Verschillende grote klanten, waaronder Bol.com en Coolblue, verbreken mogelijk de banden met prijsvergelijker Beslist.nl. De prijsvergelijker wil aangesloten winkels verplichten om een tracker te plaatsen waarmee het verkoopproces kan worden gevolgd.
Door het plaatsen van de tracking-pixel zou Beslist.nl inzicht krijgen in al het verkeer dat naar de websites van de aangesloten winkels gaat, en verschillende webwinkels zien dat niet zo zitten, laten ze weten aan Twinkle. "Als ze dit bij Beslist.nl doorzetten, dan gaan we niet met ze door", zegt Nick Lenten van de grote webwinkelketen Coolblue tegenover de website. Ook Wehkamp dreigt weg te lopen. Bol.com is iets minder stellig, maar zegt wel dat 'het niet ons beleid is om pixels van derde partijen op onze site te plaatsen'.
Prijsvergelijkers, waaronder ook de pricewatch van Tweakers, vragen geld aan aangesloten webwinkels. Tot nu toe vroeg Beslist.nl een bedrag per klik, maar het bedrijf maakte onlangs bekend dat dat gaat veranderen: dan moeten webwinkels per transactie een vergoeding aan het bedrijf betalen. Volgens de prijsvergelijker is dat eerlijker, omdat webwinkels nu ook betalen voor clicks die uiteindelijk geen verkoop opleveren.
Om te kunnen volgen wanneer een klant een aankoop doet, zouden de webwinkels een tracking-code van Beslist.nl moeten plaatsen. Daarmee krijgt de prijsvergelijker echter inzage in de bezoekerscijfers van de webwinkels, en kan de prijsvergelijker gebruikers volgen, wat vragen oproept over privacy.
"Met de koopdata kan Beslist niet alleen zijn eigen platform optimaliseren, maar voornamelijk ook heel gericht verkeer inkopen via Google Adwords om zich sterker tussen de zoekmachine en de retailers te positioneren", zei de marketingmanager van de webwinkel Fonq.nl eerder al tegen Twinkle. Overigens klaagt Coolblue ook over de hoogte van de vergoedingen die het bedrijf zou moeten betalen per verrichte transactie.
Beslist.nl houdt echter vast aan de plannen, laat Thomas Ruijter van Beslist.nl weten. Over de klachten van de webwinkels zegt hij: "Als het goed gaat hoor je ze niet, en als ze iets minder enthousiast zijn is de wereld te klein. Dat geldt nu ook." Tot 2006 hanteerde Beslist.nl ook een mechanisme waarbij per verkoop werd afgerekend. "Wehkamp was toen een groot tegenstander van betalen per klik. En nu willen ze niet terug. Dat is wel opvallend." Volgens Ruijter is de tracker van Beslist.nl vergelijkbaar met die van Google Analytics. "En iedereen zet die lachend op zijn pagina", aldus Ruijter.