Japanner claimt 'hack' in PSP-emulator van PS Vita

Een Japanse bezitter van een gloednieuwe PlayStation Vita claimt dat hij binnen de PSP-emulator van de handheld unsigned code kan draaien. Daarbij maakt hij gebruik van een buffer overflow die via een savegame-exploit is op te roepen.

De exploit, die mogelijk is door een gemanipuleerde savegame te openen, maakt binnen de PSP-emulator op de PS Vita gebruik van een kwetsbaarheid in PSP-firmware 6.31. Hierdoor wist de Japanner, die zich Mamosuke noemt, een 'hello world'-app te draaien op de Vita. Mamosuke hoopt dat hij via de exploit de eerste homebrew op de Vita mogelijk zal maken.

Doordat de geboden PSP-emulator met de huidige firmwareversie kwetsbaar blijkt voor bestaande exploits, en de emulatie dus op een hoog niveau lijkt te draaien, is het naar alle waarschijnlijkheid mogelijk om gekopieerde PSP-games op Sony's nieuwe handheld te draaien.

De 'hack' is echter niet van toepassing op de firmware van de Vita zelf; de PSP-emulator draait vermoedelijk binnen een virtuele machine die de hardware van de Vita niet direct kan aanspreken. Bovendien kan Sony met een firmware-update ook de firmware van de PSP-emulator bijwerken om het beveiligingsgat te sluiten.

PS Vita PSP-exploit

Door Dimitri Reijerman

Redacteur

19-12-2011 • 19:48

49

Lees meer

Reacties (49)

49
47
24
4
0
10
Wijzig sortering
Anoniem: 363109 20 december 2011 11:01
"This exploit was found by Japanese developer teck4. NOT ME(mamosuke)"

http://gamegaz.com/201112186294/
Anoniem: 420365 19 december 2011 19:50
Gelukkig draait het slechts om de PSP-emulator. Het is natuurlijk wel slordig van Sony, maar ik denk niet dat dit de verkoopcijfers ernstig zal aantasten.
Sterker nog als er 'home-brew' op kan draaien word hij nog meer verkocht, door alle gamers die wel graag een spelletje kopiëren! Slecht voor de game producenten maar niet per definitie slecht voor Sony.
Duh, Sony vraagt een kleine fee voor de games omdat ze anders nooit hun investeringen terug krijgen. Nu al gekraakt, al dan niet in de PSP emulator zal de game-industrie zeer terughoudend maken t.o.v. dit platform en dit betekent dat Sony de investeringen niet zal terugverdienen. Dit is slecht nieuws en stopt de vernieuwingen.

Jammer. Wederom dank aan de bewegingen die claimen op te komen voor de vrijheden ... het is zo stoer om software beschikbaar te maken voor iedereen maar ook de game fabrikanten kapot te laten gaan en verantwoordelijk te zijn voor ontslagen ontwikkelaars die thuis een gezin hebben.

Maar ja, egoïsme viert hoogtij, als je maar gratis kunt gamen. Het dood elke vernieuwing.

[Reactie gewijzigd door hamsteg op 23 juli 2024 06:44]

Anoniem: 271482 @hamsteg20 december 2011 12:51
Je kan unsigned code runnen op de PSP-emulator, niet native op de Vita. En zelfs al zou dat kunnen, eerst wachten tot er een run op deze "makkelijk te hacken console" komt, en dan het lek patchen...
Nou, dat vraag ik me af, bij bijvoorbeeld consoles is het zo, dat ze de apparaten soms zelfs onder de kostprijs verkopen, en dan geld krijgen voor de verkochte spellen.
ook @sorcerer:

Paul1501 doelt hws op de verkoopcijfers van de games... hier wordt immers aan verdient, aan de consoles zelf niets tot zeer weinig. Al de homebrew verkopen kan sony z'n reet niet roesten ben ik bang.
Natuurlijk is het slecht voor Sony. Het zal inderdaad de verkoop van PSVita's stimuleren, maar de winst zal dalen. Alle fabrikanten van consoles verdienen groot geld aan het verkopen van licenties voor games (De licentie die gameproducers het recht geeft spellen op de markt te publiceren). Misschien heb je het niet gelezen, maar het stond zelfs een aantal keer op Tweakers dat het fabriceren van een Playstation 3 duurder is dan de verkoopprijs, de eerste paar jaar dat het op de markt was. Dit zal niet anders zijn voor de Playstation Vita
Ik denk niet dat Sony met de prijs van €250 überhaupt op de hardware verdient.
Een jailbreakbare unit zou de verkoopcijfers alleen maar bevorderen.
In hoeverre zal dat zijn? Daarnaast, Sony hoeft in principe geen hoge verkoopcijfers te hebben want ze maken verlies op elke Vita. Ze moeten het hebben van de game/accessoireverkoop.
Ze hebben er baat bij om zoveel mogelijk consoles te verkopen, want dat wil zeggen dat ze de kosten van de ontwikkeling en machines meer kunnen spreiden.

Als je bijvoorbeeld een kost van 1 miljoen euro moet toekennen aan 10.000 consoles (=100 euro per console) of 500.000 consoles (= 2 euro per console) dan is de keuze snel gemaakt want: Omzet - kosten = Winst (of verlies)
En het aantal games verminderen. Een ‘jailbreak’ heeft op lange termijn alleen maar negatieve gevolgen omdat gameproducenten het systeem links laten liggen. Dit nieuws voorspelt weinig goeds, zeker niet als het zo snel na de release al komt.
Reken maar van yes dat ze daar snel korte metten mee maken dan...
Ik denk alleen dat Sony nu waarschijnlijk de PSP-emulatie volledig eruit zal halen. (zie OtherOS)
Beetje kortzichtige reactie.
De 'hack' is echter niet van toepassing op de firmware van de Vita zelf; de PSP-emulator draait vermoedelijk binnen een virtuele machine die de hardware van de Vita niet direct kan aanspreken.
Via OtherOS konden mensen dumps maken van de BD schijfjes en uiteindelijk zelfs volledige controle over de PS3 krijgen. Tot nu toe werkt deze hack alleen binnen de emulator en heeft dus geen invloed op de Vita zelf.

Verder is dit makkelijker te patchen dan de security problemen met OtherOS.
Plus dat het hacker proof houden van OtherOS volgens SONY ook veel mankracht koste. Zeker met al die verschillende modellen.
Combineert met het feit dat OtherOS hun geen extra inkomsten leverde, snap ik wel dat ze het hebben afgeschoten. (Geen inkomsten, veel extra onderhoudskosten,etc)
Maar deze discussie is al gevoerd.

Met PSP emulatie kunnen ze wél geld verdienen door PSP spellen opnieuw te verkopen.
Anders dan met de PS2 emulatie op de PS3 is hier geen extra hardware voor nodig.
Dus waarom zouden ze het eruit slopen ?
De firmware wordt waarschijnlijk toch weer gepatched.
Ben bang van wel, ja.

Het zijn de hackers die de gaming industrie kapot maken! (Volgens Sony)
Ze zijn er rap bij, die japanners, hij is, wat, zaterdag gereleased?
Chapau.
Anoniem: 405407 @Schway19 december 2011 19:53
Enkele dagen geleden zelfs! "knap" van hem!
Tis maar wat je knap vind. Het enige dat hij gedaan heeft is een al bestaande exploit even uitproberen op de Vita. Hij heeft ongeveer evenveel moeite gedaan als degene die geprobeerd heeft een flashcard in de 3DS te steken en erachter kwam dat het werkte..
En het kat en muis spelletje begint :)
Ben benieuwt weer dit nu weer naartoe gaat lijden, bij de PSP was de homebrew scene altijd erg levendig!
homebrew niet, maar wel het illegale circuit
Want linux draaien op je PSP was niet echt handig.
Persoonlijk vind ik het slecht dat Sony hier niet aan heeft gewerkt gezien het uitgevoerd is met een bestaande exploit. Zeker gezien Piracy de PSP sales aardig gesloopt of in ieder geval verlamd heeft.

Ik hoop niet dat de Vita gekraakt zal worden, zou dit echt zonde vinden. Niet iedereen zit te wachten op iPhone spelletjes met een diepgang van niks.

[Reactie gewijzigd door HitDyl op 23 juli 2024 06:44]

Het draait in de PSP-emulator.
Het is waarschijnlijk een exploit in een PSP spel.
Als Sony de PSP emulator heel anders opgezet had als een normale PSP, dan werken de PSP spellen niet meer.
Dus de kans bestaat gewoon dat als er een PSP spel met een bug is, dat die bug er nog steeds zit als dat spel gedraait wordt in de PSP emulator op de Vita.
Kan je denk ik weinig aan doen.
Klopt, Nintendo heeft in principe hetzelfde met haar 3DS. Daar kan je ook een flashcard in stoppen waarop DS games werken, maar 3DS games zijn nog altijd onmogelijk.
Klinkt logisch ja, alleen is de exploit op de psp wel gepatcht dan zou dat toch ook moeten kunnen op de emulator
Ik zie nog niet een heel groot probleem. Omdat de homebrew apps binnen de PSP emulator draaien, lijkt het me onwaarschijnlijk dat je hiermee Vita games kan kraken, die waarschijnlijk gewend zijn de hardware op een andere manier aan te spreken.

De positieve kant is dat hobbyisten dingen als een game boy emulator kunnen gaan bouwen, die weinig systeemresources nodig heeft dus sowieso wel doorkomt met de resources die de PSP emulator krijgt.

Erg leuk dat je homebrew apps kan draaien binnen een beveiligde omgeving. Het lijkt me echt een plus voor de Vita, hoewel Sony het waarschijnlijk anders gaat zien.
een gameboy emulator voor de PSP is er al:

http://www.youtube.com/watch?v=0-JxSPBPdrE

Heb me daar prima mee vermaakt, vroeger de F-Zero en Mario/Wario helemaal doodgespeeld op de GBA, en ik heb dat nog eens lekker overgedaan op de PSP en misschien binnenkort op de Vita :)
Dat was snel, hoe lang is het ding al uit? Goed, homebrew is natuurlijk altijd leuk, zolang het maar niet te makkelijk is om mee te piraten want dan lijden ook de verkopen eronder.
PSP is al jaren uit, en het gaat hier dus om een hack die gewoon op de originele PSP werkt..
Bovendien kan Sony met een firmware-update ook de firmware van de PSP-emulator bijwerken om het beveiligingsgat te sluiten.
In het geval van Sony wil dat zeggen dat ze de functionaliteit er uit slopen in plaats van het lek te dichten 8)7

OT: best wel snel gevonden, ik vraag me af hoe snel ze een mogelijkheid gaan vinden om op het hele systeem native code te draaien. Dan is het toestel al een pak interessanter in mijn ogen. Wel jammer dat de mogelijkheid om native code te draaien ook steeds de deur tot piraterij openzet, dat is dan ook de logische reden om die dingen zo snel mogelijk te patchen
En door dit soort acties worden er radicaal features van het apparaat gegooid.
Anoniem: 279448 19 december 2011 20:27
De vraag is nu, hoe krijg ik er 1tje hier... mijn andere PSP kwam uit Maleisie destijds, bij de lancering.
Play-asia verkoopt ze. Alleen moet je wel bereid zijn om erg veel te betalen. Errrrg veel...
Anoniem: 260538 @ksborg19 december 2011 21:27
Zelfs voor de normale prijs lijkt het me niet de moeite waard met de sterke yen en verzendskosten/eventuele invoerkoesten. Je kan beter 2 maandjes wachten!
http://www.japan-codes.com/psn/

Je kan het beter hier halen dan,, hier is het veeeeel goedkoper

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.