hola pola catherine...
je vergist vlaanderen met belgie denk ik ...
in Belgie wonen zo'n 11 mln mensen; in vlaanderen iets meer dan de helft; namelijk zo'n 6.25 mln
Telenet (kabel) opereert enkel in vlaanderen, belgacom/proximus (xdsl) is landelijk actief
buiten deze twee heeft enkel dommel in de grootsteden eigen dslams staan en dus een eigen netwerk...(enkel voor adsl2+, voor vdsl gebruikt dommel ook de wijkcentrales van proximus) Alle andere providers maken gebruik van belgacom (welke héél relaxte voorwaarden heeft voor virtual providers; is altijd al zonder harde limieten geweest en max snelheid van de lijn werd aangeboden; terwijl je daarvoor bij belgacom zelf harde duiten moest neerleggen... bij een virtual provider ben je dus altijd beter af.
bij kabel internet (telenet dus) liggen de kaarten anders; daar zijn geen andere netwerken op de kabel; telenet heeft héél vlaanderen voor zich; is zowat de duurste provider die er is en stoeft (=pochen) vooral met hun maximum haalbare snelheden om klanten te halen... dat daar heel harde limieten tegenover staan zeggen ze er bij hun verkoopspraatje niet bij. en wat heb je nu aan een 150 mbit verbinding als je op youtube zit te kijken naar een fullhd filmpje dat toch naar 4-5 mbit is; of denk je dat facebook sneller gaat werken als je op 150 mbit werkt ipv 24 (adsl2) of 50 (vdsl)? de meeste websites hebben niet veel aan hoge snelheden, eens je meer dan 8 mbit hebt is er quasi geen verschil meer; enkel als je flashwebsites met games ofzo gaat bezoeken die alles preloaden, dan ga je misschien een paar seconden verschil merken; al is flash stilaan aan het uitsterven.
enkel voor harde downloads is telenet inderdaad de snelste, maar niet de beste. Ik heb liever 24 mbit zonder enige limiet dan 150 mbit en wel een limiet; bovendien betaal ik minder dan de helft van een gemiddelde telenet klant en heb ik oa een vast IP wat je bij telenet niet eens kan krijgen, tenzij je een office-connectie neemt @ 120€/maand
Gelukkig wordt de markt van de kabel binnenkort opengebroken en zal telenet EINDELIJK concurrentie moeten toelaten...
ps: de hoge penetratiegraag van kabelinternet is omdat elk huis/gebouw met nutsvoorzieningen sinds de jaren '70 standaard een kabelradio/tv aansluiting kreeg wanneer het gebouwd werd. Net zoals een telefoonlijk standaard uitrusting is. Zelfs gebouwen op industrieterreinen hebben kabeltv.
Toen telenet actief werd, lag er dus overal al kabel; telenet kocht al deze intercommunales op (de kabeltv maatschappijen doorheen het land) en kreeg een gratis investering van de overheid om haar backbone aan te leggen.
Telenet maakt dus al van dag 1 winst op de nek van de belastingbetaler én vraagt dan nog eens exorbitante prijzen ook; zeker als je vergelijkt met andere providers in ons land en met kabelboeren in de buurlanden.
Ik hoop eerlijk gezegd dat door het openstellen van et netwerk er enorm veel problemen komen voor telenet... Belgacom is op dat vlak veel eerlijker tov haar klanten (ze zijn wel de duurste op de dsl markt; dat moet wel want anders is er geen ruimte meer voor de virtuele providers; maar bij proximus/belgacom krijg je wel waar voor je geld... )
zo betaal je bij telenet nog steeds een abonnement analoge tv als je digitale tv laat aansluiten, en je kan er niet van af ... pak je anderzijds internet only, dan hoef je geen analoge kabeltv te betalen; het is nochtans hetzelfde kabeltje/signaal; en men kan er gewoon een filter op plaatsen zodat analoge tv wordt geblokkeerd ...
btw; telenet heeft in het verleden regelmatig een deel van de analoge zenders geschrapt, zonder ooit de abonnementsprijs hierop aan te passen, sterker nog, men liet enkele maanden later de prijs nog eens een beetje stijgen. Ik ken trouwens zelf niemand die nog analoge tv kijkt, iedereen die kabel heeft kijkt ondertussen via een "digibox"; maar ze graaien liever elke maand 15mln euro mee dan de klanten eerlijk te behandelen en de optie aan te bieden om analoog uit te schakelen.
edit: dommel info over wijkkasten toegevoegd
[Reactie gewijzigd door bogy op 23 juli 2024 06:05]