislukt

Door Ralph Smeets, 21 juni 2005 21:0568 reacties, bron: The Register

De onderhandelingen tussen de Blu-ray- en HD-DVD-supporters zijn definitief mislukt. Er komt dus geen compromis over de toekomstige opvolger van dvd's. De belangrijkste oorzaak hiervan is dat beide formaten te veel van elkaar verschillen. De enige mogelijkheid om tot een compromis te komen was om een drager als standaard uit te roepen en hierna ondersteuning voor het andere formaat toe te voegen. Sony heeft dit geprobeerd door Blu-ray als standaard formaat voor te stellen, omdat deze de grootste datadichtheid heeft. Dit zou het makkelijker moeten maken om ook HD-DVD-schijfjes te ondersteunen. Dit werd echter niet geaccepteerd door Toshiba dat achter het HD-DVD-formaat staat. In de toekomst zullen filmmaatschappijen dus voor de keuze staan om een film op HD-DVD, Blu-ray of beide formaten uit te brengen. De 'winnaar' zal dan waarschijnlijk door de markt worden bepaald, net zoals dat het geval was in de strijd tussen VHS, Video2000 en Betamax.

Reacties (68)

Lees meer

Eerste Blu-ray-recorders leverbaar
Eerste Blu-ray-recorders leverbaar Nieuws van 29 augustus 2005

Misvattingen over "SATA II" opgehelderd

Door Wouter Tinus, 21 juni 2005 18:4259 reacties, bron: AnandTech

In tegenstelling tot wat veel mensen denken is het feit dat een harde schijf of moederbord de sticker "SATA II" draagt op zich vrijwel geheel nietszeggend. De naam wordt vaak in verband gebracht met verbeteringen zoals een grotere bandbreedte en een flink aantal extra features, maar deze connectie is eigenlijk veel minder sterk dan door veel mensen aangenomen wordt. Oorspronkelijk was "SATA II" namelijk de naam van de werkgroep die uitbreidingen op de originele SATA-standaard ontwikkelt. Dit team heeft al een aantal verschillende verbeteringen bedacht, zoals een twee keer zo snelle versie van de interface, Native Command Queuing en hotswapping. Door de ongelukkig gekozen naam van de werkgroep denken veel mensen echter ten onrechte dat er een tweede versie van de standaard bestaat die al deze features omvat, maar dat is helemaal niet waar. De standaard is nog steeds SATA, en niets anders.

SATA RAID 2005 review: Serial ATA 3Gb/s logo (klein) Het was de bedoeling dat harde schijven en controllers gewoon op basis van hun features en snelheid zouden worden gespecificeerd, niet dat er een zwart-wit scheiding tussen SATA en "SATA II" zou ontstaan. Dit is echter mislukt, want ondanks het feit dat de groep zijn naam inmiddels veranderd heeft naar SATA-IO is de naam "SATA II" zijn eigen leven gaan leiden. Hij wordt nu bijna willekeurig gebruikt als een product ook maar één van de door de SATA-IO bedachte toevoegingen of verbeteringen ondersteunt, en dat vaak zonder duidelijk te specificeren welke dat precies is. De boodschap die de groep nu uit probeert te dragen is dat dit een misleidende gewoonte is, omdat "SATA II" helemaal geen vaste betekenis heeft. Als consument is het dan ook zaak om voorbij de sticker te kijken en goede informatie in te winnen over welke extra features en welke snelheid een bepaald product ondersteunt, aangezien puur de kreet "SATA II" dus eigenlijk niets betekent.

Reacties (59)


'BadApple' is iTunes-update te vlug af

Door Tamara van Hal, 21 juni 2005 15:5845 reacties, bron: ZDNet

Een mysterieus bedrijf genaamd BadFruit is Apple een stap voor met een aanpassing aan het populaire muziekdownloadprogramma iTunes. Het bedrijf heeft namelijk een plug-in uitgebracht waarmee het mogelijk is podcasts te downloaden via iTunes. Deze plug-in is door het bedrijf BadApple genoemd. Apple had al eerder toegezegd om een aanpassing te maken aan iTunes, waardoor de gebruiker de opties zou krijgen om podcasts samen te stellen en te verspreiden. Deze zouden dan eventueel tegen betaling te downloaden zijn; deze optie zou beschikbaar komen in versie 4.9 van het programma. De ontwikkelaars van BadFruit blijven anoniem. Hoewel het de schijn heeft van een groepje hobbyisten, komt de aanpassing met een uitgebreide privacy policy en gebruiksvoorwaarden. BadApple vignet

Hieruit kan blijken dat achter het slechte fruit een professionele organisatie verscholen gaat met plannen voor de toekomst. Er zijn aanwijzingen dat er achter het bedrijf een concurrent van iTunes schuilgaat: MP3Tunes.com, de online muziekwinkel die in handen is van Michael Robertson. Deze heeft eerder MP3.com opgericht. De privacy policy’s van BadFruit en MP3Tunes.com zijn identiek, behalve waar het details zoals de bedrijfs- en productnaam betreft. In de terms of use van BadFruit staat verder beschreven dat eventuele juridische actie moet worden begonnen in San Diego County, waar ook MP3Tunes.com gevestigd is.

Apple iTunes 4.6

Reacties (45)


Samsung kondigt 2GHz GDDR3-geheugens aan

Door Wouter Tinus, 21 juni 2005 13:5829 reacties, bron: Cdrinfo

Samsung heeft aankondigd dat het een GDDR3-chip met een overdrachtssnelheid van 2GHz heeft ontwikkeld. Het op 90nm gebakken geheugen maakt gebruik van de voor videokaarten standaard 136-pins verpakking en een 32 bit brede databus. Wanneer acht van deze chips gebruikt zouden worden om de 256 bit brede geheugenbus van een toekomstige GeForce of Radeon te vullen dan zou deze videokaart een capaciteit van 512MB en een theoretische bandbreedtepiek van maar liefst 64GB/s krijgen. Het kan echter nog een hele tijd gaan duren voor dit soort videokaarten echt in de winkels komen te liggen, want op dit moment gaat het alleen nog om een aankondiging, en zijn de chips nog niet in grote aantallen leverbaar. Wat we wellicht wel op relatief korte termijn zullen gaan zien zijn de eerste videokaarten met 1,6GHz geheugen aan boord. Van dat type heeft Samsung namelijk wel de massaproductie aangekondigd.

GDDR3 512Mb

Reacties (29)


MSN Search met Encarta, spellingcontrole en meer opties

Door Harm Hilvers, 21 juni 2005 13:4937 reacties, bron: MSN Nederland

MSN-vlinderMSN Nederland heeft een persbericht de wereld ingestuurd waarin het bedrijf meldt dat de Nederlandse versie van MSN Search is uitgebreid met enkele nieuwe opties. MSN wordt in Nederland elke maand door 6 miljoen internetters bezocht. De eerste nieuwe functie is de integratie van MSN Search met de Nederlandse versie van de Encarta-encyclopedie. Hierdoor worden zoekopdrachten naar bepaalde feiten voorzien van een antwoord uit de Encarta-encyclopedie, waardoor het antwoord direct zichtbaar is en verder zoeken niet noodzakelijk is. Verder wordt een link gegeven naar het relevante artikel in de encyclopedie. Verder is een spellingcontrole ingebouwd die ervoor zorgt dat voor een groot aantal foutief gespelde woorden in een zoekopdracht automatisch een alternatief gegeven zal worden. Ten slotte is de optie 'Geavanceerd zoeken' toegevoegd, waarmee het mogelijk is om een zoekopdracht verder te verfijnen.

Reacties (37)


HP-presentatie claimt 175 watt TDP voor dual-core Xeon MP

Door Wouter Tinus, 21 juni 2005 13:0136 reacties, bron: HP

In een presentatie van HP over het omgaan met de warmteontwikkeling in een datacentrum is een interessant overzicht te vinden waarin het stroomverbruik van toekomstige processors van Intel wordt onthuld. Het absolute 'hoogtepunt' van het plaatje is een Xeon MP met een TDP van maar liefst 175 watt, een toename van meer dan 50% ten opzichte van de huidige generatie. Het zou gaan om een 90nm dual-core chip met een 3,4GHz klok en 8MB L3-cache. Vreemd is wel dat het product in kwestie op de slide "Tulsa" wordt genoemd, terwijl die volgens Intel zelf met het 65nm-procédé zal worden gebakken. De core die op de slide staat beschreven lijkt qua specificaties en planning veel meer op het product dat Intel zelf Paxville noemt. Ook op een ander punt wijkt de slide af van de bestaande opvattingen over de roadmap. Het toont een 32-bit "Whitefield" gebakken op 90nm met 16MB cache. Volgens alle andere bronnen tot nu toe komt het product met deze codenaam echter pas een jaar later uit dan op de HP-slide staat aangegeven, en heeft de chip achter deze codenaam bovendien andere specificaties (65nm, 64-bit).

Hoewel de slide wellicht dus niet de meest nauwkeurige weergave van de roadmap is, komt het punt dat men duidelijk probeert te maken in ieder geval wel over: Intel gaat het verbruik van zijn high-end serverchips nog één keer omhoog duwen voor het overstapt op een nieuwe, efficiëntere architectuur.

TDP vermogen Xeon MP (watt)
Huidige generatie (single-core) 115
Pentium 4-architectuur (dual-core) 175
Toekomstige architectuur (multi-core) 130
TDP vermogen Xeon DP (watt)
Huidige generatie (single-core) 103
Pentium 4-architectuur (dual-core) 150
Toekomstige architectuur (dual-core) 70

Reacties (36)


Skyhook gaat WiFi gebruiken als plaatsbepalingssysteem

Door Harm Hilvers, 21 juni 2005 12:3045 reacties, bron: Skyhook Wireless

Skyhook WirelessSkyhook Wireless heeft afgelopen maandag een plaatsbepalingssysteem gelanceerd dat gebruikmaakt van WiFi in plaats van satellieten. Het WiFi Positioning System (WPS) zal uitgerold worden in 25 grote Amerikaanse steden. Binnen deze 25 steden is van 1,5 miljoen access points bekend waar ze staan en op basis van die gegevens kan op 20-40 meter nauwkeurig berekend worden waar een gebruiker zich bevindt. Het voordeel van WPS ten opzichte van GPS is, aldus Skyhook Wireless, dat er geen aparte hardware of satellietverbinding nodig om een locatie te bepalen. In plaats daarvan is slechts software nodig van het bedrijf. Deze software is al beschikbaar voor Windows Mobile en Windows XP en zal ergens tijdens de zomer voor Palm OS-handhelds vrijgegeven worden. Prijzen zijn nog niet bekendgemaakt.

Reacties (45)


eBay opent website voor developers

Door Willem Kerstholt, 21 juni 2005 10:4613 reacties, bron: C|Net News.com

eBay heeft een nieuwe website gelanceerd die bedoeld is om het voor ontwikkelaars makkelijker te maken om programma's te schrijven die met de handelsplaats kunnen communiceren. De eBay Community Codebase biedt ontwikkelaars onder meer de broncode van verschillende programma's die met eBay en PayPal kunnen werken, stukken voorbeeldcode en een forum waar ontwikkelaars elkaar en eBay kunnen vinden. Eerder had eBay al laten weten te overwegen stukken code open source te maken; hiermee voegt eBay de daad bij het woord.

eBay logoTussen de eerste projecten bevinden zich bijvoorbeeld een plug-ins voor de Firefox-browser en de TiVo-dvr, naast voorbeelden in vele programmeertalen. eBay volgt met deze stap andere grote bedrijven die ook een gedeelte van de code openbaar hebben gemaakt, in de hoop wat mee te pikken van het succes van open source.

Reacties (13)


Rapport: Legaal downloaden muziek neemt toe

Door Willem Kerstholt, 21 juni 2005 09:3392 reacties, bron: Reuters

De muziekindustrie kan tevreden zijn over de uitwerking van de strenge manier waarop zij omgaat met illegaal downloaden, zo lezen we bij Reuters. Volgens de 2005 Digital Music Survey downloadt al 35 procent van de muziekliefhebbers legaal online en is nog een kwart van de mensen van plan dit binnenkort te gaan doen. Het aantal mensen dat zonder betaling muziek van het internet plukt is zo'n 40 procent, uit een steekproef van 6000 mensen. Dit zou kunnen betekenen dat in de loop van komend jaar meer Britten legaal muziek kopen dan illegaal downloaden. De belangrijkste reden voor het stoppen met illegaal downloaden, is angst voor vervolging.

De strategie van de industrie lijkt dus te hebben gewerkt. Afgelopen jaar heeft de muziekindustrie namelijk in Groot-Britannië in totaal 90 bekende rechtszaken gevoerd tegen mensen die illegaal muziek deelden over het internet. Andere redenen waarom mensen stoppen met illegaal downloaden zijn bijvoorbeeld de angst voor virussen, het onrecht dat de muzikanten wordt aangedaan en de soms matige kwaliteit van illegale waar. Maar weinig mensen gaven aan interesse te hebben in het downloaden van muziek naar de mobiele telefoon. De belangrijkste reden hiervoor is het feit dat de meeste mensen hun betaalde, gedownloade content, ook graag op een cd branden.

Reacties (92)


Commissie Europarlement zegt 'ja' tegen softwarepatenten

Door René Wichers, 21 juni 2005 03:16129 reacties, submitter: Longbeard

De Legal Affairs Committee van het Europese Parlement heeft maandagavond een groot deel van de amendementen op de wetgeving omtrent de 'software patents directive' van tafel geveegd. Het door de Fransman Michel Rocard ingediende rapport dat de wetgeving evalueert en stelt dat patenten op computergerelateerde uitvindingen beperkt moeten worden tot software die voor realisatie van de uitvindingen noodzakelijk zijn, werd met zestien tegen tien stemmen goedgekeurd.

Actie tegen e-patenten (kleiner) In een column somt GNU- en FSF-voorman Richard Stallman op wat er allemaal 'absurd' aan de voorgestelde beperking is, en waarom er van beperking eigenlijk geen sprake is. In principe staat de eis centraal dat patenten een 'technologisch' karakter moeten hebben. Deze eis zou moeten voorkomen dat 'pure' softwarepatenten worden verleend, maar is volkomen verkeerd opgeschreven door mensen die niets van programmeren snappen, aldus Stallman: 'All usable software can be "loaded and executed in a computer, programmed computer network or other programmable apparatus" in order to do its job.' Volgens het Franse rapport zou die wettekst juist wél een geldig criterium zijn om patenteerbare programma's te onderscheiden. Kleinere bedrijven, zelfstandige ontwikkelaars en open-sourceprogrammeurs zien in bijvoorbeeld het patent op het geautomatiseerd accepteren van credit-cardbetalingen of het patent op de progress bar het bewijs dat de politieke bewoordingen het veel te makkelijk maken om patenten op software te krijgen.

Europees softwarepatentDe woordvoerder van belangenorganisatie Eicta, Marc MacGann, zei dat de Europese industrie juist behoorlijk tevreden met het resultaat kon zijn. In de Eicta zijn grotere spelers als Intel, Microsoft, Nokia, Siemens, SAP en Sony vertegenwoordigd. De groep is traditioneel voorstander van een ruime patentwetgeving; de leden menen dat patenten essentieel zijn voor investeringen en innovaties. Houders van veel patenten zijn bovendien bang dat een terughoudender beleid duizenden bestaande producten van de bescherming van patenten zou ontdoen.

Al tweemaal eerder werden bezwaren terzijde gelegd, onder andere 'om geen precedent te scheppen voor activiteiten die de wetgeving kunnen vertragen'. Van de landelijke regeringen, die zich formeel nog over de wetgeving moeten uitspreken, hoeft dan ook geen verdere tegenwerking verwacht te worden. Stallman roept zijn lezers alvast op om de telefoon te pakken en hun Europarlementariërs aan te spreken. Het Europese Parlement volgt echter naar alle waarschijnlijkheid het advies van de commissie, zoals dat gisteren is uitgebracht, op. Volgende maand vindt de definitieve stemming plaats.

Europees Parlement
Europees Parlement

Reacties (129)