Google heeft de Nexus 10-aangekondigd. Deze 10,1"-Android-tablet heeft een resolutie van 2560x1600 pixels en wordt aangedreven door een dualcore Cortex A15-chip. De tablet is vanaf 13 november in Amerika verkrijgbaar voor 399 dollar.
De Nexus 10 wordt gemaakt door Samsung en de dualcore Cortex A15-chip is daarom waarschijnlijk de Eynos 5250 van dit Koreaanse bedrijf. Hierin zijn de twee A15-processorkernen gekoppeld aan de nieuwe Mali T604-gpu. In totaal is 2GB werkgeheugen aanwezig en de tablet komt uit in varianten met 16GB of 32GB opslagcapaciteit. Volgens Samsung is de 9000mAh-accu krachtig genoeg om de tablet negen uur lang van stroom te voorzien bij het bekijken van video.
Het scherm is van het Super PLS-type, wat door Samsung ook bij zijn eigen tablets gebruikt wordt. Deze techniek is vergelijkbaar met de veelgebruikte ips-technologie en moet volgens de fabrikant garant staan voor goede kijkhoeken. De resolutie van 2560x1600 pixels zorgt er in combinatie met de beelddiagonaal van 10,1" voor dat er 299 pixels per inch wordt weergegeven. Dit is meer dan bij Apples iPad met Retina-scherm, die momenteel de hoogste pixeldichtheid in tabletland heeft. Het scherm is afgedekt met krasvast Gorilla Glass 2 van het bedrijf Corning.
De 10,1"-tablet meet 263,9x177,6x8,9mm en weegt 603 gram, de behuizing is gemaakt van plastic. Het apparaat beschikt over een 5-megapixelcamera aan de achterzijde en een camera met 1,9 megapixels aan de voorkant. Verder zijn micro-usb en micro-hdmi-aansluitingen aanwezig en op draadloos gebied is er ondersteuning voor bluetooth, dual band wifi b/g/n en nfc.
De Nexus 10 draait op Android 4.2 waarin ondersteuning voor meerdere gebruikers is ingebouwd. Elke gebruiker heeft op de tablet een uniek profiel met een eigen apps en instellingen. De tablet is vanaf 13 november verkrijgbaar in Amerika en een aantal Europese landen. Google Benelux laat weten dat Nederland daar niet bij zit. De 16GB-editie gaat 399 dollar kosten terwijl voor de 32GB-variant 499 dollar neergelegd moet worden.
Google kondigde tevens aan dat er een 32GB-variant uitkomt van de Nexus 7. Fabrikant Asus laat weten dat deze in Nederland de 16GB-variant zal opvolgen tegen dezelfde prijs van 249 euro. Ook komt er een 32GB-variant beschikbaar die ondersteuning biedt voor 3g-netwerken, maar onduidelijk is nog wanneer deze naar Nederland komt. De Amerikaanse versie gaat 299 dollar kosten.