Bij Adobe Systems is men niet bang voor Office 12, dat zowel pdf als een concurrerend formaat zal ondersteunen. Adobes financiële topman Bruce Chizen vindt het zelfs 'geweldig, dat ook Microsoft heeft erkend dat pdf een wereldwijde standaard is.' Hoe meer pdf-documenten er in omloop zijn, des te meer software er kan worden afgezet, is de redenatie; hij ziet Adobe dan ook nog lang niet overbodig worden. 'Wij zullen ons flexibel opstellen,' vertelt Chizen, 'we zouden bijvoorbeeld meer diensten online kunnen aanbieden.' De huidige dienst waarbij online pdf'jes aangemaakt kunnen worden, trekt elke maand 15.000 betalende klanten, weet hij; een aantal dat overigens schril afsteekt bij de 120.000 vragen om pdf-support die Microsoft elke maand zegt te ontvangen.
Dat de softwaregigant uit Redmond zijn klanten de XML Paper Specification, ook bekend als 'Metro', als alternatief voor pdf biedt en tegelijkertijd Adobe's Flash-platform met Expression te lijf gaat, beschouwt Chizen niet als een probleem. Het gaat er immers om wat de klant wil, vertelt hij: het succes van OpenOffice.org, dat al sinds versie 1.1 PDF-documenten kan aanmaken, bewijst bijvoorbeeld dat Adobe een beetje concurrentie wel kan velen. Ook virtuele printertjes als CutePDF en PrimoPDF hebben Adobe nooit echt pijn kunnen doen. Office 12 zal echter flink worden verkocht, en hoeveel Microsoft-klanten daarnaast behoefte zullen hebben aan de extra functionaliteit van Adobe-programma's moet nog maar worden afgewacht.
Hoewel Windows Defender gewoon verkrijgbaar zal zijn voor Windows XP wordt het in Vista pas echt een onderdeel van de standaard installatie. Het Security Center van Vista zal ook in de gaten houden of er een antispywarepakket actief is. Dat hoeft overigens niet per sé het pakket van Microsoft zelf te zijn; net als in het geval van de firewall geeft het bedrijf een standaard bescherming die de gebruiker naar wens kan vervangen.





