Co-op-mod Half-Life wordt standalone en gratis

Het team achter de Sven Co-op-mod voor Half-Life heeft bekendgemaakt dat Valve heeft ingestemd met de plannen voor een standalone-versie van de mod, die bovendien gratis te spelen zal zijn voor Steam-gebruikers.

Half-Life 2 Gordon FreemanDe Sven Co-op is een mod op Half-Life waarmee spelers het spel gezamenlijk kunnen spelen tegen de computer en samen puzzels moeten oplossen. De mod is inmiddels al bijna 15 jaar oud, maar wordt nog regelmatig van updates voorzien. Zo werd op 30 juni nog een flinke update uitgebracht.

Valve heeft de makers van de mod toestemming gegeven om aan een aangepaste versie van de Half-Life-engine te werken en de mod verschijnt in de toekomst op Steam als standalone-game, zo melden zij op hun eigen website. Deze zal gratis te spelen zijn voor Steam-gebruikers, waarbij het niet vereist is om een Half-Life-game te bezitten.

Doordat de ontwikkelaars de engine mogen aanpassen, is het mogelijk om grotere en meer gedetailleerde werelden te maken. De ontwikkelaars willen de Half-Life-engine updaten en nieuwe features toevoegen, waarmee ze de stabilliteit, performance en gameplay willen verbeteren. Daarnaast zullen ze verbeteringen aanbrengen in de level-editor van Half-Life.

Wanneer de standalone-versie op Steam verschijnt, is nog onbekend.

Sven co-op comming to Steam

Door Christophe van Bokhoven

17-07-2013 • 14:17

53

Reacties (53)

53
53
17
0
0
34
Wijzig sortering
Nu is het een kwestie van tijd dat Valve hun product overneemt en er 10€ voor gaat vragen. Zoals ze met Counter-strike hebben gedaan, en Garry's Mod. Maar ik ben benieuwd ik heb hier zelf nooit van gehoord. Wellicht wel interesant om te spelen.


[edit]
Er is ook een Half-Life 2 co-op mod Synergy: http://synergymod.net/ Heeft niks met Svencoop te maken trouwens.

[Reactie gewijzigd door Cloontje op 23 juli 2024 07:00]

Werkte counter strike niet gewoon op elke Half Life (serial) dan?

Ik heb zelfs een serial van een andere game (die dezelfde eninge gebruikte en heel veel weg had van HL1 alleen dan met een ander verhaal) kunnen gebruiken om half life en dus counter strike te kunnen spelen (was nog wel van voor steam)...

edit:
De game waar ik de serial van heb gebruikt is: Gunman Chronicles:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gunman_Chronicles

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 07:00]

een HL1 engine based game was indd genoeg :)
Niet meer in ieder geval. Heb alle halflife's, maar geen CS.

Garry verdiend volgens mij zelf meer geld(2/3) aan zijn Mod dan valve (1/3)
CS is mod, die moet je dus even los downloaden, 1.6 is denk ik de laatste versie, heb al twee jaar geen CS meer gespeeld weet niet of er nieuwe is uitgekomen, en CS:S ook al hele tijd niet meer, heb het toch lang volgehouden. :)

Bij HL2 zat CS:S mod er al bij, die is door Valve zelf ontwikkeld en zat er uiteraard gratis erbij.

[Reactie gewijzigd door mad_max234 op 23 juli 2024 07:00]

CS 1.6 en CS:S zijn stand-alone spellen op de Half-Life 1 en de source engines. Ik heb bijvoorbeeld alleen CS 1.6 geïnstalleerd, terwijl ik Half-Life niet geïnstalleerd heb. Daarnaast zijn dit twee verschillende games in je steam library, wat betekent dat het ook twee verschillence game-licenses zijn. Hierdoor is het niet mogelijk om CS 1.6 te spelen als je alleen Half-Life gekocht hebt.
CS:S is een aparte game, maar CS 1.6 is een mod die gratis is. Die kun je spelen als je Half-Life hebt. Sowieos hebben mods een aparte steamlibrary, originele mods van Half-Life hadden ook allemaal een eigen folder waar je ze in moest installeren.
Anoniem: 331537 @Droefsnoet17 juli 2013 16:26
Euh, nee. 1.6 is een standalone game op Steam. Het was oorspronkelijk een mod bij versie 1.5 en eerder. Zelf heb ik een tijd 1.6 gehad op Steam toen ik Half-Life nog niet op Steam had, Steam downloade bepaalde GCF files met textures en dergelijke van Half-Life ookal had je de game niet als je enkel CS 1.6 had.
Nee hoor CS 1.6 was de laatste versie van de mod voor Halflife en is nu inderdaad standalone te downloaden via Steam (zit blijkbaar in de beta voor Steam op Linux), maar het is dus wel dezelfde versie als de mod en stamt uit 2003.
Jullie hebben alletwee gelijk, je kan CS 1.6 namelijk zowel als mod voor een half-life game als losstaand krijgen.
Bij HL2 zat CS:S mod er al bij, die is door Valve zelf ontwikkeld en zat er uiteraard gratis erbij.
CS:S zit iig niet in de Orange Box
edit:
De game waar ik de serial van heb gebruikt is: Gunman Chronicles:
http://en.wikipedia.org/wiki/Gunman_Chronicles
Oh man, dat was een slecht spel. Was totaal vergeten dat ik dat ooit gespeeld heb, wat veelzeggend is.
Synergy werkt beroerd. Paar maanden geleden nog een serieuze poging gedaan het werkende te krijgen. Uiteindelijk gaat het net aan, maar laggy, buggy, traag, en netto onspeelbaar. Hopelijk bied de Sven mod in kwestie betere resultaten.
Garry's Mod is niet door Valve overgenomen. Hij heeft zelf de keus gemaakt om er kosten aan te verbinden aangezien hij zijn baan had opgezegd om meer tijd in de ontwikkeling te kunnen steken en ook een bedrijf wilde oprichten om zo ook andere mensen (betaald) aan Gmod te kunnen laten werken.
Anoniem: 294628 @Cloontje17 juli 2013 16:21
Voor zover ik weet is het Garry zelf geweest die samen met Valve heeft overlegt of Garry's mod geen stand-alone zou kunnen worden. Dat wou Valve niet, omdat dan alle HL2-mods via G-mod gespeelt zouden kunnen worden. nog geen jaar later releasen ze TF2 F2P, en werd Garry's mod alsnog "standalone".

En Garry is nog steeds de eigenaar van G-mod. Valve heeft dit niet overgenomen, ik volg Garry's blog, en weet dat hij de geen is die de updates moet maken voor G-mod, als dit eigendom van Valve geweest zou zijn, denk je dan echt dat Garry de moeite had gedaan om G-mod compleet naar Linux te poorten? Ik denk het niet :)
FYI, Garry's Mod is niet overgenomen, maar nog steeds in handen van de maker.
Had er nog nooit van gehoord, maar ik zie dat ze ook nog de HL1 engine gebruiken, wat natuurlijk jammer is (ook begrijpelijk gezien de geschiedenis)
Vandaar ook de toestemming van Valve, kon me niet voorstellen dat ze de HL2 engine weg zouden geven, aangezien die nog altijd nodig is om HL2 mods te draaien.
had tof geweest als ze inderdaad dit hadden gemaakt voor Black Mesa,
de standalone Remake van Hallife1 in Source. maar alsnog erg cool :D
had tof geweest als ze inderdaad dit hadden gemaakt voor Black Mesa,
de standalone Remake van Hallife1 in Source. maar alsnog erg cool :D
MP for Source is de mod Synergy (te downen via Steam)
Zover ik had begrepen waren een aantal van de groep toch na de grote vraag aan de slag gegaan. Ergens op Steam forums had in in Januari gelezen dat de beta al 20% vergevorderd was.

Edit
Linkjes toegevoegd

[Reactie gewijzigd door El_Bartholomew op 23 juli 2024 07:00]

Nog nooit van gehoord? Sven co-op is _oud_, zoals het artikel ook al vermeldt. Niet zo verwonderlijk dat het nog op goldsource draait.

Overigens is Black Mesa een standalone mod. Op het feit dat je toegang moet hebben tot de Source SDK na. En die zit gratis bij een willekeurige source game (gratis TF2 bijvoorbeeld).
Valve heeft zelf nog Half-Life (1) source uitgegeven toch? Een Eigen remake van Half-Life 1 met de Source engine.

Heb 'm gespeeld alleen wist niet zo goed wat ik ervan moest vinden, juist sommige speelelementen riepen juist meer nostalgie op als je het met de oude engine speelde.
HL: Source was geen 'remake', enkel een 'port'.

Dat was het hele euvel ermee en de reden dat Black Mesa destijds bedacht werd.
Op wat nieuwe water effecten na en physics werden nog steeds alle ouwe leveldesigns en textures en audioclips en zo gebruikt.
Cool, had er nog nooit van gehoord, dus de release op Steam is zeker waardevol voor mij. Ik vind co-op veel leuker dan competitive multiplayer en ga er zeker wat mee doen als ie uit is :)

Goed om te zien dat Valve kwalitatief goede mods een platform biedt.
Heel vet, vroegah nog wel veel gespeeld, onwijs leuk co-op spel!

Mag hem sowieso al spelen want ik heb Half Life (uiteraard), maar dat het nu voo reen groter publiek beschikbaar komt is alleen maar goed!
Kijk, Valve snapt het! In plaats van mensen die je techniek hergebruiken aan te klagen, worden ze opgenomen in de community en aangeboden gratis hun werk te verspreiden, ook al zit daar techniek in ontwikkeld door Valve.

Valve zelf kan hier ook voordelen uit halen (en dat snappen ze), zo kunnen de modificaties aan de engine en level editor nieuwe inzichten creeeren voor valve om op door te werken
Voor de mensen die HL1 erg leuk vonden, installeer deze game en ga het spelen met vrienden!
Erg leuke levels / map / puzzels.

Heb het de laatste jaren erg vaak opnieuw gedaan en het blijft leuk :+
Dit is 1 van de beste mods voor half-life 1.
Ik wist niet dat deze mod nog zo actief door ontwikkeld werd. Dat wordt maar weer eens installeren :)
Ugh, 2 uur geleden de game gekocht tijdens de Steam flash sale..

Gelukkig voor maar €2,24 :)
half life 1 is toch gewoon een iets gemodificeerde quake engine?
Volgens mij is het een engine volledig door Valve gemaakt.

Je hebt gelijk de engine is:
https://en.wikipedia.org/wiki/GoldSrc

En daar staat inderdaad wat jij zegt :)
"It is fundamentally just a heavily modified Quake 1 engine. There are about 50 lines of code from the Quake 2 engine, mostly bugs fixes to hard problems that Carmack found and fixed before we ran into them."

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 07:00]

Shark.Bait heeft gelijk, zoek even op de GoldSrc engine
Hehe ik had mijn post al aangepast en blijkbaar tegelijk met jouw post verbeterd :)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 23 juli 2024 07:00]

een "iets" aangepaste engine.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.