Ontwikkelaars van de groep Tomorrow’s Thoughts Today hebben drones ontwikkeld die het mogelijk maken om via wifi tijdelijke p2p-netwerken op te zetten. De 'vliegende Pirate Bay'-netwerken zijn getest met een netwerk van vijf drones.
Zondag werd bekend dat de beheerders van The Pirate Bay plannen hebben om vliegende proxyservers te bouwen. Deze zouden een extra verdedigingslinie kunnen vormen om zo te voorkomen dat de roemruchte torrentsite uit de lucht wordt gehaald. De plannen werden met de nodige scepsis ontvangen, maar deelnemers aan het project Tomorrow’s Thoughts Today laten aan TorrentFreak weten dat zij al 'piratendrones' hebben ontwikkeld.
De groep heeft vijf drones voorzien van wifi-technologie. De helikopters, die navigeren met gps, kunnen als een zwerm aangestuurd worden en tijdelijk boven een bepaald gebied vliegen. Hierdoor ontstaat een ad-hoc wifi-netwerk dat publiekelijk toegankelijk is. Via de drones kunnen naburige personen via wifi onderling bestanden delen.
De drones zouden 1500 euro per stuk kosten. Naast een gps-sensor bevat elke drone ook hoogtesensoren en gyroscopen om zo de minihelikopters stabiel te houden. Twee 2200mAh-accu's voorzien de drones van het benodigde vermogen, terwijl de toestellen via draadloze Xbee-modules communiceren met een centrale server. Voor de opslag van bestanden en het opzetten van wifi-netwerken wordt diverse hardware gebruikt, waaronder usb-sticks en onderdelen van draadloze routers.
In de toekomst willen de hobbyisten ook drones bouwen die tussentijds naar een oplaadpunt kunnen vliegen om een nieuwe accu op te pikken. Ook zou het dekkingsgebied van de tijdelijke p2p-netwerken uitgebreid kunnen worden door het aantal drones te vergroten. Er zou echter nog onvoldoende budget zijn om deze ideëen te verwezenlijken.