Microsoft wil zijn pointer events, een api om verschillende manieren van gebruikersinput in een browser te verwerken, porten naar de Blink-engine van Googles Chrome-browser. Tot nu toe is de technologie alleen in Internet Explorer 10 te vinden.
De pointer events-api is momenteel alleen beschikbaar in de IE10-browser die in Windows 8 en Windows Phone 8 is te vinden. Via de technologie kan in een browser gebruikersinput afgehandeld worden die afkomstig is van de muis, een touchscreen of het toetsenbord. Ook zou de api door een hoge mate van abstractie in staat zijn om toekomstige invoermethodes te verwerken.
Microsoft poogt van pointer events een webstandaard te maken. Met behulp van de W3C, de organisatie die verantwoordelijk is voor een groot aantal open webstandaarden, is onlangs een release candidate uitgebracht van de specificatie. Daarnaast heeft Microsoft een ruwe implementatie voor WebKit-browsers ontwikkeld, maar de softwaregigant hoopt de technologie een groter bereik te geven door samenwerking te zoeken met Chrome-developers. Op de Blink-mailinglist was onlangs te lezen dat Microsoft de code wil porten naar Blink, de webengine van de Chrome-browser.
Hoewel de Chrome-developers nog het groene licht moeten geven aan de integratie van pointer events in de Blink-engine, zou de api goed zijn ontvangen. Bovendien lijken tal van partijen de technologie te willen gaan gebruiken, waaronder Adobe, de jQuery Foundation en Mozilla.