Tip de redactie

Cisco neemt KiSS over voor 61 miljoen dollar

Door Gabi Gaasenbeek, 24 juli 2005 22:3137 reacties, submitter: sunturion, bron: Cisco

KiSS logoCisco heeft definitief een overeenkomst gesloten om KiSS over te nemen voor 61 miljoen dollar. De aankoop is met name bedoeld voor de Linksys-divisie. KiSS is gespecialiseerd in netwerk-geschikte entertainment producten. De overname zal worden afgerond in het eerste kwartaal van Cisco's financieel jaar 2006. Charles Giancarlo, hoofd van Cisco-Linksys, verwacht dat meer home entertainmentproducten zullen worden aangesloten op het thuisnetwerk omdat steeds meer content wordt aangeboden via het internet. Linksys zal de bestaande producten van KiSS in Europa blijven ondersteunen en verkopen. In de toekomst zal de divisie met een eigen lijn van producten komen.

Reacties (37)

Lees meer


Uitgebreide review van de Nikon D50

Door Gabi Gaasenbeek, 24 juli 2005 20:4324 reacties, submitter: T.T., bron: DPReview

DPReview heeft een review van 27 pagina's gewijd aan de Nikon D50 DSLR-camera. De camera is sinds april van dit jaar verkrijgbaar en wordt gezien als een instapmodel. In de review wordt gekeken naar het ontwerp, de opties, menu-items en performance. Daarnaast wordt een vergelijking gemaakt met diverse andere camera's uit hetzelfde of aangrenzend segment, zoals de Canon EOS 350D en de wat duurdere Nikon D70s.

Nikon D50 + AF-S DX 18-55 f/3,5-f/5,6G ED + AF-S DX 55 - 200 f/4,0-f5,6G ED (zwart)

De body van de D50 is wat kleiner dan die van de D70/D70s en is ongeveer 60 gram lichter. Vergeleken met de 350D van Canon is de camera een slagje groter en 80 gram zwaarder. De D50 start snel en is altijd klaar om te schieten. Op het gebied van de sensor en de image processing werkt de camera anders dan de D70/D70s. De D50 heeft minder last van moiré, maar de beelden zijn ook minder scherp dan die van bovengenoemde grotere broertjes. Opvallende prestaties levert de D50 als het gaat om noise. De camera heeft de laagste noise van alle recent gereviewde budget DSLR's. De kleurinstellingen zijn standaard wat feller dan bij de D70s, maar dit is door de gebruiker aan te passen.

Nikon Logo (klein, goed voor witte achtergrond)Op de performance en flexibiliteit is bij de productie van de D50 niet bezuinigd, zo concludeert Phil Askey. De kitlens wordt gezien als 'Average', dit kan een reden zijn om bij aanschaf te kiezen voor een wat betere lens. De reviewer is erg te spreken over de 'feel' van de camera, de D50 is niet groot maar zeker ook niet zo klein dat vasthouden of bedienen problemen oplevert. De D50 ontvangt van DPReview de hoogst mogelijke beoordeling: Highly Recommended. Discussieren over deze camera kan ook in dit forumtopic.

Reacties (24)

Lees meer

Meer details over Nikon D200 gelekt
Meer details over Nikon D200 gelekt Nieuws van 31 oktober 2005
Sony introduceert Cyber-shot DSC-R1
Sony introduceert Cyber-shot DSC-R1 Nieuws van 8 september 2005
Fuji FinePix S9500 in september uit
Fuji FinePix S9500 in september uit Nieuws van 2 augustus 2005
Nikon D50 in reflextest
Nikon D50 in reflextest Nieuws van 6 juli 2005
Nikon bevestigt komst D50
Nikon bevestigt komst D50 Nieuws van 1 april 2005
Nikon D70 hands-on preview
Nikon D70 hands-on preview Nieuws van 5 februari 2004

Gigabyte boort nieuwe markt aan met mobiele telefoons

Door Harold van der Wal, 24 juli 2005 19:1441 reacties, bron: MobileBurn

Gigabyte Communications, een dochter van hardware-fabrikant Gigabyte, heeft in Taiwan zijn eerste mobiele telefoon op de markt gebracht. In februari van dit jaar werd het apparaat, samen met een handheld voor de zakelijke markt, gepresenteerd tijdens CeBIT 2005. Gigabyte was tot nu toe vooral bekend van hardware en pc-systemen en wil nu ook een deel van de telefoniemarkt in handen krijgen. Het model dat geïntroduceerd is, de g-X5, is een ovale telefoon die gericht is op jonge gebruikers. De g-X5 beschikt over een 176x220-kleurenscherm, een megapixel-camera, een opening voor miniSD-kaarten en een accelerometer die de bewegingen van de telefoon detecteert. Dit laatste zou onder andere gebruikt kunnen worden voor de besturing van games.

De afmetingen van het apparaat zijn 97x54x26 millimeter en het geheel weegt 106 gram. Als netwerk zijn GSM900, 1800 en 1900 te gebruiken, Bluetooth wordt niet ondersteund. De prijs komt in Taiwan rond de 350 euro te liggen. Of de telefoon buiten dat land beschikbaar wordt is niet bekend. Het andere model is bekend onder de naam gSmart en heeft Bluetooth, WiFi, een TV-tuner, FM-radio, een camera van twee megapixel en Windows Mobile aan boord. Net als de g-X5 beschikt het over een uitschuifbaar toetsenbordje.

Gigabyte g-X5 Gigabyte g-X5

Reacties (41)


Spambestrijders onder vuur wegens ddos

Door René Wichers, 24 juli 2005 17:2139 reacties

Het Californische Blue Security heeft een anti-spamprogramma opgezet dat onder vuur is komen te liggen vanwege de gebruikte methodiek. Gebruikers die aan het 'Do Not Intrude'-programma deelnemen installeren een client die ingezet kan worden om websites van spammers massaal te bezoeken, wat in de praktijk hetzelfde effect heeft als een distributed denial of service-aanval. Zowel spam die door de gebruikers wordt aangemeld als ongewenste mail die door de honeypot-adressen van Blue Security wordt opgepikt is aanleiding voor maatregelen, aldus het bedrijf: eerst wordt de spammer - indien mogelijk - gewaarschuwd, maar als dat geen effect heeft, wordt de geadverteerde site platgelegd. De firma ziet dit zelf als ethisch verantwoord: spammers kunnen de actie voorkomen door de bij Blue Security aangemelde adressen te ontzien.

Blue Frog-logo De Coalition Against Unsolicited Commercial E-mail keurt de werkwijze van Blue Security ondubbelzinnig af. Woordvoerder John Levine claimt dat 'opzettelijke aanvallen jegens websites illegaal zijn'. Alle bekende bezwaren tegen gecoördineerde aanvallen, en dan met name de enorme netwerkbelasting die dergelijke acties veroorzaken, zouden van toepassing zijn. Lycos haalde eerder een anti-spamscreensaver van de markt nadat vergelijkbare kritiek werd geuit.

Deelname is vooralsnog gratis en de code van de gebruikte software is gepubliceerd om de goede bedoelingen van 'Blue Frog' te onderstrepen; maar Eran Reshef zei namens het bedrijf dat de dienst in de toekomst misschien geld gaat kosten. Eerst moet het programma echter breed ondersteund worden; naar schatting zouden spammers pas effectief gedwarsboomd kunnen worden als rond de honderdduizend mensen de software gaan gebruiken.

Reacties (39)

Lees meer

Spammer boos op Blue Frog
Spammer boos op Blue Frog Nieuws van 5 mei 2006
AOL verloot goud en auto van spammer
AOL verloot goud en auto van spammer Nieuws van 11 augustus 2005

Apple 'in the mix': DJ-console met iPods als geluidsbron

Door Arthur Scheffer, 24 juli 2005 14:0094 reacties, bron: EnGadget

Voor iedere DJ die zijn cd-collectie liever thuislaat, heeft het Amerikaanse Numark een mixing console geïntroduceerd die twee iPods als geluidsbron gebruikt. De iDJ is een tweekanaals mixer die gebruikers de mogelijkheid moet bieden om hun digitale muziek naadloos te integreren met muziek van andere bronnen. Ieder kanaal beschikt over een driebands equalizer, gain control en een line fader, en verder zijn een microfooninvoer, hoofdtelefoonuitgang en USB-verbinding aanwezig. Ook de opnamemogelijkheden van de iPod worden volledig ondersteund. De iDJ ondersteunt ieder model van de iPod vanaf versie 2, met uitzondering van de Shuffle, en zal vanaf de zomer beschikbaar zijn voor een verwachte winkelprijs van ongeveer $249.

Numark iDJ

Reacties (94)


Brein wint kort geding over dvd-kopieersoftware

Door Gabi Gaasenbeek, 24 juli 2005 12:55103 reacties, bron: Webwereld

Stichting Brein logo (scherper)Stichting Brein heeft het door hen aangespannen kort geding rondom dvd-kopieersoftware gewonnen. Het Nederlands postorderbedrijf Teledirect mag hierdoor het programma DVD X Copy niet meer verspreiden. Deze software kan worden gebruikt om de kopieerbeveiliging van dvd's te omzeilen. Brein geeft aan dat het verspreiden van dit soort tools al per 1 september 2004 is verboden. In de VS is DVD X Copy verboden. De maker van het programma, 321 Studios, is door de perikelen rondom de software inmiddels failliet. Teledirect is tot nu toe niet bereid geweest om vrijwillig mee te werken. Brein wil schadevergoeding eisen van Teledirect voor de reeds verkochte producten en verdiende winst.

Reacties (103)

Lees meer


Vista overweegt aanklacht Microsoft over handelsmerk

Door Wouter Tinus, 24 juli 2005 12:0996 reacties, bron: Seattle Times

Het Amerikaanse bedrijf Vista overweegt een aanklacht tegen Microsoft in te dienen omdat het de volgende versie van Windows (codenaam Longhorn) dezelfde naam wil gaan geven. Vista is een bedrijf gespecialiseerd in zakelijke sofware en heeft al in 1999 een handelsmerk op zijn eigen naam geregistreerd. Saillant detail is dat het bedrijf praktisch in dezelfde straat gevestigd is als Microsoft. Toen eigenaar John Wall het nieuws hoorde was hij dan ook 'not amused', en liet aan de Seattle Times weten dat hij zeker de confrontatie met Microsoft aan wil gaan. Het moet nog uitgezocht worden hoe sterk Vista juridisch staat, maar Microsoft lijkt zich in ieder geval geen zorgen te maken. De term Vista zou door veel bedrijven gebruikt worden in verschillende producten. Microsoft heeft de combinatie van 'Windows' en 'Vista' geregistreerd, terwijl het bedrijf Vista alleen de combinatie van de woorden 'Vista' en 'com' bezit. Daarnaast is het nog de vraag of de producten van de twee bedrijven wel genoeg op elkaar lijken om te kunnen spreken van inbreuk op het handelsmerk.

Windows Vista logo

Reacties (96)


Sun zegt AMD te gaan helpen met ontwikkeling Opteron

Door Wouter Tinus, 24 juli 2005 11:3819 reacties, bron: News.com

David Yen (een hooggeplaatste medewerker van Sun) heeft deze week gezegd dat zijn bedrijf AMD gaat helpen met het ontwerpen van toekomstige generaties van de Opteron. Volgens hem gaat het om een logische stap die voortvloeit uit een aantal eerdere samenwerkingen tussen de twee bedrijven. Zo is Sun bijvoorbeeld lid van het HyperTransport Consortium en is het een van de meest actieve supporters van Opteron-servers. Sun heeft in principe genoeg ervaring met het ontwerpen van processors; het bedrijf onderhoudt immers al ruim tien jaar zijn eigen architectuur (SPARC). Hints over dingen die Sun voor AMD zou kunnen betekenen werden niet gegeven, maar wellicht moet het antwoord hier worden gezocht: Tegelijk met de aankondiging van de Opteron met twee cores heeft AMD gezegd dat ze op verzoek van Sun een high-power versie van de processor gaan ontwikkelen, die dankzij een hoger TDP (dus extra koeling) betere prestaties kan bieden. Het enige wat AMD er nu echter over kwijt wil is dat het een goede relatie met Sun heeft waarin samenwerking inderdaad een rol speelt. Over specifieke projecten worden echter geen uitspraken gedaan.

Sun Fire V20z dual Opteron-server perspic (groot)

Reacties (19)


Computer-On-a-Stick: USB-Flashdrive met OS

Door Gabi Gaasenbeek, 24 juli 2005 09:5466 reacties, bron: FingerGear

FingerGear heeft een USB-memorystick met een op Linux gebaseerd besturingssysteem erop geïntroduceerd. 'Een USB-stick hoeft niet alleen voor opslagdoeleinden te dienen', aldus het bedrijf. De zogenaamde 'Computer-On-a-stick' is momenteel te verkrijgen in een 256MB-versie, er zijn plannen voor meerdere varianten vanaf 512MB tot 8GB aan opslagcapaciteit. Het systeem laat niets achter op de pc waaraan het gekoppeld is geweest en ook de beveiliging van wachtwoorden en persoonlijke gegevens wordt gewaarborgd. De Computer-On-a-stick kost 149 dollar. Computer-on-a-stick (USB-memorystick)

Behalve het op Debian gebaseerde besturingssysteem bevat het device ook de Gnome-desktopomgeving, de OpenOffice.org-software, de Firefox-webbrowser, een e-mailclient, instant-messagingsoftware en een programma om PDF's te bekijken en te maken. Via DHCP verkrijgt het systeem zijn eigen netwerkinstellingen. Naast al deze software is er nog ongeveer 60MB aan ruimte over voor het opslaan van bestanden.

Reacties (66)