De Canadese privacycommissaris Jennifer Stoddart maakt zich zorgen over bepaalde soorten drm die persoonlijke informatie verzamelen en doorgeven en daarmee de privacy zouden schenden.
In Canada is een nieuwe copyrightwet in voorbereiding, die sterk lijkt op de Amerikaanse dmca. Door de nieuwe wet wordt het onder meer verboden om drm te kraken, maar Stoddart heeft al aangegeven dat wat haar betreft privacyschendende drm beslist niet onder dit verbod mag vallen. Tegen drm op zich, die bijvoorbeeld alleen kopiëren tegengaat, heeft ze niet zoveel bezwaar. Met drm die aanvullende zaken registreert, zoals wanneer er toegang wordt gezocht tot bepaalde informatie, en dat doorgeeft aan anderen heeft Stoddart destemeer problemen.
Ze noemt als voorbeeld de omstreden rootkit die sommige cd's van Sony BMG stiekem installeerden op de Windows-systemen waar ze op afgedraaid werden. Deze stuurden aan Sony informatie over wanneer er welke cd's werden afgespeeld en vanaf welk ip-adres dit gebeurde. Zelfs als de gebruiker zou ontdekken dat hij bespioneerd werd zou het onder de nieuwe wet nog verboden zijn om hier een eind aan te maken. Stoddart noemt dit extreem ongewenst.
Een ander punt in de nieuwe wet waar Stoddart over valt, is de bepaling dat internetproviders op verzoek van auteursrechthebbenden de verkeersgegevens van abonnees maximaal een jaar lang moeten bewaren als er volgens een rechthebbende sprake is van schending van auteursrechten. Ze vindt het een gevaarlijk precedent dat particuliere organisaties zomaar internetproviders kunnen dwingen om persoonlijke informatie te bewaren. In het oorspronkelijke voorstel was er zelfs geen enkel bewijs nodig dat er ook echt auteursrechtschending plaatsvond, en evenmin kon de provider beroep aantekenen tegen een bevel tot bewaring van gegevens.
