Check alle échte Black Friday-deals Ook zo moe van nepaanbiedingen? Wij laten alleen échte deals zien
Tip de redactie

Gerucht: Nexus 9 wordt woensdag aangekondigd en komt met Android L

Door Joost Schellevis, 14 oktober 2014 19:52123 reacties

De door HTC gemaakte Nexus 9 wordt woensdag officieel aangekondigd, zegt een bron tegen zakenblad Forbes. Het apparaat zou worden voorzien van Android L. Ook 'een smartphone van Motorola', mogelijk de Nexus 6, zal woensdag worden geïntroduceerd, meldt het zakenblad.

Volgens Forbes was Google aanvankelijk van plan om een groot evenement te organiseren voor de aankondiging van de Nexus 9, maar zag de zoekgigant daarvan af omdat hij nog bezig is met het tweaken van Android L. In plaats daarvan zal de Nexus 9, en mogelijk dus ook de Nexus 6, via een blogpost worden aangekondigd. De Nexus 9 zou het eerste apparaat zijn dat met de nieuwe Android-versie wordt geleverd.

De Nexus 9 is volgens het zakenblad vanaf 17 oktober te pre-orderen en zou vanaf 3 november in de winkels liggen. Het is nog onduidelijk wanneer de andere Nexus-toestellen van een update naar Android L worden voorzien. Gebruikers van niet-Nexus-toestellen zullen in de meeste gevallen langer moeten wachten op een officiële update: telefoonfabrikanten moeten hun eigen schil die ze over Android heen leggen vaak nog geschikt maken voor de nieuwe versie.

De geruchten die de ronde gaan over de Nexus 9 kloppen volgens Forbes: zo zou het apparaat een 8,9"-scherm met een resolutie van 2048 bij 1440 pixels hebben, een 64bit-dualcore-soc aan boord hebben en over een Kepler-gpu van Nvidia beschikken. De camera aan de achterzijde beschikt volgens het blad over een 8 megapixel-camera; de camera aan de voorzijde zou 3 megapixels hebben. Het frame zou uit geborsteld aluminium bestaan.

Verder zou het apparaat over HTC's Boomsound-speakers beschikken, die net als bij onder meer de M8 en Desire Eye aan de voorzijde zouden zijn bevestigd.

HTC Nexus 9?Een mock-up van de Nexus 9

Reacties (123)


Dreamcast debuteerde vijftien jaar geleden

Door Joost Schellevis, 14 oktober 2014 18:13105 reacties, submitter: SuperPotato

Het is dinsdag precies vijftien jaar geleden dat de Dreamcast van Sega in Europa op de markt kwam. Het apparaat zou commercieel weinig succesvol blijken: nog geen anderhalf jaar later werd de productie van Sega's laatste console gestaakt.

Vijftien jaar geleden was de Dreamcast weliswaar al een jaar uit in Japan en konden Amerikanen de console al een maand kopen, maar de Europese introductie liet op zich wachten tot 14 oktober 1999. De Dreamcast was onder meer de eerste console die online-gameplay mogelijk maakte en het apparaat had als eerste een ingebouwd modem aan boord. Tegelijkertijd werd over de kwaliteit van de online-functionaliteit echter geklaagd.

Ook het opslagmedium van de Dreamcast was een mixed blessing: weliswaar had de zogenoemde gd-rom een opslagcapaciteit van 1,2 gigabyte, meer dan cd-roms, maar weer veel minder dan de dvd's die in de Xbox en PlayStation 2 werden gebruikt. De opvolger van de Sega Saturn beschikte verder over een Hitachi-processor die op maar liefst 200MHz was geklokt, evenals 16MB aan intern geheugen en 8MB aan geheugen voor de gpu.

De console zou uiteindelijk 10,6 miljoen keer over de toonbank gaan, nog niet half zoveel als de GameCube en de Xbox, consoles uit dezelfde generatie. De grootste concurrent bleek de PlayStation 2, die kort na de Dreamcast uitkwam en 155 miljoen keer werd verkocht. De PlayStation 2 was destijds net zo duur als een dvd-speler en beschikte over dvd-functionaliteit, waardoor consumenten maar één aanschaf hoefden te doen.

Uiteindelijk wist Sega niet genoeg consoles te verkopen om voldoende developers aan te trekken, waardoor die op zijn beurt te weinig royalties aan Sega betaalden om de verliezen die het bedrijf maakte op de productie van de Dreamcast te compenseren. Hoewel het apparaat al jaren niet meer wordt verkocht, kwamen er de afgelopen jaren nog games van indie-ontwikkelaars uit voor de console.

Dreamcast

Reacties (105)


Render Nexus 6 verschijnt online

Door Joost Schellevis, 14 oktober 2014 17:14116 reacties

Telecominsider Evan Blass heeft een render van de Nexus 6 gepubliceerd. Op de render is duidelijk te zien dat het toestel, dat door Motorola zou worden gemaakt, overeenkomsten vertoont met de Moto X van dat bedrijf.

Nexus 6 renderUit de gelekte afbeelding, die Blass op Twitter plaatste - ondanks dat hij onlangs aangaf te stoppen met het publiceren van leaks - blijkt ook dat de Nexus 6 een gebogen achterkant lijkt te hebben. De Moto X, overduidelijk de inspiratiebron voor de Nexus 6, beschikt over een vergelijkbare achterzijde. Verder lijkt het apparaat te beschikken over luidsprekers aan de voorzijde, wederom net als de Moto X.

Volgens geruchten wordt de Nexus 6 deze week officieel aangekondigd. Volgens diezelfde geruchten krijgt het apparaat een scherm met een beelddiagonaal van 5,9 inch en een resolutie van 2560 bij 1440 pixels. Dat zou hem fors groter maken dan de Nexus 5. Verder heeft de Nexus 6 waarschijnlijk een Qualcomm Snapdragon 805-soc aan boord, evenals een camera met een resolutie van 13 megapixels.

Het toestel zal draaien op de aankomende versie van Android, die nu nog enkel bekendstaat als Android L. Van deze versie kwam afgelopen zomer een testversie uit. Android L krijgt onder meer een nieuwe runtime genaamd ART, die sneller moet zijn dan de Dalvik VM die tot dusver gebruikt werd om Android-apps te draaien. ART introduceert tevens ondersteuning voor 64bits-instructies. Op visueel vlak heeft Google een nieuwe stijl ontwikkeld, genaamd Material Design.

Reacties (116)


Specificaties en beelden van Acer Aspire Switch 12 verschijnen op internet

Door Kay Korevaar, 14 oktober 2014 16:5730 reacties

De specificaties van de Acer Aspire Switch 12 zijn naar buiten gekomen. De op Windows draaiende tablet heeft een 12,5" lcd-scherm en een resolutie van 1920 bij 1080 pixels. Het is onduidelijk wanneer en tegen welke prijs de Acer Aspire Switch 12 in de winkels ligt.

TabletGuide en Tablets Magazine hebben de specificaties en beelden weten te bemachtigen. De Acer Aspire Switch 12 heeft een 12.5" lcd-scherm en een resolutie van 1920 bij 1080 pixels. Er is verder gekozen voor een Intel Core M-processor met een kloksnelheid van 2,9GHz. Standaard bevat de tablet 64GB opslaggeheugen, maar dat kan met een micro-sd-kaartje worden uitgebreid. Het werkgeheugen bedraagt 4GB.

De tablet biedt over een micro-usb- en micro-hdmi-poort. De Acer Aspire Switch 12 ondersteunt verder wifi en bluetooth 4.0. Aan de voorzijde van de tablet, die op Windows 8.1 draait, is een 2-megapixelcamera gemonteerd.

Er is voor de Acer Aspire Switch 12 voor een nieuwe vormgeving gekozen. Het toetsenbord en het scherm zijn losstaande delen, waardoor ze los van elkaar kunnen worden gekoppeld. Het apparaat kan daardoor als een tablet worden gebruikt, zonder dat het gewicht van het toetsenbord moet worden gedragen. Als de onderdelen zijn vastgekoppeld, is het apparaat als een laptop te gebruiken en door een scharnier tussen het scherm en het toetsenbord kan de tablet in meerdere posities worden geplaatst.

Het is vooralsnog onbekend wanneer de Acer Aspire Switch 12 in de verkoop gaat. Een adviesprijs is eveneens nog niet bekendgemaakt.

Acer Aspire Switch 12Acer Aspire Switch 12Acer Aspire Switch 12Acer Aspire Switch 12

Reacties (30)


Netflix: Belgische isp's zijn sneller dan Nederlandse providers

Door Dimitri Reijerman, 14 oktober 2014 16:31192 reacties

Belgische providers blijken bij de maandelijkse snelheidsmeting van Netflix gemiddeld een hogere snelheid te bieden dan isp's in Nederland. Daarnaast bestaat de top vijf van isp's uit kabelaars. De metingen van Netflix laten verder zien dat Noord- en Zuid-Amerika achterblijven.

Netflix is in België pas sinds 19 september actief, maar het bedrijf heeft toch al cijfers van de grote Belgische providers verzameld. Daaruit blijkt dat Telenet en VOO, beide kabelproviders, een gemiddelde snelheid van 3,86Mbit/s scoren. Dit is wereldwijd goed voor een tweede positie. Zwitserland voert de 'ranglijst' aan.

Nederland bezet de vierde plek op de lijst en moet naast België en Zwitserland ook Oostenrijk voor laten gaan. Ziggo, volgens Netflix de snelste isp in Nederland, scoort gemiddeld 3,81Mbit/s. In december vorig jaar werden de Nederlandse isp's nog als snelste gekwalificeerd in de landen waar de streaming-videoaanbieder actief is.

Uit de cijfers blijkt ook dat kabelaars het gemiddeld beter doen dan aanbieders die glasvezel en/of dsl aanbieden: de top zes bestaat uitsluitend uit kabelaars. Ook maakt UPC een flinke stijging door: in december scoorde UPC gemiddeld 2,64Mbit/s, tegenover 3,68Mbit/s in september.

Vergeleken met de andere landen waar Netflix actief is, scoort West-Europa bovengemiddeld goed. De VS en Canada vallen in de middenmoot en de verbindingen in Zuid-Amerika zijn relatief laag met Peru - goed voor 2,15Mbit/s - als hekkensluiter.

Reacties (192)


Skype introduceert Qik-app om video's te delen

Door Joost Schellevis, 14 oktober 2014 15:5636 reacties

Skype heeft een applicatie gemaakt waarmee gebruikers video's naar individuele vrienden of vriendengroepen kunnen sturen. De video's worden na twee weken automatisch gewist, maar kunnen door de maker ook eerder worden verwijderd.

De gratis videochat-app is woensdag geïntroduceerd en is beschikbaar voor iOS, Android en Windows Phone. Gebruikers hebben geen Microsoft- of Skype-account nodig om zich aan te melden; net als bij onder meer WhatsApp registreren gebruikers zich met hun telefoonnummer. Daarbij wordt het adresboek gebruikt om berichten te kunnen sturen, maar de app toont daarbij niet wie de app al gebruikt. Wie geen Qik geïnstalleerd heeft, krijgt een sms-bericht met een link naar de app.

De videoberichten zijn maximaal 40 seconden lang en de app biedt geen andere functionaliteit dan het versturen van video's. Video's kunnen naar groepen worden gestuurd, maar ook naar individuele contactpersonen. Daarbij kunnen contactpersonen opgenomen video's maximaal twee weken zien; daarna wordt de video verwijderd. Bedenkt een gebruiker zich, dan kan hij een video eerder verwijderen, waarbij de video wordt verwijderd van alle telefoons waarop hij staat opgeslagen.

Gebruikers kunnen ook berichten klaarzetten die ze kunnen versturen op momenten dat ze niet in staat zijn om een videobericht te filmen. De zogenoemde Qik Fliks kunnen overigens alleen gemaakt worden op Android en iOS: de Windows Phone-versie van de app kan ze voorlopig enkel ontvangen. Dat is opvallend, aangezien Skype een dochterbedrijf is van Windows Phone-maker Microsoft.

De app past binnen een reeks aan apps die gebruikers foto's en video's in kleine kring laten delen, in plaats van sociale netwerken die de berichten aan alle vrienden van een gebruiker tonen. Onder meer Snapchat, het Nederlandse Taptalk en Slingshot van Facebook bieden dergelijke functionaliteit.

Skype nam de gelijknamige app Qik in 2011 over; de app die destijds dezelfde naam droeg, bood ook al de mogelijkheid om video's via een smartphone naar anderen te sturen. De app werd na de overname echter uit de applicatiewinkels verwijderd.

Skype Qik

Reacties (36)


Hardwarefix belooft zwartwaarden op Panasonic plasma-tv's te herstellen

Door Dimitri Reijerman, 14 oktober 2014 15:4866 reacties

Een hobbyist heeft een printplaatje ontwikkeld dat het mogelijk moet maken om de zwartwaarden te herstellen op Panasonic plasma-toestellen die tussen 2008 en 2010 werden verkocht. Het apparaatje reset periodiek de zwartwaarden van problematische toestellen.

Bezitters van bepaalde Panasonic-toestellen kampen met verslechtering van de zwartwaarden en daarmee een afnemende contrastverhouding. De basis ligt in de veroudering van de fosfor-pockets in het scherm. Panasonic ontwikkelde de zogeheten 'automatic control of contrast over operational lifetime'-technologie om dit tegen te gaan: de fabrikant verhoogt automatisch het minimale luminantieniveau van panelen. Dit gebeurt echter niet geleidelijk maar in forse stappen met voor de gebruiker verslechterde zwartwaarden tot gevolg. Panasonic gaf de fout toe, maar een fix voor het probleem bleef ook uit. Het bedrijf kon niet voorkomen dat er een rechtszaak door teleurgestelde eigenaren van deze plasma-tv's werd gestart.

PMCv1Een handige ontwikkelaar denkt nu zelf een oplossing te hebben gevonden met de PMCv1, dat staat voor Panasonic MLL Clearer. Het apparaatje dient verbonden te worden aan de service connector die toegankelijk wordt als een plaatje aan de achterkant van het toestel wordt verwijderd. De module zal elke keer als de plasma-tv wordt aangezet bij de firmware opvragen hoe oud het toestel is. Als de televisie antwoordt dat het een oud toestel is, corrigeert het toestel de zwartwaarden naar de originele fabrieksinstellingen die Panasonic normaliter voor toestellen hanteert. Hierdoor moeten de zwartwaarden op het plasmascherm weer goed zijn.

Volgens de ontwikkelaar reset de PMCv1 gemiddeld om de 150 bedrijfsuren de zwartwaarden. Verder wordt een plug-and-play-installatie beloofd. Momenteel is de PMCv1 alleen in de VS leverbaar, maar binnenkort moeten ook internationale bestellingen mogelijk zijn. De 'zwartwaarden-fixer' kost 60 dollar, ofwel 47,43 euro. Overigens maakte de ontwikkelaar gebruikt van een bestaande diy-methode op basis van een Arduino-bord in combinatie met bepaalde software.

PMCv1

Reacties (66)


Desertec-plan voor zonneparken in Afrika valt uiteen

Door Olaf van Miltenburg, 14 oktober 2014 15:07112 reacties

De zeventien organisaties achter Desertec hebben de stekker uit het grootschalige project voor zonne-energie getrokken. Slechts drie partijen zetten een kleinschaliger initiatief op basis van Desertec voort. Het was op papier een van de grootste projecten voor zonnestroom wereldwijd.

De bedrijven hebben hun samenwerking bij het Desertec-initiatief beëindigd tijdens een bijeenkomst in Rome. Onder de bedrijven die hun handen van het project aftrekken zijn Deutsche Bank en MunichRe. De enige partijen die een kleinschalig initiatief voortzetten om de opgebouwde expertise te behouden, zijn volgens de Duitse krant SüdDeutsche energiebedrijf RWE, het Saudische bedrijf Acwa Power en het Chinese State Grid. Siemens trok zich al eerder terug.

In Rome konden in totaal 35 organisaties het niet eens worden over de toekomst van het project en er bleek al maanden te weinig animo om een nieuwe richting te bepalen. Het kantoor van Desertec in München wordt gesloten.

Desertec was het ambitieuze en omvangrijke project voor de bouw van talloze energiecentrales op basis van thermische zonne-energie, die langs de Noord-Afrikaanse kust en in delen van het Midden-Oosten zouden moeten verschijnen. Ook zou er een intercontinentaal elektriciteitsnetwerk van duizenden kilometers hoogspanningskabel op basis van gelijkstroom moeten verschijnen. Bij de start werden de kosten geraamd op 400 tot 500 miljard euro. Het project zou in 2050 gereed moeten zijn en dan in 15 procent van de Europese stroombehoefte kunnen voorzien.

Van proefprojecten in Afrika kwam weinig terecht, de onrustige situatie in Arabische landen maakten de toekomstplannen onzeker en in Europa verloren veel partijen hun interesse omdat door de toename van lokale wind- en zonne-energieprojecten er eerder een overschot dan een tekort aan energie is.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (112)


LG: 77"-oled-tv met uhd-resolutie komt in november voor bijna 30.000 euro

Door Kay Korevaar, 14 oktober 2014 14:4396 reacties

De nieuwe curved-oled-tv van LG met de ultra-hd-resolutie van 3840 bij 2160 pixels komt eind november naar Nederland. Het bedrijf heeft vooralsnog alleen het model van 77 inch aangekondigd en de high-end tv moet ongeveer dertigduizend euro gaan kosten.

De precieze adviesprijs van de curved-oled-televisie met een beelddiagonaal van 77" bedraagt 29.999 euro, zo heeft een woordvoerster van LG desgevraagd aan Tweakers gemeld. Het toestel is naar verwachting eind november in Nederland beschikbaar. De woordvoerster zegt dat de precieze datum onder meer zal afhangen van de distributiemogelijkheden. Dankzij de hoge prijs van de televisie zal het product niet in grote hoeveelheden op voorraad zijn.

De televisie gebruikt LG's eigen rgbw-lay-out voor subpixels. Dat betekent dat naast rode, groene en blauwe ook witte subpixels in het beeldscherm zijn verwerkt. De uhd-televisie is daarnaast met webOS uitgerust. Dat van oorsprong mobiele besturingssysteem heeft LG ruim een jaar geleden van HP overgenomen.

LG heeft eind augustus twee oled-televisies met een uhd-resolutie aangekondigd. Het elektronicabedrijf heeft daar de curved-oled-tv's in twee modellen uitgebracht; in een 77"- en 65"-model. Het is volgens de woordvoerster onbekend of het 65"-toestel ook in Nederland wordt uitgebracht. Een Nederlandse webwinkel heeft het model op zijn site staan voor 9999 euro, maar waarschijnlijk gaat het om een placeholder en is het geen indicatie dat de tv ook voor dit bedrag in Nederland beschikbaar komt.

LG 4K OLEDLG 4K OLEDLG 4K OLED

Reacties (96)


Ziggo introduceert nieuwe abonnementen en 'bundelkiezer'

Door Joost Schellevis, 14 oktober 2014 13:43235 reacties, submitter: M4rtyn

Ziggo heeft dinsdag nieuwe alles-in-1-bundels geïntroduceerd. Ook biedt het bedrijf nu een 'bundelkiezer', waarmee klanten hun eigen bundel kunnen samenstellen. Opvallend is dat de hoogste internetsnelheid van 180Mbit/s niet in de alles-in-één-bundels wordt aangeboden.

ZiggoDe kabelaar biedt vanaf nu drie standaard-abonnementen, waarbij het goedkoopste GewoonGoed-abonnement van 45 euro een downloadsnelheid van 30Mbit/s heeft. Daarbij is telefonie inbegrepen, terwijl het AltijdOveral-abonnement van 50 euro geen telefonie heeft. Bij dat abonnement is de downloadsnelheid met 90Mbit/s echter een stuk hoger.

Het duurste abonnement van 65 euro per maand, met de naam SamenCompleet, biedt dezelfde snelheid, maar daarbij kunnen klanten onbeperkt naar vast en mobiel bellen binnen Nederland. Alle abonnementen hebben interactieve televisie; het is bij Ziggo niet mogelijk om internet zonder interactieve tv af te nemen. De uploadsnelheden zijn in alle gevallen een tiende van de downloadsnelheid.

Opvallend is dat de alles-in-één-bundel met de hoogste internetsnelheid van 180Mbit/s verdwenen is. "We hebben gekozen voor abonnementen die voor de grootste groep mensen geschikt zijn", aldus woordvoerder Erik van Doeselaar van Ziggo tegenover Tweakers.

Abonnees die toch de hogere snelheid willen halen, moeten een TV+Internet-bundel nemen of zelf een abonnement samenstellen met de nieuwe bundelkiezer. Daarbij kunnen klanten kiezen uit een downloadsnelheid van 30, 90 of 180 megabit per seconde. Digitale televisie is standaard inbegrepen; voor vijf euro per maand extra kan ook vaste telefonie worden afgenomen.

Bestaande abonnees houden hun bestaande pakket. Vorige week meldde Tweakers al dat Ziggo deze week met nieuwe bundels zou komen.

Reacties (235)


Netscape Navigator werd twintig jaar geleden uitgebracht

Door Dimitri Reijerman, 14 oktober 2014 12:42201 reacties

Netscape Navigator is twintig jaar oud. De webbrowser van de firma Netscape Communications Corporation was lange tijd de dominante browser maar moest na de 'browseroorlog' uiteindelijk zijn meerdere erkennen in Microsofts Internet Explorer.

De code van Netscape Navigator-versies is gebaseerd op Mosaic, dat gezien wordt als de 'moeder aller browsers'. De ontwikkelaars, die de eerste versies nog uitbrachten als Mosaic Navigator, bouwden een browser die destijds relatief gebruiksvriendelijk was. Bovendien kon Netscape Navigator voor niet-commerciële doeleinden gratis gebruikt worden en was het op diverse besturingssystemen beschikbaar.

Voor de verwerking van html-documenten werd door Netscape de Gecko-engine gebouwd. Daarnaast ontwikkelde het bedrijf tal van technologieën die uitgroeiden tot gemeengoed in de browserwereld, zoals de implementatie van cookies, javascript en frames.

De inschatting van ontwikkelaars als Marc Andreessen dat browsers een van de belangrijkste onderdelen van toekomstige besturingssystemen zouden vormen, bleek te kloppen: Netscape Navigator, later opgevolgd door Netscape Communicator met als extra's een html-editor, en een e-mail- en usenetclient, groeide al snel uit tot de meestgebruikte webbrowser.

De snelle groei van Netscape bleef niet onopgemerkt door Microsoft. Het bedrijf bracht Internet Explorer op de markt en bundelde deze met Windows. Daarmee was de browseroorlog geboren. Met de release van IE 5.0 wist Microsoft de dominante positie van Netscape te doorbreken. Microsoft werd jaren later nog beboet omdat het zich tijdens de browseroorlog schuldig zou hebben gemaakt aan illegale handelspraktijken en misbruik van zijn dominante positie.

Eind jaren negentig verloor Netscape de browseroorlog. Het bedrijf besloot de code opensource te maken, waarna het Mozilla-project jaren later onder andere Firefox ontwikkelde op basis van de code en de Gecko-engine. In 1999 kocht internetreus AOL Netscape, waarna nog enkele versies van de browser werden uitgebracht. De macht van IE was echter te groot geworden en uiteindelijk werd de ondersteuning door AOL op 1 maart 2008 gestaakt.

Netscape Navigator

Reacties (201)


Hostingproviders: overheid dwingt ons tot censuur

Door Dimitri Reijerman, 14 oktober 2014 11:31194 reacties

Nederlandse hostingproviders stellen dat de overheid hen dwingt tot censuur en het inperken van de vrijheid van meningsuiting door vermeend jihadistische websites offline te halen zonder enige gerechtelijke toets.

Volgens Michiel Steltman, directeur van de Dutch Hosting Provider Association, voelen hostingbedrijven zich onder druk gezet door het nieuwe beleid van de overheid tegen websites die zich schuldig zouden maken aan jihadistische radicalisering, schrijft het Financieele Dagblad. Dit beleid is vastgelegd in het Actieprogramma Integrale Aanpak Jihadisme. Onder andere de Nationaal Coördinator Terrorisme­bestrijding en Veiligheid (NCTV) zou aan hostingbedrijven brieven sturen waarin wordt verzocht bepaalde sites offline te halen omdat deze in strijd zouden zijn met de algemene voorwaarden van het bedrijf.

Deze methodiek van de overheid dwingt hosters volgens Steltman tot censuur en het inperken van de vrijheid van meningsuiting omdat zij gedwongen zouden worden tot het maken van een afweging om een site al dan niet offline te halen. De digitale burgerrechtenbeweging Bits of Freedom meldt verder dat sommige verzoeken aan hosters soms vaag en wollig zijn omschreven. Zo zouden sommige websites “op het eerste gezicht niet als jihadistisch te typeren zijn", maar toch op verzoek van de overheid op zwart gezet moeten worden.

Normaliter kan een website uitsluitend offline gehaald worden als er een gerechtelijke toets is waaruit blijkt dat de betreffende site strafbaar is. In een reactie laat de Nationaal Coördinator Terrorisme­bestrijding en Veiligheid Dick Schoof weten dat hij begrip heeft voor de opstelling van de providers, maar dat hij bij hen een 'beroep doet' op de verantwoordelijkheid van providers om jihadistische radicalisering tegen te gaan.

Reacties (194)


Google schaart zich achter maker 'cinematic reality'-wearable

Door Olaf van Miltenburg, 14 oktober 2014 11:2022 reacties

Google zorgt samen met andere bedrijven voor een investering van mogelijk een half miljard dollar in het bedrijf Magic Leap, beweert Re/code. De Amerikaanse onderneming houdt zich bezig met 'cinematic reality': de weergave van 3d-objecten in combinatie met de echte wereld.

Magic Leap ontwikkelt een wearable en de bijbehorende software voor de augmented reality-toepassing met driedimensionale weergave. Doel van het bedrijf is om de 3d-weergave van objecten zo goed mogelijk te combineren met de werkelijkheid, maar hoe Magic Leap dat wil bereiken is nog onbekend.

Wel sprak de ceo, Rony Abovitz, er volgens Re/code eerder over dat het bedrijf denkt "de meest natuurlijke en gebruiksvriendelijke interface voor wearable computing ontwikkeld te hebben". Tegenover de Florida Business Journal sprak hij uit dat virtual reality en augmented reality wat hem betreft verouderde termen zijn die hun belofte niet hebben waargemaakt, en dat daarom voor de aanduiding 'cinematic reality' is gekozen: "Zodra je dit ziet weet je dat dit computing voor de komende dertig of veertig jaar is."

Volgens Re/code gaat het bij de projectiebeelden die in hoge resolutie op het netvlies van de gebruiker geprojecteerd worden op een vergelijkbare wijze als bij Google Glass. Als gebruikers hun focus aanpassen, zou ook de scherptediepte van hetgeen weergegeven wordt zich aanpassen. Dit zou zorgen voor een realistischer effect. Magic Leap spreekt van een '3d-lichtsculptuur'.

Magic Leap

Reacties (22)


Bandai Namco kondigt Battleline: Steel Warfare aan

Door Kay Korevaar, 14 oktober 2014 10:4017 reacties

Bandai Namco heeft Battleline: Steel Warfare aangekondigd. De game is free-to-play en spelers moeten elkaar met tanks bestrijden. De releasedatum is nog onbekend, maar de bètatest wordt naar verluidt al in november gehouden.

Battleline: Steel Warfare is een multiplayergame waarin spelers het met tanks tegen elkaar opnemen. In de rts-game moeten gebieden worden veroverd door middel van het winnen van gevechten. Bandai Namco geeft in de trailer van het spel aan dat het voornamelijk om aanvallen draait, maar er zouden eveneens voldoende strategische en andere tactische elementen in het spel zitten.

Ontwikkelaar Bandai Namco heeft bevestigd dat het spel free-to-play is. Het is onduidelijk of het mogelijk wordt om aankopen via microtransacties te doen. Wel wordt al benoemd dat er updates beschikbaar komen voor de tanks. Geïnteresseerden kunnen zich momenteel inschrijven voor de bètatest van het spel. Er is nog geen officiële releasedatum voor het spel bekendgemaakt, maar de bètatest zou in november van start moeten gaan. Battleline: Steel Warfare zou naar verluidt alleen voor de pc verschijnen.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (17)


Gerucht: Android L gaat 'Licorice' heten

Door Dimitri Reijerman, 14 oktober 2014 09:46207 reacties, submitter: Kevin_ve

Android L, de opvolger van Android 4.4, krijgt mogelijk de naam Licorice opgeplakt. Eerder werd de codenaam Lollipop genoemd. Android L zal vermoedelijk woensdag officieel worden aangekondigd bij de presentatie van de Nexus 6 en Nexus 9.

Android-logoDe hints voor de naam Licorice, 'drop' in het Engels, zijn gegeven in postings op Google+ van Giovanni Calabrese. Hij is verantwoordelijk voor het plaatsen van de Android-standbeelden bij het hoofdkwartier van Google. Calabrese geeft onder andere aan dat hij veel drop bij zich zou hebben en de hele week op de campus van Google aanwezig zou zijn. Eerder werd in de media nog uitgegaan dat de opvolger van Android 4.4 Kitkat de naam Lollipop zou krijgen. Android-versies krijgen traditiegetrouw van Google namen opgeplakt die gerelateerd zijn aan lekkernijen.

Android L zal, na het uitbrengen van twee previewversies, vermoedelijk woensdag officieel worden aangekondigd bij de introductie van de Nexus 6 en Nexus 9. De nieuwe Android-versie ondersteunt onder andere de 64bit-architectuur van moderne socs. Ook is de ART runtime-compiler aanwezig als opvolger van Dalvik, terwijl Google ook een nieuwe vormgeving introduceert onder de noemer Material Design.

Reacties (207)


Dropbox: uitgelekte gebruikersgegevens zijn oud en niet afkomstig van hack

Door Olaf van Miltenburg, 14 oktober 2014 09:0538 reacties, submitter: Devil_Inside

Op Pastebin zijn honderden accountnamen en wachtwoorden van Dropbox-gebruikers verschenen en de personen achter de publicatie beweren dat er 7 miljoen accounts getroffen zijn. Volgens Dropbox gaat het echter om oude gegevens die via derde partijen bemachtigd zijn.

Onder de noemer 'Dropbox hacked' verschenen vierhonderd accountnamen en bijbehorende wachtwoorden op Pastebin. Volgens de mensen achter de publicatie ging het om een voorproefje: in totaal zouden 7 miljoen accounts gehackt zijn. Door bitcoins te doneren zouden meer publicaties volgen. "Hoe meer bitcoins gedoneerd worden hoe meer logins en wachtwoorden publiekelijk verspreid worden", aldus de personen.

In een verklaring stelt Dropbox echter helemaal niet gehackt te zijn. "De gebruikersnamen en wachtwoorden zijn helaas gestolen van andere, ongerelateerde diensten en ze zijn gebruikt bij pogingen om in te loggen bij sites op internet, waaronder Dropbox", aldus de mededeling. De opslagdienst zou het misbruik al eerder op het spoor zijn gekomen en de wachtwoorden zouden al verlopen zijn. "Dit soort aanvallen zijn de reden dat we adviseren om niet dezelfde wachtwoorden te gebruiken voor meerdere diensten", verklaart Dropbox verder en ook adviseert de dienst tweestaps authenticatie te activeren.

Reacties (38)


'Russen bespioneerden jarenlang Westerse overheden via PowerPoint-lek'

Door Olaf van Miltenburg, 14 oktober 2014 07:47137 reacties

Rusland heeft vanaf 2009 misbruik gemaakt van een zeroday-exploit voor alle versies van Windows vanaf Vista, om Westerse overheden, de NAVO, multinationals en academische instellingen te bespioneren. Het lek zat in PowerPoint.

Bij de spionage is misbruik gemaakt van het nieuwe PowerPoint-lek, maar ook van twee andere al bekende kwetsbaarheden en van de BlackEnergy-crimeware. Doelwitten kregen e-mails met kwaadaardige bijlagen gestuurd en werden besmet na opening van de speciaal vervaardigde presentaties. Daarna konden de aanvallers op afstand code uitvoeren op de getroffen systemen. Naast de genoemde Windows-versies waren ook Windows Server 2008 en 2012 kwetsbaar, maar Windows XP is niet vatbaar.

iSight targets Sandworm

Rusland richtte zich met operatie Sandworm op het verkrijgen van documenten en e-mails met informatie over Rusland zelf, Oekraïne en andere inlichtingen over de regio, maar ook op het in handen krijgen van ssl-sleutels en certificaten. Sandworm, vernoemd naar de grote zandwormen uit de Dune-boeken, is ontdekt door beveiligingsbedrijf iSight, in samenwerking met Microsoft. Uit de url's van 'control & command'-servers die de aanvallers gebruikten konden andere verwijzingen naar Dune gedestilleerd worden, zoals 'arrakis02', 'houseatreides94' en 'epsiloneridani0'.

Naast Westerse overheden en de NAVO waren onder andere de energiesector in met name Polen, de Europese telecommunicatiesector en Amerikaanse academische instellingen aantoonbaar doelwit, constateert iSight, maar het bedrijf zegt dat de zeroday mogelijk voor meer doelen door meer partijen is misbruikt.

De kwetsbaarheid maakte misbruik van het feit dat Windows via packager.dll inf-bestanden kan downloaden en uitvoeren. Vooral met PowerPoint-bestanden staat de packager volgens iSight toe dat Package OLE-objecten naar externe inf-bestanden van onbetrouwbare bronnen refereren. Microsoft heeft het lek inmiddels gedicht.

iSight tijdslijn Sandworm

Reacties (137)


Microsoft: Windows 10 heeft 1 miljoen testgebruikers

Door Olaf van Miltenburg, 14 oktober 2014 07:02204 reacties

Afgelopen weekend heeft de miljoenste testgebruiker voor Windows 10 zich geregistreerd, meldt Microsoft. Van hen heeft 36 procent het OS op een virtuele machine geïnstalleerd, terwijl de overige 64 procent de software op een pc draait.

Microsoft zegt blij te zijn met deze verhouding, omdat het aan zou tonen dat veel mensen het besturingssysteem langer gebruiken en niet slechts kort een blik willen werpen in de virtuele omgeving. Een andere indicatie hiervoor zou zijn dat 68 procent van de gebruikers meer dan 7 applicaties per dag zou starten. Bij een kwart zou dat meer dan 26 apps per dag zijn, terwijl 5 procent zelfs dagelijks 68 apps zou openen.

Microsoft heeft de preview van Windows 10 op 1 oktober vrijgegeven. Het gaat om de Technical Preview van de Enterprise-editie van het OS. Gebruikers hebben een Microsoft-account nodig om zich kosteloos aan te melden bij het Windows Insider-programma. Windows 10 brengt in zijn huidige vorm vooral verbeteringen voor gebruikers van muis en toetsenbord. Zo is er een nieuw startmenu met live tiles, kunnen touchscreen-apps nu in vensterweergave worden getoond en is er het Task View-overzicht van openstaande apps. De nieuwe functies worden besproken in de preview Windows 10 - terug naar start.

Windows 10 Technical Preview

Reacties (204)


Honeywell introduceert instapmodel thermostaat met mobiele bediening

Door Dimitri Reijerman, 14 oktober 2014 06:20116 reacties

Honeywell heeft de Round Connected aangekondigd, een relatief eenvoudige thermostaat die bedoeld is als 'instapmodel'. De thermostaat kan via smartphones en tablets aangestuurd worden maar kent geen zelflerende eigenschappen.

Volgens Honeywell kan de Round Connected gezien worden als een opvolger van de 'klassieke' Round-thermostaat die sinds 1956 op de Nederlandse markt is. Het ontwerp is dan ook eenvoudig gehouden met een lcd en een draaiknop om de verwarming hoger of lager te zetten.

De Round Connected kan via smartphones en tablets aangestuurd worden. Een app voor Android en iOS, Total Connect Comfort geheten, is gratis beschikbaar. Honeywell heeft de applicatie voorzien van een aantal presets, zoals 'verwarming uit', 'afwezig' en 'besparing-eco'. De software is echter niet voorzien van geavanceerde functionaliteit, zoals geofencing. Dergelijke functies zijn wel terug te vinden in de duurdere Lyric van Honeywell. Thermostaten worden steeds 'slimmer' maar ook de instapmodellen krijgen geavanceerdere functionaliteiten dan vorige generaties.

De fabrikant claimt dat ten opzichte van oude thermostaten een gemiddelde energierekening met circa 275 euro per jaar verlaagd kan worden. De thermostaat is leverbaar in een variant voor cv-ketels die werken op basis van een aan/uit-mechanisme. Deze variant kost 179 euro. Ook komt een modulerende versie voor moderne ketels met een adviesprijs van 149 euro. Overigens is de Round Connected volgens Honeywell ook compatibel met stadsverwarming en warmtepompen. Verder meldt Honeywell dat gebruikersdata weliswaar online wordt opgeslagen, maar niet aan derden wordt verstrekt en uitsluitend geanonimiseerd wordt geanalyseerd.

Round Connected van Honeywell

Reacties (116)