Google start voorverkoop Nexus 9 in Play Store vanaf 389 euro

Google is begonnen met de voorverkoop van zijn nieuwe Nexus 9-tablets via zijn Play Store. De goedkoopste variant, die met 16GB flashopslag, gaat voor 389 euro over de toonbank. Dat is tien euro minder dan de adviesprijs die Google deze week meegaf.

De 32GB-editie gaat daarnaast voor 479 euro worden verkocht, zo blijkt op de productpagina in de Play Store. Dat is net als de 16GB-versie tien euro minder. De softwaregigant maakte ook bekend dat het 32GB-model met 4g lte-connectiviteit voor de Nederlandse markt 559 euro gaat kosten, maar een leverdatum is nog niet bekend.

Google kondigde zijn Nexus 9-tablet woensdag aan. Toen werd al duidelijk dat zowel Coolblue als Media Markt de tablet vanaf 3 november gaat verkopen. De Nexus 9, die draait op Android Lollipop, beschikt over een 8,9" quad-hd-scherm van 2048 bij 1536 pixels. Het apparaat bevat verder onder andere een 2,3GHz Tegra K1-soc van Nvidia, met een Kepler DX11-gpu. Er is 2GB werkgeheugen aanwezig. De 6700mAh-accu zou de tabletgebruiker een gemiddelde autonome werkduur bieden van 9 uur.

De camera aan de achterzijde van de tablet, die HTC maakt, heeft een resolutie van 8 megapixels, terwijl de 'selfie'-camera aan de voorzijde over 1,6 megapixels beschikt. In de behuizing, die is gemaakt van geborsteld aluminium, zijn twee Boomsound-speakers geplaatst. Deze zijn ook te vinden in de HTC M8 en Desire Eye.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Door Yoeri Nijs

Nieuwsposter

17-10-2014 • 22:13

174

Submitter: Skagerak

Reacties (174)

174
147
81
2
0
24
Wijzig sortering
Weet iemand waarom ze niet gewoon voor een processor uit de snapdragon serie hebben gekozen? Of biedt deze processor dezelfde prestaties voor minder geld...?
reviews: Nvidia's Tegra K1-soc bekeken en getest
Dus meer op CPU gebied dan een snappie . en 64 bit en op GPU gebied is het de bom in tablet land
Dit is dus een review van de verkeerde chip. Er zijn namelijk twee Nvidia K1's in de omloop een met een quad-core cpu, zoals besproken in de gelinkte review, maar ook een dual core cpu, zoals wordt geleverd in de Nexus 9. De gpu's van de beide chips zijn wel hetzelfde een SMIC van

Deze dual core is een erg interessante chip, omdat dit de eerste chip is waar Nvidia echt haar eigen cpu cores heeft ontworpen, net zoals Qualcomm met Krait, Samsung met Exynos en Apple met Cyclone. Voor een preview van deze chip: http://www.anandtech.com/show/7622/nvidia-tegra-k1/2.

Het is eigenlijk wel jammer dat omwille van patenten Nvidia deze chip niet tot haar volledige potentie heeft laten kunnen komen. Deze chip zou oorspronkelijk namelijk een x86 processor moeten zijn zonder een x86 licensie te hebben: http://semiaccurate.com/2...-project-denver-based-on/.
Quallcomm's krait en Apple's cyclone hebben idd custom core ontwerpen maar zover ik weet gebruikt Samsung 'standaart' ARM Cortex cores in zijn Exynos SOCs. Hetzelfde als TI OMAP, Mediatek MT-****, Tegra 2-3-4 etc.
Anoniem: 112442 @moh.moh18 oktober 2014 16:43
Deze dual core is een erg interessante chip, omdat dit de eerste chip is waar Nvidia echt haar eigen cpu cores heeft ontworpen, net zoals Qualcomm met Krait, Samsung met Exynos en Apple met Cyclone.
Volgens mij gebruikt Samsung standaard ARM Cores. IMO helemaal niets mis mee, het is zeker niet zo dat ARM slechte CPUs ontwerpt. Mijn voorkeur gaat uit naar standaard ARM cores, puur omdat bij implementatie fouten in de hardware dit sneller opgelost kunnen worden. Denk bijvoorbeeld aan de fouten in de Intel Processors die via microcode opgelost werden. Hoe meer marktaandeel hoe snellere fix in de software (kernel).
Het is eigenlijk wel jammer dat omwille van patenten Nvidia deze chip niet tot haar volledige potentie heeft laten kunnen komen. Deze chip zou oorspronkelijk namelijk een x86 processor moeten zijn zonder een x86 licensie te hebben: http://semiaccurate.com/2...-project-denver-based-on/.
Deze opmerking begrijp ik niet. De Denver chip gebruikt zoals je in je link kunt lezen code morphing.
Of de chip code morphing voor x86 of ARM doet maakt niet uit, tussen 2011 en nu zullen er zeer waarschijnlijk ARM optimalisaties toegevoegd zijn.
Dit is de enige high-end 64-bit chip, die van qualcomm komen pas in de eerste helft van 2015. Android L biedt voor het eerst 64-bit ondersteuning en daarom willen ze vermoedelijk op zijn minst 1 product met een 64-bit chip.
Je vergeet voor het gemak de A7, A8 en A8X van Apple. Dat zijn ook high-end 64-bits chips.
Niet voor het gemak natuurlijk. Google of HTC kan natuurlijk geen Apple chip kopen... NotSoSteady bedoelde natuurlijk de eerste high-end chip die aan derde partijen verkocht wordt.
En jij vergeet voor het gemak de context van NotSoSteady's reactie. Het lijkt me duidelijk dat het hier om een alternatieve 64 bit processor voor een android tablet gaat. We hoeven niet te verwachten dat Apple haar processoren deelt met de concurrentie.
Apple's chips worden geproduceerd door Samsung (correct me if I am wrong), dus als ze echt zo interessant waren, hadden ze al veel eerder gebruikt geweest in Samsung producten. Ik vraag me nog steeds af hoe Apple CPU's zo hoog scoren in vergelijken tot Snapdragons met meer cores en hogere kloksnelheden....
Het gegeven dat Samsung chips voor Apple produceert betekent niet dat Samsung die ontwerpen zomaar kan gebruiken.
Maar het kan wel wprden nageaapt daar heeft Apple niet zo'n porbleem mee... *kuch* huawei*kuch*
Je had net zo goed niks kunnen zeggen.
Je had deze reactie ook net zo goed niet kunnen maken. Huawei, en veel andere merken kopieeren al tijden het "iPhone-design" terwijl ik er nooit iets over terug hoor (rechtzaak).

Offtopic: het moderatie systeem wordt echt verkeerd gebruikt.. Het is nu meer: dit vind ik niet leuk -1 en deze tekst is lang met bronnen dus verdiend een hogere score dan een klein bericht.
Waarom is dat gewoon? Zoals bijvoorbeeld Lenovo de ene keer voor een Intel-chip kiest en de andere keer voor één van AMD...
Deze chip van nVidia is enorm snel ten opzichte van de huidige Snapdragon's. Plus deze gpu is erg krachtig voor ARM begrippen...
Maar inderdaad, ze hadden ook 'gewoon' voor de 801 of 805 van Qualcomm kunnen kiezen, but they didn't.
Voor ARM begrippen?! mijn 1000 euro laptop van 3 jaar oud deed ongeveer hetzelfde qua raw power (gflops)

Nvidia Kepler GK20A
  • Core configuration: 192:8:4
  • Frequency: 950 MHz
Ter vergelijking, uiteraard niet helemaal eerlijk.

Nvidia GT 550m
  • Core configuration: 96:16:4
  • Frequency: 740 MHz
Wat will je nou eigenlijk zeggen want het is niet helemaal duidelijk?

Dat Nvidia hiermee wel of geen goed week heeft afgeleverd?

Want 3 jaar is niet zo lang geleden, verwacht je dat een tablet van 2014 een laptop van 2011 zou moeten kunnen uitperformen?
Dat een boven gemiddelde toch wel dorstige chip uit een laptop 3 jaar later in een tablet zit. Dat lijkt mij uitstekend werk.

Ik had het ook niet verwacht maar het is dus wel de realiteit.
Voor ARM begrippen?! mijn 1000 euro laptop van 3 jaar oud deed ongeveer hetzelfde qua raw power (gflops)

Nvidia Kepler GK20A
  • Core configuration: 192:8:4
  • Frequency: 950 MHz
Ter vergelijking, uiteraard niet helemaal eerlijk.

Nvidia GT 550m
  • Core configuration: 96:16:4
  • Frequency: 740 MHz
Je vergeet iets HEEL belangrijks. Hoeveel vermogen soupeert de GPU in de laptop en hoeveel in de Tegra K1?

Als je dat meeneemt is dit een IMO geweldige GPU.
Deze processor geeft wellicht betere prestaties dan een snapdragon 80X en de gpu erin is een beest
De K1 heeft een gruwelijke gpu ingebouwd, verder, waarom wel? Het is niet alsof qualcom de enige is de goede socs kan leveren.
Meer prestaties...
Meer prestaties en Google wil alle partners tevreden houden. Ze hebben voor de tablet dus voor HTC gekozen en voor de SoC een nVidia exemplaar.
Heeft de Nexus 9 nu wel of geen HDMI out? De Nexus 7 heeft dit wel, maar v.w.b. de N9 kan ik het in de specificaties niet terugvinden.
De Nexus 7 heeft geen HDMI, wel een MHL aansluiting, maar dat heeft de Nexus 9 ook.
Heeft de prijsstelling niet gewoon te maken met een deal wat Google heeft met een flash geheugen fabrikant? Uit wafers halen ze verschillende kwaliteit geheugen, net als bij processors. Als ik het goed heb kunnen bepaalde sectoren van het geheugen bij de productie uitgezet worden, zowel de 16GB als 32GB tablet hebben wellicht hetzelfde reepje geheugen erin zitten. Gewoon een spreiding van het kwaliteit van geheugen.

Door de prijzen ook zo te verspreiden heeft Google een relatief gelijke afname waardoor een fabrikant niet met duizenden reepjes loze16GB blijft zitten. Ik kan helemaal verkeerd zitten.. Anders zou ik het namelijk gewoon fout vinden.

Een paar maanden geleden heb ik een iPad 1 gekregen van mijn vader toen hij een nieuwe nam. Ik heb het niet zo op Apple, maar door de ipad heb ik wel meer 'behoefte' gekregen aan een tablet, wellicht deze Nexus..

**Aluhoedje**> of is de prijs een cloud-strategie? à la --> drop alles bij ons op de cloud!
Wat ook mogelijk is, is dat Google gewoon Apple na doet met de prijsstellingen voor de upgrades. Immers betalen legio mensen braaf die 100 euro bij Apple. Waarom dan niet bij Google?

Dat kan de gedachtegang zijn.
Mensen willen een Apple, deze kopen ze niet omdat ze het te duur vinden. Als de Nexus vervolgens even duur is dan kopen ze toch die Apple. Tenminste dat is wat ik denk als we spreken over de doorsnee consument. Sommige Tweakers zullen enkel een Android tablet willen.
Ik heb zelf de oude Nexus 7. bevalt nog steeds, alleen zou wel eens een upgrade willen doen
Toen een super apparaat voor een zeer goedkope prijs. Geen tablet die eraan kon tippen.

Deze is idd een stuk duurder. Maar ik verwacht wel een prijs daling binnen een half jaar.
Ik vind zelf 7 inch zeer handzaam en makkelijk mee te nemen bij op vakantie. 10 inch vind ik gewoon te groot. Bijzonder grappig als je mensen vakantie foto's ziet maken met een 10 inch.
Ik hoop dat 8.9 mij ook kan bekoren qua grootte
Ik vind de prijs op dit moment simpelweg 'te duur'. Het ziet er uit als een hele mooie snelle tablet, maar 100 euro voor 16gb flash is absurd (ook als Apple dat ook doet). Verder is dit een rare hoek om in te slaan, doordat de Nexus lijn altijd een lage prijs met hoge prestaties was (bij de tablets) waarbij de prijs nu gelijk is aan een Ipad air 2.
Anoniem: 394361 18 oktober 2014 00:10
Serieus redactie?!? Sinds wanneer word de front-facing camera 'selfie'-camera genoemd op tweakers? Verloedering |:(
Ik erger me daar ook aan. Als de fabrikant niet zelf expliciet het een selfie camera noemt, noem het dan in hemelsnaam gewoon een front camera. Ik knap meteen af van het selfie woord.
Tijd voor een vergelijkende review met de nieuwe iPads lijkt mij...
Heb hem hier zonder problemen kunnen bestellen, iets wat geloof ik een first is voor de Play Store bij een nieuwe wave van devices :P
Ugh, ik moet me erg inhouden om hem niet te pre-orderen!

Ik wacht echter liever de reviews af, ik ben namelijk erg benieuwd naar hoe lang de batterij meegaat: de K1 dualcore is namelijk nog niet eerder getest, dus ik vraag me af hoe efficiënt hij is. Ik hoop heel erg!
Nou ja, de specs van de N9 zijn ook wel van een heel andere orde dan van de N7, lijkt me.

Edit: was bedoeld als reactie op Ceejay.

[Reactie gewijzigd door Luke_msx op 26 juli 2024 14:56]

Ik wil heel graag de Nexus 9 kopen, maar ik vind het jammer dat de prijzen zo drastisch zijn veranderd. Ik vind 'm 100 euro te duur, en de geheugenverdubbeling is ook echt veel te duur. Was al bang voor een hoge pricetag toen bekend werd dat ze met HTC in zee gingen.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.