Rafael Correa, president van Ecuador, zou WikiLeaks-voorman Julian Assange op humane gronden asiel willen verlenen. Assange zit sinds 19 juli in de ambassade van Ecuador in Londen, waar hij een asielverzoek indiende.
Regeringsfunctionarissen in Ecuador zouden aan The Guardian hebben laten weten dat het land bereid is om Julian Assange asiel te verlenen. Eerder was al aangekondigd dat president Correa deze week uitsluitsel zou geven over het asielverzoek van Assange.
Het is echter nog onduidelijk of Assange erin zal slagen om Ecuador te bereiken. Daarvoor heeft de Wikileaks-voorman toestemming nodig van de Britten die al eerder hebben laten weten Assange te zullen arresteren zodra hij een stap buiten de ambassade zou zetten. Mogelijk is daarom het toewijzen van het asielverzoek aan Assange in de praktijk niet meer dan een symbolisch gebaar.
Ecuador zou onder andere het Verenigd Koninkrijk, de VS en Zweden al enige maanden geleden in alle stilte hebben benaderd met een voorstel om Assange op te nemen door hem asiel te verlenen. De landen zouden echter niet positief op de voorstellen hebben gereageerd.
Assange is op 19 juli gevlucht naar de ambassade van Ecuador nadat hij alle rechtszaken verloor die uitlevering vanuit het Verenigd Koninkrijk naar Zweden hadden moeten voorkomen. Assange zou voordien al contact hebben gehad met Ecuador. Assange, die in Zweden wordt beschuldigd van enkele zedenmisdrijven, vreest via Zweden uiteindelijk uitgeleverd te worden naar de VS.
Update 23:00: President Correa heeft via Twitter laten weten dat er nog geen besluit is genomen over het asielverzoek van Assange. Correa zou nog wachten op een rapport van het ministerie van Buitenlandse Zaken voordat er een beslissing wordt genomen.