Kim Dotcom, hoofdverdachte in de MegaUpload-zaak, stelt dat hij een groot deel van de aanklachten eenvoudig kan weerleggen. Verder zouden mediabedrijven juist voorstellen hebben gedaan om met MegaUpload samen te werken.
Dat schrijft TorrentFreak op basis van een interview met Dotcom. In de aanklacht wordt de MegaUpload-oprichter er onder andere van beschuldigd dat hij zelf auteursrechtelijk beschermd materiaal op zijn website zou aanbieden, maar Dotcom claimt dat daar niets van klopt. Het gaat volgens Dotcom om een mp3-bestand dat hij legaal zou hebben gekocht en diende als een testbestand. Hij zou de link naar de file met niemand gedeeld hebben. Bovendien zou het bestand op een Europese server zijn geplaatst vanuit de Filipijnen, waardoor de Amerikaanse aanklacht niet rechtsgeldig zou zijn.
Dotcom gaat ook in op het onderdeel van de aanklacht waarin wordt beweerd dat MegaUpload gepoogd zou hebben om het verwijderen van content door mediabedrijven te verhinderen. Zo zou Warner 'slechts' vijfduizend links per dag kunnen verwijderen, maar Dotcom claimt dat het mediabedrijf een quotum van honderdduizend 'delete-verzoeken' per dag kreeg toegewezen. Bovendien zou MegaUpload wettelijk niet verplicht zijn om een dergelijke dienst aan te bieden. Warner zou in de loop der tijd een kleine 2 miljoen links van MegaUpload hebben verwijderd.
De MegaUpload-oprichter meldt verder dat zijn bedrijf door een aantal mediabedrijven is benaderd om samen te werken. Zo zou Warner verzocht hebben om een tool waarmee het mediabedrijf automatisch meerdere bestanden tegelijk naar MegaUpload zou kunnen uploaden. Ook meldt Dotcom dat Amerikaanse overheidsmedewerkers en soldaten de cyberlocker gebruikten om legaal materiaal te delen met anderen. Zelfs de MPAA zou de dienst gebruikt hebben.
Dotcom onderschrijft de stelling dat de harde aanpak van MegaUpload te relateren is aan de naderende Amerikaanse presidentsverkiezingen. Verder wijst hij er op dat Google onlangs duidelijk heeft gemaakt dat bij het uitvoeren van een dmca-verzoek alleen een verwijzende link hoeft te verwijderen en niet de betreffende bestanden, terwijl de aanklagers stellen dat MegaUpload ook deze had moeten wissen.