Provider Ziggo overweegt om kabelinternet met een downloadsnelheid van 500Mbit/s aan te bieden. Dat bevestigt de kabelaar tegen Tweakers. In aanloop naar de hogere snelheid levert de provider vanaf maandag een nieuwe router uit aan klanten.
Ziggo biedt nu internet aan met een theoretisch maximum downloadsnelheid van 200Mbit/s, maar intern is Ziggo al een tijdje aan het testen met verbindingen tot 500Mbit/s. De uploadsnelheid in die testen is 50Mbit/s. De kabelaar zegt tegen Tweakers nog niet zeker te weten of het de nieuwe snelheid ook echt gaat leveren en wat voor abonnement dat zal zijn.
Het nieuwe wifi-modem is een Technicolor TC7210. De kabelaar heeft de router afgelopen maanden al getest en vanaf maandag kunnen klanten zowel de nieuwe Technicolor als een model van Ubee krijgen, de EVW321b. Die laatste haalt de 500Mbit/s niet, waardoor hij niet bruikbaar zal zijn voor abonnementen met de hogere snelheid.
De Technicolor-router biedt naast de hogere maximale snelheid ook wifi-ac op 5GHz. Daarnaast krijgen klanten een melding zodra het modem offline is. Ziggo levert de router standaard met wpa2-beveiliging.
Naast de veldtest met 500Mbit/s is Ziggo ook bezig met nog sneller bedraad internet. "In testen halen we al boven de 1Gbit/s", zegt woordvoerder Gradus Vos. "Docsis 3 biedt die mogelijkheid en we zijn er dus mee bezig."