Tip de redactie

Ook Geil begeeft zich op high-end ddr3-terrein

Door René Gerritsen, 21 juli 2007 21:2733 reacties, bron: TweakTown

Geil heeft enkele nieuwe ddr3-geheugenmodules geïntroduceerd en focust zich met de lage latenties duidelijk op de high-endmarkt. Prijzen van de reepjes zijn nog niet bekend, maar de modules komen met levenslange garantie.

De ddr3-reepjes zijn er in twee smaken: PC3-8500-modules die hun werk doen op 1066MHz en PC3-10660-reepjes die op een frequentie van 1333MHz werken. Beide varianten zijn verkrijgbaar in verschillende latentie-uitvoeringen: bij de 1066MHz-versie kan worden gekozen voor 6-6-6- of 7-7-7-timings. De 1333MHz-uitvoering is verkrijgbaar met CL7-, CL8- of CL9-timings. De 1066MHz-reepjes doen hun werk op 1,5V terwijl de 1333MHz-exemplaren op een hogere spanning werken: 1,65 tot 1,7V. Alle geheugenmodules zijn uitgevoerd met een aluminium heatspreader die in titaniumkleur gespoten is. Hoewel Geil de prijzen van zijn nieuwe producten nog niet bekend wilde maken, deelde het bedrijf al wel mee dat in eerste instantie alleen 1GB-modules op de markt komen die ook verkrijgbaar zijn in een 2GB-kit. Later komen ook 2GB-reepjes en 4GB-kits beschikbaar.

Geil ddr3-geheugen

Reacties (33)


Toshiba moet opnieuw Sony-accu's terughalen

Door René Gerritsen, 21 juli 2007 20:3226 reacties, bron: DailyTech

Naar aanleiding van drie gevallen van spontane ontbranding roept Toshiba tienduizend laptopaccu's van Sony-makelij terug. Het gaat om exemplaren die exclusief voor Toshiba zijn gemaakt in december 2005.

Er zijn drie problemen bekend met de betreffende accu's: een in Australië en twee in Japan. Van 5100 exemplaren staat vast dat er een probleem mee is, maar voor de zekerheid roept Toshiba alle tienduizend accu's terug. Het gaat om batterijen voor laptops uit de Dynabook-, de Dynabook Satellite-, de Satellite- en de Tecra-lijn die verkocht zijn in de Verenigde Staten, Europa, Australië, China en Japan. Gelukkig voor Sony gaat het om een relatief klein aantal accu's, want zoals de geïnformeerde Tweaker wel zal weten, hebben Acer, Apple, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo, Toshiba en Sony zelf in totaal bijna tien miljoen accu's teruggeroepen. Dell leverde daar met een recall van maar liefst 4,1 miljoen exemplaren de grootste bijdrage aan.

Een uitgebrande Dell-laptop

Reacties (26)

Lees meer


Sata-versie Compact Flash-kaartjes in ontwikkeling

Door René Wichers, 21 juli 2007 20:2941 reacties, bron: DailyTech

De CompactFlash Association heeft deze week bekendgemaakt dat er een cf-kaart met een sata-interface op de markt zal verschijnen. De steeds hogere capaciteit van flashgeheugen maakt een snellere interface nodig, aldus de organisatie.

Transcend 266x-cf-geheugenMomenteel zijn Compact Flash-kaarten beperkt tot 133 megabyte per seconde, niet toevallig evenveel als een klassieke ide-poort: de interface van een cf-kaart is elektronisch compatibel met de ata-interface. De continue snelheden liggen zelfs nog lager: ook snelle kaarten komen niet boven sustained rates van 40MBps uit. Flashchips worden echter steeds sneller, en bovendien worden er steeds vaker parallel functionerende chips in een cf-kaartje gestopt, waarmee de hoeveelheid gegevens die tegelijk kan worden overgebracht, nog eens verveelvoudigt. Door cf-kaarten met serial ata uit te rusten wordt de interface als bottleneck geëlimineerd en wordt de weg vrijgemaakt voor verdere groei van de capaciteit van dit geheugentype.

Volgens CFA- en Canon-bestuurder Shigeto Kanda zal de sata-versie van Compact Flash de dominantie van het geheugentype in met name industriële toepassingen veiligstellen. Daarbij moet bijvoorbeeld worden gedacht aan toepassing in embedded systemen. Op de consumentenmarkt is het kaartje langzamerhand terrein aan het verliezen aan de goedkopere Secure Digital-standaard, maar Kanda denkt dat 'CompactSata' eventueel voor een ommekeer kan zorgen. De introductie van het nieuwe formaat betekent in elk geval een flinke stap voorwaarts voor Compact Flash, al is nog onduidelijk wanneer de nieuwe hardware in productie kan worden genomen.

Reacties (41)


Nieuwe verkoopstrategie Dell houdt vraag naar lcd-panelen hoog

Door René Gerritsen, 21 juli 2007 20:1221 reacties, bron: Digitimes

Volgens anonieme bronnen rond Dell zal de indirecte verkoop van Dell-apparatuur de vraag naar lcd-panelen voor computers en laptops de rest van het jaar hoog houden, ondanks de verwachte piek in het prijspeil van lcd-panelen in het derde kwartaal.

Dell-logoDe computerapparatuur van Dell is niet langer alleen via internet te koop, maar wordt ook via reguliere winkels aan consumenten verkocht. Dell heeft nog orders uitstaan voor maar liefst tien miljoen panelen voor laptops en desktopmonitors. Deze panelen zijn volgens Taiwanese lcd-paneelbouwers vooral bedoeld om winkels van demonstratiemodellen te voorzien. Directeuren van het computerbedrijf zijn diverse malen naar Taiwan afgereisd om zich ervan te verzekeren dat de tien miljoen panelen op tijd geleverd worden. Het gaat hier vooral om de 17"- en 19"-panelen voor de zakelijke markt. Hierin heeft Dell al een flink marktaandeel en door de indirecte verkoop zal dit naar verwachting groeien. Dell kan wel een duwtje in de rug gebruiken: het marktaandeel in de computermarkt daalde in het tweede kwartaal van dit jaar van 17,4 naar 15 procent.

Reacties (21)


'Google heeft 4,6 miljard dollar voor etherfrequentie over'

Door René Wichers, 21 juli 2007 18:1840 reacties, bron: EE Times

In de Verenigde Staten wordt volgend jaar de 700MHz-band geveild. Google zou 4,6 miljard dollar voor een licentie hebben uitgetrokken, waarmee het bedrijf definitief duidelijk maakt dat het de telecommarkt op wil.

Google WifiGoogle-voorman Eric Schmidt maakte gisteren bekend dat hij onder voorwaarden wil meebieden naar een 700MHz-licentie. Hij heeft de FCC een brief gestuurd waarin hij de condities voor de miljardeninvestering uiteenzet: Google biedt mee als er sprake is van 'open applications, open devices, open services and open third-party networks'. Vooral de paragrafen over open services en open applications zijn interessant: daarin vertelt Schmidt dat alle bedrijven die een 700MHz-licentie bemachtigen, hun bandbreedte en diensten aan resellers moeten aanbieden, en dat consumenten zelf moeten kunnen bepalen welke software, diensten en applicaties ze gebruiken. Als Schmidt zijn zin krijgt, zou dat bijvoorbeeld kunnen betekenen dat de consument de voorkeur aan voip boven klassieke, dure belminuten moet kunnen geven.

AT&T-logoDe 'open third-party networks'-bepaling vereist dat het gebruik van de 700MHz-band in combinatie met andere netwerken mogelijk wordt gemaakt, zoals bijvoorbeeld wifi-netwerken. Verder wil Schmidt niet dat providers hun klanten verplichten om specifieke apparatuur af te nemen. Dat is opvallend, omdat Schmidt in de Raad van Commissarissen van Apple zit, en dat bedrijf verplicht afnemers van zijn iPhone om het AT&T-netwerk te gebruiken. Nog opvallender is dat juist AT&T zich met hand en tand tegen de plannen van Google verzet. Eerder deze week liet de telco felle kritiek op het ingrijpende eisenpakket van de zoekgigant horen: de door Google gewenste openheid zou de waarde van de licenties fors verminderen, waardoor de overheid miljarden zou mislopen, die vervolgens weer door de belastingbetaler moeten worden opgehoest.

Geld overboordAT&T en andere telco's kunnen hun investeringen, als Google zijn zin krijgt, niet terugverdienen. Daarmee zijn concurrentie en innovatie niet gebaat, waarvoor de consument de rekening gepresenteerd zal krijgen, zo waarschuwde AT&T, dat bovendien zijn inkomsten door de plannen bedreigd ziet worden. Toch zal Google een telco worden, zei analist Steve Arnold: 'Daar werken ze al acht jaar naartoe.' De 'stoutmoedige visie' van Schmidt verdient in zijn ogen alle hulde, maar de voorwaarden van Google dienen ook het eigenbelang: zolang 'net neutrality' niet is gegarandeerd, blijft het bedrijf afhankelijk van de nukken van providers. Een eigen etherfrequentie zou daartegen een uitstekende verdediging zijn, maar dan moet Google niet door zijn nieuwe concurrenten in een bepaald keurslijf gedwongen kunnen worden. In hoeverre de vier 'openheidsclausules' praktisch haalbaar zijn is volgens Arnold echter wel de vraag. Het eisenpakket dat de FCC momenteel voor potentiële bieders hanteert, is naar Google-maatstaven in elk geval nog ruim onvoldoende.

Reacties (40)


Ask.com presenteert anonieme zoekmachine

Door René Gerritsen, 21 juli 2007 18:0913 reacties, bron: PC World

Ask.com heeft een tool aangekondigd waarmee gebruikers van de zoekmachine anoniem kunnen zoeken. Met AskEraser kan de bezoeker van de site ervoor kiezen dat de zoekopdrachten en -resultaten niet worden bewaard.

Ask.com-logoAsk.com zou tot deze beslissing zijn gekomen na gesprekken met het Center of Democracy and Technology. Het CDT zet zich in voor de vrijheid van burgers in de online wereld. Ask.com zal voortaan, net als Google, privacygevoelige onderdelen van zoekdata sowieso maximaal achttien maanden vasthouden. De AskEraser-tool wordt aan het eind van dit jaar geïntroduceerd in de Verenigde Staten en Groot-Brittannië; de wereldwijde introductie volgt in de loop van volgend jaar.

Of de toepassing een lang leven beschoren is, is nog maar de vraag: er zijn in Europa en Amerika wetten in de maak die isp's verplichten gegevens van internetgebruikers voor een bepaalde tijd te bewaren. In Europa is het inmiddels duidelijk geworden dat deze wetten niet voor zoekmachines gelden, maar die duidelijkheid is er in Amerika nog niet. Het is op zijn minst opvallend dat Ask.com het wel voor elkaar krijgt om gebruikersgegevens los te koppelen van zoekdata, terwijl Google volhoudt dat zijn dienstverlening gevaar loopt als zoekdata binnen achttien maanden geanonimiseerd moet worden. Wat dat betreft kan de invoering van AskErase ook gezien worden als een poging van Ask om klanten van marktleider Google af te snoepen.

Reacties (13)

Lees meer


Vista-opvolger 'Windows 7' moet binnen drie jaar verschijnen

Door Bart Veldstra, 21 juli 2007 17:07149 reacties, bron: News.com

Microsoft hoopt over drie jaar de opvolger van Windows Vista aan zijn klanten te kunnen presenteren. Deze aankondiging maakt deel uit van Microsofts plannen om regelmatiger informatie aan zijn klanten te verstrekken.

Een woordvoerder van het softwarebedrijf schreef dat er nog drie jaar ontwikkeltijd is gepland, waarna de precieze datum van de release vastgesteld wordt op basis van de kwaliteit van de software. Hoeveel tijd er voor het productieklaar maken wordt uitgetrokken, is nog niet bekend; bij Windows Vista kenmerkte deze periode zich door beknibbelingen op eerder gemelde features vanwege ontwikkelproblemen en verandering van prioriteiten. Microsoft is ook bekritiseerd door bedrijven vanwege de vertragingen die Vista had opgelopen. Hoewel het Redmondse bedrijf weinig details heeft vrijgegeven over Windows 7, zoals het besturingsysteem nu intern wordt genoemd, zal het zowel consumenten- als bedrijfsvarianten verkopen. Daarbij worden de pakketten nog een keer opgesplitst in 32- en 64-bits versies. Er werd geen nieuws gemeld over de plannen om het besturingssysteem een modulaire opzet te geven en webcomponenten een prominente rol te laten spelen. Microsofts idee om abonnementen voor het systeem te gaan verkopen, lijkt echter wel in die richting te wijzen, maar ook daarover trad het bedrijf niet in details.

Microsoft hoofdkantoor

Reacties (149)

Lees meer


Canada krijgt mogelijk heffing op mp3-spelers en geheugenkaartjes

Door Arie Jan Stapel, 21 juli 2007 16:1639 reacties, bron: Ars Technica

De Copyright Board of Canada heeft geadviseerd om een thuiskopieheffing te leggen op digitale muziekspelers en geheugenkaartjes. Ook zou de reeds bestaande heffing op lege cd's moeten worden verhoogd.

SanDisk mp3-spelerDe organisatie van rechthebbenden, de Canadian Private Copyright Collective, dringt al een tijd aan op een dergelijke heffing. Twee belangenorganisaties die namens de hardwarefabrikanten optreden, de Canadian Storage Media Alliance en de Retail Council of Canada, zijn er juist sterk op tegen. Volgens deze organisaties heeft het Federale Hof van Canada al geoordeeld dat er in de auteurswet geen grond is voor de voorgestelde heffing. Ook zou de auteursrechtencommissie niet bevoegd zijn om over zo'n heffing te beslissen. De CBC trok zich hier niets van aan en heeft na een reeks hoorzittingen het advies uitgebracht om de heffing in te voeren. Niet alleen muziekspelers, maar alles wat muziek kan opslaan zou volgens het advies onder de heffing moeten vallen. Ook telefoons met een muziekspeelfunctie en zelfs computers zouden moeten worden belast. Een groot bezwaar van de tegenstanders is dat er wordt aangenomen dat de gebruikers hun apparaten alleen maar zouden vullen met illegaal gekopieerde muziek. Overigens gaat het hier nog slechts om een advies. Wat de Canadese regering er mee gaat doen zal nog moeten blijken.

Reacties (39)