Tip de redactie

MSI voorziet all-in-ones van GTX 960M en 970M

Door Dimitri Reijerman, 26 maart 2015 19:5135 reacties

MSI heeft drie nieuwe all-in-ones aangekondigd die voorzien zijn van Nvidia GeForce GTX 960M- en GTX 970M-gpu's. De Gaming 24GE 4K biedt een uhd-scherm, terwijl de AG270 3K een resolutie biedt van 2560x1440 pixels. De Gaming 24GE IPS heeft een 1080p-scherm.

De MSI Gaming 24GE IPS en 4K-versie zijn leverbaar met Core i5- en Core i7-processors van Intel. De 4K-editie biedt een 23,6" ips-touchscreen met een resolutie van 3840x2160 pixels. De 24GE IPS heeft een reguliere hd-resolutie van 1920x1080 pixels op eveneens een 23,6"-scherm. MSI voorziet beide systemen van een GeForce GTX 960M-gpu met 2GB vram. In de all-in-ones kan maximaal 16GB werkgeheugen worden geplaatst. Verder levert MSI de systemen met msata-ssd's of harde schijven.

MSI komt ook met de AG270 3K, een systeem met een 27" ips-touchscreen dat 2560x1440 pixels telt. Dit systeem is alleen leverbaar met een Core i7-processor. Daarnaast is ook de grafische kaart krachtiger: MSI levert een GeForce GTX 970M met 6GB gddr5-werkgeheugen.

De all-in-ones beschikken verder over een 3-in-1-kaartlezer, een dvd- of blu-ray-loopwerk en een 2 megapixel-webcam. De drie MSI-systemen moeten volgende maand op de markt komen, maar de prijzen zijn nog niet bekendgemaakt.MSI all-in-ones

Reacties (35)


Micron en Intel kondigen 3d-nand-flashchips aan

Door Dimitri Reijerman, 26 maart 2015 18:4532 reacties

Micron en Intel hebben laten weten dat zij de eerste samples van 3d-nand-flashchips aan fabrikanten zijn verstuurd en dat later dit jaar de productie van de gestapelde flashchips goed op gang zal komen. De 3d-flashchips maken ssd's mogelijk met opslagcapaciteiten van 10TB.

Intel kondigde vorig jaar al aan dat het samen met Micron werkte aan 3d-nand-chips. Daarbij worden geheugencellen niet alleen naast elkaar maar ook op elkaar gelegd. Het ontwerp van de twee chipbedrijven bevat 32 lagen, goed voor een capaciteit van 256 gigabit ofwel 32GB bij mlc-nandchips. Als er gekozen wordt voor tlc-flashchips stijgt de capaciteit naar 48GB ofwel 384 gigabit.

Micron en Intel stellen dat met het nieuwe 3d-flashchipontwerp in een normale ssd 10TB of meer aan opslagcapaciteit mogelijk wordt. Een usb-stick zou zo'n 3TB kunnen huisvesten. Naast de grotere capaciteit stellen de twee bedrijven dat de chips ook goedkoper zijn te produceren, waardoor de kosten voor flashopslag kunnen dalen. Daarnaast kunnen binnen een package de verschillende die's los van elkaar in- of uitgeschakeld worden, met positieve gevolgen voor het stroomverbruik in stand-by of bij een lage belasting tot gevolg.

Beide bedrijven zeggen inmiddels de productie van 3d-nand-flashchips te zijn gestart. De eerste producten moeten eind dit jaar op de markt komen. Ook zijn er al samples verstuurd naar partners van Intel en Micron.

3d nand-flash

Reacties (32)


Intels Knights Landing Xeon Phi-cpu krijgt 60 cores

Door Dimitri Reijerman, 26 maart 2015 18:1193 reacties

Intel heeft meer informatie vrijgegeven over de aankomende Knights Landing Xeon Phi-processor. De server-cpu krijgt de beschikking over minimaal zestig cores en telt meer dan acht miljard transistors. Onder Linux kan de cpu 240 threads tegelijkertijd verwerken.

De Knights Landing-uitvoering van de Xeon Phi-cpu is een van de grootste chips die Intel ooit heeft gebakken: volgens de website The Platform is het oppervlak van de die ongeveer net zo groot als een creditcard. De zestig cores in de processor zijn gebaseerd op een aangepast Silvermont Atom-chipontwerp. Intel heeft de zogeheten TSX transactional memory-feature echter wel uitgeschakeld omdat er in de Xeon E5 2600-cpu een fout is ontdekt in dit mechanisme.
Knights LandingIntel laat de zestig cores allereerst communiceren met zogeheten near memory. In een testopstelling was 16GB van dit extra snelle mcdram-werkgeheugen te zien. Dit geheugentype is door Intel samen met Micron Technology ontwikkeld en zou snelheden tot 400GB/s kunnen behalen. Verder bevat het chipontwerp zes lanes om met regulier ddr4-geheugen te communiceren, door Intel far memory genoemd. Knights Landing kan overweg met maximaal 384GB aan far memory met een snelheid van 90GB/s. Verder heeft het ontwerp 36 pci-e 3.0-lanes.

De chipfabrikant wilde niet de geruchten bevestigen dat het Knights Landing-chipontwerp maximaal 72 cores kan bevatten, mede omdat de yields van de complexe 14nm-chips mogelijk te laag zijn en er dus sommige cores uitgeschakeld moeten worden. Ook noemt Intel geen kloksnelheden. Wel geeft het bedrijf een indicatie van de prestaties: de Knights Landing-cpu zou meer dan 3 teraflops kunnen leveren bij floating point-berekeningen. Verder zou Intel ook nog een versie van de cpu uitbrengen die als co-processor kan dienen en een uitvoering die beschikt over OmniPath-interfaces die goed zijn voor 100GB/s.

Knights Landing

Reacties (93)


'Battlefield: Hardline-drm blokkeert account na wisselen van 5 componenten'

Door Dimitri Reijerman, 26 maart 2015 17:20187 reacties, submitter: Tony_M

Electronic Arts maakt het spelen van de game Battelfield: Hardline op een pc gedurende 24 uur niet alleen onmogelijk als de gebruiker het spel binnen 24 uur installeert op meer dan vijf verschillende pc's, maar ook als er meer dan vijf componenten worden vervangen.

Dat meldt The Guru of 3D op zijn website. Een redacteur wilde de grafische prestaties van de game Battlefield: Hardline testen op een aantal grafische kaarten, maar na vijf installaties kreeg hij de foutmelding dat het bijbehorende account was geblokkeerd waardoor de game niet gedraaid kon worden.

De blokkade zou 24 uur per spelactivatie duren. Volgens de website is de drm in de shooter niet alleen vervelend voor testers, maar lapt EA ook de privacyregels aan zijn laars door via drm nauwgezet wijzigingen in de hardware op een pc te monitoren.

EA Nederland laat in een reactie aan Tweakers weten dat Origin-accounts inderdaad geblokkeerd worden als een spel op meer dan vijf systemen binnen 24 uur geactiveerd worden. De uitgever meldt verder niets over het monitoren van de hardware van pc-gebruikers. Verder meldt EA dat personen die de game uitvoerig willen benchmarken het beste contact op kunnen nemen met de klantenservice.

Battlefield: Hardline

Reacties (187)


F1 2015 komt in juni uit voor PS4, Xbox One en pc

Door Dimitri Reijerman, 26 maart 2015 16:4175 reacties

Codemasters heeft laten weten dat de racegame F1 2015 in juni beschikbaar komt voor de PlayStation 4, Xbox One en pc. F1 2015 is de eerste game van Codemasters die op de nieuwe consoles zal verschijnen.

In een blogposting meldt Codemasters verder dat de Formule 1-game op een nieuwe uitvoering van zijn Ego-engine zal draaien. De ontwikkelaar belooft een meer realistische race-ervaring door een verbeterde controle op de bolide. Ook is er een nieuw bandenmodel.

Via Xbox Kinect of de PS4-camera kan een speler in F1 2015 ook stemcommando's geven, zoals het aanvragen van een bandenwissel. Deze zijn bedoeld voor de race-engineer, die op zijn beurt bijvoorbeeld het weerbericht doorgeeft. Ook worden inleidende delen van de game vormgegeven alsof de wedstrijd op televisie wordt uitgezonden. Denk daarbij aan de huldiging en de grid-opstelling. Codemasters laat verder nog los dat in F1 2015 vrijwel alle content uit F1 2014, zoals raceauto's, coureurs en racebanen, opgenomen zal zijn als bonus.

F1 2015

Reacties (75)


Aanvallers serveren eigen advertenties door kapen Google Analytics

Door Joost Schellevis, 26 maart 2015 15:4891 reacties

Aanvallers veranderen via javascript de dns-instellingen van een router, om vervolgens advertenties te kunnen serveren op andere websites. Dat blijkt uit onderzoek van Ara Labs. Aanvallers gebruiken de code van Google Analytics om de advertenties te kunnen serveren.

De hack, waarvan de reikwijdte onbekend is, bestaat grofweg uit twee stadia, legt Ara Labs uit. Allereerst moeten aanvallers de dns-instellingen van de router van een potentieel slachtoffer wijzigen, zodat de router de dns-server van de aanvallers gebruikt. Daartoe proberen aanvallers via een exploit-kit en met behulp van javascript de router-instellingen te wijzigen. Ze misbruiken daartoe een kwetsbaarheid in de router, of proberen standaard-gebruikersnamen en -wachtwoorden.

Vervolgens onderscheppen aanvallers verzoeken naar de servers van Google Analytics. Daarbij wordt de javascript-code van Google Analytics gebruikt om eigen javascriptcode te serveren, die zorgt voor advertenties. Daarmee kunnen de aanvallers hun eigen advertenties injecteren op alle websites die over Google Analytics beschikken, waaronder advertenties voor porno.

Gebruikers kunnen zichzelf verweren tegen de aanval door hun routersoftware volledig te patchen, en door geen standaard-gebruikersnamen en -wachtwoorden te gebruiken, aldus AraLabs.

Reacties (91)


Amazon komt met onbeperkte webopslag voor omgerekend 55 euro per jaar

Door Arnoud Wokke, 26 maart 2015 15:44132 reacties

Amazon heeft nieuwe abonnementen voor cloudopslag gepresenteerd. Bij het goedkoopste abonnement kunnen gebruikers onbeperkt foto's opslaan, terwijl de duurdere versie onbeperkt opslag biedt voor alle bestanden.

De oude abonnementen voor webopslag laat Amazon vervallen, waaronder de gratis versie van 5GB voor elke klant. Daardoor moeten klanten met de gratis versie die nieuwe bestanden willen uploaden, een abonnement nemen als ze gebruik willen blijven maken van Cloud Drive.

Het abonnement voor onbeperkte opslag van foto's en 5GB voor video's en andere bestanden kost 11,99 dollar per jaar, omgerekend momenteel rond 11 euro. Het abonnement om op Cloud Drive onbeperkt bestanden op te slaan kost jaarlijks 59,99 dollar, omgerekend momenteel rond 55 euro. Daarmee is het goedkoper dan veel concurrenten met een opslaglimiet.

Hoewel het aanbod alleen in dollars is, kunnen ook Nederlandse gebruikers met een account op Amazon.com de dienst afnemen.

Reacties (132)


Gnome 3.16 biedt nieuw notificatiesysteem

Door Krijn Soeteman, 26 maart 2015 15:3932 reacties

Met de release van Gnome 3.16 komt er een nieuw notificatiesysteem naar de vrije desktopomgeving. Ook pakten de ontwikkelaars het ontwerp van de agenda aan. De desktopomgeving voor de Unix-familie bestaat sinds 1999.

Gnome 3.16 werd door ruim duizend vrijwilligers voorzien van meer dan 33.000 wijzigingen, schrijft de Gnome Foundation op haar site. Naast tal van kleine, onzichtbare wijzigingen, heeft het ontwikkelteam grote veranderingen in het standaarduiterlijk doorgevoerd. Het zwart van Gnome Shell is in Gnome 3.16 vervangen door verschillende donkergrijze kleurschakeringen met donkerblauwe accenten.

Het notificatie-menu bevindt zich nu in het midden van de bovenste balk en kan bereikt worden door op de datum/tijd-balk te klikken. Het notificatiesysteem toont ook de geschiedenis van notificaties en de kalender kan nu wereldtijden weergeven. De 'legacy' tray-iconen blijven toegankelijk via een schermpje links onderin de hoek. Die 'lade' maakt gebruik van het 'auto-hide' principe. Met het wijzigen van het notificatiegebied, zijn de mediaspelerknoppen verdwenen, maar die komen waarschijnlijk terug in Gnome 3.18, schrijft Webupd8.

GNOME 3.16GNOME 3.16GNOME 3.16GNOME 3.16

Andere grote zichtbare wijzigingen zijn overlay-scrollbars, verbeterde informatie bij het bekijken van losse bestanden en een nieuw ontworpen plaatjeskijker. De Boxes-tool om virtual machines te beheren is ook onder handen genomen en de applicatie Maps is voorzien van een check-in-optie voor Foursquare. In Gnome 3.16 integreert de zoekfunctie met de contactpersonenlijst en de desktopomgeving heeft nieuwe informatiebubbels met informatie zoals Wikipedia-links, adresdetails en dergelijke.

De belangrijkste wijzigingen aan de ontwikkelaarskant zijn GTK+-ondersteuning voor OpenGL waardoor 3d-weergave native wordt ondersteund. Ook wordt Canonicals displayserver Mir ondersteund, al gebruikt Gnome standaard Wayland.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (32)


Samsung gaat irisscanners in mobiele producten zetten

Door Arnoud Wokke, 26 maart 2015 15:3726 reacties

Samsung gaat irisscanners gebruiken in 'mobiele producten', vermoedelijk smartphones en tablets. Daarvoor heeft het concern een exclusieve licentie op 'Iris on the Move' van het Amerikaanse Stanford Research Institute. Het eerste product is een aangepaste TabPro 8.4.

Het is de bedoeling dat Samsung de irisscanner in meer producten gaat gebruiken, blijkt uit de aankondiging van SRI. Welke producten dat zijn en op welke termijn dat gaat gebeuren, is vooralsnog onbekend.

Het eerste product is een aangepaste versie van de Galaxy TabPro 8.4 met ingebouwde irisscanner. Die is op het oog niet bruikbaar voor bijvoorbeeld ontgrendeling met een irisscan, omdat de scanner aan de achterkant lijkt te zitten. SRI spreekt ook van 'business-to-business toepassingen' voor de technologie.

Samsung en SRI zijn niet de enige in de mobiele markt die bezig zijn met irisscanners. Zo liet de Chinese fabrikant ZTE op telecombeurs Mobile World Congress zijn eerste telefoon met irisscanner zien en Fujitsu toonde een goed werkend prototype.

Reacties (26)


Rijksoverheid heeft nog altijd 5000 computers met Windows XP

Door Arnoud Wokke, 26 maart 2015 15:16221 reacties

De Nederlandse rijksoverheid heeft nog altijd 5000 pc's in gebruik met Windows XP. Inmiddels is het bijna een jaar geleden dat Microsoft stopte met de ondersteuning voor het ooit populaire besturingssysteem.

De migratie van de 5000 pc's met Windows XP vergt meer tijd dan de overheid had voorzien, schrijft de NOS. De computers kunnen niet zomaar een upgrade krijgen, omdat ze 'moeten blijven draaien', aldus een woordvoerder van het ministerie van Wonen en Rijksdienst. Vorig jaar stonden er nog zo'n 34.000 tot 40.000 pc's met XP.

Omdat de pc's draaien op een systeem dat Microsoft niet meer actief ondersteunt, moet de Rijksoverheid opnieuw een onderhoudscontract sluiten met de softwareleverancier. Afgelopen jaar kostte het drie miljoen euro om de pc's een jaar te onderhouden, maar hoeveel dat nu gaat kosten, is niet bekend.

De Rijksoverheid is niet de enige die afgelopen jaar een onderhoudscontract afsloot om oude pc's met XP nog even te ondersteunen. Onder meer ziekenhuizen en gemeenten hadden dat ook. Microsoft stopte de ondersteuning voor XP bijna een jaar geleden, maar ondanks dat het Redmondse bedrijf beveiligingsgaten niet meer dicht, blijven sommige mensen en bedrijven het verouderde besturingssysteem gebruiken. Op Tweakers draaide ongeveer 0,86 procent van de bezoekers afgelopen maand Windows XP.

Reacties (221)


Belgische overheid overweegt klanten eigen settopbox te laten kiezen

Door Arnoud Wokke, 26 maart 2015 15:0661 reacties

Belgische providers moeten wellicht in de toekomst dezelfde settopboxen en modems gaan ondersteunen. Dat moet de overstapkosten voor klanten verlagen. De mogelijke maatregel maakt deel uit van een reeks maatregelen om overstappen gemakkelijker te maken.

De maatregel om providers te verplichten eigen settopboxen en modems te ondersteunen staat in het rapport Easy Switch van telecomtoezichthouder Bipt. Dat providers nu bepaalde typen modems en settopboxen voorschrijven, is volgens de toezichthouder niet in de haak. "Het BIPT merkt met name op dat de keuze van de modem in sommige gevallen beperkt wordt door de operator, wat in principe in strijd is met de artikelen 36 en 38 van de wet betreffende de elektronische communicatie."

Het Bipt gaat een analyse maken en kijkt daarvoor naar Duitsland, waar deze maatregel momenteel ook in overweging is. Of de verplichting er echt komt, is dus nog onzeker. Het Bipt stelt wel voor dat providers het overstappen moeten regelen volgens een 'voorspelbaar, snel en gesynchroniseerd proces', terwijl klanten voor de overstap betere informatie moeten krijgen. Verantwoordelijk minister Alexander de Croo van Digitale Agenda wil de maatregelen om overstappen makkelijker te maken zo snel mogelijk invoeren.

Reacties (61)


Valve geeft Half-Life 2-mod met grafische verbeteringen groen licht

Door Krijn Soeteman, 26 maart 2015 13:13113 reacties

Een door fans gemaakte mod met de naam Half-Life 2: Update brengt de uit 2004 stammende game grafisch up-to-date. De mod komt vrijdag op Steam en belooft betere lichteffecten, textures en bug-fixes.

Fans van Half-Life 2 werkten al sinds 2009 aan de mod. Deze eerste versie voegde hdr toe aan de game. De nu door Valve ondersteunde versie is de uiteindelijke versie van de Update-versie met verbeteringen van de lichtweergave, schaduwen en mist-effecten. Bijzonder aan de nieuwe versie zijn de meer dan honderd developer-commentaren die de mod-bouwers in de game zelf geven.

Niet alleen Valve zelf is een van de sponsors van het project. Ook Nvidia, Origin PC en EVGA hebben zich als geldschieters opgeworpen. Een lijst van de aangepaste features en de download van Update is te vinden op de officiële Steam-pagina. Op 27 maart komt de mod beschikbaar voor Windows-systemen. Spelers dienen over Half-Life 2 te beschikken en 7GB vrije opslagruimte te hebben.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Introductievideo van HL2: Update

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Vergelijkingsvideo

Reacties (113)


Sony geeft PS4 functie voor snel hervatten van games

Door Krijn Soeteman, 26 maart 2015 11:49138 reacties

Sony brengt donderdag System Software 2.50 uit voor de Playstation 4 waardoor het makkelijker wordt om een game te onderbreken en te hervatten door slechts het indrukken van de PS-knop. In de sluimermodus verbruikt de console minder stroom, maar geopende content blijft behouden.

Dat is niet de enige nieuwe functie die Sony introduceert. Ook wordt het mogelijk een backup te draaien op een externe harddisk, waarbij alle data wordt gekoppeld aan de gebruikers van de betreffende PS4, inclusief de instellingen per game, opgeslagen data, screenshots, video's en patches.

Het vinden van vrienden is ook gestroomlijnd in deze release. Met de Facebook-Friend-Finder wordt het makkelijker om met Facebook-vrienden te spelen. Het systeem om een party te vormen heeft minder stappen gekregen en de wijze waarop te zien is wat voor games vrienden spelen, is aangepast.

De manier om de controller aan te passen, een zoom-functionaliteit en inverted colours zullen volgens het persbericht beschikbaar zijn voor alle systeemfuncties, apps en games. Ook tekst-naar-spraak zou beschikbaar moeten zijn voor alle grafische gebruikers-interfaces.

Spelers die een trofee verdienen, worden nu verblijd met een automatische screenshot van het winnende moment. Ook kan de informatie rond de trofee gedeeld worden via de verschillende sociale-netwerkplatformen. Om een goed gevoel te houden, kan de gamer games waarin vooralsnog geen progressie geboekt is, uit de trofeeënlijst verwijderen.

Playstation 4

Reacties (138)


Duizenden WordPress-sites serveren nog steeds malware

Door Joost Schellevis, 26 maart 2015 11:2371 reacties

Zeker drieduizend websites, maar waarschijnlijk nog veel meer dan dat, serveren nog steeds malware aan gebruikers. De aanvallers injecteren de malware via een plug-in die al langer met een beveiligingsprobleem kampt. Ook Nederlandse sites zijn getroffen.

De aanvallers proberen via geïnfecteerde websites met behulp van de Fiesta-exploit-kit malware te installeren. De misbruikte kwetsbaarheid zit niet in WordPress zelf, maar in de plug-in RevSlider. Eind vorig jaar bleek al dat die plug-in ervoor zorgde dat vele duizenden websites malware serveerden, en naar nu blijkt is dat probleem nog niet voorbij. Dat meldt beveiligingsonderzoeker Yonathan Klijnsma. Hij is in het dagelijks leven onderzoeker bij beveiligingsbedrijf Fox-IT, maar deed het onderzoek naar de WordPress-sites uit eigen interesse.

De getroffen websites zijn vooral kleinere websites, waardoor het moeilijk is om ze de malware-infectie op te laten lossen, stelt Klijnsma. "Ze snappen het probleem vaak niet", aldus de beveiligingsonderzoeker. Het probleem is volgens hem het best op te lossen door WordPress opnieuw te installeren, om zo een geheel schone website te krijgen, en de plug-in niet meer te installeren.

Zeker 170 Nederlandse websites zijn getroffen. Onder de getroffen websites zijn onder meer de website van zanger Dries Roelvink, evenals een website waar rekeningnummers kunnen worden omgezet naar IBAN-nummers. Die websites lijken inmiddels opgeschoond. Ook een medische instelling is getroffen, maar die is nog steeds kwetsbaar.

Dries Roelvink malware

Reacties (71)


Databasewetenschapper wint Turing Award

Door Krijn Soeteman, 26 maart 2015 10:529 reacties, submitter: Rafe

Michael Stonebraker, professor aan het Massachusetts Institute of Technology, wint dit jaar de Turing Award om zijn belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling van moderne databasesystemen. Hij stond onder andere aan de wieg van Ingres en Postgres.

"Het werk van Michael Stonebraker is een integraal onderdeel van hoe tegenwoordig zaken worden gedaan," zegt ACM-voorzitter Alexander Wolf in de aankondiging van de prijs. "Bovendien heeft hij constant laten zien dat de rol van de onderzoeksuniversiteit een drijvende kracht is achter economische ontwikkeling, onder andere door praktische toepassingen van zijn innovatieve databasemanagementtechnologie en talloze start-ups die hij begon."

De Turing Award wordt samen met een geldbedrag jaarlijks uitgereikt aan personen die een belangrijke technische bijdrage hebben geleverd aan de computerwetenschap. De prijs wordt ook wel omschreven als de Nobelprijs binnen de informatica. Dit jaar is de prijs één miljoen dollar en wordt deze betaald door Google. Voorheen bedroeg de prijs 250.000 dollar.

Stonebraker ontwikkelde onder andere Ingres, waarmee de levensvatbaarheid van de relationele-databasetheorie bewezen werd. Ingres was een van de twee eerste relationele-databasesystemen. Het andere was IBM's System R. Met Ingres deed Stonebraker belangrijke bijdragen aan databasesystemen, zoals query language design, query processing-technieken, toegangsmethoden en concurrency control. Ook toonde hij aan dat query modification gebruikt kon worden om toegangscontrole en relational view toe te passen.

Ook introduceerde hij het object-relatiemodel van databasearchitectuur met de ontwikkeling van Postgres waarin hij de ideeën uit object-georiënteerd programmeren verwerkte in de relationele-databasecontext. Het gaf de gebruiker de mogelijkheid om rich objects met complex gedrag op te slaan, te bewerken en te definiëren. De basisideeën uit Ingres en Postgres kunnen tegenwoordig in vrijwel alle grote databasesystemen teruggevonden worden.

Naast alle bijdragen uit het verleden, is Stonebraker een voorvechter van de 'no size fits all'-benadering in databasearchitectuur, zoals de real-time verwerking van streaming databronnen met Aurora/StreamBase. Ook is zijn naam verbonden aan C-Store/Vertica, waarbij het laatste bedrijf in 2011 voor 340 miljoen dollar aan, toen nog, Hewlett-Packard werd verkocht. Verder ontwikkelde hij H-Store/VoltDB en het op wetenschap gerichte SciDB.

Reacties (9)


Toshiba en Sandisk maken 3d-nand met 48 lagen

Door Olaf van Miltenburg, 26 maart 2015 10:1251 reacties

Toshiba en Sandisk hebben, met hun joint venture op flash-gebied, gestapeld geheugen met 48 lagen ontwikkeld. De productie van het 3d-nandflash start in de tweede helft van 2015 en de massaproductie wordt volgend jaar in gang gezet.

De twee bedrijven noemen hun 48-laags 3d-nand-geheugen 'Bics', wat staat voor bit-cost scalable nand. Het gaat om 2bit-per-cell-geheugen van 128Gb, oftewel 16GB. In 2016 moet de productie van het geheugen op stoom komen en dan moet ook Fab2 bij het Japanse Yokkaichi in werking gezet worden. Deze faciliteit wordt momenteel speciaal gebouwd door de joint venture voor de productie van 3d-nand.

Toshiba en Sandisk mikken onder andere op gestapeld geheugen om de opslagcapaciteit van ssd's flink op te krikken en de prijzen van de geheugenproducten toch laag te houden. De bedrijven lopen met de ontwikkeling achter op concurrent Samsung, die bij zijn eerste generatie 3d-nand 24 lagen gebruikte en sinds vorig jaar 32 lagen hanteert. Samsung gebruikt 3bit-per-cell-geheugen om bij 32 lagen tot 128Gb of 16GB te komen.

Door lagen te stapelen kunnen fabrikanten de datadichtheid vergroten zonder meteen op kleinere productieprocedés over te stappen. Gebruik van beproefde productieprocedés is goedkoper en zou ervoor moeten zorgen dat de de producten langer meegaan.

Toshiba bics 48laags

Reacties (51)


Twitter komt met app om live video te streamen

Door Arnoud Wokke, 26 maart 2015 09:1924 reacties

Twitter heeft een app gepubliceerd, waarmee gebruikers live video kunnen streamen. De app, die de naam Periscope draagt, is vooralsnog alleen voor iPhones. De release volgt vlak na de plotseling opgekomen populariteit van de app Meerkat, die ongeveer hetzelfde doet.

Met Periscope kunnen gebruikers inloggen met hun Twitter-account en vervolgens live video streamen vanaf hun smartphone. Daarbij biedt de app diverse opties, waaronder het live streamen naar alleen bepaalde personen. Ook kunnen gebruikers ervoor kiezen om andere gebruikers streams niet terug te laten kijken, maar standaard is het wel mogelijk om streams terug te kijken.

Twitter heeft de app niet zelf gemaakt. Het nam in januari het bedrijf achter de app over. Hoewel Periscope nu alleen nog op iOS werkt, ligt het voor de hand dat een variant voor Android zal volgen. Het bedrijf vermeldt op de eigen site dat het een Android-engineer in dienst heeft.

Periscope lijkt op het plotseling populair geworden Meerkat. Meerkat, eveneens alleen voor iPhones en ook voorzien van Twitter-integratie, kreeg plotseling populariteit, toen het een gespreksonderwerp was op de conferentie SXSW, dat eerder deze maand plaatsvond in de Verenigde Staten. Veel sprekers noemden de app, terwijl bezoekers met Meerkat presentaties gingen streamen.

Twitter Periscope

Reacties (24)


Chrome krijgt geen Dart maar wel pointer events

Door Joost Schellevis, 26 maart 2015 08:4270 reacties, submitter: Rafe

Google heeft besloten om zijn javascript-alternatief Dart niet te implementeren in Chrome. In plaats daarvan moet Dart-code worden omgezet naar javascript, zoals dat nu ook al gebeurt. Wel wil Google de pointer events-api van Microsoft ondersteunen.

Google ChromeGoogle kwam in 2011 met zijn javascript-alternatief Dart, en lange tijd leek het bedrijf van plan te zijn om Dart te implementeren in Chrome om zo javascript als populairste webscriptingtaal naar de kroon te steken. Google heeft nu echter besloten om de taal niet op te nemen in Chrome. Naar eigen zeggen heeft het internetbedrijf daartoe besloten omdat dat het beste is 'voor onze gebruikers en voor het web, en niet enkel voor Google Chrome'.

Gebruikers van de Dart-taal zullen daarom code moeten blijven omzetten naar javascript om die binnen een webbrowser te kunnen draaien. Dart is opensource en is volgens Google eenvoudiger te leren dan javascript. Hoewel de taal voor clients kan worden gebruikt, kan hij ook worden gebruikt om serversoftware te programmeren, net als javascript via node.js.

Tegelijkertijd heeft Google wel besloten om de Pointer Events-api van Microsoft te implementeren in Chrome. De pointer events-api is momenteel alleen beschikbaar in de IE10-browser die in Windows 8 en Windows Phone 8 is te vinden. Via de technologie kan in een browser gebruikersinput afgehandeld worden die afkomstig is van de muis, een touchscreen of het toetsenbord. Bovendien zou de api door een hoge mate van abstractie in staat zijn om toekomstige invoermethodes te verwerken. Firefox heeft ook aangegeven te werken aan ondersteuning voor de pointer events-api.

Reacties (70)


Voip-functie WhatsApp komt binnenkort naar iOS-versie

Door Joost Schellevis, 26 maart 2015 08:0079 reacties

De voip-functionaliteit in WhatsApp, die op Android al toegankelijk is, komt binnenkort naar de iOS-versie van de app. Dat heeft WhatsApp aangegeven. Op Android kan de functionaliteit al langer worden gebruikt, al is hij enkel toegankelijk op basis van uitnodigingen.

WhatsApp belfunctieVolgens Brian Acton, de mede-oprichter van WhatsApp, komt de voipfunctionaliteit 'binnen enkele weken' naar de iOS-versie van WhatsApp. Dat zei hij tijdens de F8-ontwikkelaarsconferentie van moederbedrijf Facebook, meldt VentureBeat.

De functionaliteit is al langer toegankelijk in de Android-versie van de app, al kunnen gebruikers de functionaliteit enkel gebruiken als ze zelf al een keer zijn gebeld via de voip-functie. Het is onbekend wanneer WhatsApp dit invite-only-systeem uitfaseert en alle gebruikers toegang geeft tot de functionaliteit.

Tijdens de ontwikkelaarsconferentie zei Acton ook dat WhatsApp geen plannen heeft om externe ontwikkelaars toegang te geven tot de app, via een api. Verschillende nieuwsorganisaties gebruiken nu WhatsApp om berichten naar gebruikers te sturen, maar daarvoor gebruiken ze hacks van derde partijen, waarmee ze de gebruikersvoorwaarden van WhatsApp overtreden.

Moederbedrijf Facebook maakte woensdag juist bekend dat het externe ontwikkelaars wel toegang gaat geven tot zijn Messenger-berichtendienst. Ook kunnen bedrijven Messenger gebruiken om met klanten te communiceren.

Reacties (79)