Tip de redactie

Microsoft presenteert Windows Phone 8

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2012 18:5599 reacties

Microsoft heeft op een eigen evenement in San Francisco Windows Phone 8 gepresenteerd. Het mobiele besturingssysteem heeft onder meer met Kamers een manier om te chatten en foto's en agenda's te delen met vrienden en familie. Ook is er een 'Speelhoek' voor kinderen.

De Kamers zijn het best te vergelijken met de groepschat-mogelijkheid voor WhatsApp, maar dan uitgebreider: naast tekstberichten en foto's kunnen ook notities en agenda's worden gedeeld met contactpersonen die ook een Windows Phone 8-telefoon hebben.

Een ander nieuwe functie is Speelhoek; gebruikers kunnen items toevoegen aan de Speelhoek, waarna een kind of gast alleen toegang heeft tot de geselecteerde items. Dat moet maken dat kinderen spelletjes kunnen spelen op de telefoon zonder dat ze bij e-mail of contactpersonen kunnen of zelfs kunnen bellen. Speelhoek kan gevonden worden door vanaf het lockscreen naar links te vegen.

Het lockscreen zelf heeft ook veel nieuwe functionaliteit: zo kan de gebruiker zelf vijf apps aanwijzen die notificaties op het lockscreen kunnen zetten. Ook kan er een app worden aangewezen die detailinfo mag weergeven. De wallpaper kan eveneens door apps worden aangepast, bijvoorbeeld door zoekmachine Bing.

Gebruikers kunnen met Data Sense hun datagebruik in de gaten houden. Daarnaast kan de browser optioneel webpagina's comprimeren. De functie moet door providers ondersteund worden.

Ook komt er een nieuwe app voor Skype, die in de achtergrond kan draaien. Dat kan de huidige versie op Windows Phone 7.5 niet.

Sommige van de functionaliteit was al eerder gepresenteerd. Zo vertelde Microsoft eerder al over Lenses, apps die werken binnen de camera-interface. In Windows Phone 7.5 was dat niet mogelijk. Ook werd bij de aankondiging voor ontwikkelaars in juni al gesproken over de mobiele portemonnee. Daarin worden betalingen die via de telefoon kunnen worden gedaan beheerd: zo kunnen creditcards en een PayPal-account worden toegevoegd en via apps kunnen in de toekomst ook loyaliteitskaarten toegevoegd worden. Ook kunnen de Live Tiles nu in grootte worden aangepast en beslaan ze nu het hele scherm.

De hardware-eisen zijn ook versoepeld: schermen van smartphones kunnen een resolutie van 1280x768, 1280x720 en 800x480 pixels hebben. De Lumia 920 van Nokia heeft een 1280x768-scherm, terwijl die van de HTC 8X en Samsung Ativ S 1280x720 pixels hebben. De nieuwe Windows Phones draaien op een Qualcomm Snapdragon S4 Plus-processor met Adreno 225-gpu.

Apps voor Windows Phone 7.5 draaien op Windows Phone 8-toestellen; bij 1280x720-schermen is dan wel een zwarte rand te zien. In WP8 is de beveiliging stevig aangetrokken: In plaats van een bios heeft Windows Phone 8 een uefi, unified extensible firmware interface. Uefi's maken het mogelijk om het bootproces te beveiligen. Microsoft wil de beveiligingsoptie benutten door het hele bootproces van Windows Phone 8 af te sluiten.

De uefi zou uitsluitend code mogen accepteren als die is voorzien van een geldige handtekening die door een Certificate Authority is uitgegeven. Hiermee moet worden voorkomen dat malware zich in het besturingssysteem weet te nestelen en bij het starten van Windows Phone 8 actief wordt. Alle binaries zijn 'gesignd' door Microsoft zelf, wat custom roms onmogelijk moet maken.

De mogelijkheden voor backups zijn uitgebreid. Gebruikers kunnen onder meer sms'jes, app-data en video's automatisch backuppen op Skydrive, de webopslagdienst van Microsoft. Terwijl gebruikers ten tijde van Windows Phone 7.5 nog 25GB gratis opslag kregen, is dat nu verlaagd naar 7GB.

De eerste telefoons met Windows Phone 8 komen deze week uit: de HTC 8X zal als eerste uitkomen, de Samsung Ativ S komt ook snel. Nokia zal de Lumia 920 en 820 naar verwachting pas eind volgende maand in Nederland uitbrengen.

Windows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8XWindows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8X Windows Phone 8 op HTC 8XWindows Phone 8 op HTC 8X

Reacties (99)

Lees meer

Video toont Windows Phone 7.8-update
Video toont Windows Phone 7.8-update Nieuws van 26 november 2012

Google kondigt versie 4.2 van Android Jelly Bean aan

Door RoD , 29 oktober 2012 18:1982 reacties

Google heeft met versie 4.2 zijn Android-besturingssysteem van een update voorzien. De nieuwe versie van het OS biedt ondersteuning voor Miracast-streaming, tekstinvoer via veegbewegingen en meerdere gebruikersaccounts op tablets.

Volgens de internetgigant biedt de nieuwe Photo Sphere de mogelijkheid om panorama-foto's te nemen in alle richtingen, waardoor een beeld in 360-graden kan worden gemaakt. Deze foto's kunnen onder andere op Googles Maps-dienst worden geplaatst. Ook is het toetsenbord aangepast, waarbij gebruikers ervoor kunnen kiezen om via veegbewegingen te typen, vergelijkbaar met de wijze waarop het populaire Swype-toetsenbord werkt.Ook heeft Android 4.2 ondersteuning voor Miracast, een standaard voor het draadloos streamen van content die gebaseerd is op wifi. Zo is het mogelijk om draadloos audio en beeld te versturen naar hardware die ondersteuning heeft voor Miracast.

Google heeft laten weten dat in Android 4.2 het zoek- en informatiesysteem Google Now ook is aangepakt. Het systeem geeft nu meer soorten informatie weer, waaronder informatie over vluchten, reserveringen voor hotels en restaurants en details over bestelde goederen. Ook worden gebruikers automatisch ervan op de hoogte gesteld als zij zich nabij een point of interest bevinden. Daarbij kan het gaan om populaire plaatsen om foto's te maken, attracties, bioscopen of theaters.

In het notificatieoverzicht is een nieuw icoon toegevoegd waarmee gebruikers naar een paneel met quick settings kunnen wisselen. Hier zijn veelgebruikte zaken als wifi, bluetooth, vliegtuigmodus en de helderheid van het scherm te beheren. Dit menu is ook op te roepen door met twee vingers van de bovenkant van het scherm naar beneden te vegen.

Op tablets biedt Android 4.2 ondersteuning voor meerdere gebruikersaccounts. Elke gebruiker heeft zijn eigen homescreen, widgets, apps en instellingen. Het is mogelijk om via het lockscreen van gebruiker te wisselen. Het lockscreen kan nu ook, zowel op smartphones als tablets, gebruikt worden om widgets op te plaatsen. Zo kan bepaalde informatie bekeken worden zonder het toestel te moeten ontgrendelen.

Android 4.2 is meteen beschikbaar voor de Nexus 4-smartphone die in november uit moet komen. Ook de tablets Nexus 7 en Nexus 10 worden met het nieuwe besturingssysteem uitgeleverd. Welke Nexus-apparaten verder nog allemaal een update krijgen is nog niet bekend, maar aan te nemen valt dat de Galaxy Nexus van Samsung ook voorzien zal worden van Android 4.2.

Volgens Google is Android 4.2 onderdeel van de Jelly Bean-serie, waar ook Android 4.1 deel van uitmaakt. Het gaat dus om een relatief kleine update. Overigens zijn de meeste smartphones en tablets nog niet voorzien van Android 4.1; deze versie van het OS werd eind juni aangekondigd en veel fabrikanten zijn de benodigde updates nog aan het voorbereiden.

Android 4.2 Google Now Android 4.2 Google Now Android 4.2 Google Now Android 4.2 Google Now

Reacties (82)


Google presenteert Nexus 10-tablet met resolutie van 2560x1600 pixels

Door Wout Funnekotter, 29 oktober 2012 17:57178 reacties

Google heeft de Nexus 10-aangekondigd. Deze 10,1"-Android-tablet heeft een resolutie van 2560x1600 pixels en wordt aangedreven door een dualcore Cortex A15-chip. De tablet is vanaf 13 november in Amerika verkrijgbaar voor 399 dollar.

De Nexus 10 wordt gemaakt door Samsung en de dualcore Cortex A15-chip is daarom waarschijnlijk de Eynos 5250 van dit Koreaanse bedrijf. Hierin zijn de twee A15-processorkernen gekoppeld aan de nieuwe Mali T604-gpu. In totaal is 2GB werkgeheugen aanwezig en de tablet komt uit in varianten met 16GB of 32GB opslagcapaciteit. Volgens Samsung is de 9000mAh-accu krachtig genoeg om de tablet negen uur lang van stroom te voorzien bij het bekijken van video.

Het scherm is van het Super PLS-type, wat door Samsung ook bij zijn eigen tablets gebruikt wordt. Deze techniek is vergelijkbaar met de veelgebruikte ips-technologie en moet volgens de fabrikant garant staan voor goede kijkhoeken. De resolutie van 2560x1600 pixels zorgt er in combinatie met de beelddiagonaal van 10,1" voor dat er 299 pixels per inch wordt weergegeven. Dit is meer dan bij Apples iPad met Retina-scherm, die momenteel de hoogste pixeldichtheid in tabletland heeft. Het scherm is afgedekt met krasvast Gorilla Glass 2 van het bedrijf Corning.

De 10,1"-tablet meet 263,9x177,6x8,9mm en weegt 603 gram, de behuizing is gemaakt van plastic. Het apparaat beschikt over een 5-megapixelcamera aan de achterzijde en een camera met 1,9 megapixels aan de voorkant. Verder zijn micro-usb en micro-hdmi-aansluitingen aanwezig en op draadloos gebied is er ondersteuning voor bluetooth, dual band wifi b/g/n en nfc.

De Nexus 10 draait op Android 4.2 waarin ondersteuning voor meerdere gebruikers is ingebouwd. Elke gebruiker heeft op de tablet een uniek profiel met een eigen apps en instellingen. De tablet is vanaf 13 november verkrijgbaar in Amerika en een aantal Europese landen. Google Benelux laat weten dat Nederland daar niet bij zit. De 16GB-editie gaat 399 dollar kosten terwijl voor de 32GB-variant 499 dollar neergelegd moet worden.

Google kondigde tevens aan dat er een 32GB-variant uitkomt van de Nexus 7. Fabrikant Asus laat weten dat deze in Nederland de 16GB-variant zal opvolgen tegen dezelfde prijs van 249 euro. Ook komt er een 32GB-variant beschikbaar die ondersteuning biedt voor 3g-netwerken, maar onduidelijk is nog wanneer deze naar Nederland komt. De Amerikaanse versie gaat 299 dollar kosten.

Google Nexus 10 16GBGoogle Nexus 10Google Nexus 10

Reacties (178)


Google kondigt 4,7" Nexus 4-smartphone aan

Door RoD , 29 oktober 2012 17:45151 reacties

Google heeft een nieuw toestel in zijn Nexus-serie aangekondigd. Het gaat om de Nexus 4 die de afgelopen tijd al herhaaldelijk in geruchten werd genoemd. De smartphone beschikt over een 4,7"-scherm, een quadcore-soc van Qualcomm en komt in november uit.

De Nexus 4, die gemaakt is door LG, zou aanvankelijk tijdens een speciaal Android-evenement worden aangekondigd, maar deze moest omwille van orkaan Sandy worden afgelast. In een blogpost heeft Google toch het apparaat wereldkundig gemaakt, waarbij de internetgigant meldt dat de Nexus 4 met 8GB of 16GB vanaf 13 november wordt geleverd in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Spanje, Frankrijk, Australië en Canada. De prijs bedraagt 299 dollar voor het 8GB-model, of 349 dollar voor de variant met 16GB. De prijs in Nederland is nog niet duidelijk. Hij zal vanaf eind november in de winkels liggen.

De schermdiagonaal van de Nexus 4 bedraagt 4,7" en het scherm heeft een resolutie van 1280x768 pixels. In de behuizing is een quadcore S4-soc van Qualcomm geplaatst, die gebaseerd is op de Krait-core die doorgaans een kloksnelheid van 1,5GHz per kern heeft. Er is 2GB ram aan boord en foto's worden gemaakt met een 8-megapixelcamera. Op draadloos gebied is er ondersteuning voor bluetooth, nfc en dualband wifi b/g/n. De software is gebaseerd op het nieuwe Android 4.2-besturingssysteem van Google.

Het toestel kan overweg met 3g-netwerken, maar heeft geen ondersteuning voor de 4g-netwerktechnologie lte. De accucapaciteit bedraagt 2100mAh en gebruikers kunnen de Nexus 4 draadloos opladen. Dit werkt met de standaard Qi, waarbij gebruikgemaakt wordt van inductie. Daarvoor moet overigens wel nog de zogenaamde Wireless Charging Orb worden gekocht, die de Nexus 4 draadloos van stroom voorziet.

De Nexus 4 is het eerste toestel in de Nexus-serie dat wordt gemaakt door LG. Voorgaande modellen werden gemaakt door Samsung en HTC. Samsung zou echter al aan een opvolger werken van de Galaxy Nexus, het tot nog toe nieuwste model in de serie.

Update dinsdag: Artikel aangepast op de nieuwe informatie dat de Nexus 4 vanaf eind november in Nederland te koop is.

Google Nexus 4 Google Nexus 4 Google Nexus 4 Google Nexus 4 Google Nexus 4 Google Nexus 4 Google Nexus 4 Google Nexus 4

Reacties (151)


Japan Display kondigt grotere lcd's voor tablets aan

Door Pieter Molenaar, 29 oktober 2012 16:5218 reacties

Japan Display, de display-joint venture van onder meer Toshiba, Sony en Hitachi, heeft twee lcd's voor tablets aangekondigd. Het betreft schermen met de formaten 9" en 10,1", die gebruikmaken van de ips-technologie. Tot dusver maakte het bedrijf lcd's tot 7".

De nieuwe lcd's maken deel uit van de Ultra-Light Media Tablet-serie, afgekort ULMT, van Japan Display. Het 9"-display heeft een resolutie van 1280 bij 800 pixels, net als het in februari aangekondigde 7"-model in de ULMT-serie, terwijl het 10,1"-exemplaar voorzien is van een resolutie van 1920 bij 1200 pixels. De aspectratio van beide nieuwe modellen bedraagt 16:10.

Alleen van het grootste model heeft Japan Display verdere informatie vrijgegeven. De lcd-module maakt gebruik van ips-technologie voor goede kijkhoeken, heeft volgens het bedrijf een contrastratio van 800:1, is 2,13mm dik en weegt 130g. Japan Display is inmiddels gestart met de massaproductie van het 10,1"-scherm, terwijl van het 9"-paneel de eerste samples de band af rollen. Om een stabiele levering te kunnen garanderen produceert Japan Display de panelen zowel zelf als via outsourcing.

Eerder deze maand al toonde Japan Display een aantal prototypes van schermen met hogere resolutie dan de nu in productie genomen displays. Het ging toen om een 5"- en een 7"-scherm, met resoluties van respectievelijk 1920 bij 1200 pixels en 2560 bij 1600 pixels. Naast de hogere pixeldichtheid van die schermen, maken die displays ook gebruik van een nieuwe ips-technologie, vanwege de beduidend hogere contrastratio van 2000:1.

Japan Display 10,1inch 1920 bij 1200 pixels

Reacties (18)


Nieuw kabinet overweegt bewaartermijn internetgegevens te verlengen

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2012 16:2653 reacties

Het nieuwe Nederlandse kabinet van VVD en PvdA kijkt naar de mogelijkheid om de bewaarplicht voor telecomgegevens te verlengen om zo oude misdrijven te kunnen oplossen. Dat staat in het regeerakkoord. Online kansspelen zullen worden gelegaliseerd.

Met de formulering in het regeerakkoord houdt het kabinet nog de optie open om de termijn van de bewaarplicht niet te verlengen, maar het is duidelijk dat VVD en PvdA dit wel overwegen. De termijn ligt nu op een jaar. De bewaarplicht is omstreden vanwege de gevolgen voor privacy en de kosten die de opslag met zich meebrengen voor providers. Met de maatregel zouden meer oude zaken moeten worden opgelost, maar de daadwerkelijke effectiviteit ervan is al enige tijd onderwerp van discussie.

Het nieuwe kabinet neemt zich voor om online kansspelen, zoals pokersites, te legaliseren. Daarmee wordt beleid van het vorige kabinet doorgezet. Door de legalisering kunnen online goksites vanuit Nederland opereren en wordt hen gevraagd belasting af te dragen. Aan de andere kant zullen illegale aanbieders harder aangepakt worden.

Het kabinet kondigt verder aan het auteursrecht te moderniseren, maar hoe dat eruit moet komen te zien, is onduidelijk. Er staat niets genoemd over de thuiskopieheffing, de belasting op smartphones, tablets en andere elektronica met opslagcapaciteit. Van die belasting worden rechthebbenden betaald. Het vorige kabinet heeft die heffing per 2013 voor de duur van een jaar ingevoerd. Over een eventueel downloadverbod staat niets genoemd in het regeerakkoord.

Reacties (53)


Huawei stelt 235 euro kostende quadcore-smartphone voor

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2012 16:1849 reacties

Huawei heeft op zijn eigen site in China de Honor 2 gezet, een toestel dat qua prijs een mid-range toestel is, maar wel beschikt over een 4,5" 720p-scherm en een door Huawei ontworpen quadcore-processor. De telefoon komt vooralsnog alleen in China uit en kost omgerekend 235 euro.

De telefoon heeft een werkgeheugen ter grootte van 2GB en een opslaggeheugen ter grootte van 8GB, zo blijkt uit de lijst van specificaties op de Chinese site van Huawei. De processor is een 3KV2, dezelfde als in de Ascend D Quad en D Quad XL.

De telefoon heeft een 4,5"-lcd met een resolutie van 1280x720 pixels. Door de ondersteuning van quadband gsm en pentaband 3g werkt hij ook op Nederlandse netwerken. De accu heeft een vermogen van 2230mAh. De software van het toestel is gebaseerd op Android 4.0.

Huawei biedt de telefoon aan voor 1888 yuan, omgerekend 234 euro. Daarmee gaat Huawei de strijd aan met de Xiaomi Mi-Two, een vergelijkbaar toestel met een vergelijkbare prijs. In Nederland is Huawei onlangs gestart met de verkoop van zijn Ascend-lijn van smartphones, waarmee het hoge ogen wil gooien.

Huawei Honor 2 Huawei Honor 2 Huawei Honor 2

Reacties (49)


KPN en Hi komen met nieuwe sim-only-abonnementen

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2012 15:0081 reacties

KPN en Hi verkopen sinds maandag nieuwe sim-only-abonnementen. De tarieven zijn gelijkgetrokken met die van de abonnementen met toestel-lease, die sinds eerder dit jaar gelden. Daarmee komt het verschil tussen sim-only en abonnement met toestel deels te vervallen.

Hoewel de tarieven bij KPN voor sim-only en abonnement met toestel hetzelfde zijn, betekent het in de praktijk niet dat de gebruiker hetzelfde betaalt. Door tijdelijke acties met bijvoorbeeld KPN Mobiel Instap of andere tarieven zal het alsnog vaak gebeuren dat de tarieven afwijken.

KPN verplicht klanten niet om belminuten of een databundel af te nemen, maar vraagt wel elke klant een instaptarief van tien euro. Bij Hi hoeft een sim-only-klant standaard geen tientje te betalen, maar is het afnemen van belminuten of een databundel wel verplicht.

De stap lag voor de hand: met de introductie van toestel-lease betalen klanten al apart voor belminuten, de databundel en het leasen van het toestel. Tot nu toe gold echter voor sim-only abonnementen een ander tarief en waren er andere bundels. Bij Telfort werd dat al eerder gelijkgetrokken.

Naast de nieuwe sim-only-abonnementen komt KPN ook met een nieuw abonnement voor tablets; voor een bedrag van 20 euro krijgt de klant een databundel van 500MB per maand bij 14,4Mbps down. Dat loopt op naar 5GB per maand voor 45 euro.

Reacties (81)


Webwinkel verkoopt waterdichte high-end Sony-smartphone in Nederland

Door Arnoud Wokke, 29 oktober 2012 14:1669 reacties

Een Nederlandse webwinkel is begonnen met het aanbieden van de Sony Xperia Acro S, een waterdichte variant op het voormalige vlaggenschip Xperia S. De telefoon heeft een IP57-certificering en beschikt over een scherm van 4,3" met een resolutie van 1280x720 pixels.

Het is de tweede keer in korte tijd dat retailers een telefoon willen uitbrengen die Sony niet voor de Nederlandse markt had bedoeld. Onlangs kwam de Xperia Ion uit, een Amerikaanse variant op de Xperia S met een iets groter scherm en zonder transparante balk onderaan.

De nu verschenen Xperia Acro S is eveneens een variant op de Xperia S, maar dan met water- en stofdichte behuizing met IP57-certificering. Dat betekent dat hij zonder merkbare schade dertig minuten onder water op een maximale diepte van een meter moet kunnen liggen.

De Acro S heeft een 4,3"-720p-scherm en loopt op een Qualcomm Snapdragon S3-processor. De smartphone draait op Android 4.0 met Sony's eigen skin. Hij heeft net als de Xperia S een 12-megapixelcamera aan de achterkant.

De smartphone is in Nederland vooralsnog alleen verkrijgbaar bij Belsimpel: de prijs die daar vermeld staat is 399 euro. Het is onduidelijk of de smartphone snel breder verkrijgbaar zal zijn, zoals de Xperia Ion. Sony presenteerde de smartphone eind mei, maar toen zei Sony dat de telefoon niet in Nederland zou uitkomen.

Sony maakt wel vaker waterdichte smartphones: vorig jaar kwam de Xperia Active uit, enkele maanden geleden verscheen de Xperia Go. Daar komt begin volgend jaar de Xperia V bij.

Sony Xperia Acro S

Reacties (69)


Stofprobleem Nikon D600 mogelijk veroorzaakt door loslatende coating

Door Pieter Molenaar, 29 oktober 2012 13:5129 reacties

Het ophopen van stofdeeltjes op een specifiek gedeelte van de beeldsensor van de Nikon D600-dslr wordt mogelijk veroorzaakt door een loslatende coating van een onderdeel in het spiegelhuis van de camera. Nikon Nederland heeft nog niet gereageerd op de kwestie.

Lensrentals.com signaleerde een week geleden al dat de D600-dslr's die zij terug ontvingen van een huurperiode bovenmatig veel stofdeeltjes op hun sensor hadden zitten. Normaal gesproken moet van een op de vier ingenomen camera's de sensor gereinigd worden, terwijl bij alle twintig nagekeken D600-bodies het verwijderen van stof nodig bleek. Ook is er melding gemaakt van olievlekken op de sensor.

De verhuursite wijst een grotere opening dan gebruikelijk rond de onderzijde van het sluitergordijn aan als mogelijke reden voor het stof op de sensor, maar op het forum van DPReview wordt op een andere, mogelijke oorzaak gewezen. Gebruiker 'Snapternity' heeft namelijk een aantal foto's gepost van D600-bodies waarbij een onderdeel van het spiegelhuis een bekraste coating laat zien. Dit onderdeel is een breed, ondiep plaatje dat omhoog beweegt als de spiegel omlaag klapt.

De krassen op het draaipunt van het onderdeel komen overeen met de lokatie van de stofdeeltjes op de foto's van Lensrentals.com. Mogelijk schuurt het onderdeel bij de opwaartse beweging op die plek en komt een deel van deze verfdeeltjes van de coating op de sensor terecht. Ook bij het D600-exemplaar dat Tweakers in handen heeft gehad voor de recensie, bleek de coating van het onderdeel krasjes te vertonen. Nikon Nederland heeft nog geen reactie gegegeven over het probleem en de mogelijke oorzaak.

Nikon D600-recensie exemplaar Tweakers bekraste coating

Reacties (29)


Microsoft brengt Windows Phone-app uit voor Windows 8

Door RoD , 29 oktober 2012 13:3062 reacties

Microsoft heeft een app uitgebracht die gebruikers content laat synchroniseren tussen een Windows 8-pc en een mobieltje dat Windows Phone 8 draait. De tool moet waarschijnlijk Microsofts oude Zune-dienst opvolgen, maar werkt niet voor oudere besturingssystemen.

De app is nog voor de release van Windows Phone 8 beschikbaar gesteld in de Windows Store en kan zowel op Windows 8 als op Windows RT worden geïnstalleerd. Wie de tool installeert kan vervolgens content uitwisselen met een apparaat dat de mobiele versie van het besturingssysteem draait. Gebruikers kunnen video's, muziek en foto's uitwisselen, waarbij de functionaliteit vergelijkbaar is met de oude Zune-dienst, waar Microsoft eerder al mee stopte. Daarbij werkt de synchronisatie twee kanten op: het is mogelijk om content op de telefoon uit te lezen, maar het is ook mogelijk om video's, muziek en foto's naar de telefoon te verplaatsen.

Alhoewel Microsoft met Zune voor de desktop is gestopt is de nieuwe synchronisatie-app niet geschikt gemaakt voor het uitwisselen van content met oudere Windows Phones: alleen toestellen met het nog uit te brengen Windows Phone 8 worden ondersteund. Gebruikers van een Windows Phone 8-toestel kunnen met eerdere versies van Windows in Windows Verkenner content op het toestel zetten, omdat Windows Phone 8 mtp ondersteunt.

Microsoft kondigt later vandaag officieel Windows Phone 8 aan, nadat het enkele dagen eerder al de desktopversie van zijn besturingssysteem uitbracht. Alhoewel Microsoft al enkele malen aankondigingen heeft gedaan is er nog veel onduidelijk over de nieuwe features in Windows Phone 8. De verwachting is dat de eerste apparaten met het nieuwe OS, onder andere afkomstig van Nokia, Samsung en HTC, in november worden uitgebracht.

Windows Store -- sync-app

Reacties (62)


Vodafone werkt samen met Gemalto voor nfc-betalingen

Door RoD , 29 oktober 2012 12:0332 reacties

Het moederbedrijf van Vodafone heeft een overeenkomst gesloten met het Nederlandse Gemalto voor het leveren van een betalingssysteem op basis van de korteafstandstechnologie nfc. Vodafone wil gebruikers van mobiele apparaten in de toekomst hiermee laten betalen.

Volgens Gemalto is er een contract gesloten voor een aantal jaar, maar het is nog niet bekend wanneer het betalingssysteem in gebruik kan worden genomen. Vodafone wil het systeem in Europa uitrollen in alle landen waarin het actief is, wat betekent dat een Nederlandse release waarschijnlijk ook op de planning staat. Daarbij moeten de diensten van Gemalto ervoor zorgen dat de mobiele betalingen veilig verlopen. Daarvoor maakt het bedrijf gebruik van zijn UpTeq-chip, die in simkaarten verwerkt kan worden.

Met het nfc-systeem kunnen naast mobiele betalingen ook andere diensten worden verzorgd. Daarbij kunnen ook andere bedrijven of organisaties van het systeem gebruikmaken, zo laat Vodafone weten. Het bedrijf hoopt dat onder andere banken en vervoerders zich bij het nfc-systeem aansluiten. Het is onduidelijk of er al interesse is getoond.

Er bestaan inmiddels verscheidene systemen en initiatieven voor nfc-betalingen. Google is momenteel bezig om zijn Wallet-systeem uit te rollen en daarnaast hebben de Nederlandse banken en telecomproviders eerder al plannen gemaakt voor een nfc-systeem. Zo werkt T-Mobile samen met MasterCard, terwijl de Rabobank de start-up MyOrder overnam voor een eigen nfc-systeem. Doordat verscheidene bedrijven hun eigen initiatieven ontwikkelen, lijkt één standaard voor nfc-betalingen ver weg.

Reacties (32)


CD Projekt RED werkt aan nieuwe fantasygame

Door Paul Hulsebosch, 29 oktober 2012 11:3812 reacties

CD Projekt RED werkt aan een nieuwe fantasygame, beweert Piotr Gnyp, oprichter van een bekende Poolse gamesite. De informatie zou afkomstig zijn uit een interview met leden van de studio. De game is verder gevorderd dan Cyberpunk 2077, hoewel beide niet in 2013 klaar zijn.

De journalist bracht voor publicatie van het interview met medewerkers van CD Projekt RED al het belangrijkste nieuws naar buiten via een serie tweets. Zo laat de Poolse studio in het interview los niet alleen te werken aan Cyberpunk 2077, maar ook een nog onaangekondigde fanatasygame in productie te hebben. Het zou daarbij om Dark Fantasy gaan. De Poolse studio werkt al geruime tijd aan de onaangekondigde game, want de ontwikkeling zou verder gevorderd zijn dan die van Cyberpunk 2013. De onaangekondigde game is mogelijk een opvolger van The Witcher 2: Assassins of Kings.

Geen van beide zal in 2013 op de markt verschijnen. De Poolse studio richt zich bij de ontwikkeling van beide games op de volgende generatie consoles van Microsoft en Sony. CD Projekt RED heeft voor volgend jaar dan ook weinig op de agenda staan. De PlayStation 3-versie van The Witcher 2 verschijnt evenmin in 2013, omdat de studio ook die op de nieuwe console van Sony wil laten verschijnen. De studio brengt in 2013 hooguit een iOS-versie uit van The Witcher, hoewel het te vroeg is om daar met zekerheid iets over te zeggen.

Cyberpunk 2070

Reacties (12)


Onderzoekers demonstreren efficiënte zonnecel met 'quantum dots'

Door Pieter Molenaar, 29 oktober 2012 11:2964 reacties

Onderzoekers van het Amerikaanse National Renewable Energy Laboratory hebben voor het eerst een zonnecel met een zogeheten external quantum efficiency van meer dan honderd procent gedemonstreerd. Voor de doorbraak is gebruikgemaakt van 'quantum dots'.

NREL logo 190pxNormaal gesproken brengt elke foton in een zonnecel een elektron voort, maar door gebruik te maken van zogeheten quantum dots, kristallijne structuren met een in nanometers gemeten grootte, wordt die barrière volgens de onderzoekers opgeheven.

De quantum dots zorgen er namelijk voor dat een deel van de energie die bij conventionele halfgeleiders in de vorm van warmte verloren gaat, omgezet kan worden in stroom. Elke geabsorbeerde, blauwe foton kan met het quantum dot-materiaal van de onderzoekers dertig procent meer stroom genereren dan mogelijk is met conventionele halfgeleiders.

De onderzoekers van het NREL wisten met een prototype van de quantum dot-zonnecel een external quantum efficiency van 114 procent bij 3,5 elektronvolt aan fotonen te bewerkstelligen. Deze external quantum efficiency is het percentage fotonen dat binnen het zonnecelmateriaal wordt omgezet in elektronen. Deze hoge efficiëntie was een jaar eerder al geclaimd door het instituut, maar het onderzoeksteam kon dit nu met het prototype voor het eerst demonstreren.

Het toont daarmee de haalbaarheid van een zogeheten multiple exciton generation-zonnecel voor commercieel gebruik. De onderzoekers denken dat hun technologie efficiënte zonnepanelen mogelijk maakt, die goedkoper kunnen zijn dan de huidige, eindige energiebronnen.

Reacties (64)

Lees meer


Toekomst Silicon Knights hangt aan zijden draadje

Door Bart de Water, 29 oktober 2012 11:0926 reacties

Het voortbestaan van Silicon Knights is onzeker geworden. Er zouden nog slechts vijf werknemers bij de twintig jaar oude spelstudio werken. De laatste game van de ontwikkelaar, X-Men: Destiny, werd bovendien slecht ontvangen door recensenten en fans.

Logo Silicon KnightsIn een achtergrondartikel op Kotaku blijkt hoe de moeizaame ontwikkeling van X-Men: Destiny is verlopen. Veel ex-werknemers noemen de stijl van leidinggeven door oprichter en studiobaas Denis Dyack als bron van de problemen. Dyack zou niet geïnteresseerd zijn in het superheldenspel dat in opdracht van Activision werd gemaakt en feedback van de uitgever werd niet verwerkt. Ondertussen werkte Silicon Knights ook aan een demo van Eternal Darkness 2 om een uitgever voor dit nieuwe spel binnen te halen.

X-Men: Destiny liep vertraging op omdat er steeds meer mensen op het Eternal Darkness 2-project werden gezet. Dyack ging ervanuit dat Activision de verzoeken voor uitstel zou verlenen, maar in plaats daarvan draaide de uitgever de duimschroeven aan en werd X-Men: Destiny met een trailer aangekondigd. Silicon Knights zette al zijn werknemers weer op het X-Men-project om een speelbare game voor de deadline op te leveren. Er werd overgegaan op crunch time, waarbij van werknemers werd verwacht dat zij zestigurige werkweken zouden draaien om het spel af te maken. In de maanden daarvoor hadden 25 werknemers ontslag genomen, waaronder leidinggevenden en ervaren ontwikkelaars.

Silicon Knights was van plan de namen van deze werknemers uit de credits te schrappen, maar heeft hier uiteindelijk van afgezien. De vertrokken werknemers zijn vermeld onder de 'special thanks'-sectie van de aftiteling, in plaats van een vermelding voor hun bijdrage. X-Men: Destiny werd matig ontvangen door zowel recensenten als gamers en verkocht slecht. Na een eerdere ontslagrondes zouden momenteel slechts vijf man bij Silicon Knights werkzaam zijn, waaronder Denis Dyack. De Eternal Darkness 2-demo zou niet verder zijn gekomen dan een enkel level.

Ook spande Silicon Knights een rechtszaak tegen Epic Games aan. De studio had een licentie op Unreal Engine 3 genomen voor de ontwikkeling van het in 2008 verschenen Too Human. Volgens Silicon Knights had Epic een tweederangsversie van de spelmotor geleverd, waardoor er een eigen engine gemaakt moest worden voor de game. Epic sloeg terug met een eigen rechtszaak wegens inbreuk op auteursrechten, contractbreuk en het openbaar maken van handelsgeheimen. In mei gaf de rechter Epic op alle aanklachten gelijk en luidde het oordeel dat Silicon Knights een schadevergoeding van 4,45 miljoen dollar moest betalen.

De situatie bij Silicon Knights doet denken aan die van L.A. Noire-ontwikkelaar Team Bondi. Deze studio kwam in zwaar weer door slecht management, lange werkweken en een hoog verloop. Uiteindelijk sloot Team Bondi in oktober 2011 zijn deuren.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

De aankondigingstrailer van X-Men: Destiny

Reacties (26)


Nieuwe led-lampen Philips via browser en app te bedienen

Door Wout Funnekotter, 29 oktober 2012 10:50150 reacties

Philips heeft zijn 'hue'-systeem geïntroduceerd, een nieuw type led-lamp dat wordt aangesloten op een thuisnetwerk en daarom kan worden bediend via de browser of een app. De lampen kunnen diverse kleuren weergeven en door middel van presets worden aangestuurd.

Naast de speciale lampen, die overweg kunnen met bestaande fittingen en een lichtopbrengst hebben die vergelijkbaar is met een 60W-gloeilamp, bestaat het hue-systeem uit de Bridge, een ontvanger die op een router moet worden aangesloten. Deze kan tot vijftig hue-lampen tegelijk aansturen. Via een browserbased interface of via een app voor iOS, kunnen de lampen worden bediend. Philips maakt voor de communicatie met de lampen gebruik van de ZigBee Light Link-specificatie.

De lampen kunnen volgens Philips verschillende tinten wit weergeven, van 'warm' tot 'koud', en de meegeleverde software bevat al een aantal presets met vooraf instelde kleurpatronen. Zo worden de lampen bij de relax-preset enigszins gedimd en bij de energize-preset wordt de lichtintensiteit juist opgeschroefd. Ook is het mogelijk om de lampen op afstand aan en uit te zetten, eventueel via een timer.

Gebruikers kunnen ook het effect van Philips' eigen Wake Up Light-wekkers nabootsen door de kleuren en intensiteit van de lampen in de slaapkamer binnen een bepaalde tijdsspanne te wijzigen. Via de browser of app kunnen gebruikers ook zelf presets maken, die vervolgens online met andere hue-gebruikers gedeeld kunnen worden.

De nieuwe led-lampen zijn vanaf 30 oktober exclusief te koop bij de Apple Store in Amsterdam en via de website van Apple. De app is ook enkel beschikbaar voor Apples iOS-besturingssysteem. De starterkit, die bestaat uit drie lampen en de bridge, moet 199 euro gaan kosten. Voor een extra hue-lamp, die alleen werkt in combinatie met een starterpakket, moet 59 euro betaald worden.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (150)

Lees meer


IBM meldt doorbraak in koolstof nanobuizen voor computerchips

Door Wout Funnekotter, 29 oktober 2012 09:5835 reacties

IBM heeft een techniek ontwikkeld waarmee een relatief groot aantal transistors gemaakt van koolstof nanobuizen op een wafer geplaatst kan worden. Dit is een belangrijke stap in de ontwikkeling van een computerchip die gebruikmaakt van koolstof nanobuizen.

De onderzoekers van IBM die aan de techniek werken, hebben hun bevindingen in het wetenschappelijke tijdschrift Nature Nanotechnology gepubliceerd, zo meldt het persbericht. Door middel van de nieuwe techniek is het de onderzoekers gelukt om meer dan tienduizend werkende transistors, gemaakt van koolstof nanobuizen, op een wafer te plaatsen. Voorheen waren enkele honderden transistors het maximum.

Volgens IBM is dit een grote stap in de richting van een volledige computerchip op basis van koolstof-nanobuizen, maar voordat het zover is, moet de dichtheid nog verder worden opgeschroefd. Uiteindelijk moeten miljarden transistors op een zeer klein oppervlak geplaatst kunnen worden.

Momenteel worden transistors nog gemaakt van silicium, maar door over te stappen op koolstof nanobuizen kunnen computerchips in theorie veel kleiner worden gemaakt. Daarbij zouden elektronen zich in koolstof-transistors sneller kunnen verplaatsen dan in traditionele transistors.

Koolstof-nanobuis

Reacties (35)


Xbox 360-versie Borderlands 2 krijgt patch tegen hackers

Door Bart de Water, 29 oktober 2012 08:4417 reacties

Hackers kunnen de voortgang van spelers wissen op de Xbox 360-versie van Borderlands 2. Ontwikkelaar Gearbox heeft een update naar Microsoft gestuurd om die via Xbox Live te verspreiden en geeft tips om problemen te voorkomen tot de update via Xbox Live wordt uitgerold.

Sommige gamers melden dat hun karakter als gevolg van de kwetsbaarheid compleet is verwijderd. Ontwikkelaar Gearbox Software maakt bekend op zijn weblog dat er is een patch is ingediend bij Microsoft die het probleem moet verhelpen. Borderlands 2 op de pc en PlayStation 3 zijn niet vatbaar voor de bug, aldus de studio. De kwetsbaarheid zou uitgebuit kunnen worden door een savegame van het spel naar een pc te kopiëren en deze daar aan te passen.

Tot de update door Microsoft is goedgekeurd en via Xbox Live wordt verspreid, heeft Gearbox een aantal tips om problemen te voorkomen. De ontwikkelstudio raadt aan voorlopig alleen met vertrouwde spelers online te gamen. Als een gamer wil stoppen met spelen, moet er in het pauzemenu voor 'save & quit' worden gekozen terwijl het karakter van de speler nog leeft. Tot slot raadt Gearbox aan onmiddellijk voor 'continue' te kiezen als de speler uit een potje is geschopt en zich weer in het hoofdmenu bevindt.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (17)