Ok, ik zal uit de losse hand proberen even een lijstje componenten te schudden (laten we LED als uitgangspunt nemen - alhoewel ik daar nog niet zo in zit). Ik zal je aan jouw Pi inschatting houden (zelf denk ik meer aan € 45 incl verzenden en 5V USB voeding heb ik altijd nog wel liggen in de vorm van een telefoonlader, dat soort dingen is echt een paar euro).
Raspberry Pi € 60
De eerste DMX LED-par die ik Google € 37 (incl sturing, DMX-interface, etc - turn key 15 Watt 153 <high power LEDS, 51 van elke kleur).
http://www.new-line.nl/nl...d-par-56_13990.htm#extern Misschien zijn dit de dingen met meerdere schaduen waar ze het wel eens over hebben en is dit beter geschikt om iets mee te brouwen a la 'ambi light' (deze hebben ook amber als kleur om vollere en warmere tinten mee te maken - dus eigen beter dan 'ambi light' of hue ooit was ADJ QA PAR 38
http://www.new-line.nl/nl...j-mega-qa-par38_44370.htm en ik denk ook iets handzamer - wordt geleverd met een filterhouder om een wat diffuse bundel mee te maken). Maar laten we uitgaan van 3x € 37 voor RGB en dan zijn de verzendkosten inbegrepen (kabels die ik niet te moeilijk over even - voor DMX kan je Cat5e kabel gebruiken volgens een gestandaardiseerde 'pin out').
Zitten we aan € 111 + € 60 of € 45 voor de Raspberry P en hebben we € 54 of € 29 voor een linux compatible DMX-controller over. Hier is er een te koop voor $51 (omwillle van de tijd houd ik het even bij de eerste die ik kan vinden - Entec is een bekende linux-compatible zo te lezen) - laten we zeggen dat je dat naar Euro's mag omrekenen voordat je hem in huis hebt. Met mijn eigen Raspberry Pi inschatting zit ik dan op € 197 voor 3 lampen van 15 Watt en dan zal je via een webinterface (in linux vinden of maken) en scripts de zaak moeten aansturen (met het vrij goed ontwikkelde Lirc en een goedkope infraroodontvanger kan je ook een afstandbediening maken die werkt op iets wat ook in de winkel wordt geleverd - kwestie van infrarodcommando's aanleren of beter nog een universele betere Logitech aftsandsbediening die je misschien toch al voor televisie en steroinstallatie gebruikt).
Ik denk dat ik het toch kan regelen onder de € 200 (zeker met nog wat doorzoeken). De lampen plug je ook gewoon in de muur en worden aangestuurde over DMX via bijvoorbeeld cat5 - toegegeven dat is niet meteen draadloos als Zigbee, maar daar staat tegenover dat die lampen weer wat fancties ingebouwd hebben als kleuren wisselen en die ADJ QA PAR 38 kan je ook een niet al te dure afstandsbediening bijkrijgen voor stand-alone mode).
Laat nog maar even weten of je het niet met de prijs van die Raspberry of LED-pars eens bent (ik zou toch de dure nemen - en dan heb je ook mooiere kleuren dan die HUE-set met mooi warm light ook hopelijk).
edit: linkje van de eerste LED-par vergeten
edit2 [er is nog niet gemodereerd - dus dan kan ik nog wel iets toevoegen ook denk ik.. ]: Oh, ik zie dat ik me in de haast verteld heb en iets boven de €200 kom (€207) - en die Apple Store stuurt inderdaad gratis op.
Zelf zou ik overigens niet met die LED-parren werken, maar LED-strips (en dan liefst de betere digitale bijvoorkeur met aparte warm witte LEDS - het voordeel van digitaal is dat je ze per lampje aan kan sturen - waardoor je bijvoorbeeld ook een indicatie kan maken van hoeveel emails er binnen zijn gekomen - zelf vind ik het handig om te weten wanneer bijvoobeeld mijn mediacenter een tv-opname begint, zodat ik 15 minuten na het begin van het programma mee kan gaan kijken en dan desnoods over de reclame blokken heen te springen en weer nominaal te lopen aan het einde van het programma - of de afspeelsnelheid 20% hoger te zetten). Nu gebruik ik daarvoor een push-bericht met een scriptje geinitieerd door de mediacenter - maar een keertje geel knipperen zou ook subtiel zijn, van de andere kant als ik niet thuis ben vind ik het soms ook fijn om te weten wat die mediacenter uitspookt, dus de pushberichten houd ik inclusief speciaal niet dominant geluidje - dus dat licht zou daarmee ook weer vooral 'eye candy' zijn, dat ik hooguit zou maken als het weinig extra tijd en moeite kost bovenop functionelere criteria als comfort, laag energieverbruik ren mooier licht dan een gloeilamp.
Veel architectonische lichtelementen die je in geavanceerde gebouwverlichting ziet werken trouwens met DMX, dus met een onbeperkt budget en een binnenhuisarchitect is de kans vrij groot dat je sowieso bij DMX uitkomt. Zelf ben ik euh 'gezegend' met zowel mijn hoofd als mijn handen te kunnen werken (bij de meeste mensen kon hun opa dat nog.. en is dat niet overgegaan op de volgende generaties) en qua afwerkingsniveau zuig ik ook nog wel een puntje vaak aan 'standaardoplossingen' kan krijgen, die dan ook niet echt wat in marketing-termen misschien de wow-factor heet, die dan weer bij standaard hoort zullen overstijgen (maar toegeven, als ik een meubel maak of iets aan de wand waar je zo'n LED-strip in verwerkt - dan kies ik meestal materialen uit die meer kosten dan massa-geproduceerde goederen en dan stop ik er ook graag meer tijd in uit hobby, maar dat was aanvankelijk ook een beetje uit nood geboren - het is niet heel makkelijk om dingen te vinden die je niet beter zelf kan maken (en ook een vakman kan het meestal niet in een veel korter tijdsbestek op dat niveau, dat het toch voor een redelijke prijs kan - zelf zou ik dat trouwens ook niet kunnen vermoed ik zo en zou feitelijk dingen moeten afraffelen om een redelijk uurloon over te houden - dus kwalijk neem ik het ze ook niet, maar het geeft wel aan dat er iets scheef zit met waardecreatie en beloning daarvoor - maar dat is meer mijn wat mogelijk filosofische opvatting - ik zou het aardig vinden zo'n hue-light qua concept misschien echt goed te krijgen (alhoewel voor 'sense & simplicty' moet je het toch eigenlijk wel in een 'oude' lampfitting kunnen schroeven - niet helemaal mijn soort uitdaging), maar het is misschien ook niet voor niets dat je open source ontwikkelaars toch vaak tot dat soort r&d centra kan herleiden met ideeen die ze daar moeilijk kwijt kunnen kennelijk.. je baas moet er maar zin in hebben, het verhaal achter 3M Scotch Tape is zo'n mooi verhaal over een idee dat het dan net wèl gered heeft).
[Reactie gewijzigd door Anoniem: 235614 op 23 juli 2024 12:44]