Sony heeft de prijzen bekendgemaakt van de memorycards van de PS Vita. Die vallen lager uit dan op basis van de Amerikaanse prijzen werd verwacht. Het grootste model, van 32GB, zal niet op de Europese markt verschijnen.
Eind november publiceerde het Amerikaanse GameStop de prijzen van de memorycards van de PS Vita. Het goedkoopste model, een kaart van 4GB, verschijnt daar voor 30 dollar in de winkel, terwijl het grootste model, van 32GB, voor 120 dollar over de toonbank gaat. Inmiddels heeft Sony ook de Europese prijzen van de vier geheugenkaarten gepubliceerd. De prijzen vallen lager uit dan wat op basis van het Amerikaanse voorbeeld was geschat. Zo gaat de kaart van 4GB hier 20 euro kosten. De kaart van 8GB kost 35 euro en de kaart van 16GB gaat voor 50 euro over de toonbank. Het topmodel, van 32GB, zal in Europa niet op de markt verschijnen. De speciale PS Vita memorycards hebben een form factor die net iets afwijkt van de standaard-micro-sd-kaart.
In oktober werd al bekend dat veel games gebruik zullen maken van memorycards om gegevens op te slaan. De games voor de PS Vita worden geleverd op speciale PlayStation Vita Cards, ook een medium met een eigen form factor. Op deze PS Vita Cards, die sterk lijken op de kaarten waarop Nintendo games levert voor de DS en 3DS, is ook geheugen aanwezig dat gebruikt kan worden voor het opslaan van savegames. Toch gebruiken veel games ook de extra capaciteit van een memorycard. Games als Uncharted: Golden Abyss, Disgaea 3: Absence of Detention, Hot Shots Golf 6 en Monster Radar willen niet starten zonder dat er een geheugenkaart in de handheld zit, omdat de games data opslaan op de kaart. De PS Vita werd op 17 december in Japan geïntroduceerd. Europa en de VS zijn op 22 februari aan de beurt.
Sony heeft ook de prijzen bekendgemaakt van enkele games die tegelijk met de handheld op de markt zullen verschijnen. Uncharted: Golden Abyss gaat 50 euro kosten, terwijl games als Unit 13, WipEout 2048, ModNation Racers: Road Trip en Everybody’s Golf voor 40 euro in de winkel komen te liggen. Reality Fighters en Little Deviants, die beide alle besturingsmogelijkheden van de PS Vita benutten, zijn voor 30 euro te koop.