De Nederlandse rijksoverheid heeft nog altijd 5000 pc's in gebruik met Windows XP. Inmiddels is het bijna een jaar geleden dat Microsoft stopte met de ondersteuning voor het ooit populaire besturingssysteem.
De migratie van de 5000 pc's met Windows XP vergt meer tijd dan de overheid had voorzien, schrijft de NOS. De computers kunnen niet zomaar een upgrade krijgen, omdat ze 'moeten blijven draaien', aldus een woordvoerder van het ministerie van Wonen en Rijksdienst. Vorig jaar stonden er nog zo'n 34.000 tot 40.000 pc's met XP.
Omdat de pc's draaien op een systeem dat Microsoft niet meer actief ondersteunt, moet de Rijksoverheid opnieuw een onderhoudscontract sluiten met de softwareleverancier. Afgelopen jaar kostte het drie miljoen euro om de pc's een jaar te onderhouden, maar hoeveel dat nu gaat kosten, is niet bekend.
De Rijksoverheid is niet de enige die afgelopen jaar een onderhoudscontract afsloot om oude pc's met XP nog even te ondersteunen. Onder meer ziekenhuizen en gemeenten hadden dat ook. Microsoft stopte de ondersteuning voor XP bijna een jaar geleden, maar ondanks dat het Redmondse bedrijf beveiligingsgaten niet meer dicht, blijven sommige mensen en bedrijven het verouderde besturingssysteem gebruiken. Op Tweakers draaide ongeveer 0,86 procent van de bezoekers afgelopen maand Windows XP.