Tip de redactie

The Pirate Bay wil vliegende proxyservers bouwen

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2012 21:31183 reacties

The Pirate Bay wil drones gaan bouwen die al vliegende dienst moeten doen als low orbit server stations. Volgens de torrentsite zou het concept een extra verdedigingslinie vormen om zo te voorkomen dat zij uit de lucht worden gehaald.

The Pirate Bay was zondag enkele uren onbereikbaar. Volgens de beheerders was de downtime nodig voor het uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden, maar op de blog van de torrentsite is te lezen dat zij willen experimenteren met het in de lucht brengen van onbemande vliegtuigjes met een geïntegreerde proxyserver. Deze drones zouden dienst moeten doen als een 'eerstelijns' proxyserver om dataverkeer door te routeren naar de diverse 'geheime' locaties waar de webservers van The Pirate Bay draaien.

De low orbit server stations zouden relatief goedkoop gebouwd kunnen worden dankzij vrij beschikbare drone-technologie die voorzien kan worden van gps-aansturing, goedkope radio-apparatuur met een groot bereik en compacte computerhardware zoals de Raspberry Pi. De beheerders van de torrentsite stellen met dergelijke drones op enkele kilometers hoogte te kunnen communiceren.

Hoewel The Pirate Bay direct erkent dat er nog de nodige plannen gemaakt moeten worden om het drone-project van de grond te krijgen, zou het al mogelijk zijn om over een afstand van 50km een doorvoersnelheid van 100Mbps per node te behalen. Dit zou ruim voldoende zijn voor de dienstverlening die de 'vliegende proxies' moeten leveren.

Volgens de beheerders zijn drones een logische stap omdat servers op land alleen niet meer veilig zouden zijn. Daarnaast belooft The Pirate Bay, dat trouw zegt te willen blijven aan zijn slogan the galaxy's most resilient system, alle ontwerpen van zijn low orbit server stations via de torrentsite publiekelijk beschikbaar te zullen stellen.

Reacties (183)

Lees meer


HP voorziet nieuwe Pavilion-laptops van Ivy Bridge-processors

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2012 16:2650 reacties

HP heeft in alle stilte drie nieuwe laptopmodellen aan zijn Pavilion-lijn toegevoegd. De notebooks zijn voorzien van Intel Ivy Bridge-processors. Ook is er een model verschenen dat is uitgerust met een AMD Trinity A6-apu.

De HP Pavilion dv4-5000 is voorzien van een Intel Core i7-3610QM-processor met een kloksnelheid van 2,3GHz en een Nvidia GeForce GT 630M-gpu met 2GB ddr3-werkgeheugen. De laptop is voorzien van een 14"-display met 720p-resolutie en kan uitgerust worden met maximaal 8GB werkgeheugen en een 1TB-harddisk. Verder beschikt de dv4-5000 over twee usb 3.0-aansluitingen en een dvd-brander.

HP Pavilion dv4-5000

Het dv6-7000-model uit de Pavilion-serie bevat een identieke Ivy Bridge-processor, maar kan naar keuze ook uitgerust worden met een krachtigere Geforce GeForce GT 650M-gpu. Het 15,6"-display heeft naar keuze een resolutie van 1366 x 768 pixels of 1600 x 900 beeldpunten. De laptop is voorzien van drie usb 3.0-aansluitingen terwijl de dv6-7000 geconfigureerd kan worden met maximaal 2TB aan opslag. Ook kan een blu-ray-drive geïnstalleerd worden.

HP Pavilion dv6-7000

De Pavilion dv7-7000 kan met een op 2,6GHz geklokte Core i7-3720QM-processor worden geleverd, terwijl standaard een Nvidia GeForce GT 650M-gpu aanwezig is. Optioneel kan in plaats van een 15"-display ook een displaygrootte van 17,3" gekozen worden. Dit scherm heeft een 1080p-resolutie.

HP Pavilion dv7-7000

HP heeft ook zijn g4-budgetserie onder handen genomen. De laptops hebben een nieuwe behuizing gekregen met afgeronde hoeken. HP meldt bij de specificaties van de g4-2000-serie dat deze modellen leverbaar zijn met een dualcore AMD Trinity A6-apu - met een turbosnelheid van 3GHz en een basiskloksnelheid van 2,6GHz - of een Intel Core i3/i5-processor. Er kan gebruik gemaakt worden van de ingebouwde gpu-eenheid in de Trinity-apu, terwijl een aantal modellen ook een 'losse' AMD Radeon HD 7670M-gpu bevatten. De g4-2000-modellen hebben een 14"-display met 720p-resolutie en zijn voorzien van twee usb 3.0-aansluitingen.

HP Pavilion g4-2000

Volgens HP zijn de nieuwe modellen in de Pavilion-lijn vanaf 8 april verkrijgbaar. Vermoedelijk zal de laptopfabrikant dan ook de prijzen bekend maken.

Reacties (50)


UPC voegt vijf hd-zenders toe aan digitale tv-aanbod

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2012 16:13116 reacties

UPC gaat op 3 april vijf hd-zenders aan zijn digitale zenderpakket toevoegen. De kabelaar zal ook een aantal sd-kanalen toevoegen en enkele zenders schrappen, terwijl het digitale radio-aanbod met vijftien zenders wordt vergroot.

Het hd-aanbod van UPC zal onder andere aangevuld worden met drie zenders van de firma Viacom. Zo zullen de simulcast-versies van MTV NL en Comedy Central/Kindernet vanaf 3 april aan het optionele hd-pakket worden toegevoegd. Daarnaast zal het kabelbedrijf ESPN America in hd-kwaliteit doorgeven. Deze sportzender wordt opgenomen in het Sport1-zenderpakket. Verder zal de culinaire zender 24Kitchen HD volgende maand bij UPC te zien zijn, evenals Shorts HD. Op deze zender, die ook in sd-kwaliteit beschikbaar zal komen, zijn korte films te bekijken, aldus UPC.

In het sd-aanbod schrapt UPC Geschiedenis 24 en Consumenten 24. Deze themazenders worden door de NPO uit de lucht gehaald als gevolg van de opgelegde bezuinigingen op de publieke omroep. Ook ESPN Classic zal van de kabel verdwijnen. UPC voegt de muziekzender LiteTV en het lifestyle-kanaal OutTV aan het sd-zenderaanbod toe.

UPC gaat ook vijftien zenders toevoegen aan het digitale radiopakket. Het gaat om de VRT-zenders Radio 1, Radio 2, Studio Brussel, Klara en MNM. Ook BBC Radio 1 t/m 4 en BBC World Service zijn vanaf 3 april te beluisteren, evenals vijf regionale radiozenders. De kabelaar stelt de komende maanden nog meer wijzigingen in het radio- en tv-aanbod door te gaan voeren, maar details zijn nog niet bekend.

Reacties (116)

Lees meer


CyanogenMod maakt root-toegang optioneel

Door RoD , 18 maart 2012 15:2237 reacties

CyanogenMod gaat in de nieuwste versie van zijn custom rom roottoegang optioneel maken. Volgens de ontwikkelaars is het standaard aanzetten van root een veiligheidsrisico. Gebruikers kunnen het wel zelf gemakkelijk aanzetten.

In de uiteindelijke versie van CyanogenMod 9, die momenteel nog in ontwikkeling is, wordt root standaard uitgezet. Met verschillende patches is het mogelijk om de rootconfiguratie in de rom aan te passen. Zo kan root alleen voor apps toegestaan worden of alleen via de adb-verbinding waarmee een Android-apparaat met de pc verbonden kan worden. Ook komt er een patch om beide vormen toe te staan.

Volgens CyanogenMod is het te riskant om roottoegang standaard aan te zetten. Alhoewel er normaliter per applicatie toestemming gevraagd moet worden om rootrechten te verkrijgen, kan malware veel meer schade aanrichten op een toestel met roottoegang. Er zijn inmiddels meer dan een miljoen toestellen die CyanogenMod draaien, waardoor het onverantwoord is om deze allemaal standaard een beveiligingsrisico mee te geven, zo redeneren de ontwikkelaars.

CyanogenMod is waarschijnlijk de bekendste custom rom voor Android-apparaten. Gebruikers kunnen de software installeren in plaats van de door de fabrikant meegeleverde Android-rom. Wel is roottoegang noodzakelijk om het besturingssysteem aan te kunnen passen.

Reacties (37)


Iran bouwt eigen infrastructuur voor e-mailverkeer

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2012 14:0273 reacties

Iran, dat bezig is om een alternatief voor het bestaande internet te bouwen, heeft laten weten dat het een eigen infrastructuur heeft ingericht voor e-mailverkeer. Het e-mailsysteem moet Iraniërs weglokken van buitenlandse e-mailaanbieders.

Het semi-onafhankelijke Iraanse persbureau Fars meldt dat het bureau voor cyber defense er in geslaagd is om een nieuw e-mailsysteem op te leveren dat is bedoeld voor binnenlands e-mailverkeer. De e-mailservers, die door de overheid worden beheerd en gecontroleerd, moeten het voor Iraanse burgers en organisaties mogelijk maken een 'lokaal' e-mailadres te verkrijgen.

Volgens Saeed Rahimi, baas van het Iraanse cyber defense-bureau, moeten de eigen mailservers een alternatief vormen voor buitenlandse partijen die e-maildiensten aanbieden. Veel Iraniërs zouden gebruik maken van Amerikaanse webmaildiensten als Gmail en Yahoo Mail, omdat er in Iran geen goede infrastructuur zou bestaan voor het uitwisselen van e-mailverkeer.

Iran is al enige tijd bezig om een eigen 'halal netwerk' op te bouwen dat moet dienen als een alternatief voor het bestaande internet. Op het intranet zouden de Islamitische regels gevolgd worden in een poging 'verderfelijke' Westerse invloeden buiten de deur te houden. De nieuwe e-mailinfrastructuur voor binnenlands gebruik lijkt hier onderdeel van uit te gaan maken.

Vermoedelijk willen de machthebbers met een eigen e-mailsysteem meer inzicht krijgen in de berichtenstroom van Iraniërs. Het land zou vorig jaar nog gepoogd hebben om Gmail-verkeer te onderscheppen nadat een Iraanse hacker een vervalst ssl-certificaat wist te genereren. Daarbij maakte hij gebruik van gekraakte servers van het inmiddels failliete DigiNotar.

Reacties (73)

Lees meer

VS wil drone terug van Iran
VS wil drone terug van Iran Nieuws van 13 december 2011

'Apple maakt minder winst op nieuwe iPads'

Door RoD , 18 maart 2012 13:01183 reacties

Apple zou te kampen hebben met gestegen productiekosten voor de nieuwe iPad, maar heeft de prijzen vergeleken met de iPad 2 niet verhoogd. Daardoor lijkt het er op dat de fabrikant per verkochte tablet een lagere winstmarge heeft.

Volgens iSuppli, een marktonderzoeker die zich onder andere bezighoudt met het uit elkaar halen van apparaten, kost een iPad van de derde generatie met 16GB opslag en wifi - het goedkoopste model - ongeveer 316 dollar om te produceren. Een vergelijkbare iPad 2 heeft ongeveer 245 dollar aan productiekosten. Apple verkoopt zijn nieuwe iPads voor dezelfde prijs als de modellen van de tweede generatie, al is de iPad 2 wel 100 dollar goedkoper gemaakt na de introductie van het nieuwe model. Daardoor lijkt het er op dat Apple per verkochte nieuwe iPad minder winst maakt, al zijn de kosten voor software-ontwikkeling en marketing niet in de berekening meegenomen.

Ook de overige versies van de nieuwe iPad kosten meer om te produceren. De versies met 3g-ondersteuning zijn volgens iSuppli ongeveer 80 dollar goedkoper om te maken dan de nieuwe iPads die over de 4g-netwerktechnologie lte beschikken. De gestegen kosten zijn vooral te wijten aan het scherm, dat met 2048x1536 pixels over een aanzienlijk hogere resolutie beschikt dan zijn voorganger. Ook is er een duurdere accu ingebouwd en is de ingebouwde A5X-soc iets duurder dan zijn voorganger.

Het is aannemelijk dat Samsung de grootste kostenpost is voor Apple bij het produceren van de nieuwe iPad. Zo levert de Koreaanse fabrikant het scherm, de soc en in sommige gevallen ook het geheugen. Ook zijn er vermoedens dat Samsung de accu produceert. Daardoor zou het bedrijf ongeveer de helft van de materiaalkosten voor de nieuwe iPad bij Apple in rekening brengen.

Nieuwe iPad materiaalkosten

Reacties (183)

Lees meer


Julian Assange wil Australische politiek in

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2012 12:4446 reacties

Julian Assange heeft aangegeven dat hij actief wil worden in de Australische politiek. De Wikileaks-voorman wil zich kandidaat stellen voor een zetel in de Australische Senaat. Onduidelijk is nog of hij een nieuwe partij zal oprichten.

Julian Assange tijdens hoorzitting op 1 februariAssange, al ruim een jaar onder huisarrest geplaatst in het Verenigd Koninkrijk in afwachting van mogelijke uitlevering aan Zweden, heeft via het Twitter-account van Wikileaks zijn politieke ambities wereldkundig gemaakt. De Australiër stelt dat hij vanuit het Britse Norfolk mee kan doen aan de verkiezingen voor de Australische Senaat. Deze zullen in november 2013 plaatsvinden.

Volgens de Australische wetgeving mogen burgers die in eigen land een celstraf hebben gekregen van meer dan een jaar zich niet kandidaat stellen. De grondwet zegt echter niets over veroordeelde Australiërs in het buitenland, zo meldt The Sydney Morning Herald.

Onduidelijk is nog welke staat Assange wil vertegenwoordigen. Ook is nog onbekend of de 40-jarige Wikileaks-voorman een eigen partij zal oprichten of dat hij zich zal aansluiten bij een bestaande politieke beweging. Assange zou echter bewust hebben gekozen voor de Senaat in plaats van het Lagerhuis, omdat in de Senaat kleine partijen en eenmansfracties meer kans hebben om een zetel te bemachtigen.

Reacties (46)

Lees meer

Uitlevering Assange is vertraagd
Uitlevering Assange is vertraagd Nieuws van 16 december 2011
Julian Assange komt op borgtocht vrij
Julian Assange komt op borgtocht vrij Nieuws van 16 december 2010

App maakt filesharing tot 1GB mogelijk op Facebook

Door RoD , 18 maart 2012 12:0241 reacties

Ontwikkelaar Pipe gaat het voor Facebook-gebruikers mogelijk maken om onderling bestanden uit te wisselen via drag and drop. Met de app moet het gemakkelijker worden om op de sociale-netwerksite bestanden te delen.

Met behulp van de zogenaamde Pipe-app kunnen bestanden met een maximale grootte van 1GB worden verstuurd. Wel moeten beide gebruikers de app hebben geïnstalleerd. Deze komt allereerst beschikbaar voor iOS, waarna een port naar het Android-besturingssysteem volgt. Een bèta-versie komt begin volgende week uit. Bestanden kunnen alleen één-op-één worden uitgewisseld om grootschalige auteursrechtenschending te voorkomen. Daarnaast meent Pipe dat piraterij beperkt zal zijn, omdat gebruikers dit niet via hun Facebook-account willen doen. Facebook heeft al ondersteuning voor bestandsuitwisseling, maar Pipe hoopt dit gemakkelijker te kunnen maken via een drag and drop-mechanisme.

Voor de bestandsuitwisseling wordt gebruikgemaakt van Adobes rtmfp-protocol. Daardoor hoeft Pipe geen eigen servers in te zetten of van Facebook-servers gebruik te maken. Alhoewel het protocol eigenlijk bedoeld is voor communicatie-doeleinden tussen twee gebruikers van Flash-applicaties met het Air-framework, kan het ook ingezet worden voor bestandsuitwisseling.

Volgens de ceo van Pipe is er voor Facebook gekozen om naamsbekendheid te verwerven. De diensten worden waarschijnlijk in de toekomst uitgebreid, maar het is nog niet bekend op welke platformen er wordt gemikt.

Reacties (41)


Rechter verklaart inbeslagname bezittingen Kim Dotcom ongeldig

Door Dimitri Reijerman, 18 maart 2012 11:2088 reacties, submitter: MoxyByProxy

De inbeslagname van eigendommen van MegaUpload-eigenaar Kim Dotcom is volgens een Nieuw-Zeelandse rechter uitgevoerd met een gerechtelijk bevel dat nooit afgegeven had mogen worden. Dotcom krijgt mogelijk zijn bezittingen terug.

Op 19 januari arresteerde de politie van Nieuw-Zeeland op verzoek van de VS MegaUpload-oprichter Kim Dotcom, evenals drie andere verdachten. In de woning van Dotcom werden onder andere geld, diverse dure auto's, kunstwerken en andere waardevolle goederen in beslag genomen. Ook werd de MegaUpload-site uit de lucht gehaald. In totaal vertegenwoordigen de goederen en bankrekeningen die in beslag zijn genomen een geschatte waarde van 200 miljoen dollar, omgerekend circa 125 miljoen euro.

Volgens rechter Judith Potter is de inbeslagname van bezittingen van Dotcom echter uitgevoerd met een onjuist gerechtelijk bevel dat nooit uitgegeven had mogen worden, zo meldt NZ Herald. In dit bevel kreeg Dotcom niet het recht om zich eerst in een hoorzitting te verdedigen voordat tot inbeslagneming werd overgegaan. De rechter verklaarde het bevel dan ook 'nietig en ongeldig'. Het Openbaar Ministerie van Nieuw-Zeeland erkent dat er een vormfout is gemaakt bij het opvragen van een gerechtelijk bevel, maar stelt dat het bij de rechtbank alsnog een gecorrigeerde aanvraag voor een bevel tot inbeslagname zal indienen.

Mogelijk krijgt Dotcom, die momenteel op borgtocht vrij is, zijn bezittingen weer terug na de uitspraak van de rechtbank; zijn verdediging zal echter wel aannemelijk moeten maken dat het OM doelbewust met een onjuist gerechtelijk bevel is overgegaan tot inbeslagname, omdat het recht in Nieuw-Zeeland enige ruimte biedt aan het herstellen van vormfouten. De rechter zal hier op korte termijn een uitspraak over doen.

Reacties (88)

Lees meer

'MegaUpload overwoog beursgang'
'MegaUpload overwoog beursgang' Nieuws van 17 april 2012

Benchmarks Huawei Ascend D Quad XL duiken op

Door RoD , 18 maart 2012 10:1028 reacties, submitter: Wulfklaue

Er zijn benchmarks verschenen van de Huawei Ascend D Quad XL-smartphone, die op basis van een zelfontwikkelde quadcore-soc is gebouwd. Uit de resultaten blijkt dat de gpu beter presteert dan concurrerende chips.

De benchmarks werden ontdekt door de Zweedse site NordicHardware en tonen dat de gpu van Huaweis quadcore-soc in de Basemark- en Nenamark-tests beter scoort dan de Tegra 3-soc en de Exynos-dualcore van Samsung die in respectievelijk de Asus Transformer Prime en Galaxy Note-smartphone hun werk doen. Daarbij beschikt de Tegra 3 over een Geforce-gpu met twaalf cores, terwijl de Exynos 4210-soc van een Mali-400-gpu is voorzien. Ook Qualcomms Adreno-gpu's, die onder andere gebruikt worden in HTC-toestellen, kunnen de Huawei-soc niet bijbenen.

Bij de browsertests van Sunspider en Browsermark moet de Ascend D Quad XL enkele toestellen voor zich dulden. Zo presteert het toestel in de Sunspider-benchmark, die javascript-prestaties meet, iets minder dan de Samsung Galaxy S II met Exynos-soc en doet ook de Asus Transformer Prime het beter dan de Ascend D Quad XL. In de Browsermark-benchmark doen deze twee apparaten het ook beter dan de Huawei-smartphone.

De benchmarks wijzen uit dat de Huawei Ascend D Quad XL in de top meedraait. Wel moet daarbij aangetekend worden dat er nog niets bekend is over de prestaties tijdens normaal gebruik. Huawei brengt het toestel pas ergens in het tweede kwartaal uit, waardoor er nog optimalisaties mogelijk zijn die de prestaties verbeteren.

Huawei kondigde zijn nieuwe Ascend D Quad-serie aan tijdens het Mobile World Congress in Barcelona. De ingebouwde soc is door de Chinese fabrikant zelf ontwikkeld, en is gebaseerd op vier Cortex A9-kernen, waarbij de Quad XL deze op een kloksnelheid van 1,5GHz laat draaien. De software is gebaseerd op Android Ice Cream Sandwich, waarbij Huawei voor een aangepaste interface zorgt. Tijdens de aankondiging claimde de Chinese fabrikant dat zijn toestel de snelste smartphone ter wereld is.

Huawei Ascend D Quad XL benchmark Huawei Ascend D Quad XL benchmark Huawei Ascend D Quad XL benchmark Huawei Ascend D Quad XL benchmark

Reacties (28)