Iran zou banken, verzekeringsmaatschappijen en telco's willen verbieden om mensen met een buitenlands e-mailadres te helpen. Daardoor kunnen Iraniërs voor zulke communicatie geen diensten als Gmail, Hotmail of Yahoo Mail meer gebruiken.
Dat meldt persbureau AFP. Wat Iran met de zet zou willen bereiken is niet bekend, maar mogelijk wil het enkel Iraanse e-mailproviders toestaan omdat deze makkelijker zijn af te tappen.
Bij e-mail-aanbieders als Gmail, Yahoo Mail en Hotmail is dat moeilijker, omdat de Iraanse overheid daar geen controle over heeft. Eerder vertraagde de Iraanse overheid dergelijke e-maildiensten al zodat ze feitelijk onbruikbaar werden. Of de maildiensten nog steeds traag werken, is onduidelijk.
Iran heeft al langer plannen voor een eigen, 'halal'-versie van het internet, die alleen toegankelijk is vanuit Iran en waar buitenlandse sites niet kunnen worden bezocht. Aanvankelijk zou het Iraanse intranet vorig jaar al online gaan, maar dat wordt waarschijnlijk pas maart volgend jaar.