Tip de redactie

Nieuwe WiFi-chips van Texas Instruments

Door Robert-Jan Huijsman, 3 september 2002 21:3426 reacties, bron: C|Net

Texas Instruments brengt nieuwe WiFi-chips op de markt. Het bedrijf is niet geheel onbekend met dit soort elektronica, echter haar vorige WiFi-chips waren gemiddeld zo'n 44% groter. Hierdoor waren deze alleen bruikbaar in grotere apparaten zoals laptops. Bovendien zijn de chips van deze nieuwe serie een flink stuk zuiniger; een factor tien lijkt mogelijk. Door deze verbeteringen kunnen bezitters van PDA's, handhelds en mobiele telefoons, nu een nieuwe doelgroep vormen.

Deze stap, die Texas Instruments verder de WiFi wereld in voert, is volgens analisten een erg logische. De 802.11 standaard is, nu steeds meer producenten deze techniek ondersteunen, populairder aan het worden. TI zal moeten concurreren met Intersil, Agere en Philips. Het bedrijf denkt hier in ongeveer een half jaar mee te gaan beginnen, als ze haar chips gaat verkopen aan makers van PDA's en mobieltjes:

WiFiThe move is "an aggressive one" for the chipmaker, said wireless analyst Will Strauss of market research company Forward Concepts. TI stepped into the Wi-Fi business in June 2000 after buying Alantro, a developer of wireless local area networks.

TI now ranks fourth in terms of Wi-Fi chip market share, trailing Intersil, Agere Systems and Philips Semiconductors, Strauss said.

Recent moves by Nokia to sell Wi-Fi phones and by cell phone service providers such as T-Mobile to add access to Wi-Fi networks has likely helped push TI into redesigning its chips, Strauss said.

Verwijderd gaf ons de link naar WebWereld.

Reacties (26)


Kwartaalstijging halfgeleiderverkoop 7 tot 9 procent

Door Mark Timmer, 3 september 2002 17:078 reacties, bron: Reuters

Reuters schrijft dat een voorspelling van de Semiconductor Industry Association (SIA) een stijging van 7 tot 9 procent in de verkopen van de halfgeleidersbrache in het derde kwartaal ten opzichte van het tweede kwartaal beschrijft. In juli werd al een maandelijkse stijging van 2,9 procent waargenomen, wat de maandomzet op 11,7 miljard dollar (11,9 miljard euro) bracht. Deze getallen duiden er volgens SIA-directeur George Scalise op dat het herstel in deze branche doorzet; niet snel, maar wel gestaag. In het volledige jaar 2002 wordt een gemiddelde stijging van slechts 3 procent verwacht, maar voor 2003 en 2004 ligt de verwachting rond de 20 procent:

Zak geldA summary of the WSTS statistics was released on Friday by the European Electronic Component Manufacturers Association (EECA), a European counterpart to the U.S.-centered SIA trade group. Global semiconductor sales grew 5.8 percent during the second quarter, according to the Semiconductor Industry Association. The U.S. trade group said that for 2002 overall, worldwide chip sales are expected to exceed depressed 2001 levels by 3 percent. It said the industry continues to expect a return to higher growth rates over 20 percent in 2003 and 2004.

Reacties (8)


Intel server, desktop en notebook roadmaps

Door Wouter Tinus, 3 september 2002 17:0422 reacties, bron: The Inquirer

The Inquirer heeft informatie mogen ontvangen over de plannen van Intel op het gebied van servers, notebooks en desktops. De site deelt deze kennis met ons middels een drietal artikelen:

* Server:

In het eerste kwartaal van 2003 verschijnt Gallatin, een versie van de Pentium 4 Xeon met een ruimer L2 cache aan boord. Er komen 1,5 en 1,9GHz versies met 1MB, terwijl de 2GHz uitvoering 2MB cache aan boord zou hebben. Daarnaast krijgen de normale Xeon's met 512KB aan cache op 2,4, 2,6 en 2,8GHz nu ook een 533MHz FSB. In het vierde kwartaal kunnen we prijsverlagingen verwachten samen met de Granite Bay dual channel DDR chipset. De 3 en 3,06GHz Xeon kunnen we in januari verwachten, zoals gebruikelijk een aantal maanden na de desktopversie.

Intel Xeon MP

* Desktop:

Op 7 oktober zal het bedrijf de 845PE, 845GE en 845GV chipsets introduceren met ondersteuning voor DDR333. Op dezelfde dag zou een nieuwe versie van de 850E chipset officiële ondersteuning van PC1066 geheugen mogen ontvangen. Dit zijn de laatste Intel chipsets van 2002, want pas in het tweede kwartaal van 2003 verschijnen de eerste Springdale varianten met ondersteuning voor Serial ATA, dual channel DDR en een 667MHz FSB. Northwood zou nog een 3,2GHz versie krijgen voor de 90nm Prescott core wordt ingevoerd.

* Notebook:

NotebookBanias zou in het eerste kwartaal van volgend jaar leverbaar moeten zijn. De komst van de nieuwe mobiele chip betekent echter niet dat de Pentium 4-M niet verder ontwikkeld wordt. Eind 2003, als Banias nog onder de 2GHz zit, zullen er mobiele Pentium 4's met snelheden boven de 3GHz leverbaar zijn. Hoewel Banias begint als oplossing voor sub-notebooks zal deze processor tijdens de loop van het jaar z'n weg naar boven werken. De 0,09 micron Dothan met 2MB L2 cache zal de Banias core in ieder geval een flinke trap naar boven geven.

Reacties (22)

Lees meer

Meer details over Banias-chipsets
Meer details over Banias-chipsets Nieuws van 31 december 2002
IBM komt binnenkort met 90nm-chip
IBM komt binnenkort met 90nm-chip Nieuws van 17 december 2002
Pentium 4-M prijzen gaan omlaag
Pentium 4-M prijzen gaan omlaag Nieuws van 18 oktober 2002
Specs Tyan Granity Bay moederbord
Specs Tyan Granity Bay moederbord Nieuws van 18 september 2002
Granite Bay moederborden getoond op IDF
Granite Bay moederborden getoond op IDF Nieuws van 12 september 2002
Grote prijsdalingen Intel-CPU's
Grote prijsdalingen Intel-CPU's Nieuws van 1 september 2002

Sony Clié PEG-T675C aangekondigd

Door Arthur Scheffer, 3 september 2002 16:2522 reacties, bron: Hardware.info

Hardware.info bericht dat Sony een nieuwe Clié PDA geïntroduceerd heeft, gebaseerd op PalmOS 4.1. De PEG-T675C, die een adviesprijs heeft van 499 euro, beschikt over een 66MHz Motorola Dragonball VZ processor en een 16-bit kleurenscherm met een resolutie van 320x320. Daarnaast zijn een Jog Dial en een geïntegreerde sleuf voor Memory Cards aanwezig. Dit alles zit in een compacte behuizing: slechts 12,5mm dik en een gewicht van 140 gram. Naast het OS worden diverse applicaties meegeleverd, waaronder Documents To Go 4.0 voor compatibiliteit met Word- en Excel-bestanden en software om foto's of films te bekijken. Voor het offline bekijken van webpagina's wordt het welbekende AvantGo meegeleverd; met de binnenkort te verkrijgen Bluetooth-module zal ook onderweg e-mailen en internetten mogelijk zijn.

Sony Clié PEG-T675C

Reacties (22)


TDK veloCD 48x16x48 CD-RW review

Door Harold van der Wal, 3 september 2002 16:2026 reacties, bron: TweakTown

TweakTown heeft een review online gezet van een nieuwe brander uit de veloCD-serie van TDK. De snelheid van het lezen en schrijven van CD's is 48x, die van het herschrijven 16x. Wat direct opvalt aan het apparaat is het uiterlijk: de lade is gemaakt van transparant blauwe kunststof. Reden hiervoor zou kunnen zijn dat donker materiaal reflectie van de laser voorkomt.

Op de snelheid van het branden en lezen blijkt niets aan te merken en het rippen van een muziek-CD verliep foutloos. TDK beweert dat met de drive ook op 24x herschreven kan worden, maar dit kon niet gecontroleerd worden, omdat er geen geschikte schijfjes beschikbaar waren. De reviewer is zeer te spreken over de lage prijs van 85 dollar en de meegeleverde Ahead Nero software. Enige nadeel is het relatief hoge CPU-gebruik, maar ondanks dat krijgt de brander toch een rating van 9.5/10.

TDK veloCD 48x16x48 CD-RW

Reacties (26)


AMD Hammer CPU's en moederborden op CeBIT Asia

Door Martijn van der Poel, 3 september 2002 16:1439 reacties, bron: PCPop

Op PCPop is een kort verslag van de CeBIT Asia verschenen. Ditmaal word het jaarlijks terugkerende event gehouden in Shanghai, bijna elk groot bedrijf dat ook maar iets te betekenen heeft in de IT-wereld is vertegenwoordigd. Een van de belangrijkste items op de beurs is de demonstratie van de AMD Clawhammer met bijbehorende moederborden. Het is de eerste maal dat deze nieuwe achtste generatie AMD processor wordt gedemonstreerd. Op de site staan een tiental leuke foto's van de processor en moederborden. Helaas is de site in het Chinees, maar Babelfish doet wonderen:

AMD logo met drop shadow On September 2nd Chinese biggest city Shanghai welcomed this year Asia most important one IT product and electronic communication product grand meeting - CecBit asia 2002. The Asian information technology exposition is in the CecBit series one important constituent. Certainly this global IT science and technology profession brand and the product propaganda most good opportunity, each big merchant all cannot let off, the pooled several hundred domestic and foreign well-known companies attended this grand meeting, in unfolded the duration, we made the prompt report for you. AMD will make the first station which will report for us, this also will be AMD this first time demonstrates its newest eighth generation of Athlon XP in China processor - ClawHammer.
AMD Clawhammer demonstratie CeBIT 2002

Reacties (39)


Eerste I-mode adventure-spel

Door Bram Kouwenberg, 3 september 2002 16:0964 reacties, bron: Spectra Technology Solutions

Sinds enkele dagen is door de honderdduizend I-mode gebruikers in Europa voor het eerst een adventure-spel op hun mobiele telefoon te spelen. Spectra Technology Solutions b.v. lanceerde 30 augustus jongstleden de adventure Dice Adventure voor KPN-gebruikers. Eerder kwam MSN al beschikbaar als Instant Messenger via I-mode en nog steeds komen er meer content providers om gebruikers van diensten te voorzien. Dice Adventure is een mengelmoes van humor en 'mooie graphics', die de I-moder meeneemt naar verschillende fantasiewerelden:

Dice Adventure In Dice Adventure beweegt de speler zich door een aantal levels waar er door middel van strategie en een portie geluk vijandelijke wezens worden bevochten om zodoende met zoveel mogelijke gouden munten het einde van elk veld te halen. Hierbij kan de speler in verschillende dorpjes attributen kopen om zodoende zijn krachten te vergroten. Het spel is in eerste instantie in het Engels, Duits en Nederlands uitgebracht. Periodiek zullen er nieuwe velden worden toegevoegd, zodat de speler niet snel uitgespeeld raakt.

Verwijderd voorzag ons van de tip.

Reacties (64)


Vergelijking tussen nieuwe Celeron en Pentium 4

Door Martin Sturm, 3 september 2002 15:3035 reacties, bron: Tom's Hardware Guide

Patrick Schmid van Tom's Hardware Guide heeft een artikel geschreven waarin de resultaten uit de doeken wordt gedaan van de vergelijking tussen de nieuwste generatie Celeron processors en een gelijk geklokte Pentium 4. De centrale vraag die men probeert te beantwoorden in dit artikel is uiteraard of de Pentium 4 nog wel het extra geld waard is ten opzichte van de Celeron. Het artikel begint met een korte geschiedenis van de Celeron processor, welke begint in het tijdperk van de Pentium II processor. Uiteraard wordt in het grootste gedeelte van het artikel de nieuwste Celeron besproken, welke is gebaseerd op de 0,18 micron Willamette core en voorzien is van 128kB L2 cache. Het nadeel van deze core is dat hij nogal een hoge energie consumptie erop na houdt, met als gevolg een vrij hoge werktemperatuur. Hiermee is deze nieuwste generatie Celerons niet erg goed te overclocken; een aspect waar de voorgaande Celeron processors een groot deel van hun populariteit aan te danken hebben.

Uiteraard kan het in een artikel op Tom's Hardware Guide niet ontbreken aan de nodige benchmarks en vergelijkende tests. Ook dit keer is hier geen gebrek aan. Op de testbank van Tom is de Celeron met Willamette core op 1,7GHz vergeleken met een gelijk geklokte Pentium 4 met Northwood core. Deze laatste heeft als voordeel boven de Celeron een L2 cache van 512kB wat dus vier keer zoveel is als de Celeron. Daarnaast is deze processor geproduceerd op 0,13 micron, wat de warmte afgifte ook aanzienlijk verminderd. Weinig verrassend is de eindconclusie: De Pentium 4 presteert in vrijwel alle benchmarks beter dan de Celeron waaruit vervolgens de conclusie kan worden getrokken dat het cache geheugen een grote invloed op de prestaties heeft. Een voordeel van de nieuwe Celeron is dat hij op bijna elk Pentium 4 moederbord werkt en derhalve een veilig keuze is indien men in de toekomst wil upgraden naar hogere kloksnelheden:

Celeron vs. Pentium 4 Don't let yourself be fooled by pure clock speed. In most of the benchmarks, the Celeron lags considerably behind the Pentium 4. The reason is the smaller L2 cache on the Celeron, which has to get by with only 128 KB. The Pentium 4 based on the Willamette core, on the other hand, has 256 KB. But it's being phased out in favor of the more modern Northwood core - by refining manufacturing down to 0.13 micrometer structures, Intel has managed to squeeze 512 KB L2 cache onto the chip, which is four times the Celeron's cache. We used the latest Pentium 4 core for the tests in this article.

[...] Strictly speaking, the Celeron is no great shakes. In fact, there would hardly be any arguments in its favor at all, if it weren't for its retail price, which, at around $100, makes it a steal. The big advantage to the Intel architecture based on Socket 478 is, in a word, continuity. The interface was introduced a little over a year ago, and it probably will not change much any time soon. New chipsets that support DDR 333 and DDR 400 are the only things still in the pipeline.

Reacties (35)

Lees meer

Intel Pentium 4 2,66GHz overklok review
Intel Pentium 4 2,66GHz overklok review Nieuws van 27 september 2002
Celeron 2GHz al te koop in Japan
Celeron 2GHz al te koop in Japan Nieuws van 16 september 2002
Grote prijsdalingen Intel-CPU's
Grote prijsdalingen Intel-CPU's Nieuws van 1 september 2002
Intel Celeron 1,7GHz review
Intel Celeron 1,7GHz review Nieuws van 15 mei 2002

Hiper SF-350TS ATX PSU review

Door Martijn van der Poel, 3 september 2002 12:3849 reacties, bron: Bit-Tech

De jongens van Bit-Tech kregen van Coolermaster een 350 Watt Hiper voeding toegeschoven. De nieuwe voedingen van Hiper zijn aanbevolen door Coolermaster, voor gebruik in hun nieuwe aluminium kasten. Hiper geeft je de keuze uit vier smaken, de ge-reviewde 350 Watt, 420 Watt, 520 Watt of last but not least een 420 Watt WTX versie voor de gebruikers met een dual processor opstelling. Alle versies zijn uiteraard volledig Intel Pentium 4 ATX 12V/ATX 2.03 goedgekeurd en tevens in bezit van een automatische fancontrol. Qua prijs zitten de voedingen 25% onder de Enermax prijs, waarmee ze moeten gaan concurreren.

In de review wordt eerst het gebruikte materiaal besproken, daarna gaan ze verder met de specificaties. Nadat het binnenwerk uitvoerig onder de loep is genomen wordt de voeding uiteraard ook nog getest. De eindconclusie liegt er niet om, Hiper kan de concurrentie met Enermax prima aan. Het prijsverschil tussen de twee concurrenten schommelt tussen de 25 en 38 procent, afhankelijk van welk type je aanschaft:

Coolermaster logoThe Hiper SF 350TS appears to be a very capable supply and easily up to the task of taking the Enermax challenge head on. Allegedly, Hiper claim their supplies to be at least 25% cheaper than the equivalent Enermax and thus represents excellent value. [...] The lack of luxuries such as cable braiding and dual fans disappear once you start to move up the range. Whilst this is a very worthy supply, it would seem the 420W version with it's dual fans and active PFC is better value for money and more suited to the enthusiast overclocker. (Based on what I have seen of the 350W since I have not tested the 420W version). For the non-extreme overclocker, (or someone with a water cooled rig), looking for a quiet, no-nonsense, quality supply, the Hiper SF-350W TS should fit the bill perfectly.
Hiper voeding retail verpakking

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (49)


Olympus komt met Camedia C-5050 Zoom

Door Martin Sturm, 3 september 2002 12:1319 reacties, bron: Olympus

Olympus heeft onlangs een nieuwe camera aangekondigd in het duurdere segment. Het betreft de Camedia C-5050 Zoom. De belangrijkste features zijn een 5 megapixel CCD, 3x optische zoom en een draaibaar LCD schermpje. De camera is voorzien van uitgebreide mogelijkheden om de instellingen van de camera handmatig te verrichten, zoals sluitertijd en focus.

Opvallend aan deze camera is dat de CCD slechts 1/1,8" in diameter is, waarmee hij even groot is als de meeste 3 en 4 megapixel CCD's. Olympus is tot op heden de eerste fabrikant die een dergelijk compact CCD gebruikt die 5 megapixels kan verwerken. Het voordeel van zo'n klein CCD is dat de rest van de camera niet volledig opnieuw ontwikkeld hoeft te worden, aangezien onderdelen van al langer op de markt zijnde 3 en 4 megapixel camera's kunnen worden gebruikt. Phil Askey van DPreview vraagt zicht echter af of de kleine CCD's wel dezelfde beeldkwaliteit kan leveren als de grotere CCD's die in andere 5 megapixel camera's worden gebruikt aangezien de hoeveelheid ruis bij kleine CCD's over het algemeen toe neemt. Daarnaast stelt een klein CCD ook hoge eisen aan het gebruikte lenzensysteem:

Olympus Europe has this morning become the first Olympus website to publish information on the new C-5050 Zoom. This new prosumer level digital camera has a F1.8 - F2.6 3x optical zoom lens (35 - 105 mm equiv.), a tilting 1.8" LCD display and a 5 megapixel 1/1.8" CCD sensor. The last detail being the most interesting, with a 5 megapixel 1/1.8" CCD around we're likely to see many more new 5 megapixel cameras hitting the market utilizing the same lenses seen in previous 3 and 4 megapixel digital cameras.

Phil: Can this be a good thing? I'm sure nobody was expecting CCD sensors to remain at the 1/1.8" size and still increase in pixel count. We know that logically as pixel sizes get smaller noise should increase, we also know that a four megapixel 1/1.8" CCD sensor is already demanding a lot of its lens. Olympus has been the first to announce a five megapixel camera based on the 1/1.8" sensor size, but I'm sure they won't be the last.
Olympus Camedia C-5050 Zoom

Reacties (19)


DPC SETI@Home hitparade van 2 september

Door Redactie Tweakers, 3 september 2002 10:594 reacties, bron: GoT

Na een zwaar weekend beginnen we er weer fijn bovenop te komen, bijna 4k! Op naar /. !!

De monsterscores van flesser brengen hem met stip 4 plaatsen dichter bij de broertjes h&p, ga zo door!

Wil je nog helpen om DPC eerder bij de miljoen te helpen dan /. dan moet je heel erg snel zijn! Je kunt je nu onderaan de hitparade bij DPC aanmelden. Vragen over hoe alles werkt en wat alles doet? Check de SETI-faq.

DPC SETI@home members dag flushers van 2 september
(aantal flushende members vandaag: 237/1133)

1.(825)1251-flesser7657(20)
2.(12)432 Morp" rel="external">eu$59167(3)
3.( --> )297tech297(354)
4.(3)143Team Tijl & WildThang40791(4)
5.(10)127Sp@ceNv@der4863(33)
6.(3)118John van Poelgeest26714(5)
7.(1)110Paashaas3522(46)
8.()92Division Eindhoven3393(50)
9.()90Fretje90(587)
10.(805)48..::[ Serum ]::..4305(38)
11.(5)48Joeri Pronk21970(7)
12.(3)37Graasland7907(19)
13.(175)37PB2113(92)
14.(7)32Mikie Mike in de middag8793(16)
15.(6)31de7geitjes5688(28)
16.(14)29BillyBoy2528(72)
17.(2)27TFH/Fony9758(13)
18.(3)24ColdRain3360(51)
19.(7)24Enfocus Software23011(6)
20.(4)23DSS-Coor boys ( hahaman )105(559)
21.(10)21parrodeharro74716(1)
22.(1)21The boldest seekers (Patman & Basman)2870(61)
23.(5)21Blizz8946(15)
24.(2)20Stefan2344(76)
25.(30)19Anton Sekeris3989(41)
26.(6)19Switch4114(40)
27.(2)18Stefan and Friends3354(52)
28.(48)16het OKÉ-PC Team (Bergum - Friesland) www.okepc.nl9839(11)
29.(10)16-MaxxiM-aal-9562(14)
30.(11)15Hydrogen bonds!19746(9)
31.(799)15-=DaRkMuNcH=-2579(69)
32.(52)15 Jack.Corneille1909(100)
33.(29)14borislavj1378(133)
34.()13Barry (Dutch)4330(37)
35.(18)12Three Kings5303(30)
36.(42)12[KoN]Hans.Solo1364(136)
37.(1)12lAckEr snEll7954(18)
38.(24)11case_ign1119(154)
39.(14)11Yepp en Robo2763(64)
40.(839)11Frans Bouwmans1183(144)
41.(5)11Elsegre9841(10)
42.(2)11 AsBest2629(67)
43.(11)11Wolfje666855(193)
44.(11)10Ronald947(178)
45.(16)10Looney Tunes9817(12)
46.(3)10 Dennis3250(53)
47.(5)10 Bram Venneman5484(29)
48.(777)9T-8002466(75)
49.(7)9 SF Crew3451(47)
50.(5)9iGadget's Loyal Crunchers8071(17)

DPC SETI@home members overall top 25

1.()74716parrodeharro21(23)
2.()69868harrodeparro1(220)
3.()59167 Morp" rel="external">eu$432(2)
4.()40791Team Tijl & WildThang143(4)
5.()26714John van Poelgeest118(6)
6.()23011Enfocus Software24(18)
7.()21970Joeri Pronk48(10)
8.()21242Peter den Braber, Sander Post v/d Linde en Stefan Didak0(-)
9.()19746Hydrogen bonds!15(32)
10.()9841Elsegre11(40)
11.()9839het OKÉ-PC Team (Bergum - Friesland) www.okepc.nl16(29)
12.()9817Looney Tunes10(46)
13.()9758TFH/Fony27(17)
14.()9562-MaxxiM-aal-16(28)
15.()8946Blizz21(22)
16.()8793Mikie Mike in de middag32(14)
17.()8071iGadget's Loyal Crunchers9(51)
18.()7954lAckEr snEll12(36)
19.()7907Graasland37(13)
20.(4)7657-flesser1251(1)
21.(1)7321 Ercewee a.k.a. Koen0(-)
22.(1)7065Clan_of_ToeT0(-)
23.(1)6637Gms0(-)
24.(1)6467vosje9(48)
25.()6321Jiriki7(56)

Daily teams top 10

1.(1)23479SETI.Germany6433818(2)
2.(1)23116SETI@Netherlands5394100(4)
3.(1)11186Team Ars Technica Lamb Chop7343293(1)
4.(4)7449TeAm AnandTech3078364(11)
5.(2)7400Athlonmb.com Seti Team1620188(18)
6.(1)7208Broadband Reports Team Starfire3007825(12)
7.(3)6833Forum Hardware.FR Team3243801(7)
8.(26)6219SETI Italia923484(30)
9.(32)6040Team 2ch417452(84)
10.(2)5882OcUK - Overclockers UK1091423(26)
16.(59)3837Dutch Power Cows - Seti@HOME973537(28)

Overall teams

1.()7343293Team Ars Technica Lamb Chop11186(3)
24.()1167632Phoenix Rising3142(21)
25.()1112062www.overclockers.com Seti Team3290(18)
26.()1091423OcUK - Overclockers UK5882(10)
27.()994312Team Slashdot675(76)
28.()973537Dutch Power Cows - Seti@HOME3837(16)
29.()923931SETI Team Germany3225(20)
30.()923484SETI Italia6219(8)
31.()895402Apple Computer, Inc.337(105)
32.()885347OS/2 Warp1064(50)

Mijlpalen:

-flesser7000
cueball hosting900
Frank350
Korak250
tech250
Silvester200
nl1klb125
Superboer100
DSS-Coor boys ( hahaman )100
Fretje75
Tub50

Aantal nieuwe leden: 3
Aantal retirements: 1: Fretje (89 pnt).
Totaal aantal leden: 1133

Welkom bij DPC SETI@home: tech, Fretje, Eagle78.

Reacties (4)


CRM-gebruik komt in nieuwe fase

Door Kay Slagman, 3 september 2002 10:4620 reacties, bron: IDC Research

De manier waarop bedrijven met customer relationship management (CRM) software omgaan bereikt een keerpunt, zo valt te concluderen uit het rapport CRM Insights 2002 van IDC Research. Niet langer wordt CRM software vooral als modeproduct gezien. Bedrijven gaan meer praktijkgericht te werk bij de aanschaf van de software, door uitgebreider te onderzoeken hoe CRM software kan helpen problemen op te lossen of processen vloeiender te laten verlopen. Tezamen met de verslechterde economische situatie zorgt dit ervoor dat de groei van de CRM markt dit jaar afneemt tot ca. 19%. Dit komt neer op een totale besteding aan relatiemanagementsoftware van 121 miljoen euro. De groei komt niet meer voornamelijk door telecombedrijven en de financiële dienstverlening, maar met name nutsbedrijven, de overheid en de gezondheidszorg zullen voor de groei verantwoordelijk zijn:

CRMHet rapport "CRM Insights 2002" (#NL32J) geeft een overzicht van de huidige stand van zaken in de CRM software markt. Naast marktcijfers, beschrijft het rapport de trends in de markt en de ontwikkelingen in verschillende verticale markten. Tevens wordt een twintigtal CRM leveranciers onder de loep genomen aan de hand van een aantal modellen en profielen. Het rapport is een update van jaarlijks CRM onderzoek en is verkrijgbaar bij IDC Benelux.

Reacties (20)


Creative 3D Blaster 5 RX9700 review

Door Maxim Burgerhout, 3 september 2002 09:2443 reacties, bron: TBreak.com

Op TBreak.com staat een review van de Creative 3D Blaster 5 RX9700 online. Het nieuwe paradepaardje van ATi moet de fakkel van nVidia's GeForce4 over gaan nemen op het gebied van performance. De review van TBreak.com lijkt aan te geven dat dat glansrijk aan het lukken is. ATi's nieuwe vlaggenschip kost bij benadering hetzelfde als een luxe versie van een GeForce4 Ti 4600 configuratie, maar biedt voor dat geld veel extra's: niet alleen beschikt de Radeon over een AGP8x interface, maar ook over een 400MHz RAMDAC en mogelijkheden tot 6x FSAA en 16x anisotropic filtering. De Radeon 9700 is een van de eerste DirectX 9.0 compatible kaarten op de markt (samen met de Matrox Parhelia). De kaart presteert zó goed, dat zelfs in 1600x1200x32 met 4x FSAA 3DMark 2001 nog het aankijken waard is:

Creative 3D Blaster 5 RX9700One of the complains with the Radeon 8500 was the sharp decrease in performance with the FSAA and it looks like ATI fixed that one real good. The 2X FSAA scores on the RX9700 are comparable to the Ti4600 scores without an Anti-Aliasing! At 1600x1200 resolution with 4X FSAA, the Radeon is almost 3 times faster.[break]TBreak.com is dan ook zeer lovend in zijn eindoordeel:[/break]There's no denying that the Radeon 9700 is the fastest GPU available today and Creative does good by moving fast- we're told that retail cards will hit the shelves within a couple of weeks. It's time to wait and see what nVidia does next with the NV30, but until that time, there's a new king in the graphics market. All hail.

Wij danken Verwijderd voor het aanreiken van dit nieuws.

Reacties (43)


Beveiliging van WiFi-netwerken onder de loep

Door Jeroen P Hira, 3 september 2002 08:2626 reacties, bron: Internetnews.com

Zoals inmiddels bekend mag worden verondersteld, is het slecht gesteld met de beveiling van WiFi-netwerken. Zo komt wardriving - het rondrijden met laptop en PCMIA-netwerkkaart met als doel een openstaand netwerk te vinden - steeds meer op, zowel in Amerika als Nederland, en wordt er langzamerhand een nationale hotspotmap opgeleverd waar men gratis kan internetten of zelfs zonder enig probleem het netwerk kan binnendringen. Dat het kan gebeuren dat bedrijfsnetwerken wagenwijd openstaan, komt meestal doordat de beheerders te weinig specifieke kennis hebben of zelfs geen aandacht schenken aan de beveiling van het WiFi-netwerk:

WiFi "There's an increasing amount of apathy when it comes to wireless security," said Mark Coley, a security consultant with HCS Systems. "In many cases, you'll see networks where they've put the access point inside the firewall and mistakenly place them on workstation subnets where DHCP from the servers is available. My advice is to place them outside the firewall and treat them as external interfaces."

The end result is a comprehensive wired-network intranet that is loaded with virtual private networking (VPN) equipment, secure routers and firewalls -- all for naught because of an AP sitting inside the firewall, open to the world for anyone with a little know-how to access.

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (26)


Experiment met groepsgedrag in game Dmitry

Door Arjan Seesing, 3 september 2002 01:3223 reacties, bron: ZDNet

De makers van Black & White, Lionhead Studios, zijn bezig met een nieuw soort artificial intelligence (AI) in hun nieuwe game Dmitry. Deze nieuwe AI moet een geloofwaardig groepsgedrag simuleren door middel van een nieuw algoritme. Het nieuwe idee is dat de wezens in het spel kunnen 'beredeneren' wat de gevolgen van hun acties zullen zijn en keuzes kunnen maken gebaseerd op die gevolgen. Daarnaast zullen alle karakters ook gekoppeld blijven door middel van een overkoepelend groepsverstand, zoals de Borg in StarTrek, wat ook al in voorgaande spellen zoals Black & White werd gebruikt. In tegenstelling tot de Borg zullen deze karakters ook wel eens vervallen in chaotisch gedrag. De eerste experimenten resulteerde al in enkele gevechten in een gesimuleerd café.

Lionhead StudiosHet nieuwe algoritme tracht echt sociaal gedrag te simuleren. Dat gebeurd door impulsen te genereren voor elk karakter, waarna die gaat berekenen wat de mogelijke gevolgen zullen zijn van de actie die volgt op die impuls. Zijn die gevolgen positief, dan zal hij op die impuls ingaan. Als tijdens een voetbalwedstrijd wordt gescoord, dan krijgen alle personen een impuls om te juichen. Ieder individu bepaalt dan de gevolgen van dat juichen door ervaring en de situatie, waarna hij daadwerkelijk juicht of niet.

In Dmitri wordt een sociale gemeenschap gecreeërd. Er zijn stoere gasten (hard guys), liefdes, ruzies, cafés en schoolpleinen. De speler heeft onder andere als doel om geaccepteerd te worden door de maatschappij door sociale acties te verrichten. Om door een groep stoere mannen geaccepteerd te worden moet je je op een bepaalde manier kleden en gedragen. Je kan echter alleen maar dingen doen die worden aangedragen door impulsen, net als alle andere karakters in het spel. Richard Evans heeft filosofie gestudeerd en is nu verantwoordelijk voor de AI in Dmitry en Black & White 2:

The first simulation Lionhead Studios put together was based in a bar, because in bars many different social processes can overlap. The results were unexpected. "We had two groups of hard guys. When the two groups were not holding status competitions between themselves, they picked on other characters. But then they ended up in a massive brawl as they picked on each other in an effort to increase their status, trying to impress each other."

However, it won't all be so chaotic. "We have an overall moral community social process," Evans said. "It contains a notion of naughtiness and of degrees of naughtiness, and it will periodically send out requests to the good guys to beat up the bad guys."

De opvolger van Black & White zal ook deze nieuwe AI gebruiken. Als je creature zich nogal asociaal gedraagt tegenover de kleine dorpelingen, dan zullen ze zich op een bepaald moment verzetten tegenover je bruut. Hieronder staan nog wat screenshots die GameSpot heeft gekregen van Black & White 2 tijdens een preview.

Black & White 2 preview screenshot
Black & White 2 preview screenshot 2 Black & White 2 preview screenshot 3

Operations bedankt voor je submit.

Reacties (23)


Albatron PX845E Pro II moederbord review

Door Martin Sturm, 3 september 2002 00:3915 reacties, bron: Tweaktown

Op Tweaktown is een review verschenen van de Albatron PX845E Pro II. Albatron is een relatief nieuwe moederbord fabrikant uit Taiwan, waarvan de eerste producten te zien waren op de Computex beurs in Taipei. Het moederbord wat Tweaktown van Albatron toegestuurd kreeg is, zoals uit de naam reeds op te maken is, voorzien van een Intel 845E chipset, welke bedoeld is voor Pentium 4 processoren met FSB van 400 of 533MHz in combinatie met DDR266 geheugen.

De lijst met specificaties van het bord bevat geen opvallende bijzonderheden, maar is wel vrij compleet: drie DDR sloten (maximaal 2GB geheugen), zes PCI sloten, één CNR slot, één AGP4x slot, UDMA-100 ondersteuning, een Promise UDMA-133 IDE RAID controller, onboard ethernet aansluiting, onboard zes-kanaals soundcontroller en USB 2.0 support. De reviewer is erg te spreken over het moederbord. Wat betreft de aanwezige features is er weinig te klagen, evenals over de snelheid en stabiliteit van het moederbord. Dankzij de lage prijs is het volgens de reviewer een aanrader, zelfs voor de doorgewinterde Tweaker:

Albatron PX845E Pro II (klein) The PX845E Pro II features all of the CPU, Memory and AGP adjustments even the most hardcore tweaker could ask for. Firstly, you are able to adjust FSB speeds up to 248MHz in 1MHz increments. Additionally, you can lock the PCI bus speed at 33MHz, allowing you to increase your FSB without increasing the PCI bus, thus removing your PCI devices from being a bottleneck while overclocking.

[...] Using a core voltage setting of 1.85v and default DRAM/AGP voltages, I was able to overclock my 2GHz Pentium 4 (Willamette) up to 2.32GHz (20x116)! This is a massive overclock considering that the processor is not based on the newer Northwood core and that only air cooling was used (Alpha PAL8942). At 2.32GHz my system remained extremely stable and I was able to run Prime95 for 24 hours straight without one lockup.

Tot op heden lijkt het erop dat er nog geen Nederlandse importeur is van de Albatron moederborden, gezien het feit dat er nog geen leverancier te vinden die deze moederborden in het assortiment heeft. Met dank aan Psychops voor de tip.

Reacties (15)


Nikao Cube review

Door Bram Kouwenberg, 3 september 2002 00:1822 reacties, bron: MonkeyReview

Bij MonkeyReview vinden we een kleine review van een kast afkomstig van een minder bekend merk in de hardware-wereld. Het gaat hier om een miditower van het Canadese Nikao, genaamd de 'Nikao Cube'. Deze aantrekkelijk uitziende kast is gemaakt van roestvrij staal en zeer netjes afgewerkt. Hij beschikt in totaal over vijf 3,5"-bays, drie 5,25-sleuven en twee USB-sloten aan de voorkant. Verder wordt er geen voeding bij geleverd. Hoewel een prijs nergens te vinden is, is de reviewer erg te spreken over de Nikao Cube in zijn conclusie:

Okay Nikao, you guys impressed me this time around. Although I had never heard of the company before the review, I can now safely say that if these guys continue the way they have thus far, we can expect some great things in the future. After looking at their site, I noticed all the towers are steel based. I think if they decide to go with aluminum we'll see them popping up more and more in the den of modders. If you're looking for a tower with some nice features to work with, and you have the time to do a few mods, this will be the guy for you. Obviously as well, if you're just looking for a nice and tidy tower, the Cube should be checked out. Great job Nikao!
Nikao Cube (front closed)Nikao Cube (front open)

Verwijderd wees ons deze keer richting de juiste aap .

Reacties (22)

Lees meer


HP Photosmart 850 introductie en preview

Door Martijn van der Poel, 3 september 2002 00:0121 reacties, bron: DPreview

De jongens van Digital Photography Review waren er als de kippen bij om een preview te schrijven over de vandaag aangekondigde HP Photosmart 850. De hier besproken versie is een zogenaamde pre-production camera, vandaar ook geen voorbeeld-foto's, maar niettemin veel informatie. De 850 is de eerste camera die een vier megapixel CCD combineert met 8x optische zoom. Verder zit er een 2" LCD op en een Sharp Viewfinder. De camera wordt gevoed door vier AA batterijen, en kan zijn foto's opslaan op een SD of MMC geheugenkaartje.

De preview begint met een uitgebreide bespreking van alle specificaties en features, daarna wordt het uiterlijk van de camera flink onder de loep genomen. Na het uiterlijk van de camera te hebben besproken gaan ze nog drie pagina's door op de controls, display's en de vele menu's. Uiteraard is dit alles flink doorspekt van de nodige foto's, die ook nog eens bijna allemaal klikbaar zijn voor een high-res versie. Al met al is het een mooie preview, zoals we gewend zijn van Digital Photography Review:

DPreview logoThe Hewlett Packard Photosmart 850 marks HP's first entry into the prosumer digital camera market since the ill-fated 912. The 850 has a very distinctive design, the front dominated by the big F2.8 - F3.1 eight times optical zoom lens and soft rubber hand grip. The four megapixel market didn't have a big zoom digital camera, until now, the 850's lens provides reach into the 300 mm equiv. range which means you're going to be able to get very close with (hopefully) plenty of resolution. One item some people may note as missing is image stabilisation, with such a long zoom range it may be difficult to keep the camera still enough without a tripod.
HP Photosmart 850
klik voor een grotere versie

Met dank aan Verwijderd voor de tip.

Reacties (21)