Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 13 reacties
Bron: IDG

Door seizoensinvloeden is de verkoop van mobiele telefoons in het eerste kwartaal van 2005 licht gedaald ten opzichte van het laatste kwartaal van 2004. In de eerste drie maanden van 2005 zijn 174,3 miljoen telefoons verkocht, terwijl in de driemaandelijkse periode ervoor nog 12,6 procent minder verkocht werd. In vergelijking met een jaar geleden zijn in het eerste kwartaal van 2005 9,2 procent meer mobieltjes over de toonbank gegaan. Evenals in voorgaande periodes was Nokia ook in de eerste maanden van 2005 marktleider met een marktaandeel van 30,9 procent. Het Finse bedrijf heeft echter wel 18,6 procent minder verkocht dan in het vorige kwartaal. Motorola had een tweede plaats, voornamelijk doordat telefoons meer verkocht werden in Europa en de Amerika's, in totaal heeft Motorola echter 9,1 procent minder verkocht. Het bedrijf had in Q1 2005 een marktaandeel van 16,5 procent.

CameratelefoonOp de derde plaats stond Samsung. Dit bedrijf bezat in het afgelopen kwartaal een marktaandeel van 14,1 procent en was het enige bedrijf dat meer, namelijk 16,1 procent, verkocht heeft in het afgelopen kwartaal ten opzichte van de driemaandelijkse periode ervoor, dan de andere grote producenten van mobiele telefoons. Dit heeft ervoor gezorgd dat het verschil in marktaandeel tussen Samsung en Motorola sterk verkleind is. LG Electronics heeft zijn vierde plaats versterkt en het bedrijf heeft nu 6,4 procent van de markt in handen. Sony Ericsson heeft de vijfde plaats weer van Siemens overgenomen. De joint-venture had in het afgelopen kwartaal een marktaandeel van 5,4 procent.

#FabrikantQ1 '05 - verkochte telefoonsQ1 '05 - marktaandeel
1Nokia53.800.000 30,9%
2Motorola28.700.00016,5%
3Samsung24.500.00014,1%
4LG Electronics11.100.0006,4%
5Sony Ericsson9.400.0005,4%
Overige46.800.00026,9%
Totaal174.300.000100,0%

Lees meer over

Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (13)

dat mensen nog steeds nokia kopen. Ik heb er zelf 2 gehad en ze bevielen me totaal niet. Heb ook Motorola en Siemens gehad, die waren stukken beter!!!
Hoop dat SonyEricsson een groter aandeel krijgt, ze maken namelijk goeie foons. Met de k750i moet dit zeker gaan lukken
Erg naief hoor, wat jij niet koopt/goed vindt hoeft nog niet voor iedereen te zijn hoor.

Nokia maakt imho best goede producten, zo ook Sony,Motorola, Siemens, etc.

Over smaak valt niet te twisten en elk merk heeft wel zun goede/brakke modellen.
het is vooral ook zo dat ik van andere mensen ook niet al te poositieve reacties krijg...bijna iedereen die ik ken had eerst een nokia, maar zijn overgestapt op vooral de samsungs. Dus het is neit alleen wat ik er van vind
Nokia's "jongerenseries" (de 3xxx) en dat soort prul zuigt. Zakelijk (6xxx) maken ze goede spullen. Heb op mijn stage veel mee te maken gehad, weinig uitval, en zelf heb ik een Nokia 6600. Die bevalt ook nog steeds prima. (7 maanden nu ongeveer)
De Nokia 3410 die ik hiervoor (ja, het is vreemd dat ik weer voor Nokia gegaan ben ja :P) had ging 2 weken mee, en werd niet gerepareert vanwege "waterschade"(bullshit).
Net of de 6600 een zakelijk toestel is.. :[
http://www.nokia.nl/nl/telefoons/modellen/3410/index.html
http://www.nokia.nl/nl/telefoons/modellen/6600/index.html
De 6600 is een beetje een tussenvorm, maar ze mikken wel degelijk meer op de zakelijke/30+'ers markt hiermee. Deze looks zullen onder jongeren niet bijzonder populair zijn denk ik. Antraciet of roze...

@Mariusjr: Het was voorjaar :+
Sorry hoor, maar die series zijn volgens mij meer op prijsklasse gericht. Sommige jongeren willen een goedkope telefoon, sommige willen er een met alles er op en eraan.

(Je bent zelf een redelijk bewijs hiervan. Ik kan 19 niet echt oud noemen.)

Echt zakelijk gericht is de 9xxx serie. Daar heb ik nog nooit iemand van 16 mee zien lopen.
Dat mensen nog bij de Vobis kopen, die winkel bevalt me totaal niet ;)

ieder zijn ding denk ik heh..
'dat mensen nog steeds nokia kopen. Ik heb er zelf 2 gehad en ze bevielen me totaal niet.'

Dat niet meer mensen Nokia kopen snap ik niet, mijn 3210 heeft het ruim 4 jaar gedaan en nooit problemen mee gehad... :Z
Door seizoensinvloeden is de verkoop van mobiele telefoons in het eerste kwartaal van 2005 licht gedaald ten opzichte van het laatste kwartaal van 2004
Wat is hier het seizoensinvloed? Gaan mensen bij mooi weer meer bellen/nieuwe telefoons kopen :? Seizoen is nog altijd lente, zomer, herfst, winter. Ik zie niet in wat dat hiermee te maken heeft. Het zou wel een tendens kunnen zijn (in het begin van het jaar kopen minder mensen een mobiel omdat ze geen geld hebben oid). Maar het is imho geen seizoensinvloed.
in de herfst regent het vaker, en heb je meer waterschade, en worden er meer mobieltjes verkocht...

nee, serieus.. eind van het jaar heb je gewoon meer aanbiedingen omdat de winkeliers van de oude voorraad afwillen, omdat er weer nieuwe modellen komen.

Kortingsacties betekend meer verkochte mobieltjes.
Onder seizoensinvloeden valt bv ook (in het laatste kwartaal) kerstmis en thanksgiving in Amerika. Zo vallen er ook nog wel andere dingen te bedenken die vallen onder seizoensinvloeden.
Ik heb de cijfers nu meerdere malen doorgelezen en volgens mij kloppen ze niet.
Er worden cijfers vergeleken met vorige kwartaal, met vorig jaar, en ook nog gecorrigeerd voor seizoens invloeden.

Nokia, 18.6 % daalt
Motorola 9.1% daalt
Samsung 16.5% stijgt (als enige)
Dus zullen SonyE en Siemens ook gedaald zijn....

Volgens mij zou het vele malen duidelijker zijn als de absolute cijfers op een rijtje gezet worden. (origineel is al beter te lezen/begrijpen/interpreteren)

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True