Iran heeft Siemens beschuldigd van het assisteren van Israël en de Verenigde Staten bij de bouw van Stuxnet. Het Islamitische bewind geeft verder toe dat Stuxnet veel schade had kunnen berokkenen als het niet tijdig was gedetecteerd.
Gholamreza Jalali, commandant in het Iraanse leger, heeft in de krant Kayhan laten weten dat uit nader onderzoek naar de Stuxnet-worm is gebleken dat deze door Israël en de VS is geconstrueerd. Ook stelt de legerofficier dat het land Siemens verantwoordelijk houdt, omdat het informatie over zijn scada-systemen aan de twee landen zou hebben doorgespeeld. Het Islamitische land zou daarom overwegen om het Duitse concern juridisch te vervolgen, zo schrijft Reuters.
Of Siemens daadwerkelijk aansprakelijk is, is de vraag. Stuxnet heeft zich ook kunnen nestelen in scada-systemen buiten Iran. Zo is de kwaadaardige code ook aangetroffen in een aantal fabrieken in Duitsland.
Stuxnet, een geraffineerd virus dat zich richtte op het saboteren van centrifuges die gebruikt worden voor uraniumverrijking, zou volgens Jalali veel mensenlevens hebben gekost en materiële schade hebben opgeleverd als het niet op tijd was gedetecteerd. De malware werd onder andere ontdekt in de nog steeds niet opgestarte kerncentrale Bushehr. Daarmee spreekt de legerofficier eerdere berichten van de Iraanse overheid over de impact van Stuxnet tegen. Daarin werd gezegd dat er geen kritische bedrijfssystemen besmet waren geraakt.
De malware zou volgens schattingen van het Institute for Science and International Security een kleine duizend centrifuges hebben weten uit te schakelen. Een Iraans rapport naar de gevolgen van de Stuxnet-aanval kwam uit op 984 gesaboteerde centrifuges. In totaal heeft Iran in de uraniumverrijkingscentrale Natanz circa negenduizend centrifuges.