Ziggo en UPC voegen hd-zenders aan betaalde pakketten toe

UPC heeft aangekondigd dat het vanaf 3 mei MTVN HD en de Belgische zender Eén HD aan zijn hd-pakket toevoegt. Ziggo geeft vanaf 1 juni drie hd-zenders van SBS Broadcasting door, maar het hd-pakket wordt wel 2 euro duurder.

UPC maakte dinsdag bekend dat het niet alleen MTVN HD aan zijn hd-pakket zal toegevoegen, maar dat ook de VRT-zender Eén HD vanaf 3 mei te zien zal zijn. Opmerkelijk genoeg is de tweede Belgische publieke zender Ketnet/Canvas HD nog niet beschikbaar. Om de hd-zenders te kunnen bekijken, is een aanvullend abonnement nodig op het hd-pakket. Dit pakket kost 9 euro per maand en telt met de uitbreiding van de twee hd-zenders in mei in totaal zestien kanalen. UPC spreekt de verwachting uit dat het de aankomende maanden zijn hd-aanbod verder denkt te vergroten, terwijl TotaalTV weet te melden dat de kabelaar met de BBC zou onderhandelen voor de doorgifte van BBC HD.

Kabelaar Ziggo heeft aangekondigd dat SBS 6 HD, NET 5 HD en Veronica HD vanaf 1 juni in het hd-pakket zijn opgenomen. De prijs van het pakket, waarin ook Discovery HD, History HD en National Geographic Channel HD zijn opgenomen, gaat echter van 3,95 euro per maand naar 5,95 euro per maand. Nederland 1, 2 en 3 HD en Eurosport blijven in het gratis basispakket beschikbaar. Ziggo-woordvoerder Gradus Vos laat aan Tweakers.net weten dat de kabelaar nog steeds in onderhandeling is met RTL Nederland voor de doorgifte van de vier RTL HD-zenders, maar hij verwacht dat de partijen er nog voor de zomer uit zullen komen.

Hoewel Ziggo de onderhandelingen met de commerciële zenders inging met het uitgangspunt dat het niet structureel vergoedingen voor hd-doorgifte wilde betalen, moest de kabelaar uiteindelijk toch door de knieën. Vos stelt echter dat Ziggo de prijs van het basispakket niet wil verhogen en dat het daarom is genoodzaakt om het hd-pakket 2 euro duurder te maken. Hij verwacht echter niet dat de prijs van het hd-pakket verder zal stijgen als RTL4 HD, RTL5 HD, RTL7 HD en RTL8 HD aan het pakket worden toegevoegd.

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

28-04-2010 • 12:09

217

Lees meer

SBS begint met hd-uitzendingen Net5
SBS begint met hd-uitzendingen Net5 Nieuws van 2 december 2009

Reacties (217)

217
203
139
6
0
1
Wijzig sortering
Ik snap de mensen die hier reageren niet echt meer.

HD tv is een relatief nieuwe techniek die nog volop in ontwikkeling is. De investeringen die hiervoor gedaan worden zijn ook nog relatief hoog en moeten terugverdiend worden. Net zoals met elk product is de aanvangstprijs dus nog relatief hoog. En dat vertaald zich weer in een duur product, wat gaandeweg wat goedkoper zal worden. Een standaard lesje economie over een productlevenscyclus.
Echter zie ik velen hier blaten dat het gratis doorgegeven MOET worden. Ja wat denk je nu zelf? Moet Shell zijn nieuw ontwikkelde V-Power product dan ook gelijk voor de normale brandstofprijs verkopen? Of moet de nieuwste AMD-processor ook direct voor de gemiddelde processorprijs in de winkel liggen? Denkt de gemiddelde reageerder hier nu echt dat de bedrijven knettergek zijn geworden? 8)7
De mentaliteitsverandering is hierin een tikkie bedroevend. Als een product jou (nog) te duur is, dan neem je het toch lekker niet af? Je bent niet VERPLICHT het af te nemen....
Mensen die voor een dubbeltje op de eerste rang willen zitten.... :/

Daarnaast doen mensen hun beklag dat het wel 2 euro omhoog gaat bij Ziggo. Die schaar ik onder hetzelfde rijtje, omdat:
A ) Ziggo dan nog steeds goedkoper is dan UPC (absoluut gezien)
B ) Ziggo een prijsstijging doorvoert van 50% voor een uitbreiding van 100% op het aantal zenders. De prijs wordt dus gemiddeld genomen 25% GOEDKOPER!!! per zender in HD.

Ook zie ik klachten dat veel programma's nog niet in HD kwaliteit zijn. Ja wat denk je zelf, dat ze alle seizoenen van The A-Team weer opnieuw in HD gaan opnemen omdat boerenknul dat eist van Ziggo? Of dat de NOS hun twee jaar geleden vele duizenden euro's kostende camera's gaan vervangen voor (nog duurdere) HD-camera's, omdat het kakzoontje van de miljonair om de hoek een HD pakketje heeft afgenomen van UPC?
Hoopt men hier misschien stiekem dat de publieke omroepen aan kapitaalvernietiging gaan doen, zodat er straks weer lekker in die dure omroepen die niet met geld om kunnen gaan gesneden kan worden?

Mensen, denk toch weer eens een keer logisch na voordat je de grootste onzin op internet dumpt. Het mag dan wel jouw mening zijn, maar als dat een kansloze mening is, dan schiet niemand er wat mee op. En niet gelijk klaagacties en boycotterreur oproepen doen zoals ik hierboven ook al gelezen heb, want daarmee draai je de inventiviteit en vernieuwingen van bedrijven al helemaal de nek mee om.

Kortgaand, ik vind de vernieuwingen die Ziggo en UPC doen in hun betaalde pakketten NAAST de standaard pakketten helemaal niet verkeerd. Wil je deze nieuwe fratsen voor een absoluut (maar dus niet relatief) hogere prijs niet, dan koop je het toch lekker niet? Maar ga niet lopen klagen dat je het nieuwst en mooiste voor noppes erbij wilt hebben, want zo zit de wereld niet in elkaar.

[Reactie gewijzigd door Freakertje op 25 juli 2024 02:38]

Zo, jij zou Marketing moeten doen. Op deze manier relativeer je het onderwerp/product, op zich heel goed. Waarschijnlijk dat sommige van de blaters dan opeens denken van , "Hey, misschien is het toch niet zo duur".

Ik heb liever dat zulke mensen wel blaten, dan zal het bedrijf ook de prijs blijven drukken. Je kan dan als optie geven, dat we het product niet nemen, maar wanneer dit gemeengoed wordt, zullen de bedrijven dezelfde redenen gebruiken om het product duurder te maken. Dan zit ik er wel mee.

Voor mij blijft het een feit, dat ongeacht de hoeveelheid zenders die de klant krijgt of niet, nog steeds de prijs met 2 euro gestegen is. Je streamt uiteindelijk maar 1 stream, of ter wel je kijkt maar naar 1 zender. Ook al is je keuze uitgebreid, wat ik heb daar als voordeel bij? Ja ik kan nu die ene zender in HD kijken, big deal, eigenlijk moet je bij zo een HD pakket, sowieso alle zenders in HD krijgen, maar ja dat kan ook helaas niet.

Je betaald voor de HD, en niet voor de zender. Dat moet niet mijn probleem worden, maar die van hun.
Je hele verhaal is moeilijk een vinger achter te krijgen, maar met de laatste regels help je mij enorm ;)

Je betaald hier inderdaad voor de HD techniek. De programmamakers nemen standaard op, op (naar ik hier hoor) SD. Daarvoor betaald iedereen. Vroeger was dat kijk en luistergeld, tegenwoordig komt dat ergens uit een belastingpotje als ik het goed onthouden heb.

Een kabelaar betaald de omroepen (gok ik hier even) om hun zender door te mogen geven aan de thuisgebruikers. Daarvoor betaald de thuisgebruiker (jij en ik) weer een standaard bedrag aan de kabelaar, die er ook iets aan moet verdienen om hun monteurs ook een fatsoenlijke boterham te kunnen geven.

Tot zover standaard. Maar toen kwam er HD. De omroepen maken kosten en berekenen deze door aan de kabelaars, die het weer doorberekenen aan de thuisgebruiker. Bij elke zender die toegevoegd wordt, maakt de kabelaar meer kosten. Is het dan echt zo vreemd dat die kosten doorberekend worden aan de thuisgebruiker, wat hier gebeurd?

Want zoals ik je nu aanhoor heb jij zoiets van, HD is één techniek en daarvoor wil ik dus maar één keer betalen. Maar zo werkt dat dus helaas niet. Per omroep zal er voor gedokt moeten worden. Of dacht je dat Al Jazeera er gelukkig van wordt als Ziggo alleen NL 1, 2 en 3 betaald voor de HD en tegen iedere andere omroep aangeeft dat ze het maar gratis moeten doen, omdat ze er al voor betalen?


En wat betreft dat je maar één zender kunt kijken, terwijl je voor 6 betaald: maak je daar ook een probleem van bij het standaard SD zenderpakket? Of bij de bonuspakketten, zoals de filmpakketten, de erotiekpakketten, etc.? Zo ja, wat let je om het niet af te nemen?


Als je de discussie terugvoert op dat er meer concurrentie op de kabel moet komen EN dat het een goed idee zou zijn dat de kabelaars ook een 'pretpakket' hebben waarin je zelf DIE zenders op kunt nemen die je ook echt wilt hebben, dan vind ik dat een heel wat constructievere discussie dan nu alleen boe te roepen tegen de huidige bovenstaande situatie, wat geen oorzaak maar een gevolg is.
Ik zeg vandaag mij HD pakket op. Ik heb het totaalpakket en naar die paar HD kanalen kijk ik weinig.

Dat er maar snel concurrentie in Brabant mag komen op de kabel.

[edit na telefonisch opzeggen]

zojuist een medewerkster aan de lijn gehad. Ze vroeg me of ik opzegde naar aanleiding van de verhoging en daarop kon ik bevestigend antwoorden. Toen bood ze me 25% korting aan voor een half jaar. In vriendelijke bewoordingen gaf ik haar aan dat ze dan nog steeds in een boom kon klimmen met haar aanbieding en toen gaf ze tot en met december de 2 Euro in korting te brengen.
Dat is dan natuurlijk wel schappelijk.

Maar goed, ik wil niet per januari nog een keer genaaid worden. Ik betaal elke maand iets van € 25,00 voor Ziggo totaal (heb twee kleine kinderen die van naar Nick Jr kijken). Bijna 6 euro voor 3 extra kanalen en een paar kanalen in een iets betere kwaliteit is schandalig. Als er genoeg mensen opzeggen zullen ze wel nieuwe klanten moeten gaan aantrekken. Power to the people ;-)

[Reactie gewijzigd door TheSiemNL op 25 juli 2024 02:38]

Die concurrentie op de kabel wordt (voorlpopig) toch alleen voor analoge TV dus denk niet dat je daar veel wijzer van wordt aangezien analoge zenders geen HD-signaal zijn.

Lekker handig die nieuwe zender, moet je als je zapt elke keer naar de 60 range waar de HD zenders zitten en weer terug naar 1, 2, 3 etc. voor de andere nederlands(talig)e zenders.
Heb je geen fatsoenlijke decoder waar je een favorietenlijstje kunt opstellen? Dan zet je NED 1,2,3 HD toch op de plaats van de SD versies.. beetje logisch nadenken voordat je wat roept.
Snap ik nu goed dat ze er bij UPC gewoon bijkomen zonder extra kosten als je het HD pakket hebt?

Ik snap namelijk de volgende zin niet echt: "Om de hd-zenders te kunnen bekijken, is een aanvullend abonnement nodig op het hd-pakket."

[Reactie gewijzigd door DeeJee op 25 juli 2024 02:38]

Om bij UPC HD zenders te kunnen zien moet je een HD-abonnement van €9,- nemen. Dit abonnement is door de toevoeging van deze zenders niet in prijs verhoogd en is dus nog steeds die €9,-. Zo moet je het lezen. :)
Ho stop, er zit een catch aan. Je sluit namelijk een nieuw contract af hiervoor. Het is niet alleen even 9 euro extra dokken (5 euro voor 6 maanden in de actie momenteel) maar je volledige jaarcontract wordt opnieuw gestart. In mijn geval had ik een combi van 30mb internet, standaard telefonie en DTV Royaal waarvan het contract volgende maand eindigde. Nu dus een nieuw contract voor een jaar voor het hele pakket incl. HD dus. De HD optie is niet los leverbaar, dat staat nergens op de site te lezen en je moet echt doorvragen eer ze dat toegeven.
Nu kan ik toch nergens anders naar toe voor Internet, telefonie en HD TV dan bij UPC, tenminste als ik snelheid en beeldkwaliteit wil hebben.
Maar echt netjes is het niet, dus hou er rekening mee.
Da's raar want er staat dat er een aanvullend abonnement nodig is op het hd-pakket.

Dat betekent dat je je dus een hd-pakket nodig hebt, en daar bovenop EEN AANVULLEND abonnement.
Dat verbaasde mij ook. Overigens denk ik dat het gewoon verkeerd staat.
Aha dan omschrijven ze het nogal krom ;)
Anoniem: 320277 @DeeJee28 april 2010 16:22
Het gaat om het HD abonnement van UPC, dat 9 euro is en blijft kosten. Er worden 2 zenders aan toegevoegd, zonder dat de prijs omhoog gaat.
upc vraagt ook 4,50 voor uberhaupt digitaal kanaal.. dus daar betaal je voor HD eigenlijk 13,50.
Bij ziggo betaal je voor digitaal hd kanalen straks maar 5,95.. klein verschil he :)
Lekkere beloftes van Ziggo.
Toch nog dokken voor HD.
Als RTL en SBS geld wil voor de doorgifte van HD zal linksom of rechtsom toch de consument het moeten betalen. De oplossing van Ziggo vind ik prima, zij laten het aan de consument of ze willen betalen voor HD SBS en RTL.
En hoe lost Caiway dat dan op? Daar krijg je alle Nederlandse zenders nu in HD, zonder dat je extra moet betalen!
Woy Moderator PRG/SEA @mjtdevries28 april 2010 13:02
Daar worden de kosten gewoon over alle abonnees verdeeld. Op zich vind ik het niet gek dat Ziggo dit optioneel doorbelast. Je kunt je alleen afvragen of de prijsstelling goed is, maar uiteindelijk zullen gewoon alle kosten gedekt moeten zijn, en zullen ze winst moeten maken. De keus is dan aan de consument of hij het het geld waard vind.

Ik ben in ieder geval ook niet van plan om het HD abo te nemen voor 6 euro, terwijl ik een nederlands HD abo voor 2 euro misschien wel overwogen zou hebben.
Daar worden de kosten gewoon over alle abonnees verdeeld
Dat zou je denken, ware het niet dat de kosten voor alle abonnees ook niet verhoogd zijn.
dat het niet verhoogd is komt omdat ze de analoge signalen eruit hebben gegooit.
dat scheelt al een hoop geld aan hun kant (denk zelfs dat dat in totaal meer opleverde dan de winst afnam toen ze de hd zenders toevoegden :) ).
Is het dan niet makkelijker om per zender te betalen, ipv het hele pakket duurder te maken (ik zelf kijk nooit rtl/sbs/net5 dus daar zou ik ook niet voor willen betalen dan)
.oisyn Moderator Devschuur® @Blaze8528 april 2010 14:18
De oplossing van Ziggo vind ik prima
De oplossing van Ziggo is helemaal niet prima, want ze stoppen de zenders bij een verder compleet nutteloos pakket waar je nog eens 4 euro extra voor moet betalen (naast de 2 euro extra voor de commerciele HD zenders). Als ik 2 euro zou moeten betalen om nu de SBS zenders in HD te zien en straks ook de RTL zenders vind ik dat op zich prima. Ik ga echter niet óók nog eens 4 euro betalen voor 3 zenders die ik toch nooit kijk.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 25 juli 2024 02:38]

’k heb het liever andersom; Discovery en NGC HD kijk ik vaak en graag, maar de SBS-zenders kunnen me eigenlijk verrekken…
Heel simpel! Dan maar geen RTL/SBS in HD!
Moet je zien hoe snel RTL en SBS terug krabbelen.
Lekkere beloftes van Ziggo.
Toch nog dokken voor HD.
HD-zenders is een voorwaarde, daarna komt pas het aanbod aan HD-uitzendingen. Veel van de grote netten hebben ingekochte programma's die ze uit archief draaien, die gaan ze niet opnieuw in HD aankopen.

Al ben ik wel blij met de onderhandelingen met BBC HD. Eindelijk Doctor Who in HD in ons landje ;)
grappige is.. de meeste van die ingkochte programma's waren al in hd en worden gedownscaled voordat ze erop gaan.. dus kwestie van dat niet meer doen.
Precies de reden waarom ik nog geen HD pakket heb genomen, ik wacht nog wel even af tot alle gebruikelijk zenders erin zitten met HD en dan kijk ik nog wel eens
Ik vind dat die zenders wel gratis erbij mogen voor die centen die je neertelt voor je Alles-In-Een (vooral extra) met alleen tv kan ik me het wel voorstellen.
Wat denk je geld geld geld.

HD zender zijn allemaal wel mooi. maar voor 3 zender 2 euro omhoog. Dat snap ik niet. |:(

Maar bij UPC is het zelf 6 euro. |:(

Hun zeggen gewoon: money money money it's so funny. :)
bij upc moet je sowieso 4,50 extra per maand betalen voor digitaal.. iets wat bij Ziggo gratis is..
Anoniem: 271141 @eXisTa28 april 2010 14:47
Lekkere beloftes van Ziggo.
Toch nog dokken voor HD.
En hoeveel programma's zijn er daadwerkelijk in HD formaat?
Joh leuk dat er HD zenders komen, maar dan moet er ook HD aanbod zijn en dan is nog echt veel te weinig.
Dan maar geen HD ... besides ... wat is er tegenwoordig nog op TV dat het bekijken waard is wat je niet kunt downloaden? :)
Je hebt helemaal gelijk!

Ik ben student en woon op mezelf, maar heb geen tv aansluiting. Het eerste wat ik voor mezelf afsprak was internet en geen tv. Je mist niks en er is niks boeiends te zien wat je niet kan downloaden. Voor de rest geen reclames en kijken wat en wanneer ik wil.
2 euro duurder vanwege 3 zenders die toegevoegd moeten worden aan een pakket die al eigenlijk te duur was vanwege het kleine aantal?
.oisyn Moderator Devschuur® @FireStarter28 april 2010 12:22
Nou, idd zeg. En dan te bedenken dat Ziggo er in eerste instantie op stond dat het niets extra's mocht kosten. Nu kost het niet alleen extra, maar moet je ook nog eens een verder compleet nutteloos pakket erbij nemen. Als ik voor 2 euro alle Nederlandse commerciele zenders in HD had kunnen krijgen had ik het op zich nog wel overwogen, maar ik ga niet 6 euro in de maand betalen om 3 zenders in HD te kunnen zien.
Vos stelt echter dat Ziggo de prijs van het basispakket niet wil verhogen en dat het daarom is genoodzaakt om het hd-pakket 2 euro duurder te maken.
Maak er dan gewoon een apart pakket van voor 2 euro.

.edit: god zeg. Ik ging een klacht/suggestie indienen via het contactformulier om het gewoon in een apart pakket te gooien, blijkt dat de textarea waar je je opmerking in moet zetten maar maximaal uit 512 tekens mag bestaan. Nou vraag ik je...!

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 25 juli 2024 02:38]

€2,00 voor 3 zenders extra die eigenlijk (en bij de concurrentie) gewoon gratis beschikbaar horen te zijn...echt volkomen belachelijk imo!

Het is dat je hier geen andere keuze hebt (behalve digitenne) anders schopte ik Ziggo er vandaag nog uit. Maarja ze weten het zelf ook dat van de 2 miljoen huishoudens die klant zijn bij Ziggo er 1,8 miljoen toch geen andere keuze hebben. Ze kunnen vragen wat ze willen.

Ik snap werkelijk niet waarom de NMA of de opvolger van Neelie, hier keihard tegen optreedt.

Openstelling van de kabel is dan wel aanstaande, maar alleen voor analoge SD signalen, voor zover ik begrepen had. Iets wat totaal geen zoden aan de dijk zet, want wie gaat er nu nog investeren in een technologie die uitstervende is...

Ik wil ook een klacht indienen bij Ziggo!

Betalen voor de doorgifte van HD?En dat voor €2 voor 3 zenders. Als ik de keuze had zou ik per direct overstappen naar Caiway die wel alles tegen de basisprijs doorgeeft, waarom is dat bij Ziggo niet mogelijk?Waarom heb ik naast Ziggo geen alternatief als het om kabel TV gaat?
Graag zie ik dus ook alle zenders in HD beschikbaar komen binnen het basispakket zonder verdere prijsverhogingen, dit moet gewoon mogelijk zijn gezien 'concurrentie' dit ook aanbied.


Dat UPC dit vraagt is helemaal een schande, het is gewoon pure geldklopperij van de consument die geen keuze heeft!

[Reactie gewijzigd door StraightOn.NL op 25 juli 2024 02:38]

Het lijkt me sterk dat het voor het analoge signaal gaat, want het probleem is juist dat alle signalen als broadcast over de lijn wordt verstuurd. Zowel analoog als digitaal.

Dus als UPS en/of Ziggo iets op de analoge lijn zet, kan iedereen die een abbo heeft op één van de twee alle zenders ontvangen. Daarom is het ook zo dat als je abbo wordt opgezegd, dat er iemand van het bedrijf bij je in de straat komt en de aansluiting naar je huis fysiek loskoppelt.

Digitale aansluiting daarin tegen kan je wel van verschillende providers over de lijn gooien, want je hebt een "kaartje" nodig om de beelden te decoderen.

Het enige probleem wat over blijft is dat je maar een beperkt aantal signalen over de lijn kan sturen en het is niet zo van we sturen signaal van provider A of B maar van A en B en aan de hand van wat voor decodeer kaartje je hebt, zie je die zenders.

(paar jaar geleden korte tijd voor @home gewerkt)
Je hebt altijd een keuze. Ik woon ook in het Ziggo gebied, maar heb gewoon een schoteltje. Screw Ziggo, satelliet is goedkoper, betere kwaliteit en veel meer zenders.

offtopic:
Ik woon hier overigens sinds begin dit jaar en kreeg van de week toevallig een brief van die grapjassen, dat er wel een werkende aansluiting was, maar geen abo. En dat we afgesloten zouden worden als we niet €16,95pm voor 30 zenders gingen betalen. Sorry? Die satelliet-abo kost €19,95pm ofzo, en zit het hele HD pakket inclusief MTV, RTL 4 t/m 8, NL 1/2/3, etc al bij, inclusief schotel en ontvanger. Sluit maar af hoor, de kabel loop hier tot in de meterkast...
Ik mag geen schotel ophangen van de gemeente...het betreft de straatzijde en dat is door de welstandscommissie als niet goed bevonden, maar je hebt wel gelijk er is ook nog Digitenne enzo, maar toch...Bovendien zijn er nauwelijks TV's te vinden die ook nog eens DVB-S geschikt zijn en laat ik nou net een DVB-C TV hebben gekocht, mede door Ziggo's belofte :@

[Reactie gewijzigd door StraightOn.NL op 25 juli 2024 02:38]

Valt mee hoor, volgens een recente uitspraak mag het niet zo maar verboden worden:

http://www.satellitemagaz...+over+bevestigen+schotels
Anoniem: 215005 @m-snel28 april 2010 15:37
nou van mij mogen ze het verbieden, lelijke rot dingen.. verziekt het straatbeeld. zet die dingen lekker op het dak ofzo waar niemand ze ziet.
Waar je je al niet druk om kunt maken...
Mja, als je een koophuis hebt en als door de 20 schotels van je buren, de waarde daalt van je huis.. Ja daar kan ik me ook wel druk om maken.

Heb jij last van mij? Nee? Waarom ik dan wel van jouw schotel?
Dak is prima natuurlijk, moet je verhuurder wel meewerken. Zo niet, komt ie gewoon op het straatbeeld, we hebben er recht op en dat weegt gelukkig meer dan jou mening wat je wel of niet mooi vind.

m-snel, bedankt voor deze informatie. Komt een aantal mensen in mijn omgeving erg goed uit.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 26230 op 25 juli 2024 02:38]

Digitenne heeft geen HD-zenders en kan deze vanwege de beperkte bandbreedte ook niet doorgeven.
Ik betaal lekker niks extra per maand en heb geen Tv abbo. Gisteravond heerlijk genoten van de halve finale champions league op mijn 50" pana plasma :Y)

Kan wel "alleen maar naar 4 zenders kijken ned 1,2,3 en de regionale crap. Dit wordt gewoon gratis doorgegeven. Zijn ze verplicht aangezien we met zijn allen wel kijk en luister geld dokken. Aangezien ik niet veel TV kijk is dit voor mij meer dan genoeg. Kijk wel graag films en voetbal. Voor films kan je beter geen tv kijken want om de haverklap irritante reclame onderbrekingen (behalve dan op ned 1,2,3). en voetbal plenty, dadelijk lekker WK watchen :)

Ik vind de huidige pakketten ook gewoon véééls te duur, bijna 18 pleuro's per maand voor een boel prut zenders die meer commercials uitzenden dan quality stuff en dan zijn het ook nog eens vaak herhalingen |:(
Als ik iets niet kan zien dan kijk ik wel op internet de herhaling!
Kijk en luistergeld is sinds 1 januari 2000 afgeschaft, we betalen nu 1.1% meer inkomensbelasting in box 1 om de publieke omroep te betalen. http://nl.wikipedia.org/wiki/Kijk-_en_luistergeld
Anoniem: 140398 @Grubeater28 april 2010 19:25
betalen doen we dus toch, of wil je zeggen dat Gallant zijn 50" plasma van z'n oma heeft gekregen voor op z'n zolderkamer bij z'n ouders?
We betalen hoe dan ook,dat het nu niet meer bij naam genoemd ok, my bad.
Die pana is overigens geen HD, Dus HDtv is voor mij onzin om te hebben.
Plus dat mocht je wel 1 van de SBS of RTL programma's willen kijken dan kan dat online voor niks, en zonder reclame. (RTL/SBS gemist) Oké prut kwaliteit maar daar is het programma imo ook vaak naar...

[Reactie gewijzigd door Voois op 25 juli 2024 02:38]

Voor sommige programma's (zoals de X-tractor of CSI) vragen ze tegenwoordig geld, bij RTL gemist, maar wel voor minder programma's dan UPC vraagt net hun rtlgemist (via de UPC box).

Bovendien begint tegenwoordig elk programma wel met een reclame en een "Dit programma is mede mogelijk gemaakt door ... en ...."
Bij UPC kost het blijkbaar €9, dat is 50% duurder.
Voor 16 zenders, terwijl ziggo 5.95 vraagt voor 5 zenders...
6 zenders. Op dit moment heb je in het HD pakket Discovery HD, Nat Geo HD en History HD.

NL 1,2,3 HD en Eurosport HD zitten in het basis pakket.
.oisyn Moderator Devschuur® @StraightOn.NL28 april 2010 14:11
€2,00 voor 3 zenders extra
Nou ja, in de toekomst dus 7 zenders extra aangezien RTL er ook bij komt
die eigenlijk (en bij de concurrentie) gewoon gratis beschikbaar horen te zijn...echt volkomen belachelijk imo!
Klopt, maar het is natuurlijk niet louter de schuld van Ziggo. De zenders willen er zelf namelijk ook meer geld voor hebben, wat ik ook ronduit belachelijk vind. Ja, het is een investering, een investering die ze vroeger ook moesten maken voor SD apparatuur, en daar heb ik ze ook nog nooit over gehoord.

Eigenlijk zou zowel Ziggo als de klant een statement moeten maken door de commercielen even te mijden. Ziggo zendt het niet uit, en de klant zal daar niet om zeuren. En dan piepen de commercielen wel anders, want dan lopen ze een hoop reclameinkomsten mis. Jammer genoeg zal de gemiddelde klant nooit bereid zijn om zo ver te gaan, die wil gewoon De TV Kantine kunnen kijken :/

@hieronder:
RTL heeft 4 HD zenders (RTL 4, 5, 7 en 8 ) dus zouden het er 10 worden.
Ik had het over éxtra zenders, dus bovenop het pakket wat ze nu aanbieden. 3 SBS'en + 4 RTL's = 7 HD zenders. Voor de RTL's zou de prijs niet nog meer omhoog moeten gaan, aldus het artikel.

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 25 juli 2024 02:38]

RTL heeft 4 HD zenders (RTL 4, 5, 7 en 8 ) dus zouden het er 10 worden.

Bij UPC moet je 9 euro betalen maar dit is dan inclusief het gebruik van de HD-decoder. Dit is vrij veel geld voor een aantal zenders maar hier zijn we even terug naar SD geweest en dezelfde dag nog gebeld om terug te switchen naar HD want wat een verschil zeg! Dit komt ook doordat de SD-boxen bij UPC met SCART aangesloten moeten worden waar dit bij de HD-box met HDMI gaat.

Ik vind het op zich niet erg dat er apart voor betaald dient te worden, zo worden de kosten alleen verdeeld over de mensen die het daadwerkelijk gebruiken en komt er geld vrij om te investeren in HD technieken. Eerst was het zender aanbod belabberd maar dit komt meer en meer goed.

[Reactie gewijzigd door Kluutmaran op 25 juli 2024 02:38]

Het is dat je hier geen andere keuze hebt (behalve digitenne) anders schopte ik Ziggo er vandaag nog uit. Maarja ze weten het zelf ook dat van de 2 miljoen huishoudens die klant zijn bij Ziggo er 1,8 miljoen toch geen andere keuze hebben. Ze kunnen vragen wat ze willen.
Kijk eens naar de schotel!
Ik begrijp je helemaal, ik ben ziggo ook zo ongelooflijk spuugzat, maar ze zijn in mijn wijk monopolisten. Te ver van een adsl-centrale in een druk bevolkt gebied is lekker cashen voor ziggo!

Geprobeerd formulier in te vullen, maar kort gehouden en verzocht om een email-adres, omdat 512 tekens wel erg weinig is om een klacht te uiten. Dan kom ik niet verder dan een simpele one-liner |:(

@kozue, via satelliet kun je geen behoorlijk internet krijgen. Via adsl wel... als je tenminste dichtbij een centrale woont....
Maak er dan gewoon een apart pakket van voor 2 euro.
Het is al een apart pakket! Je hebt het basis pakket met alle zenders in SD + Nederland 1,2,3 en Eurosport HD in zitten. Daarnaast heb je het HD pakket waar alle HD zenders in zitten waar mogelijk. Dit pakket wordt nu ook 6 euro per maand en heeft op dit moment 6 extra HD zenders. Dus dit is dan 1 euro per extra HD zender en dat is minder dan de 4 euro voor 3 extra HD zenders.
Dus in feite ga je erop vooruit!
.oisyn Moderator Devschuur® @D.oomah28 april 2010 17:45
Het is al een apart pakket!
Ik bedoelde uiteraard apart van het HD pakket! Waarom moet ik naast die 2 euro nóg eens 4 euro betalen voor 3 HD zenders (Discovery, NGC, History) die ik nooit kijk? Laat dat pakket voor wat het is, en stop de commerciëlen in een apart HD pakket voor 2 euro.
Dus in feite ga je erop vooruit!
Ja, als je 100 auto's koopt ben je ook goedkoper uit dan als je er maar 1 koopt. Maar je gebruikt er uiteindelijk maar 1, dus het is hoe dan ook duurder. Stukprijs boeit geen zak, totaalprijs wel. Ik wil best 2 euro extra betalen voor de SBS HD zenders, helemaal als de RTL HD zenders er straks voor niks bij komen. Maar ik ga niet 6 euro bijbetalen als ik alleen de SBS zenders in HD wil zien, maar dat is wel hoe de zaken er nu voor staan. Dat ik daarbij nog allemaal andere zenders krijg waar ik helemaal niet in geïnteresseerd ben maakt dus geen zak uit :)

[Reactie gewijzigd door .oisyn op 25 juli 2024 02:38]

Ja, een apart pakket had ik ook wel gewild. Ik hoef SBS helemaal niet in HD te hebben. Toch een flutzender en ik heb zomaar het gevoel dat er veel upscaled HD uitgezonden gaat worden.
Het is niet echt Ziggo's schuld, maar dat van die zuinige ratten van SBS die extra geld willen voor HD, terwijl HD gewoon een normale evolutie is van TV en dus niet duurder zou mogen zijn.
Als we nou met z'n allen dat formulier in gaan vullen, ik ga ook even een klacht versturen :9
ja, doe je goed! krijgt de klantenservice het nog drukker met deze onzin en moeten klanten met échte problemen/storingen langer wachten op hulp...
Een klantenservice is open voor alle vragen/problemen/klachten. Dus omdat Piet of Jan een storing heeft mogen we geen vragen stellen? :X
Ik noem dit niet bepaald onzin, ik heb gewoon echt een klacht. Bij Ziggo gooien ze alle klachten over dit onderwerp toch in een grote pot en misschien als het er genoeg zijn word er wat mee gedaan.
Anoniem: 278406 @Crim29 april 2010 04:15
done!
Anoniem: 140398 @Jeronymus28 april 2010 19:19
done, ik eis uiteraard een persoonlijk pakket. De Hele opzet van dat netwerk moet anders. Niet alle kanalen streamen maar alleen die je aan het kijken bent. Ze hebben toch wel glasvezel naar de wijken liggen. als ze dan in het wijkkastje bepalen welke kanalen naar de klant doorgeven worden, besparen ze een een hoop coaxbandbreedte, plus dat je per kanaal kunt beslissen of je het wilt hebben of niet. Kanalen die je vaak kijkt kunnen standaard aan staan. Kanalen die je sporadisch kijkt moeten eerst worden opgezet. Dat zal een paar seconden duren, nou boeien!
dat vind ik wel een hele rare gedachte hoor
snel zappen? vergeet het maar..
en het hele netwerk is niet gebouwd op intelligent aan en uit zetten, maar geoon alles doorgeven
wat denk je dat het zou kosten om dat allemaal om t bouwen?

dan wordt je basispakket een tientje duurder, en de apparte pakketten ook duurder.
wat is het voordeel nou van meer bandbreedte op de coax? daar heeft hettoch helemaal niet mee te maken, hoe en o en voor hoeveel extra de HD of extra paketten worden doorgegeven....
exactly my thoughts...

schandalig dat ze het ervoor durven te vragen.
en nog erger dat men het ervoor wil betalen..
Het lijkt me inderdaad makkelijker dat ze de kosten direct doorberekenen ipv geen keuze te bieden, ook bij upc zou ik graag keuze willen hebben welke zenders ik meer voor wil betalen om ze in hd te zien.
€5,95 is toch helemaal niet zo gek voor deze zenders in HD?
En als je het er niet voor over hebt kun je natuurlijk er ook gewoon niet voor kiezen, en wel Ned 1,2 en 3 in HD bekijken zonder extra kosten. Ik vind het desondanks helemaal geen slechte deal voor €5,95. Alleen al voor Nat geo HD en Discovery HD heb ik dat bedrag al over..
Ik heb ook Ziggo met het HD pakket.

Dingen zoals Discovery HD en National Geographic HD zien er erg mooi uit, het is heel duidelijk te zien dat het beeld scherper en gedetailleerder is dan met normale zenders.

Maar volgens mij zijn Ned 1, 2, 3 HD een beetje nep: meestal is het beeld precies hetzelfde als de standaardkanalen. Blijkbaar converteert Ziggo dan gewoon het standaardsignaal naar HD-resolutie, maar daarmee zie je natuurlijk niet ineens meer details. Nogal zinloos dus eigenlijk...
Bij voetbal zie je het verschil wel zeer goed, dit komt doordat het met HD camera's is opgenomen. Als dat niet het geval is dan zul je weinig verschil merken, dan is het als het ware een dvd upscalen naar blu-ray.
Discovery in HD is echt geweldig, met name Ultimate Survival ziet er fantastisch uit.
Ik heb ook het HD pakket voor Discovery HD en NGC HD en wil daar ook niet echt vanaf.

Ik snap aan de ene kant wel het principe wel, en ik ben het er ook wel eens dat het HD verhaal een natuurlijk verloop moet zijn maar gewoon een melkkoe is. Aan de andere kant, we hebben het over 2 euro. Het is nou niet echt een wereldschokkend bedrag ...
Belachelijk dat de "normale" zenders in de HD uitvoering niet gewoon in het basis pakket zitten
Caiway O-)
Ned 1, 2 en 3. RTL 4, 5, 7 en 8. NET5.
Allemaal HD en allemaal basispakket a 15 euro.
plus
SBS6, veronica, eurosport, ketnet en canvas allemaal in hd in het basispakket zonder encryptie!!

Kost me 15,95 en ik krijg er 13 hd zenders voor en ik heb niet eens een smartcard nodig. Gewoon kabel in mijn tv en kijken maar!
Heb ik ook Caiway, werkt allemaal uitstekend.
Alle Nederlandse zenders op HD voor niks extra's te betalen.
* Foamy heeft tv van Ziggo.

Zowel NL1 NL2 als NL3 HD in het basispakket ....
Echt heel veel zenders toevoegen doen ze nou ook weer niet.. Beetje teleurstellend zeker van UPC.

Ziggo daarintegen heeft nog wel wat interessante toevoegingen. Eindelijk Top Gear in HD :P
UPC had al 14 HD-zenders, dus die hoeven niet zo veel uit te breiden. En die hebben al Top Gear (en NCIS LA) in HD.
Top Gear in HD bij UPC? Volgens mij toch echt niet. Top Gear wordt volgens mij alleen uitgezonden op de BBC, Veronica, Een (de belgische zender) en BBC World. Geen van allen zijn nu in HD te bekijken. NCIS LA (Veronica) is dus ook nog niet in HD beschikbaar bij UPC.

En als reactie op Exspire: volgens mij is UPC in onderhandeling over BBC HD en niet Ziggo. Ik zou er niet al te hard op rekenen dat Veronica heel snel gaat beginnen met de Top Gear HD variant.
Top Gear is al in HD te zien op BBC HD op de Astra 2 (28.2 graden oost) FTA!!!
Anoniem: 235591 @Exspire28 april 2010 13:04
@Exspire
Ik bekijk Top Gear op 3 zenders in HD via satelliet. Via de BBC, Veronica en een Belgische zender.
Anoniem: 165046 28 april 2010 12:13
Wat een normale evolutie zou moeten zijn voor televisie, is voor de providers een werkelijke melkkoe geworden.
Dat komt omdat er geen concurrentie is. TV via internet en Digitenne zijn nog te klein om concurrentie te bieden aan de kabelaars op HD-gebied. Als de kabel opengesteld wordt (is nog maar een kwestie van tijd) voor meer aanbieders komt die evolutie nog wel.
Digitenne kan geen HD aan, dus niet echt zinvol om dat als kleine concurrent erbij te zetten. Je zal wellicht interactieve tv van KPN bedoelen.
Ik snap overigens niet echt waarom zoveel mensen zeuren om het HD pakket, bij UPC en KPN kost dit namelijk 10 euro extra. Voor Canal digitaal is dit overigens ook maar 5 euro.
Ik verwacht ook niet dat HD via Digitenne ooit mogelijk zal zijn gezien de bandbreedte en de compressie enzo, maar voor de rest vind ik Digitenne een aardig alternatief voor wie goedkoop televisie wil kijken en niet teveel waarde hecht aan een perfecte beeldkwaliteit.
Digitene kan wel HD aan! zelfs gezien 1080i. Ik stond echt met mijn mond open toen ik dit zag. de kwaliteit was echt goed better dan wat hier word aan geboden.
en dit met een standaart tuner die in de TV zat.
het was wel een test zender. maar zou dit jaar beginnen. helaas was dit wel in Kroatië.
huh? 1080i met een "standaard" (dus SD) tuner? Die moet je even uitleggen....
Ook is digitenne ideaal voor op vakantie, weg met de boot en natuurlijk het zolder kamertje/tuin huisje dat te ver zit van de kabel aansluiting.

Of gewoon tijdens het vissen.
Sat is concurrent voor de premium (HD) produkten
Digitenne is concurrent voor de basic (SD) pakketten
Glas/IPTV is op sommige locaties ook nog concurrent
Zou zeggen dat in dit geval juist de concurrentie prijsverhogend heeft gewerkt.

Als het alleen Ziggo was geweest dan had die zijn poot stijf kunnen houden. Maar omdat de andere kabelboeren inmiddels allemaal wel steeds meer van die HD-zenders tegen extra vergoeding doorgeven (ook Caiway betaalt er extra voor, alleen berekenen ze die kosten niet door aan hun klanten) heeft Ziggo nu helaas geen andere keus dan hun daar maar in te volgen.
Ik snap uberhaupt niet dat mensen extra willen betalen voor HD zenders. het is best grappig maar veel meerwaarde? Ik heb het nog niet kunnen ontdekken.

Zou voor mij hetzelfde voelen als dat je bij engelse films extra moet betalen voor ondertiteling.

"Nu voor 4€ subtitles pakket bij UPC"

Maar ja ik heb digitenne thuis, dus ik ben bang dat ze mij niet als doelgroep beschouwen, maar meer de notoire tv junks. :p
"Nu voor 4€ subtitles pakket bij UPC"
Hey, breng ze nou niet op ideeen ;-)

Met films vind ik HD wel een meerwaarde.. Neem de DVD versie van een film en de BluRay versie en je ziet het vaak wel... Tenminste, met Avatar is het HEEL goed te zien....
Avatar op blu-ray of dvd met upscaling maakt niet veel verschil heb ik begrepen.
Avatar op blu-ray en The godfather op dvd zou wel veel verschil maken.

Het ligt dus vooral aan de gebruik van het apparatuur waarmee is opgenomen.
avatar op bluray maakt echt mega verschil met de dvd versie. (toevallig kun je ze goed vergelijken omdat je beide krijgt bij de bluray).
Je ziet er o.a. in de "cam" beelden. Bij HD kun je alle teksten die de cam weergeeft haarscherp lezen, bij de dvd is het een grote gok wat er staat.
Ik kijk mijn films op een projector. ;)

Deze is nog geen full HD (wel HD-ready), maar het minimale verschil wat ik beleef tussen hd-ready en niet hd-ready vind ik zo minimaal dat ik er niet warm voor kan lopen.

En ik heb het over de beleving he, ik zie wel duidelijk het verschil, maar de beleving van de film wordt er voor mij niet anders door.
meeste HD content, zelfs op de daarvoor bedoelde zenders, is 720P of 1080i. Denk niet dat ik al iets native 1080P heb gezien op discovery of National Geographic, dus het zal er scherper uit zien op een HD-ready beamer dan op een full hd variant.

M.a.w. ben ik met mijn 50" plasma dus alleen beter uit bij full hd content op xbox 360 en mediacenter
BlueRay zal er dan ook beter uitzien dan een uitzending die via kabel HD is verstuurd, de compressie is echt hoger dan bij BlueRay (40 Mbit/s max) halen ze op de kabel echt niet.

40 Mbits/s is zelfs nog best laag prof camcorders halen soms tot 100 Mbit/s
Ach, voor Engelse ondertiteling in plaats van de brakke Nederlandse zou ik best geld voor willen neerleggen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.