Een groep van omroepen, kabelaars en internetbedrijven, waaronder Google en Yahoo, heeft de handen ineen geslagen om de Canadese overheid te bewegen een voorgestelde auteursrechtenwet af te zwakken.
Jim Prentice, de Canadese minister voor de industrie, zou op 11 december 2007 een wetsvoorstel voor auteursrechten indienen dat in grote lijnen overeenkwam met de Amerikaanse dmca. Het voorstel stuitte op veel verzet, dat breed werd uitgemeten in de pers, en op het laatste moment werd de behandeling van de wet uitgesteld. Omdat het te zijner tijd ongewijzigd opnieuw kan worden ingediend, hebben kabelaars, omroepen en internetbedrijven in een manifest voorstellen gedaan voor 'evenwichtiger' auteursrechtenwetgeving. Dat zou volgens Google in het voordeel van zowel consumenten als bedrijven zijn.
De groep is verenigd in de Business Coalition for Balanced Copyright en heeft naast Google en Yahoo onder meer Canadese omroepen, kabelbedrijven, winkeliers en isp's als leden. De zes hoofdlijnen van het manifest van de Bcbc vertonen grote overeenkomsten met de lijst van acht punten die de jurist Michael Geist een maand eerder op zijn site zette.
De groep wil een flexibeler fair use-beleid en afschaffing van de heffingen op blanco mediadragers. Boetes moeten in verhouding tot een overtreding staan: commerciële piraterij hoort volgens de ondertekenaars zwaarder bestraft te worden dan niet-commerciële schendingen. Verder moet drm voor het maken van backups omzeild mogen worden. Internetproviders zouden niet aansprakelijk mogen worden gehouden voor de content van hun klanten: de Bcbc wil een systeem waarbij een klant die van auteursrechtenschending wordt beschuldigd, eerst de kans heeft om op de klacht van de auteursrechthebbende te reageren, in plaats van dat de provider direct de bewuste pagina's moet verwijderen, zoals in Amerika het geval is. Tot slot moet voorkomen worden dat rechthebbenden dubbel gecompenseerd worden voor de levering van online content.