De dinsdagavond gekozen voorzitter van de Tweede Kamer, Anouchka van Miltenburg, wil het parlement moderniseren. Zo moet er in de Kamer elektronisch worden gestemd, zodat burgers via internet de uitslag kunnen bekijken.
Voor aanvang van het debat in de Tweede Kamer over een opvolger van de vorige voorzitter, schreef Van Miltenburg in haar officiële sollicitatiebrief aan de Kamer dat ze de communicatiemiddelen in het parlement wil moderniseren. Inmiddels is duidelijk dat VVD'er Van Miltenburg de nieuwe voorzitter is, meldt de NOS dinsdagavond.
Elektronisch stemmen kan er volgens Van Miltenburg voor zorgen dat Kamerleden individueel kunnen stemmen, waarbij de uitslag meteen op internet wordt geplaatst. Nu gebeurt stemmen nog op basis van handopsteken of, als individuele stemmen moeten worden geteld, met een hoofdelijke stemming waarbij elk Kamerlid 'voor' of 'tegen' dient te zeggen.
Verder wil de nieuwe Kamervoorzitter dat er minder gebruik wordt gemaakt van papier en dat parlementariërs in plaats daarvan op tablets werken. "Daarmee kunnen we het milieu en de begroting sparen", aldus de nieuwe voorzitter.
Ook burgers moeten via internet worden betrokken bij de Tweede Kamer. "Ik vind dat de Kamer niet bang moet zijn hiermee te experimenteren", schrijft zij. Zo zou er kunnen worden geëxperimenteerd met een 'Twitterdebat' als een onderwerp daarvoor geschikt is. Als voorbeeld noemt ze wetgeving die betrekking heeft op internet.