Iran heeft een eigen videowebsite gelanceerd, waarmee het land een alternatief wil creëren voor het populaire YouTube. Waarschijnlijk hoopt de islamitische staat zo meer controle te kunnen uitoefenen op wat zijn burgers op internet te zien krijgen.
De Iraanse overheid heeft bij de lancering van de website laten weten dat de videowebsite met name bedoeld is om de islamitische en Iraanse cultuur en bijbehorende artiesten te promoten, zo meldt de Israelische nieuwswebsite Haaretz. Daardoor lijkt het erop dat er geen Westerse content op de site zal worden geplaatst. De site is bereikbaar via de url mehr.ir.
Het is aannemelijk dat Iran met zijn eigen versie van YouTube meer invloed wil krijgen op wat zijn burgers te zien krijgen. In Iran worden verscheidene websites al geblokkeerd, waaronder YouTube zelf, maar ook sites zoals Facebook en Twitter zijn niet bereikbaar. Het is bekend dat Iran een eigen versie van het internet ontwikkelt, waardoor het mogelijk is dat op termijn de toegang tot het conventionele internet wordt afgesloten.