Apple zou volgende week software voor de iPhone introduceren, waarmee apparaten in huis apart kunnen worden bediend. Hiermee wil de Amerikaanse elektronicareus naar verluidt de markt van 'internet of things' betreden, zo meldt The Financial Times maandag.
Meerdere bronnen die meer zouden weten van de plannen, zeggen tegenover de Amerikaanse zakenkrant dat Apple de software zal aankondigen tijdens zijn Worldwide Developer Conference, die over precies een week begint. Met de software wil Apple de concurrentie ook op het vlak van thuissystemen aangaan met bedrijven als Samsung en Google. Laatstgenoemde nam dit jaar de fabrikant van de Nest-thermostaten over.
De nog onaangekondigde software zou het mogelijk moeten maken om bijvoorbeeld in een huis meerdere 'slimme' apparaten als lichtsystemen en thermostaten te bedienen. Eén voorbeeld is dat het licht aangaat zodra iemand thuiskomt, waarbij de iPhone door middel van een draadloos signaal het lichtsysteem automatisch inschakelt. Het is niet bekend hoe dat precies gebeurt; de locatie kan worden bepaald door middel van gps, wifi, bluetooth, het ip-adres of de zendmast, waarmee het mobieltje verbinding maakt.
De software van Apple zou een aanvulling zijn op de aparte applicaties die fabrikanten al leveren in de App Store voor het bedienen van losse apparaten, zoals de Nest-thermostaten en de Philips Hue-lampen. Apple voert volgens The Financial Times momenteel gesprekken met de fabrikanten van zulke systemen over de implementatie van de software. Mogelijkerwijs zullen de apparaten die kunnen samenwerken met de software, in de toekomst een aanduiding krijgen dat ze geschikt zijn voor Apple-apparatuur.
Het gerucht in The Financial Times over de nieuwe software lijkt in eerste instantie uit de lucht gegrepen, maar het is al langer bekend dat Apple zijn pijlen richt op technologie voor domotica-toepassingen. Daarover kwam in november al meer naar buiten, toen Apple een patent verkreeg op technologie om op basis van locatiebepaling 'functies' te activeren. In het patent noemde het bedrijf meerdere geschikte toepassingen, waaronder een garagedeur, een thermostaat en verlichting.