Tip de redactie

Microsoft neemt app-ontwikkelplatform Xamarin over

Door Julian Huijbregts, 24 februari 2016 22:50165 reacties, submitter: t-x-m

Microsoft heeft een overeenkomst met Xamarin getekend voor een overname. Xamarin is de maker van een ontwikkelomgeving waarin apps gemaakt kunnen worden voor verschillende platforms in de C#-programmeertaal. Financiële details over de deal zijn niet bekendgemaakt.

Het Xamarin Platform maakt het mogelijk om in C# apps te ontwikkelen die native draaien op iOS, Android, Mac en Windows. De overname past bij de wens van Microsoft om meer apps naar zijn Windows 10-platform te krijgen. De overname is bekendgemaakt door Scott Guthrie, executive vice president van de Cloud and Enterprise Group bij Microsoft. In maart 2014 gingen er al geruchten dat Microsoft het bedrijf wilde overnemen.

Microsoft werkte eerder samen met Xamarin. Zo werd het platform geïntegreerd in Visual Studio, Microsoft Azure, Office 365 en de Enterprise Mobility Suite. In 2014 zette Microsoft samen met Xamarin de .Net Foundation op, een stichting om opensourceprojecten met betrekking tot .Net te coördineren.

Xamarin, dat in 2011 werd opgericht, heeft kantoren in de VS, Londen, Denemarken, Singapore en Argentinië met in totaal zo'n 350 werknemers. Het bedrijf heeft 15.000 klanten en meer dan 1,3 miljoen ontwikkelaars maken gebruik van het platform. Guthrie zegt dat er meer bekend wordt gemaakt over de toekomstplannen tijdens de Microsoft Build-conferentie die in maart plaatsvindt en tijdens het Xamarin Evolve-evenement in april. Tegen die tijd moet de deal ook volledig afgerond zijn.

Xamarin

Reacties (165)


Consoleversie Assetto Corsa uitgesteld tot juni

Door Julian Huijbregts, 24 februari 2016 22:1710 reacties, submitter: MAX3400

De consoleversie van simulatieracer Assetto Corsa verschijnt niet eind april, maar begin juni. Uitgever 505 Games heeft bekendgemaakt dat de release wordt uitgesteld om nog extra verbeteringen door te voeren aan de game.

De nieuwe releasedatum is vastgesteld op 3 juni. Aanvankelijk werd gesteld dat Assetto Corsa op 22 april zou verschijnen voor de Xbox One en PlayStation 4. Volgens 505 Games is het uitstel nodig om 'te verzekeren dat de consoleversie de beste ervaring biedt voor fans van simulatieracers'.

Assetto Corsa, een spel van de Italiaanse ontwikkelaar Kunos Simulazioni, kwam eind 2014 uit voor de pc op Steam. De in juni 2015 aangekondigde consoleversie krijgt 90 auto's en 27 tracks, een carrièremodus en multiplayer-functionaliteit. Tweakers publiceerde begin dit jaar een uitgebreide preview van de consoleversie van Assetto Corsa.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (10)


Google wil meer nieuwswebsites beschermen tegen ddos-aanvallen

Door Julian Huijbregts, 24 februari 2016 20:4746 reacties

Vanaf nu kunnen alle onafhankelijke nieuwswebsites zich aanmelden voor Project Shield van Google. Deze dienst voor ddos-bescherming werd in 2013 geïntroduceerd, maar was toen beperkt beschikbaar. De dienst is nu onderdeel van Jigsaw, de tak die eerder Google Ideas heette.

George Conard, teamleider van Project Shield, zegt tegen Wired dat alle nieuwswebsites die geen eigendom zijn van of gesponsord worden door een overheid of politieke partij, nu in aanmerking komen. Wel blijft het project vooral bedoeld voor kleinere organisaties, die zelf geen financiële of technische middelen hebben om digitale aanvallen te weren. Het nieuwe beleid maakt het echter ook mogelijk dat grote commerciële bedrijven zich aanmelden.

Google kondigde zijn content delivery netwerk in 2013 aan. Destijds werd de dienst gepresenteerd om nieuws- en mensenrechtenorganisaties te beschermen. Geïnteresseerden konden een aanvraag indienen om gebruik te mogen maken van Project Shield. Google lijkt de dienst nu op veel grotere schaal beschikbaar te willen maken. Alle nieuwsbronnen of onafhankelijke media, websites die informatie publiceren over verkiezingen, en mensenrechtenorganisaties kunnen zich aanmelden.

Websites die zich aanmelden, kunnen ervoor kiezen om de dns-server van Google te gebruiken, zodat bezoekers de webpagina's via een reverse proxy binnenkrijgen. De zoekgigant kan op die manier ddos-aanvallen detecteren en weren, en delen van websites cachen, waarmee de druk op de server van de nieuwswebsite verlaagd wordt. Exacte details over de werking van Project Shield geeft Google niet, omdat potentiële ddos'ers misbruik zouden kunnen maken van die informatie.

Alphabet, het moederbedrijf van Google, schaart Project Shield nu onder Jigsaw. Dat is de nieuwe naam van de afdeling die eerder als Google Ideas door het leven ging. Deze tak is niet zozeer gericht op het maken van winst. Jared Cohen, president van Jigsaw, zegt tegen Wired dat de data die met Project Shield vergaard wordt, niet gebruikt wordt voor advertentiedoeleinden. Logs worden twee weken bewaard en het bedrijf zegt enkel data te gebruiken om ddos-aanvallen te analyseren. Het voorkomen van dergelijke aanvallen is volgens Cohen 'goed voor het internet' en op zijn beurt zou dat goed zijn voor Google.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (46)


Gerucht: Siri gaat belangrijke rol spelen in OS X 10.12

Door Julian Huijbregts, 24 februari 2016 18:25186 reacties, submitter: monojack

Siri wordt mogelijk een belangrijk onderdeel van de eerstvolgende grote update voor Apple OS X. In versie 10.12 zou het bedrijf uit Cupertino ondersteuning voor de spraakassistent aan zijn desktopbesturingssysteem willen toevoegen.

Apple brengt OS X 10.12 'Fiji' waarschijnlijk dit najaar uit, de verwachting is dat de nieuwe versie van het OS in juni wordt gepresenteerd tijdens de ontwikkellaarsconferentie van Apple. Volgens Mark Gurman van 9to5mac, zal ondersteuning voor Siri een van de belangrijkste nieuwe functies zijn.

Al sinds 2012 zou Apple tests hebben uitgevoerd met Siri in OS X, bleek uit aanwijzingen in testversies van het besturingssysteem. Spraakassistent Siri werd in 2011 geïntroduceerd op iOS en kwam in 2015 ook naar de Apple Watch en Apple TV. Siri is pas sinds april 2015 beschikbaar in het Nederlands, toen bracht Apple iOS 8.3 uit met ondersteuning voor de Nederlandse taal. Met iOS 9 volgde later een Vlaamse variant van Siri.

Volgens Gurman krijgt Siri een plek in de menubalk rechtsboven, naast de Spotlight-knop. Een klik op de knop zou rechtsboven een Siri-venster oproepen. Ook kan de spraakassistent waarschijnlijk net als bij iOS met een spraakcommando geactiveerd worden. Naast de komst van de spraakassistent wordt verwacht dat OS X 10.12 kleine veranderingen aan de interface bevat en verdere prestatieverbeteringen doorvoert.

Siri ga je gang

Reacties (186)


Wetenschappers ontwikkelen energiezuinige 'passieve' wifi

Door Olaf van Miltenburg, 24 februari 2016 18:0231 reacties, submitter: Capo1

Onderzoekers zijn erin geslaagd een zeer energiezuinig 802.11b-wifi-signaal op 11Mbit/s via een 'passief wifi'-component te laten verlopen. Het signaal lift hierbij mee op reflecterend bestaand signaal, waardoor het verbruik 10.000 keer lager uit kan vallen dan bij huidige wifi-onderdelen.

De onderzoekers van de University of Washington maken voor het zuinige signaal gebruik van backscatter communication, oftewel de terugwaartse verstrooiing van elektromagnetische golven. Al eerder probeerden wetenschappers dit in te zetten, door een narrowband-signaal toe te voegen aan bestaande weerkaatsende wifi-signalen, maar de snelheid hiervan was laag en bestaande wifi-apparatuur kon die signalen niet decoderen.

Bij de vinding van de wetenschappers van de University of Washington wordt geen extra signaal toegevoegd, maar een wifi-signaal gegenereerd. Ze claimen dat standaard wifi-apparaten als routers, smartphones en tablets het zo ontstane 'passieve wifi'-signaal kunnen decoderen.

Wat het verbruik van wifi-chipsets relatief hoog maakt, is dat die onderdelen analoge radiofrequentiecomponenten hebben voor het uitsturen van signaal. Waar onderdelen voor digitale verwerking steeds kleiner en zuiniger gemaakt kunnen worden, is dat bij analoge rf-componenten minder het geval. De onderzoekers stellen daarom voor dit deel te delegeren naar een enkel op het lichtnet aangesloten apparaat in een netwerk. De passieve wifi-componenten kunnen zich dan beperken tot het digitaal coderen en moduleren van het signaal.

Het actieve wifi-apparaat stuurt een toon op een enkele frequentie uit en de passieve onderdelen liften mee op dit signaal door het te reflecteren of absorberen. Ze verschuiven daarbij de frequentie en gebruiken digitale modulatie om 802.11b-packets te creëren. Dit signaal is vervolgens door bestaande wifi-apparaten te ontvangen, betogen de onderzoekers.

Het is hen gelukt om snelheden van 1Mbit/s en 11Mbit/s te realiseren met een verbruik van respectievelijk slechts 14,5 en 59,2µW. Verder is het volgens hen met de methode mogelijk het signaal een afstand van negen tot dertig meter af te laten leggen.

Ze beschrijven hun werk in een paper met de titel Passive Wi-Fi: Bringing Low Power to Wi-Fi Transmissions. De techniek zou van pas kunnen komen voor internet-of-things-toepassingen in ruimtes met bestaande wifi-infrastructuur. Veel iot-apparaten zijn klein en functioneren op batterijen, waardoor een laag verbruik voordeel kan bieden.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (31)


Chinese fabrikant Zopo kondigt smartphone met decacore-soc aan

Door Julian Huijbregts, 24 februari 2016 17:5568 reacties

De Chinese fabrikant Zopo heeft de Speed 8 aangekondigd. De smartphone maakt gebruik van de MediaTek Helio X20-soc, die over tien cores beschikt. De chip heeft drie clusters, met in totaal acht Cortex A53-cores en twee krachtige A72-cores.

De Zopo Speed 8 beschikt over een 5,5"-scherm met een ips-paneel, dat een resolutie van 1920x1080 pixels heeft. Aan de achterzijde zit een 21-megapixelcamera, met Sony IMX230-sensor, een f/2.2-lens en een dubbele ledflitser. De frontcamera is een exemplaar met 8-megapixelresolutie en f/2.0-lens. Er is 32GB flashopslaggeheugen aanwezig en 4GB ram. De smartphone draait op Android 6.0 en biedt plaats aan twee simkaarten. Ook is er een slot voor een micro-sd-kaartje.

Het toestel heeft 4g-ondersteuning met maximale downloadsnelheid van 150Mbit/s. Het modem ondersteunt de 800MHz-, 1800MHz-, 2100MHz- en 2600MHz-frequenties. De kunststof behuizing heeft volgens Zopo een metaalachtige look en afmetingen van 152,5x76,35x9,8mm, bij een gewicht van 136 gram. De accu heeft een capaciteit van 3600mAh en de usb-aansluiting is van het type-c-formaat. Aan de achterkant is een vingerafdrukscanner aanwezig.

Zopo Speed 8Zopo Speed 8Zopo Speed 8Zopo Speed 8

Volgens Zopo is de Speed 8 de eerste smartphone met een decacore-soc. Het merk gebruikt de MediaTek Helio X20, ofwel de MT6797. Deze soc bestaat uit drie clusters met in totaal tien cores. Er is een zuinig cluster met vier Cortex A53-cores die hun werk doen op 1,4GHz en voor doorsnee taken is er een cluster van vier A53-cores op 2GHz. Als er veel rekenkracht is vereist, dan kan het blok met twee krachtige A72-cores met kloksnelheid van 2,5GHz worden aangesproken. De gpu van de soc is een Mali-T880 MP4 op 700MHz. MediaTek kondigde de decacore-soc in mei 2015 aan, maar tot nog toe verschenen er geen apparaten die er gebruik van maakten. Toen gaf de chipmaker ook aan dat de eerste producten begin 2016 zouden verschijnen.

Zopo gaat het toestel vanaf 7 maart aanbieden voor 299,99 dollar. Het merk verkoopt zijn smartphones ook in de Benelux, maar een europrijs is nog niet bekend. Omgerekend inclusief btw komt de dollarprijs neer op ongeveer 330 euro.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (68)


Patch voor Far Cry Primal voegt Expert-modus toe

Door Julian Huijbregts, 24 februari 2016 16:2018 reacties

Ubisoft heeft gelijktijdig met het uitbrengen van Far Cry Primal op de Xbox One en PlayStation 4 een patch uitgebracht die een hogere moeilijkheidsgraad toevoegt. In deze Expert-modus hebben spelers onder andere minder health en zijn vijanden sterker.

De consoleversie van Far Cry Primal heeft een day one-patch gekregen die ongeveer 560MB groot is. De update geeft spelers de optie om te kiezen voor de Expert-modus, de hoogste moeilijkheidsgraad. Volgens Ubisoft hebben spelers in Expert-modus de helft van de health als wanneer ze op 'Hard' spelen. Ook is er minder hulp bij het mikken, schiet de ai sneller, worden vijanden niet zomaar op de minimap getoond en zullen ze minder snel vergeten waar je bent als ze je gespot hebben. Ook doen spelers in de Expert-modus minder damage.

Verder lost de patch een aantal bugs en gameplay-problemen op. Spelers van de game zullen hier weinig tot niet te kampen mee hebben gehad, gezien Far Cry Primal pas sinds dinsdag te koop is voor de Xbox One en PlayStation 4. De Windows-versie volgt in maart.

Far Cry Primal

Reacties (18)


Facebook vult Like-knop wereldwijd aan met Reactions

Door Olaf van Miltenburg, 24 februari 2016 14:51107 reacties

Facebook heeft zijn reactie-emoji's wereldwijd beschikbaar gemaakt. De vijf geanimeerde emoji's dienen als aanvulling op de Like-knop en geven de mogelijkheid om liefde, lachen, boosheid, verdriet en een wow-gevoel uit te drukken.

De 'Reactions' moeten Facebook-gebruikers meer manieren geven om hun reactie op postings op een snelle en eenvoudige manier te delen, meldt Facebook. De reactieknoppen werden afgelopen maanden in enkele beperkte markten getest maar zijn nu wereldwijd te gebruiken.

Om ze tevoorschijn te roepen moeten gebruikers op mobiel de Like-knop ingedrukt houden en bij desktop over de Like-knop zweven met de muiswijzer. Het sociale netwerk zegt al een jaar lang onderzoek te doen naar het gebruik van reacties en emoji's op postings. Daarbij werden veel verschillende varianten geprobeerd door een testgroep. Onder meer een 'yay'-gezichtje heeft na analyse bijvoorbeeld het veld moeten ruimen, omdat de emoji niet door iedereen begrepen zou worden.

Facebook Reactions

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (107)


Xiaomi-smartphones komen niet naar Europa vanwege providers en retailers

Door Arnoud Wokke, 24 februari 2016 14:0989 reacties

Xiaomi brengt zijn smartphones de komende tijd niet naar Europa, omdat de fabrikant geen mankracht heeft om de benodigde relaties op te bouwen met providers en retailers. Dat zegt Hugo Barra, die bij Xiaomi de expansie leidt en voorheen topman was bij Google, tegen Tweakers.

Xiaomi verkoopt zijn toestellen officieel alleen in China, India en nog enkele landen, maar in Europa moeten gebruikers de smartphones importeren. Volgens Barra zijn er momenteel geen plannen voor een release van de smartphones van de Chinese fabrikant in Europa. "Het zal vast wel ooit gebeuren, maar we hebben het nog niet in het vizier", aldus Barra in gesprek met Tweakers na de presentatie van de Mi5 in Barcelona.

De reden daarvoor ligt in de manier waarop Europeanen smartphones kopen. "In Europa loopt er nog veel via de providers en traditionele retailers, maar wij zijn een e-commerce-bedrijf. Dat past niet bij ons en wij hebben bovendien niet de mankracht om relaties op te bouwen met providers en retailers in Europa om onze toestellen overal in winkels te krijgen."

Xiaomi timmert inmiddels een jaar of vijf aan de weg en leverde in 2015 rond zeventig miljoen smartphones. Dat is meer dan fabrikanten als LG en Sony, maar een stuk minder dan marktleiders Apple, Samsung en Huawei.

Xiaomi Mi5

Reacties (89)


Spotify verplaatst zijn infrastructuur naar Google Cloud Services

Door Jeroen de Vries, 24 februari 2016 13:4289 reacties, submitter: luuj

Spotify is bezig met het overzetten van zijn infrastructuur naar Google Cloud Platform. De muziekdienst vertrekt bij zowel zijn eigen fysieke datacenters als bij Amazon, waarbij het voorheen clouddiensten afnam.

SpotifyVolgens het bedrijf ligt de focus op het ogenblikkelijk brengen van muziek naar luisteraars, maar vergt schaalvergroting veel tijd en moeite. Waar voorheen opslag in datacenters zo dicht mogelijk in de buurt van gebruikers werd gekocht of gehuurd, vindt Spotify dit nu niet meer noodzakelijk. De opslag en netwerkdiensten die geboden worden via cloudproviders is tegenwoordig van even goede kwaliteit en kost weinig, aldus de muziekstreamingdienst.

Uit informatie van Amazon en Spotify blijkt dat de muziekdienst niet alleen van eigen infrastructuur maar ook van Amazon Web Services gebruikmaakte. In de berichtgeving over de overstap naar Google Cloud Platform geeft Spotify geen informatie waarom ze overstappen. In de blog zegt Spotify enkel dat er wordt overgestapt van eigen fysieke datacenters naar de cloud.

Het bedrijf heeft nu voor Google gekozen omdat het gelooft dat Google vooroploopt in het bieden van clouddiensten. Het aanbod aan datatools zou de voornaamste reden voor de keuze zijn geweest. Zo is het bedrijf geïnteresseerd in de mogelijkheden die tools zoals Dataproc en BigQuery bieden. Volgens Spotify wordt het dankzij dat soort opties mogelijk om effectiever en efficiënter te werken dan voorheen. De overgang van de eigen fysieke datacenters naar de Google Cloud gaat nog wel even duren. Volgens Spotify komt dat door de aanwezigheid van een grote en complexe backend.

Spotify is niet de enige streamingdienst die gaat vertrouwen op clouddiensten om hun content te kunnen leveren. Netflix heeft zijn diensten eerder deze maand deels toevertrouwd aan Amazon Web Services, een overgang waar al een paar jaar aan werd gewerkt. De streamingdienst is niet volledig overgegaan op de Amazon Cloud. Netflix maakt gebruik van zijn eigen netwerk genaamd Open Connect. Open Connect wordt via Amazon gebruikt, maar de opslagapparaten met het beeldmateriaal dat gestreamd wordt staan in datacenters bij internetproviders en wisselpunten.

Reacties (89)


Panasonic kondigt 12-60mm-objectief met beeldstabilsatie voor mft-camera's aan

Door Julian Huijbregts, 24 februari 2016 12:1091 reacties

Panasonic kondigt een 12-60mm f/3.5-5.6-zoomobjectief met beeldstabilisatie aan. De zoom is geschikt voor micro-four-thirds-camera's en geeft een bereik dat vergelijkbaar is met 24-120mm op fullframe. Het objectief komt in mei op de markt.

Het compacte 12-60mm-objectief is 71mm lang, heeft een diameter van 66mm en weegt 210 gram. De behuizing schuift wel uit tijdens het zoomen. Het objectief heeft een filtermaat van 58mm en is voorzien van afdichtingen tegen stof en vocht, net als de high-end systeemcamera's van Panasonic.

De optische constructie bestaat uit elf groepen in negen elementen. Panasonic gebruikt drie asferische elementen en een ed-element met lage dispersie. Het diafragma heeft een maximale waarde van f/3.5 in de groothoekstand en f/5.6 ingezoomd. Het diafragma bestaat uit zeven afgeronde lamellen.

Met de minimale scherpstelafstand van twintig centimeter is een vergroting van 0,27x mogelijk. Voor de autofocus maakt het objectief gebruik van een stappenmotor. Ook is de 12-60mm voorzien van Panasonics Power OIS-beeldstabilisatietechniek.

Panasonic de 12-60mm in mei op de markt in de Verenigde Staten voor een adviesprijs van 499,99 dollar. Omgerekend inclusief btw is dat ongeveer 551 euro, maar een euroadviesprijs is nog niet bekend.

Panasonic Lumix G 12-60mm OIS
Panasonic Lumix G 12-60mm OISPanasonic Lumix G 12-60mm OISPanasonic Lumix G 12-60mm OISPanasonic Lumix G 12-60mm OIS

Reacties (91)


Insurgency: Sandstorm komt in 2017 uit voor PlayStation 4, Xbox One, en pc

Door Jeroen de Vries, 24 februari 2016 11:2549 reacties, submitter: -8-

Ontwikkelaar New World Interactive heeft bekendgemaakt dat het een nieuwe versie van zijn game Insurgency in 2017 uitbrengt. De tactische shooter die ooit begon als een mod van Half-Life 2 wordt ditmaal gemaakt met Unreal Engine 4.

Voor de nieuwe versie van de game krijgt Insurgency de subtitel Sandstorm mee. Insurgency: Sandstorm wordt voornamelijk ontwikkeld voor de Xbox One en PlayStation 4, maar komt ook uit voor Windows, OS X en Linux. Volgens de studio wordt er gewerkt aan een manier om op de pc een naadloze transitie van Insurgency naar Insurgency: Sandstorm te bewerkstelligen.

De nieuwe versie van de game krijgt behalve de grafische updates die het resultaat zijn van Unreal Engine 4, ook een paar nieuwe features mee. Zo komt er een campagnemodus waarin het verhaal van een groep personages wordt gevolgd. Dat verhaal begint bij de invasie van Irak in 2003 en loopt door tot het heden. Verder wordt er volgens New World ook gewerkt aan split-screen multiplayer op consoles en wordt er ook veel aandacht besteed aan competitieve multiplayer en esports. De systemen voor deze laatste twee worden eerst uitgebracht als een bèta voor de huidige versie van Insurgency.

Insurgency kwam twee jaar geleden met de mod voor Half-Life 2. De tactische shooter werd vrij snel populair en New World claimt dat de originele game al ongeveer twee miljoen spelers heeft. De originele game heeft zestien speelvelden en biedt ondersteuning voor mods. Sandstorm wordt uitgebracht in samenwerking met uitgever Focus Home Interactive, bekend als uitgever van Styx: Master of Shadows, Blood Bowl 2 en de recente Farming Simulator-games. Details over de speelvelden en wapens in Sandstorm zijn nog niet bekend.

De huidige versie van Insurgency kost 14,99 euro. Hoeveel voor de Sandstorm-versie gaat worden gevraagd is nog onbekend. Wanneer de game in 2017 uitkomt is ook nog niet bekendgemaakt.

Insurgency: SandstormInsurgency: Sandstorm

Reacties (49)


Xiaomi kondigt Mi 5 aan met vierassige beeldstabilisatie in lens

Door Krijn Soeteman, 24 februari 2016 11:1085 reacties, submitter: Adipose

Het nieuwste 'vlaggenschip' van Xiaomi is de Mi 5. De 129 gram wegende smartphone is woensdag gepresenteerd op het Mobile World Congress in Barcelona. De Mi 5 maakt gebruik van de Qualcomm Snapdragon 820-soc die in januari op de markt kwam.

Daarmee is het op papier een zeer krachtige telefoon met een 5,15"-scherm met 1080p-resolutie, 4GB ddr4 en 128GB intern opslaggeheugen. Xiaomi wilde vooral benadrukken dat de camerafuncties beter zijn dan die van andere telefoons tijdens het launch event op MWC. De telefoon heeft een Sony IMX298 16-megapixelsensor met fasedetectieautofocus en vierassige beeldstabilisatie in de lens. Ook maakt de beeldsensor gebruik van dti of deep trench isolation. Met dti wordt licht tussen de pixels beter gescheiden wat light bleeding naar nabij gelegen pixels - met inaccurate kleuren als gevolg - moet voorkomen. Dezelfde techniek werd eerder toegepast in de iPhone 6s. Om het beeld te verwerken, maakt de Mi 5 gebruik van de Qualcomm Spectra-beeldprocessor, die ook 4k-video aankan.

De camera aan de voorkant gebruikt een 4-megapixelcamera met betrekkelijk grote pixels van 2 micrometer groot. Dat zou de kwaliteit van foto's bij weinig licht verbeteren. Verder beschikt de telefoon over een usb-c-poort en een 3000mAh-accu die Quick Charge 3.0 van Qualcomm ondersteunt. Ook beschikt het apparaat over een vingerafdrukscanner. De afmetingen zijn 69,20x144,55x7,25mm.

Xiaomi claimt dat de gebruikte materialen hoogwaardig zijn, zoals een achterzijde van glas die enigszins ombuigt naar de zijden toe. De duurste versie beschikt over een gebogen keramische behuizing. Als besturingssysteem gebruikt de Mi 5 Miui 7, een eigen versie van Android 6.0.

De Mi 5 komt in drie verschillende versies, waarvan de duurste, met keramische achterkant, 2699 Chinese yuan kost, omgerekend zo'n 376 euro. Deze beschikt over 128GB intern geheugen en een op 2,15GHz geklokte Snapdragon 820. Ook de middenmoter beschikt over die soc, en over 64GB opslaggeheugen. Dit toestel met een glazen achterzijde wisselt voor 2299 yuan van eigenaar. De goedkoopste variant heeft een processor die op 1,8GHz is geklokt en beschikt over 32GB intern opslaggeheugen. Er is niet bekend of de telefoon officieel in Europa beschikbaar zal komen.

Xiaomi Mi5
Xiaomi Mi5Xiaomi Mi5Xiaomi Mi5Xiaomi Mi5

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (85)


Tele2-klanten kampen sinds dinsdagavond met internet- en telefonieproblemen

Door Olaf van Miltenburg, 24 februari 2016 10:5386 reacties

Tele2 heeft sinds dinsdagavond storing bij vaste telefonie en internet. Het probleem speelt volgens de aanbieder vooral in vier regio's: Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem en Leeuwarden. Bij twee van die regio's zou de storing inmiddels verholpen zijn.

De eerste meldingen over de storing kwamen dinsdagavond rond 21.00 binnen bij AlleStoringen. "Het kan zijn dat je sinds gisteravond problemen ervaart met internet en vaste telefonie", bevestigt de aanbieder op zijn forum. Het probleem zou zich concentreren in de regio's Amsterdam, Leeuwarden, Arnhem en Apeldoorn. Doordat klanten op grote schaal de helpdesk bellen, zou deze met overbelasting kampen.

Tele2-woordvoerder Jan-Willem te Gussinklo bevestigt de problemen. "Het probleem speelt bij een deel van onze offnetklanten, een deel van de verbinding loopt bij hen via ons, een deel via KPN", zegt hij. "We hebben voor twee van de vier regio's een oplossing doorgevoerd die hen weer online moet krijgen. Ze moeten daarvoor wel hun modem resetten. Het gaat om Amsterdam en Apeldoorn", verklaart hij verder. Aan een oplossing voor Arnhem en Leeuwarden wordt nog gewerkt.

Update, 14.00: De storing is verholpen volgens de provider.

Reacties (86)


Bedrijf achter kopieersoftware AnyDVD sluit deuren

Door Jeroen de Vries, 24 februari 2016 10:27198 reacties, submitter: John Stopman

De website van SlySoft, bekend van programma's als CloneCD en AnyDVD, is offline gehaald. Wanneer de website wordt bezocht krijgt de bezoeker een bericht te zien waarin wordt aangegeven dat alle activiteiten rondom SlySoft gestopt zijn.

SlySoft zelf is stil over de reden waarom de website uit de lucht is gehaald. De enige informatie staat in het bericht dat getoond wordt wanneer een gebruiker de website bezoekt: "Vanwege recente reglementaire vereisten hebben we alle activiteiten gerelateerd aan SlySoft Inc. moeten stopzetten. We willen onze trouwe klanten bedanken voor hun klandizie de afgelopen jaren." Hoe permanent deze stopzetting is, is onbekend. De software is nog wel beschikbaar via andere websites.

Juridische kwesties zijn niet iets nieuws voor het bedrijf. Vanwege de aard van zijn producten is het vaker het doelwit geweest van andere bedrijven en organisaties. De AnyDVD-software kan bijvoorbeeld worden gebruikt om de drm van blu-rays en hd-dvd's te verwijderen. Als zodanig is het bedrijf onder andere een doorn in het oog van de Advanced Access Content System Licensing Administrator, een vertegenwoordiger van onder andere Disney, Sony en Warner Bros.

De AACS LA ging eerder al achter andere vergelijkbare bedrijven aan zoals Aiseesoft. Nu heeft de licentie-administrator zijn pijlen weer gericht op SlySoft. Zo vroeg de AACS LA twee weken geleden aan de Amerikaanse overheid om Antigua, het eiland waar SlySoft gevestigd is, op de nationale controlelijst te plaatsen van landen die copyright niet goed genoeg beschermen.

Vanwege zijn vestiging in Antigua kon SlySoft programma's zoals AnyDVD en CloneCD verkopen. SlySoft-eigenaar Giancarlo Bettini werd in 2014 wel beboet voor het overtreden van de copyrightwet op het eiland. Hij ging hiertegen in beroep en deze zaak is nog niet afgerond. Hierdoor kon SlySoft gewoon doorgaan met de verkoop van de software. Om een vooralsnog onbekende reden lijkt het erop dat dit onder de aangegeven nieuwe regelgeving niet kan doorgaan.

AnyDVD

Reacties (198)


Intex toont prototype Aqua Fish-smartphone met Sailfish OS 2.0

Door Krijn Soeteman, 24 februari 2016 10:0518 reacties, submitter: HtheB

Intex, een Indiase producent van onder andere smartphones, brengt een Sailfish-telefoon uit met de naam Aqua Fish. De 5"-smartphone maakt gebruik van Sailfish OS 2.0. Wat het apparaat moet kosten, is nog niet bekend.

De Intex Aqua Fish heeft een Qualcomm Snapdragon 212-quadcore die draait op maximaal 1,3GHz. De telefoon heeft 2GB aan ddr3-ram aan boord,16GB aan intern geheugen en een 5" beeldscherm met een resolutie van 1280x720 pixels. Dat geheel wordt gevoed door een 2500mAh-accu. Verder beschikt de Aqua Fish over een dubbel simslot voor microsims. Overige specificaties zoals wat voor camera's de smartphone zal hebben, zijn nog niet bekendgemaakt.

Volgens Jolla Users gaat het nog om een prototype. De Jolla-gebruikerssite constateert dat de telefoon goed presteert, ook bij het draaien van Android-applicaties. Wel geeft Jolla Users aan dat het nog geen zwaardere applicaties zoals games getest heeft.

Vooralsnog zijn er geen plannen de telefoon buiten India te verkopen, maar de telefoon ondersteunt wel Europese frequenties. Ondanks dat er geen prijzen beschikbaar zijn, zijn er geruchten dat de telefoon ook in de VS op de markt komt voor 146 dollar. Aangezien de duurste telefoon van Intex in India 7799 roepie kost, wat omgerekend zo'n 104 euro is, lijkt dat bedrag niet onredelijk. De telefoon moet in mei op de Indiase markt komen.

De samenwerking tussen Jolla en Intex werd in juli 2015 aangekondigd.

Intex Aqua Fish

Reacties (18)


Eurocommissaris Digitale Markt spreekt zich uit tegen backdoors

Door Olaf van Miltenburg, 24 februari 2016 08:4646 reacties

De Eurocommissaris voor de Digitale Interne Markt Andrus Ansip heeft zich uitgesproken tegen het gebruik van backdoors, waarbij hij bepaalde systemen als voorbeeld geeft. Hij wijst erop dat de aanslagplegers van Parijs niet versleuteld communiceerden.

Ansip wil niet specifiek ingaan op vragen over het al dan niet verplicht unlocken van iPhones, maar zegt bij een interview met Euractiv, tijdens MWC 2016, dat zijn standpunt op dit vlak bekend is. "Identificatiesystemen zijn gebaseerd op encryptie. Ik ben sterk tegen welke backdoor in deze systemen dan ook", aldus Ansip. Volgens hem zou het vertrouwen in digitale id's ondermijnd worden bij aanwezigheid van backdoors. Ook noemt hij de systemen van connected auto's als voorbeeld waarbij sterke encryptie zonder backdoors nodig is.

De Eurocommissaris voor de Digitale Interne Markt gaat niet in op encryptie bij smartphones, zoals het geval is bij de Apple-zaak. Wel zegt hij geen contradictie te zien bij het doel om zowel iedereens privacy te beschermen als de veiligheid te garanderen. "Ik wil internet niet de schuld geven van alle slechte dingen in de wereld."

Hij wijst daarbij naar de aanslagplegers van Parijs: "Iemand zei dat de terroristen van de aanval in november sterke encryptiesystemen voor hun communicatiesystemen gebruikten. Omdat we een van de mobieltjes gevonden hebben, weten we dat ze open systemen voor tekstberichten gebruikten."

Een Eurocommissaris vertegenwoordigt het belang van de Europese Unie en de Commissie beslist bij meerderheid. Het standpunt van een enkele Eurocommissaris heeft geen enkele bindende kracht of invloed op beleid van lidstaten. Een jaar geleden pleitte de antiterrorismecoördinator van de Europese Unie er nog voor dat internet- en telecombedrijven moeten kunnen worden gedwongen om hun encryptiesleutels af te geven.

Reacties (46)