De organisatie Nicta en General Dynamics C4 Systems hebben deze week de SeL4-microkernel vrijgegeven als opensourcesoftware. Het gaat onder andere om de complete code van de kernel, tools, libraries en voorbeeldprogramma's.
SeL4, voluit de Secure Embedded L4-microkernel, kwam vijf jaar geleden in het nieuws nadat de programmatuur jarenlang uitvoerig was getest aan de hand van de analyse van wiskundige berekeningen. Daaruit bleek dat de relatief kleine kernel vrij was van bugs, wat volgens Nicta nu nog steeds het geval is. Ter ondersteuning van de claim heeft het ook de 'bewijzen' vrijgegeven aan de gemeenschap.
Volgens de SeL4-ontwikkelaars doorstaat de microkernel verschillende veelgebruikte aanvallen, zoals stack smashing, het misbruiken van exploits en return-oriented programming. "SeL4 tilt de betrouwbaarheid van software naar een nieuw niveau en zal de ontwikkeling van echte betrouwbare systemen ondersteunen", aldus Nicta.
De organisatie zegt dat belangrijke software tegenwoordig fundamentele tekortkomingen kent. Software waarbij dit onder meer het geval is, zijn volgens Nicta toepassingen in de industrie en in voertuigen, zoals auto's en vliegtuigen. "Wat is vrijgegeven is niet alleen de doorbraak die Nicta in 2009 bereikte, maar ook het complete werk dat daar de jaren daarna is bijgekomen."

Het Russische parlement


Het protest vond plaats bij een onderzoekscentrum en bij een fabriek nabij Peking, waar in totaal 2.400 mensen zouden werken. Demonstranten hielden urenlang borden omhoog en riepen dat de overname door Microsoft 'vijandig' was. Dat

Simpel zou zich los hebben gemaakt van T-Mobile, zodat het een eigen koers kan gaan varen en niet langer zijn aanbod hoeft af te stemmen op abonnementen en plannen van het moederbedrijf,
Qi 1.2 en de huidige versie 1.1 zijn wel compatibel, waardoor 1.1-laders met nieuwe apparaten werken en nieuwe laders ook apparaten met Qi 1.1 kunnen opladen,
/i/1406892930.png?f=imagenormal)
/i/1406882955.png?f=imagenormal)
Het is nog onbekend hoe de abonnementen er precies uit gaan zien, maar Vodafone zegt dat klanten het aantal belminuten en de hoeveelheid data kunnen 'mixen'. Tele2 doet momenteel zoiets onder de naam SmartMix, waarbij klanten kunnen kiezen hoeveel belminuten en data ze willen.
Volgens Google is het bij veel verwijderingsverzoeken niet mogelijk om goed in te schatten of degene die het verzoek indient gelijk heeft. In veel gevallen kan de zoekgigant namelijk alleen afgaan op de informatie van die indiener zelf, maar sommige verzoeken bevatten onjuiste informatie, stelt Google. In andere gevallen is de verstrekte informatie wel correct, maar is relevante informatie weggelaten. Dat
/i/1389158817.jpeg?f=imagenormal)