Tip de redactie

Online advertentiemarkt op hoogste punt na dot-comhype

Door Arthur Scheffer, 30 april 2005 23:5317 reacties, bron: Reuters

De markt voor online adverteren heeft voor het eerst het niveau van tijdens de dot-comhype voorbijgestreefd, zo meldt Reuters. Volgens de recentste cijfers van PricewaterhouseCoopers en het Internet Advertising Bureau (IAB) groeide de totale online advertentiemarkt in 2004 met ruim 33%, tot een recordomzet van $9,6 miljard. Zelfs op het hoogtepunt van de dot-comhype slaagden adverteerders er niet in om gezamenlijk meer dan zo'n acht miljard dollar om te zetten. Vooral gesponsorde zoekresultaten blijken populair, hetgeen al gesuggereerd werd door de goede prestaties van Yahoo en Google. Voor het komende jaar worden vergelijkbate spectaculaire groeicijfers verwacht, waardoor de markt in 2005 op $12,7 miljard uit zou moeten komen. Volgens Greg Stuart van IAB wijst alles er dan ook op dat "interactief adverteren nu duidelijk een mainstream medium geworden [is], dat niet meer genegeerd kan worden."

Banners, advertenties

Reacties (17)


Single-core Yonah bedoeld voor low-end laptops

Door Matthijs Abma, 30 april 2005 22:3320 reacties, bron: X-bit Labs

Op X-bit Labs is een artikel verschenen waarin wordt gemeld dat Intel ook een single-coreversie van de Yonah op de markt gaat brengen. Yonah is de werknaam van de opvolger van de Pentium M en deze zal standaard voorzien zijn van twee cores. Voor eenvoudige en energiezuinige laptops zal er echter ook een versie van deze nieuwe processor gelanceerd worden met slechts één ingeschakelde core. Deze CPU zal werken op een kloksnelheid van 1,67GHz en een bus van 667MHz. Intel heeft aangegeven dat de Yonah-chips ongeveer evenveel warmte zullen produceren als de huidige Pentium M Dothan-processors. Het is de bedoeling dat de nieuwe chips in het eerste kwartaal van 2006 in grote getalen naar de verschillende laptopfabrikanten gestuurd worden.

IDF 2005: Napa - Close-up met Yonah-processor
Een opstelling met daarop een Yonah-processor in een Napa-systeem (opvolger van Sonoma en Centrino)

Reacties (20)


Consument hecht veel waarde aan community's als infobron

Door Wouter Tinus, 30 april 2005 22:0122 reacties, bron: EUR

Consumenten laten zich tijdens het zoeken van informatie en het afwegen van alternatieven voor een nieuwe aankoop meer leiden door virtuele community's op internet dan door andere informatiebronnen. Dit blijkt uit onderzoek van Kristine de Valck, die afgelopen donderdag promoveerde op dit onderwerp aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Aan de hand van informatie die verzameld werd op Smulweb.nl (een in 1998 opgerichte website over culinaire zaken met 160.000 leden) werd niet alleen onderzocht hoe een community in staat is om het beslissingsproces van de consument te beïnvloeden, maar ook welke verschillende soorten leden er bestaan en welke rol deze types spelen in het vormen van de algemene opinie. De meest invloedrijke leden van de community vormen een buitengewoon interessante doelgroep voor marketeers, en het onderzoek moet dan ook vooral inzicht geven in de manier waarop bedrijven deze personen kunnen identificeren en aanspreken.

Reacties (22)


Intel streeft naar chips met meer geïntegreerde functies

Door Wouter Tinus, 30 april 2005 20:5027 reacties, bron: PC World

Intel zal de komende jaren niet alleen het aantal cores per processor blijven verhogen, maar ook steeds meer extra features in zijn producten gaan integreren om nuttig gebruik te blijven maken van het groeiend aantal beschikbare transistors. In een interview onthulde het bedrijf dat er gewerkt wordt aan een toekomstige versie van I/OAT waarbij een volledige netwerkchip in het cache wordt geïntegreerd. On-die geheugencontrollers en interconnects stonden al op het programma voor de CSI. Daarnaast overweegt het bedrijf zelfs om in de verdere toekomst (de 45nm- of 32nm-generatie) een GPU op te nemen in zijn processors. Eerder werden ook al zaken als encryptie en het (de)coderen van multimedia genoemd als punten die geschikt zijn voor toegewijde hardware. Al met al houdt het "multi-core" paradigma dus niet alleen in dat dezelfde functies een aantal keer gedupliceerd zullen worden, maar ook dat de processor steeds veelzijdiger wordt.

Intel multicores

Op de kortere termijn lijkt Intel zich toch wel zorgen te maken over het feit dat AMD een voorsprong heeft op het gebied van dual-core serverprocessors. Pat Gelsinger, hoofd van de Digital Enterprise Group, moest toegeven dat de nieuwe dual-core Opterons er voor veel klanten aantrekkelijk zullen zien, iets waar de populariteit van de Xeon onder kan lijden. De komende tijd wil het bedrijf zich dan ook actiever gaan bezighouden met de eindgebruikers, zodat deze hun vertrouwen in de roadmap niet verliezen. Analisten verwachten dat het aantal overstappers beperkt zal blijven zolang de klanten nog tevreden zijn met Intel.

Reacties (27)

Lees meer

IBM verlegt grenzen chiplithografie
IBM verlegt grenzen chiplithografie Nieuws van 20 februari 2006
Vernieuwde roadmap AMD
Vernieuwde roadmap AMD Nieuws van 22 juli 2005
Sun x86-servers worden dual-core
Sun x86-servers worden dual-core Nieuws van 23 april 2005

Microsoft wil in gesprek met open-sourcegemeenschap

Door Harm Hilvers, 30 april 2005 19:3842 reacties, bron: eWeek

Brad Smith, adviseur van Microsoft, heeft recent tijdens een conferentie in Cambridge laten weten dat Microsoft met de open-sourcegemeenschap in gesprek wil. Op dit moment wordt er in de software-industrie gebruikgemaakt van verschillende ontwikkelmodellen, aldus Smith. Om de partijen achter deze modellen dichterbij elkaar te brengen, is het belangrijk dat er bruggen gebouwd worden en dat men met elkaar in gesprek gaat, zo vindt de Microsoft-woordvoerder. Het is daarbij belangrijk dat gezocht wordt naar de dialoog en niet dat de ene groep de andere verplicht om op een andere manier te gaan werken. Wel zullen veranderingen nodig zijn in de manier waarop samengewerkt wordt, hoe software in licentie gegeven wordt en hoe intellectueel eigendom en patenten gedeeld worden. Door verschillende leiders uit de open-sourcegemeenschap is positief gereageerd op het voorstel.

Zo is Larry Rosen, voormalig adviseur van het OSI, het eens met de boodschap van Smith en geeft hij aan dat het goed zou zijn als de verschillende partijen meer begrip zouden hebben voor elkaars positie. Hij wil daarom graag met Microsoft in gesprek om te spreken over enkele problemen, zoals patenten, en te zoeken naar een oplossing. Ook Eric Raymond, een leidende figuur binnen de open-sourcecommunity en consultant bij Sun Microsystems, is blij met de woorden van Microsoft. Hij zou deze echter omgezet willen zien in drie daden. Als eerste dat gesloten bestandsformaten voor gebruik worden geopend. Ten tweede dat het patentwapen niet meer ingezet wordt en dat in plaats daarvan het royaltyloos gebruik van Microsoft-patenten mogelijk gemaakt wordt. Ten slotte wil hij dat Microsoft technische standaarden volledig ondersteunt en niet meer aanpast aan eigen wensen.

Smith is het daar echter niet mee eens. Volgens hem is het Microsofts taak om ervoor te zorgen dat er geen inbreuk gemaakt wordt op toegewezen patenten. Tegelijk is hij het met Raymond eens dat het belangrijk is om samen te werken bij het inzetten van intellectueel eigendom. De mogelijkheden daarvoor heeft Microsoft nu al in huis, aldus Smith, waarbij de nadruk ligt op het delen van intellectueel eigendom onder enkele 'fair and reasonable' voorwaarden. Ook herhaalde Smith tijdens zijn toespraak zijn ideeën voor een hervorming van het Amerikaanse patentsysteem, waarbij hij nogmaals de vier voornaamste punten benoemde: patentkwaliteit tegenover -kwantiteit; het verminderen van mogelijk onjuiste rechtszaken; een internationale harmonisatie van patentwetten; en het vereenvoudigen van het aanvragen van patenten door individuen en kleine bedrijven.

Reacties (42)

Lees meer


Bedrijven steunen Apple in rechtszaak informatielek

Door Arthur Scheffer, 30 april 2005 18:108 reacties, bron: News.com

Apple heeft steun gekregen van Intel, Genentech en BSA in haar strijd voor de bescherming van bedrijfsgeheimen, zo meldt News.com. Apple had eerder de rechter verzocht om toestemming voor het inzien van de e-mails van Mac-fansite PowerPage, die vertrouwelijke informatie publiceerde over de nog geheime "Asteroid". Met behulp van de mailarchieven van PowerPage, dat zelf overigens niet aangeklaagd is, hoopt Apple de identiteiten te kunnen achterhalen van de informanten van de site. De door de rechter verleende toestemming leidde tot kritiek van onder meer de Electronics Frontier Foundation, die meende dat de uitspraak in strijd was met het recht op vrije pers en meningsuiting.

Apple logo (kleiner)Intel, Genentech en de BSA scharen zich nu op hun beurt achter de uitspraak van de rechter. Hoewel de drie zeggen volledig achter de grondrechten te staan en begrijpen dat de pers zijn bronnen wil beschermen, menen ze dat verslaggevers zich niet moeten lenen voor het verspreiden van gestolen informatie. "In deze tijd [...] moeten bedrijven die hun bestaansrecht ontlenen aan de kracht van hun intellectueel eigendom redelijke stappen kunnen nemen om de identiteiten te achterhalen van degenen die dat eigendom stelen", aldus Genentech.

Reacties (8)


Brits bedrijf voedt computer via netwerkkabel

Door Hielko van der Hoorn, 30 april 2005 18:0952 reacties, bron: BBC News

Het Britse bedrijf DSP Design heeft een computer ontworpen die zijn werk kan doen zonder een stroomkabel, zo bericht BBC News. De energie wordt geleverd via de netwerkkabel met behulp van Power-over-Ethernet (POE), een standaard waarmee maximaal 15,4 Watt geleverd kan worden over een netwerkkabel. De standaard was oorspronkelijk ontworpen om apparaten zoals smartcard readers en netwerkswitches van stroom te voorzien, maar een complete pc behoort nu ook tot de mogelijkheden.

Netwerk UTP plug aankondigingDe Poet 6000, zoals de computer van DSP Design is genoemd, gebruikt slechts 13 Watt. Om dit lage energiegebruik mogelijk te maken maakt de pc gebruik van een 6,4-inch touchscreen, een passief gekoelde AMD Geode-processor en staat het besturingssysteem geïnstalleerd op Flash-geheugen. De fabrikant denk dat de pc vooral gebruikt zal worden op plaatsen waar het aanleggen van stroomkabels te duur is of te veel tijd kost, zoals op beursvloeren. In de toekomst zullen wellicht krachtigere computers mogelijk zijn met POE aangezien de opvolger van de standaard zelfs 30 à 35 Watt zal kunnen leveren.

Reacties (52)

Lees meer


Firefox overschrijdt grens van 50 miljoen downloads

Door Harm Hilvers, 30 april 2005 16:0849 reacties, submitter: Hendry Scholing, bron: Spread Firefox

In minder dan een half jaar na de eerste grote release in november 2004 is Firefox 50 miljoen keer gedownload, zo is te lezen bij Spread Firefox. Om dit heugelijke feit te vieren, heeft de organisatie achter Spread Firefox, het communityproject om Firefox onder de aandacht te brengen, besloten om speciale Firefox-munten te laten slaan. Deze munten zullen verstuurd worden naar enkele internetters die op geheel eigen wijze iets bijgedragen hebben aan de verspreiding van Firefox. Eerder deze week was bekend geworden dat Internet Explorer opnieuw marktaandeel was kwijtgeraakt aan alternatieve browsers. Op dit moment maakt 86,63 procent van de internetters gebruik van Internet Explorer (0,65 procent minder dan in februari), 8,69 procent van een van de Mozilla-browsers (0,24 procent meer dan in februari), 1,29 procent van Safari, 1,08 procent van Netscape en 1,03 procent van Opera. Voornamelijk vanwege de opkomst van Mozilla Firefox heeft Microsoft enkele maanden geleden laten weten dat er toch een nieuwe losstaande versie van Internet Explorer zal verschijnen.

Mozilla Firefox munten vanwege 50 miljoen downloads

Reacties (49)

Lees meer


Windows 64-bit kampt met gebrekkige virusbescherming

Door Harm Hilvers, 30 april 2005 15:4844 reacties, bron: eWeek

Gebruikers van een van de 64-bit Windows-versies hebben te kampen met een gebrekkige bescherming tegen virussen, zo schrijft eWeek. Gebruikers die Norton Internet Security 2005 willen installeren op hun 64-bit Windows-versie krijgen een foutmelding te zien met de volgende inhoud: "Symantec currently does not sell any consumer products that are certified to be compatible with 64-bit processors and operating systems." Wanneer hierover contact wordt opgenomen met Symantec blijkt dat er nog geen datum is vastgesteld waarop een 64-bit versie van de antivirussoftware zal verschijnen. Dit zal voornamelijk afhangen van de mate waarin gebruikers overstappen op een 64-bit systeem. Mogelijk zal dat al zijn met de introductie van Symantec AntiVirus Corporate Edition 10.0, maar dat is nog lang niet zeker.

Concurrent McAfee heeft een vergelijkbare boodschap de wereld ingestuurd over het ontbreken van 64-bit support voor zijn antivirussoftware. Volgens het Californische bedrijf is de 64-bit markt nog niet zo groot dat een release van de antivirussoftware te rechtvaardigen is. De eerste gebruikers van de 64-bit Windows-versies zullen voornamelijk ontwikkelaars, gamers en 'early adopters' zijn en wanneer het grote publiek interesse krijgt in 64-bit systemen - iets wat het bedrijf pas verwacht wanneer Windows Longhorn op de markt komt, zal McAfee antivirussoftware gaan uitbrengen. Het bedrijf verwacht echter tegen het einde van dit jaar een 64-bit versie van zijn software klaar te hebben. Alwil Software en Computer Associates International verkopen al wel volledig 64-bit versies van hun antivirussoftware.

Reacties (44)


Nieuwe generatie schermen profiteert van nanotechnologie

Door Bart Veldstra, 30 april 2005 14:4326 reacties, bron: Tom's Hardware Guide

Flexibel beeldscherm met nanotechnologieVolgens NanoMarkets zullen LCD-schermen binnenkort gebruik gaan maken van nanotechnologie, waardoor de grafische kwaliteit verbeterd wordt en schermen nog dunner worden gemaakt. Volgens het bedrijf zullen zowel plastic en flexibele beeldschermen als op koolstof nanotube-technologie gebaseerde varianten een grote invloed hebben op de industrie. De plastic schermen worden gemaakt van organische polymeren die door een chemische behandeling halfgeleidend worden. Hierdoor ontstaat een dun plaatje transistoren dat verwerkt kan worden in buigbaar materiaal om zo de gewenste flexibiliteit te krijgen. Tot nu toe werden deze schermen alleen nog maar selectief toegepast in onder andere de auto-industrie, maar dit zal volgens NanoMarkets in de toekomst veranderen met de introductie van bijvoorbeeld oprolbare displays. Koolstof nanotubetechnologie (CNT) maakt het mogelijk om grote beeldschermen te maken die licht van gewicht is, een lager stroomverbruik hebben en een goede weergave hebben. Het bedrijf verwacht dat tussen 2006 en 2008 de flexibele beeldschermen in notebooks en CNT in TV-toestellen, gsm's, PDA's en reclameschermen hun opmars zullen maken en in 2010 standaard worden voor vrijwel ieder beeldscherm.

Reacties (26)


Tv-kijken via mobieltje populairder dan verwacht

Door Tamara van Hal, 30 april 2005 14:2422 reacties, bron: Emerce

Televisiekijken via de mobiele telefoon is populairder geworden dan door Vodafone voorspeld is. Hoeveel mensen er precies naar mobiele televisie kijken wil het bedrijf niet bekendmaken; sinds het niet meer beursgenoteerd is in Nederland, maakt het geen cijfers meer bekend op landniveau. Volgens onderzoeksbureau Informa Telecoms en Media zullen er in 2010 bijna honderdvijfentwintig miljoen mensen in het bezit zijn van een mobiele telefoon waarop televisiebeelden ontvangen kunnen worden. Zestig procent van hen zal gebruikmaken van Digital Video Broadcasting-Handheld, een uitzendtechniek van KPN en Nokia. Op dit moment heeft Vodafone een actie waarbij men vijfentwintig eurocent betaalt voor tien minuten televisie. De actie loopt tot eind september, het bedrijf is daarna niet van plan de tv extra duur te maken.

Samsung tv-phoneWel is het waarschijnlijk dat er een soort abonnement komt waarbij mensen voor een vast bedrag per maand onbeperkt kunnen kijken. Het best bekeken programma op de gsm is het NOS journaal. Ook populair zijn RTL Nieuws, Eurosport, 2gotv en Playboy TV. Gemiddeld kijken mensen nu ongeveer twee tot drie minuten naar een programma, waarna ze de uitzending weer uitschakelen. Het is niet de verwachting dat die duur zal toenemen. Vorige week is Vodafone ook begonnen met een muziekdienst, waarbij de gebruiker liedjes kan downloaden voor 1,50 tot 2,00 euro. Op dit moment is er keuze uit een half miljoen nummers van Sony BMG, Emi en Warner Music. De gedownloade tracks zijn beveiligd, zodat ze niet naar een ander apparaat gekopieerd kunnen worden.

Reacties (22)


Safari slaagt als eerste voor Acid 2-rendertest

Door Harm Hilvers, 30 april 2005 14:1731 reacties, submitter: A_L, bron: Heise Online

Midden maart werd door het Web Standards Project bekendgemaakt dat versie 2 van de Acid-test online zou komen. Acid 2 bestaat uit een testpagina waarin de mogelijkheden van HTML 4, CSS 1, PNG-afbeeldingen en data-URL's getest worden. Evenals met Acid 1, die in 1997 online kwam, is het ook nu de bedoeling dat browsers de test uiteindelijk probleemloos weergeven. Na de lancering van Acid 2 zijn verschillende browserontwikkelaars aan de gang gegaan om eventuele renderbugs in hun browser op te lossen. Enkele dagen geleden is bekend geworden dat David Hyatt de code van Apples Safari heeft verbeterd zodat Acid 2 goed gerenderd wordt. Hiermee is Safari de eerste browser die Acid 2 goed weergeeft. Wanneer deze wijzigingen voor gewone gebruikers beschikbaar komen, is nog niet bekend.

Safari is gebaseerd op de WebCore-renderengine, die weer gebaseerd is op de KHTML-engine die gebruikt wordt in de Konquerer-browser. Als vanzelfsprekend kwam de vraag op of de aanpassingen in Safari ook teruggeport zullen worden naar KHTML, daar de patches door Hyatt zijn vrijgegeven. Het antwoord daarop is echter negatief, aldus KDE-ontwikkelaar Zack Rusin. Het probleem is namelijk dat de WebCore-code inconsistent is en dat codewijzigingen veelal afhankelijk zijn van andere code of zelfs Mac OS X-API's. Het eenvoudigweg invoegen van de vrijgegeven patches is dus niet mogelijk, wat betekent dat patches 'from scratch' zullen moeten worden opgebouwd en ingevoegd in de KHTML-code. Gezien de ondercapaciteit bij het KHTML-project kan dit nog wel enige tijd duren.

Acid 2 - Eerste rendering van Safari
Safari's rendering van Acid 2 voor de grote codewijzigingen. Klik op de afbeelding om te zien hoe Safari Acid 2 nu rendert.

Volgens Rusin is deze manier van werken tekenend voor Apple. Het bedrijf van Steve Jobs heeft in het verleden besloten om in Safari gebruik te maken van de KHTML-renderengine. Hierover is overleg geweest tussen Apple en het KHTML-project en toen is afgesproken dat Apple codeaanpassingen zou teruggeven. Dit is weliswaar weleens gebeurd, maar de laatste tijd is hier weinig meer van gekomen doordat Apple alleen de code levert en geen uitleg en changelog. Het lijkt er daarom sterk op dat Apple wel de voordelen wil hebben van een goede renderengine, maar niet de nadelen van het doneren van code en het steunen van het KHTML-project. Echter, dit is toegestaan volgens de Lesser General Public License, de licentie waaronder de KHTML-code is vrijgegeven, en Apple doet dus niets verkeerd.

Reacties (31)


Belgacom mogelijk geïnteresseerd in Versatel

Door Harm Hilvers, 30 april 2005 12:1145 reacties, bron: WebWereld

Belgacom logo (groter)De Belgische krant De Tijd wist te melden dat Belgacom mogelijk interesse heeft in Versatel, zo schrijft WebWereld. Als het Belgische bedrijf het Nederlandse telecombedrijf zou overnemen, zou het bedrijf in één klap een sterke positie verwerven in Nederland. Enkele weken geleden had Belgacom-directeur Didier Bellens al verteld dat zijn bedrijf internationaal de vleugels wilde uitslaan en dat hij met name geïnteresseerd was in Nederland en Frankrijk. De raad van bestuur van Belgacom heeft naar verluid al toestemming gegeven voor de internationale plannen. Volgens De Tijd heeft Belgacom al contact gehad met John de Mol, de grootste aandeelhouder van Versatel. De Mol had eerder al aangegeven zijn belang in Versatel te zien als een financiële belegging. Inmiddels weet Het Laatste Nieuws te melden dat het Belgische Scarlet ook interesse heeft getoond in zijn Nederlandse branchegenoot Versatel.

Reacties (45)

Lees meer

Belgacom doet overnamebod op Telindus
Belgacom doet overnamebod op Telindus Nieuws van 30 september 2005
Tele2 doet bod op Versatel
Tele2 doet bod op Versatel Nieuws van 18 juli 2005

Sun ontkent geruchten buyout door investeerder

Door Martin Sturm, 30 april 2005 11:542 reacties, bron: ZDNet UK

Sun Microsystem's CEO Scott McNealy ontkent de geruchten die door BusinessWeek in de wereld zijn gebracht over een mogelijke overname van het bedrijf door een private investeringsmaatschappij. BusinessWeek had vrijdag in een artikel geschreven dat McNealy het bedrijf terug wilde trekken van de beurs samen met Silver Lake Partners. Deze investeringsmaatschappij heeft in het verleden al eerder een dergelijke actie ondernomen met harddiskfabrikant Seagate.

Sun CEO Scott McNealy (klein)Als gevolg van de geruchten steeg het aandeel van Sun echter wel met een bedrag van 36 cent oftewel een percentage van 11 procent. Scott McNealy snapt ook niet dat BusinessWeek dergelijke geruchten publiceert. Volgens hem is de enige die er profijt van heeft de anonieme tipgever die heeft kunnen profiteren van de plotselinge stijging in de aandelenkoers van het bedrijf. Sun heeft nog steeds te kampen met tegenvallende resultaten, maar heeft de toenemende verliezen wel weten te stoppen.

Reacties (2)