Tip de redactie

Goedkope Raspberry Pi-pc is vanaf eind januari leverbaar

Door Pieter Molenaar, 29 december 2011 16:30175 reacties

De Raspberry Pi-pc van de gelijknamige Britse non-profit organisatie is vanaf eind januari beperkt leverbaar. De prijs bedraagt 25 dollar. In september zou de productie hoog genoeg zijn om ook aan scholen te kunnen leveren.

Oorspronkelijk gingen de ontwikkelaars, waaronder Frontier Developments-oprichter David Braben, uit van een release in november, maar deze is nu verplaatst naar eind januari. Volgens EETimes heeft Raspberry Pi genoeg onderdelen om 10.000 Raspberry Pi-pc's in elkaar te zetten en is het plan om elke maand een nieuwe batch te produceren.

De bestukte pcb, de gebruiker moet er zelf een kastje omheen bouwen, ter grootte van een creditcard zal in twee varianten te verkrijgen zijn. De goedkoopste variant kost 25 dollar en beschikt over een Broadcom BCM2835-chip, op basis van een ARM11-kern, die op een kloksnelheid van 700MHz loopt en 128MB geheugen. Verder is de printplaat voorzien van een lan-controller en een csi-connector voor aansluiting van een cameramodule.

Het kleine moederbord is tevens voorzien van aansluitingen voor rca-video, twee maal usb, hdmi, audio-jack, een dsi-connector en headers voor een gpio-module. Verder kan er een sd-kaart ingestoken worden en wordt het board gevoed door een micro-usb-aansluiting. De duurdere variant kost 35 dollar en heeft als extra 128MB-geheugen meer en een ethernet-aansluiting. De Raspberry Pi-pc draait op een Linux-variant en kan onder meer 1080p-video hardwarematig versnellen.

De Raspberry Pi-pc is net als de BBC-computer in de jaren tachtig bedoeld als educatieve computer om jongeren onder meer te interesseren voor programmeren. Het initiatief is een antwoord op de terugval van aanmeldingen voor technische opleidingen.

Raspberry Pi pcb januari

Reacties (175)

Lees meer


Kabinet: opt-in voor locatiegegevens is slecht idee

Door Joost Schellevis, 29 december 2011 15:50382 reacties

Het kabinet is tegen een opt-in voor locatiebepaling, waarbij gebruikers zich moeten aanmelden om hun wifi-toegangspunten op te laten nemen in een database. Volgens het kabinet is een opt-in juridisch niet mogelijk en economisch onverstandig.

Vorige maand bleek dat Tweede Kamerleden niet tevreden waren met een opt-out-mogelijkheid voor mensen die wilden voorkomen dat hun router werd opgenomen in een database met locatiegegevens. Locatiebepaling via wifi-toegangspunten wordt gebruikt om mobiele telefoons sneller en betrouwbaarder hun locatie te laten opzoeken.

Google voerde de opt-out in nadat het College bescherming persoonsgegevens van Google eiste dat het een dergelijke optie zou aanbieden; als het dat niet zou doen, zou het bedrijf een boete krijgen. Google gaf daaraan gehoor en voerde de opt-out wereldwijd in; uitschrijven kan nu door '_nomap' aan de netwerknaam, het ssid, toe te voegen. De Tweede Kamer pleitte echter voor opt-in, waarbij gebruikers bewust toestemming moeten geven voordat ze worden opgenomen.

Het kabinet is het niet eens met de Tweede Kamer, schrijft staatssecretaris van Veiligheid en Justitie Fred Teeven aan de Tweede Kamer. Een opt-in is waarschijnlijk in strijd met het Europese Recht, die een dergelijke verplichting niet mogelijk maakt, schrijft Teeven. Er zou dus een specifieke uitzondering voor Google Street View moeten komen, en dat mag niet. Overigens is de Europese Unie waarschijnlijk van plan om strengere privacyregels in te voeren, die een opt-in wellicht mogelijk kunnen maken. Teeven gaat hierop echter niet in.

Daarnaast heeft een opt-in nadelige gevolgen voor de economie, stelt Teeven: het zou de innovatie belemmeren als locatiebepaling, die zo zwaar leunt op het indexeren van wifi-toegangspunten, wordt belemmerd. De privacycommisaris van Google, Alma Whitten, uitte eerder vergelijkbare kritiek op een opt-in. Een grote meerderheid van de Tweede Kamer ondersteunde destijds de motie voor een opt-in: alleen de PvdA, GroenLinks, de ChristenUnie en de Partij voor de Dieren steunden deze niet.

Reacties (382)


Ziggo gaat live tv kijken voor Android beschikbaar maken

Door RoD , 29 december 2011 15:17108 reacties

Ziggo werkt aan een applicatie voor Android die live televisiekijken mogelijk moet maken. De software is al beschikbaar voor Apples iOS, maar de Android-applicatie van de provider is nog beperkt. Het project bevindt zich in de testfase.

ZiggoDat blijkt uit een e-mail van de klantenservice die naar een Tweaker werd gestuurd. Ziggo was zelf niet bereikbaar voor commentaar, waardoor nog onduidelijk is wanneer de applicatie wordt uitgebracht. Wel zou de provider inmiddels begonnen zijn met het testen van de software, waardoor een release mogelijk op korte termijn plaats kan vinden. Ziggo heeft al een app voor Android, maar hiermee kan geen tv gekeken worden.

Live televisiekijken is al beschikbaar voor Apples iOS. Een app daarvoor werd onlangs uitgebracht voor iPad, iPhone en iPod. Alhoewel Android nog niet ondersteund wordt, is het wel mogelijk om televisie te kijken op apparaten met Googles mobiele OS. Een Tweaker maakte onlangs een mobiele website die geschikt is voor Android en waarop de streams voor de tv-zenders worden aangeboden. Daardoor kunnen gebruikers Nederland 1, 2 en 3, RTL 4, 5, 7 en 8, en NET5, SBS6 en Veronica bekijken, zolang de internetverbinding via Ziggo loopt.

Reacties (108)


'Microsoft test fix voor instant messaging-bug Windows Phone'

Door Pieter Molenaar, 29 december 2011 14:4120 reacties

Microsoft zou naar verluidt de dos-kwetsbaarheid in het instant messaging-gedeelte van Windows Phone 7 getraceerd hebben en momenteel een fix voor de bug aan het testen zijn. Het is niet bekend wanneer Microsoft de fix gaat uitbrengen.

Twee weken terug kwam een bug in Windows Phone aan het licht waarbij met behulp van een speciaal sms-bericht een Windows Phone 7-mobieltje is te laten crashen. Ook via Facebook- en Windows Live-berichten is dit mogelijk. Na het herstarten van de smartphone kan de messaging hub in Windows Phone niet meer geopend worden.

Khaled Salameh, de persoon die de kwetsbaarheid in Windows Phone ontdekte, zegt nu op zijn Twitter-account dat het MS Security Team contact met hem opgenomen heeft. Salameh heeft bevestigd gekregen dat het team de oorzaak van de kwetsbaarheid opgespoord heeft, en dat een fix ervoor momenteel getest wordt. Salameh heeft verder geen tijdsplanning voor de uitrol van de fix te horen gekregen.

Volgens WMPoweruser is de kwetsbaarheid niet uniek voor Windows Phone, maar zou de bug ook voor kunnen komen bij andere Microsoft-producten die gebruikmaken van het Silverlight/WPF-framework, zoals Windows Live Messenger, Visual Studio en Blend. Volgens Salameh is Microsoft de mogelijke kwetsbaarheid in die producten nog aan het onderzoeken.

WP7 sms bugfix

Reacties (20)


Tool maakt handmatig samenstellen CyanogenMod-rom mogelijk

Door RoD , 29 december 2011 14:0258 reacties

Gebruikers kunnen met een nieuwe tool hun eigen variant van CyanogenMod, een populaire custom rom voor Android, samenstellen. Met de software is het mogelijk om features toe te voegen of om ongewenste features te verwijderen.

De tool is in alpha-status uitgebracht, waardoor de functionaliteit nog vrij beperkt is: het is mogelijk om talen en wallpapers te verwijderen en om bepaalde themas toe te voegen. In de toekomst wordt de functionaliteit uitgebreid, waarbij het onder andere mogelijk wordt om applicaties toe te voegen of te verwijderen. Gebruikers kunnen het toestel selecteren waar ze de rom voor willen gebruiken, waarna deze wordt gecompileerd.

Momenteel wordt hard gewerkt aan versie 9 van de custom rom. Deze release is gebaseerd op Android Ice Cream Sandwich, maar is nog niet voor alle toestellen beschikbaar die normaal gesproken worden ondersteund. CM9 krijgt een aantal nieuwe features: zo wordt aan een nieuwe launcher gewerkt die de naam Trebuchet draagt. Met de aangepaste launcher kan onder andere de zoekbalk worden verwijderd, en is het aantal homescreens instelbaar. Ook wordt aan een alternatieve muziekapplicatie gewerkt.

CM compiler

Reacties (58)


Verkoop PlayStation Vita daalt drastisch in tweede week

Door Pieter Molenaar, 29 december 2011 13:18132 reacties

Van de PlayStation Vita zijn in de tweede week na de lancering maar 72.479 exemplaren verkocht, een daling van maar liefst 81 procent ten opzichte van de lanceerweek, toen Sony 397.338 exemplaren van de handheld wist te verkopen.

De verkoop van PlayStation Vita's in de cruciale week voor kerst zou volgens Gamasutra zelfs historisch laag zijn voor een nieuwe console, zo kort na de lancering. De PS Vita is sinds kort in Japan verkrijgbaar; de rest van de wereld volgt later.

De verkoopdaling zou geen gevolg zijn van een beperkte voorraad, aangezien er aanvankelijk een half miljoen PS Vita's voorradig waren. Ook de verkoop van de Nintendo 3DS daalde in de tweede week na introductie, maar de daling bedroeg voor de Nintendo-handheld destijds iets minder dan 45 procent.

De Nintendo 3DS beleefde in Japan de afgelopen week juist zijn beste verkoop ooit. Zo werden 482.200 exemplaren van de gamehandheld met 3d-scherm verkocht, tegenover 367.691 stuks een week eerder. De stijging wordt toegeschreven aan de relatief lage prijs van de handheld en de recente releases van onder meer Super Mario 3D Land, Mario Kart 7 en Capcoms Monster Hunter 3G.

Zelfs de PlayStation 3 en de PSP verkochten in de week voor kerst in Japan beter dan de PlayStation Vita. Van de PlayStation 3 werden 75.943 stuks verkocht, terwijl van de PSP 101.121 exemplaren verkocht werden. De Wii deed het in het land van de rijzende zon met 91.176 verkochte exemplaren nog steeds goed, terwijl de 4.245 verkochte Xbox 360's aantoont dat het met die console in Japan nog steeds niet wil vlotten.

Helaas!
De video die je probeert te bekijken is niet langer beschikbaar op Tweakers.net.

Reacties (132)

Lees meer


Hash collision maakt dos-aanval op webservers mogelijk

Door Joost Schellevis, 29 december 2011 12:0170 reacties

Meerdere programmeertalen zijn kwetsbaar voor een denial of service-aanval door het veroorzaken van hash collisions. Met een post-request kan een webserver offline worden getrokken. Onder meer ASP.NET, PHP en Java zijn kwetsbaar.

Het beveiligingsbedrijf n.runs heeft de kwetsbaarheid naar buiten gebracht. Door misbruik te maken van hash tables in programmeertalen kunnen kwaadwillenden de cpu van een webserver volledig in beslag nemen, waardoor deze geen andere requests meer aankan. Daarvoor moeten hash collisions worden veroorzaakt, waarbij meerdere waarden dezelfde hash krijgen.

PHP5, Java en ASP.NET zijn kwetsbaar, net als de javascript-engine V8, die door node.js wordt gebruikt. In sommige gevallen zijn ook PHP4, Python en Ruby kwetsbaar; dat hangt af van de gebruikte versie en of de taal draait op een 32bit- of 64bit-server.

Omdat veel programmeertalen standaard een maximale uitvoeringstijd aan scripts stellen, is het nodig om constant nieuwe hash collisions te blijven sturen. Volgens n.runs is voor een aanval op een webserver met PHP5 en een Core i7-processor 70 tot 100 kilobit per seconde aan bandbreedte nodig om één core bezig te houden. Met een gigabit-verbinding kan één aanvaller zelfs 10.000 cores in een dergelijke configuratie feitelijk uitschakelen.

Microsoft heeft erkend dat ook ASP.NET kwetsbaar is en heeft een update voor de Forefront-firewall uitgegeven die eventuele aanvallen moet herkennen. Overigens kondigde Microsoft niet veel later een noodpatch aan die een kritiek Windows-probleem moet verhelpen. Daarbij gaat het hoogstwaarschijnlijk echter om een ander probleem, omdat ook desktopversies van Windows zijn getroffen.

Reacties (70)


Maker Kindle-accessoires beschuldigt Amazon van chantage

Door Wout Funnekotter, 29 december 2011 11:3530 reacties

M-Edge Accessoires, maker van accessoires voor de Kindle, klaagt Kindle-fabrikant Amazon aan. Amazon zou gedreigd hebben de producten van M-Edge 'onvindbaar' te maken op zijn site als het bedrijf geen hogere commissie zou afstaan.

Rechtszaak rechterM-Edge verkoopt zijn producten via Amazon.com en sloot in november 2009 een deal waarin stond dat het vijftien procent van de omzet af zou staan als commissie, schrijft The Wall Street Journal. Volgens M-Edge eiste Amazon twee maanden later echter een commissie van 32 procent. Amazon zou daarbij gedreigd hebben de producten van M-Edge moeilijker vindbaar te maken op de website als het niet zou instemmen met de nieuwe voorwaarden.

Nadat M-Edge dit weigerde zou Amazon in mei 2010 nogmaal hebben aangedrongen met wederom de waarschuwing dat weigering ertoe zou leiden dat niemand de producten van M-Edge nog zou kunnen vinden in het online-warenhuis. M-Edge zegt dat het ditmaal overstag ging omdat de verkopen via Amazon voor het gros van de inkomsten van het bedrijf zorgt.

M-Edge beschuldigt Amazon tevens van patentschending. Amazon verkoopt een Kindle-hoes met ingebouwd leeslampje en M-Edge zegt een patent te hebben op een dergelijk ontwerp. Daarnaast claimt het bedrijf in de aanklacht nog dat Amazon opzettelijk de melding 'momenteel niet beschikbaar' bij producten van het bedrijf toonde, terwijl dit niet zo was. Amazon wil niet reageren op de rechtszaak.

Reacties (30)


LG introduceert 84"-lcd-tv met 4K-resolutie op CES

Door Pieter Molenaar, 29 december 2011 10:58127 reacties

LG introduceert begin januari op de CES-beurs in Las Vegas een 84"-lcd-tv met een paneelresolutie van 3840 bij 2160 pixels, ook wel bekend als Ultra Definition of 4K. De tv is verder voorzien van passieve 3d en beschikt over LG's Smart TV.

LG toonde vorig jaar op zijn CES-stand al een prototype van een dergelijke display, maar het bedrijf gaat de tv nu ook echt op de markt brengen. De uiteindelijke versie van de 84"-tv heeft beduidend dunnere bezels dan het prototype en heeft een metalen U-profiel als voet.

Het is niet bekend of de scherpe LG-tv al in 2012 leverbaar zal zijn en wat hij moet gaan kosten. Ook is het typenummer van de 84"-tv nog onbekend. Concurrent Sharp heeft al eerder aangekondigd een 60"-4K-lcd-tv in de herfst van volgend jaar uit te brengen.

De 4K-tv van LG maakt gebruik van passieve 3d voor de weergave van 3d-content en zal geleverd worden met de eerder aangekondigde nieuwe Magic Remote met spraakherkenning. De meegeleverde 3d-brillen hebben een nieuw ontwerp, dat LG onlangs onthulde. Gebruikers kunnen de mate van 3d-diepte instellen, terwijl ook 2d-3d-conversie ingebouwd is. Via LG's Smart TV hebben gebruikers toegang tot internet en apps.

LG 84inch uhd-tv

Reacties (127)

Lees meer

LG komt in 2013 met 4K-oled-tv
LG komt in 2013 met 4K-oled-tv Nieuws van 29 mei 2012
Tweakers op de CES 2012
Tweakers op de CES 2012 Video van 8 januari 2012
LG toont 55"-oled-tv op CES
LG toont 55"-oled-tv op CES Nieuws van 26 december 2011

Intel begint levering nieuwe Atom-processors voor netbooks

Door Wout Funnekotter, 29 december 2011 10:0137 reacties

Intel is gestart met uitleveren van het nieuwe Cedar Trail-M Atom-platform naar fabrikanten. De eerste netbooks die aangedreven worden door de nieuwe generatie Atom-chips worden begin 2012 in de winkels verwacht.

Intel Atom-badgeCedar Trail is de derde generatie Atom-processors en de opvolger van het Pine Trail-M-platform, dat eind 2009 verscheen. De nieuwe Atoms leveren volgens Intel betere prestaties maar gebruiken daarbij minder stroom. Dat komt deels door verbeteringen in het ontwerp, maar ook door de overstap naar een 32nm-procedé.

De chips bevatten de nieuwe GMA3600- en GMA3650-gpu's die hoger geklokt zijn dan hun voorgangers van het Pine Trail-M-platform. Daarnaast kunnen ze beter omgaan met hd-video. Afspelen van 1080p-videobestanden en blu-ray-streams zou voor de nieuwe Atoms geen probleem meer moeten zijn. Verder ondersteunen de nieuwe Atoms ook Intels WiDi-protocol voor het draadloos versturen van videosignalen.

Intel zal aanvankelijk twee nieuwe cpu's leveren: de N2600 en N2800, beide dualcores met hyperthreading. Die eerste draait op 1,6GHz, kan overweg met ddr3-800 geheugen en heeft een tdp van 3,5W waardoor hij volgens Intel eventueel passief gekoeld kan worden. De N2800 heeft met 1,86GHz een hogere kloksnelheid en kan daarnaast met het snellere ddr3-1066-geheugen overweg. Deze chip krijgt een tdp van 6,5W. Beide processors worden gekoppeld aan de NM10-chipset die ook voor huidige Atoms gebruikt wordt.

Het Cedar Trail-M-platform zou eigenlijk eerder dit jaar al uitkomen, maar liep vertraging op. Volgens geruchten werd die veroorzaakt door de drivers voor de gpu's; Intel zou problemen hebben met het succesvol doorlopen van Microsofts WHQL-testtraject, waardoor het niet de benodigde certificering kon bemachtigen.

Reacties (37)


'Ontwikkelaars Duqu en Stuxnet maakten nog drie virussen'

Door Joost Schellevis, 29 december 2011 09:2538 reacties

Onderzoekers van Kaspersky hebben ontdekt dat Stuxnet en Duqu mogelijk onderdeel zijn van een platform dat uit ten minste vijf virussen zou bestaan. Dat zou blijken uit registersleutels waar Duqu en Stuxnet naar zoeken.

Componenten van Stuxnet en Duqu zoeken naar twee registersleutels om elkaars aanwezigheid te kunnen waarnemen. Kaspersky heeft nu nieuwe componenten ontdekt die in beide virussen aanwezig zouden zijn en die zoeken naar ten minste drie andere registersleutels, meldt Reuters. Dat zou wijzen op nog drie vergelijkbare virussen.

Eerder claimde Symantec al dat de makers van het Stuxnet-virus, dat zou zijn gebruikt bij aanvallen op Iraanse kerncentrales, ook verantwoordelijk waren voor het Duqu-virus. Volgens Kaspersky zijn beide virussen afkomstig van hetzelfde 'platform' voor het maken van dergelijke virussen, waarbij naar wens componenten kunnen worden toegevoegd en verwijderd.

Eerder gaf de Iraanse overheid aan dat het Duqu-virus is aangetroffen op Iraanse computers. Duqu zou ondanks zijn grote overeenkomsten met Stuxnet een ander doel hebben: waar Stuxnet scada-systemen probeerde te ontregelen, zou Duqu vooral zijn ingezet voor het ontfutselen van informatie. Volgens sommigen zitten de Verenigde Staten en Israël achter het virus, maar hard bewijs voor die stelling is nog niet opgedoken.

Reacties (38)

Lees meer