Israëlische onderzoekers hebben een inkjetprinter ontwikkeld die een snelheid van duizend pagina’s-per-minuut zou kunnen halen. In tegenstelling tot traditionele inkjetprinters gebruikt deze printer, de JeTrix, niet een printkop heen en weer beweegt, maar wordt er gebruik gemaakt van een printkop met het formaat van een vel papier. Hierdoor kan een enkele pagina direct geprint worden waardoor zonder problemen een groot aantal pagina’s per minuut geproduceerd kunnen worden. De basis van de printer is een groot aantal kleine inktreservoirs met afmetingen van één bij één millimeter. Elk reservoir voedt vier spuitmonden waardoor een printerkop van twaalf bij twaalf centimeter 57,600 spuitmonden bevat. Het vullen van de reservoirs gebeurt door een met inkt bedekte veger over de achterkant van de reservoirs te vegen en vervolgens komt de inkt door capillaire kracht in de reservoirs terecht.
Momenteel is de printer nog in een proof-of-conceptfase, maar de onderzoekers verwachten dat de techniek binnen twee jaar commercieel toepasbaar zal zijn. De JeTrix zou in de toekomst bijvoorbeeld gebruikt kunnen worden om boeken ter plaatse te produceren zodat zelfs een kleine kiosk een groot assortiment kan aanbieden. Een andere mogelijke toepassing is die van gepersonaliseerde content waarbij bijvoorbeeld de inhoud of advertenties van een krant worden afgestemd op de klant.


Nog niet alle downloadwinkels lijken gestart te zijn met de implementatie van de nieuwe drm-beveiliging. Gebruikers van Napster melden namelijk dat ook met de eerste versie van FairUse4WM de beveiliging van muziek nog altijd te verwijderen is. Opmerkelijk genoeg lijkt Microsoft in deze situatie de veiligheid die online muziekwinkels de platenmaatschappijen kunnen bieden, te verkiezen boven de stabiliteit van de software om de bestanden af te spelen. Het bedrijf schrijft namelijk in zijn e-mail richting muziekwinkels en andere klanten dat eindgebruikers met Windows XP Media Center Edition 2005 aangemoedigd mogen worden om hun editie van Media Player te updaten naar versie 11 beta 2, aangezien deze variant op dit platform als enige met de nieuwe IBX-component overweg kan.
Tijdens de afgelopen zes maanden heeft Symantec naar diverse aspecten van het toegenomen gevaar gekeken. Zo zouden zwakke plekken in webapplicaties verantwoordelijk zijn voor 69 procent van het totale aantal gerapporteerde veiligheidsgaten. Ook in browsers zijn in vergelijking met het vorige rapport flink wat meer lekken gevonden. Zo zag Mozilla de teller stoppen op 47, terwijl deze het vorige half jaar niet verder kwam dan 17. Ook Internet Explorer zag in dezelfde periode meer meldingen voorbijkomen en steeg van 25 naar 38, terwijl Apples Safari een verdubbeling van 6 naar 12 moest tolereren. Daar staat tegenover dat de meeste makers wel sneller met oplossingen komen. De reparatietijd van Internet Explorer, de Mozilla-browsers, Safari en Opera bedraagt respectievelijk 9, 1, 5 en 2 dagen, terwijl de vorige periode deze tijden nog 25, min 2, 0 en 18 bedroegen. Ook keek Symantec naar het aantal dagen dat er nodig was voordat problemen in Microsoft Windows (13), Apple OS X (37), Red Hat Linux (13), HP (53) en Sun (89) opgelost werden.
Het telecombedrijf AT&T zal zijn buitenlandse callcenters sluiten en hiervoor in de plaats nieuwe openen in de VS, wat 2000 arbeidsplaatsen zal opleveren. De vakbond van AT&T-personeel, de Communication Workers of America (CWA), is uiteraard zeer ingenomen met dit besluit. Veel Amerikaanse bedrijven hebben hun telefonische klantenservice verhuisd naar het buitenland, vooral naar India, omdat de lonen daar lager zijn. AT&T verklaart dat het met de CWA concurrerende salarissen van 30.000 dollar per jaar is overeengekomen, maar het besluit kan ook ingegeven zijn door klachten van klanten over de ondeskundigheid van de mensen bij de Indiase helpdesk. AT&T zal vanaf medio 2007 de nieuwe werknemers gaan aannemen. Waar de nieuwe callcenters zullen worden gevestigd is nog niet bekend.
Nintendo neemt de strijd met Sony bijzonder serieus, al heeft het bedrijf altijd aangegeven dat de PlayStation-maker niet als directe concurrent beschouwd worden. Van de aanzienlijk duurdere PlayStation 3 heeft Nintendo waarschijnlijk ook niet veel te vrezen, maar de PS2 zal in november vermoedelijk weer flink in prijs dalen en die console zou de Wii nog aardig in de wielen kunnen rijden. Uitgerekend Microsoft, dat ervoor zorgde dat de consoleversie van GTA IV niet alleen voor de PS3 zal uitkomen, opende de deur voor de release van het extreem populaire spel op de nieuwe Nintendo-console. Hoewel het bedrijf van Fils-Aime eerder aangaf dat met de Wii 'niet alleen op het traditionele gamepubliek wordt gemikt', zal het de verkopen in die hoek niet graag missen. Het lijdt in elk geval geen twijfel dat de draadloze controller van de Wii uitstekend geschikt is om een honkbalknuppel voor een breder scala activiteiten in te zetten dan alleen voor een spelletje baseball.
De GPL-voorvechters moesten flink werken voor hun geld: D-Link ontkende alle beschuldigingen en trok voor de rechtbank niet alleen de GPL, maar ook simpele feiten zoals de nationaliteit van de aanklagers in twijfel. Gpl-violations wist zich echter verzekerd van de diensten van een toonaangevende opensourceadvocaat, meester Till Jaeger van het Institute for Legal Issues of Free and Open Source Software en auteur van een Duits standaardwerk over toepassing van de GPL. Hij wist aan te tonen dat de GPL in Duitsland onverkort geldig is, en dat D-Link bepalingen uit de licentie overtrad. Het bedrijf werd daarop veroordeeld tot het betalen van alle door Gpl-violations gemaakte onderzoeks- en gerechtelijke kosten. Het belangrijkste resultaat is echter dat de geldigheid van de GPL in Duitsland nu met jurisprudentie gestaafd kan worden.
Het verbod op Skype heeft tot veel protesten geleid. Professor Steve Sloan, die in het programma een uitstekend leermiddel ziet,
De bevraagde internetprominenten verwachten niet dat in 2020 iedereen een verbinding heeft met internet. Enerzijds zal er een groep zijn die vanwege hun economische omstandigheden nog niet verbonden zullen zijn met het internet. Anderzijds zullen er groeperingen opkomen die als Don Quichots het gevecht zullen aangaan met de samenleving en de afhankelijkheid van internet. De ondervraagden verwachten overigens dat er in 2020 meer conflicten zullen zijn over onderwerpen met betrekking tot religie, de economie en de politiek. Verder menen ze dat The Matrix-achtige omstandigheden geen waarheid zullen worden tussen nu en 2020: de mens zal volgens hen de baas blijven over technologie. Een kleine groep is hier echter wel bang voor. Anderen verwachten veeleer dat bepaalde mensen die de controle hebben over technologie, deze verantwoordelijkheid gaan misbruiken.
Microsoft zelf doet in zijn verklaring geen uitspraken over de exacte aard van het probleem, maar meldt alleen dat meer units dan normaal terugkomen voor reparatie. Verder onderzoek zou uitgewezen hebben dat het gros van deze geretourneerde machines afkomstig zou zijn uit de eerste serie geproduceerde consoles. Getroffen gebruikers kunnen contact
Voertuigen kunnen voor ¥50-100 (€0,35-0,70) aangeschaft worden en voor circuits zal ¥200-500 (€1,35-3,35) betaald moeten worden. Initieel zullen er 750 auto's en 50 tracks beschikbaar zijn voor de GT:HD-gamers en het is de bedoeling dat meer uitbreidingen over time op de markt zullen komen. 'Gran Turismo HD: Classic' kan dan ook omschreven worden als de high-definitionversie van Gran Turismo 4. De Premium-versie van het spel zal geleverd worden met 30 auto's en 2 racetracks, en ook hier geldt dat uitbreidingen zullen moeten worden aangeschaft. Verder zal deze versie van de game voorzien zijn van betere graphics, een vrijer speltype en variabele weersomstandigheden. Het Premium-spel kan gezien worden als de proloog op Gran Turismo 5 en zal gebruikt worden om GT5 zo optimaal mogelijk af te stemmen op de reacties van de 'GT HD: Premium'-spelers. Volgens bronnen zullen zowel de Classic- als Premium-versie op hetzelfde schijfje gezet worden.
Het Bredase bedrijf Clubmessage, dat patent heeft gekregen op het versturen van sms-berichten per e-mail, is van mening dat de bedrijven Mollie, Mobileweb en Smsgate inbreuk maken op dit patent. Clubmessage is voorlopig nog niet van plan rechtszaken te beginnen; de vermeende inbreukmakers zullen eerst een brief van de advocaat van het bedrijf krijgen waarin ze worden gemaand een licentie te nemen of het gebruik van de gepatenteerde techniek te stoppen. De eerste reactie van Mollie duidt erop dat dit bedrijf niet van plan is aan deze sommatie gevolg te geven. Volgens een woordvoerder is de claim lachwekkend en beschrijft het patent een techniek die al jaren bestond toen het werd aangevraagd. Clubmessage kreeg in 2003 van het Bureau voor de Industriële Eigendom van Economische Zaken patent op de techniek. Of een rechtszaak succes zal hebben is nog maar de vraag, want het gaat hier om een softwarepatent en het is twijfelachtig of dat wel afdwingbaar is.