Reactie op SizzLorrDus een MP3 bestand opzich is niet illegaal maar een MP3 bestand van een CD die je niet hebt aan geschaft wel.
*Zucht*, maar weer eens, voor de zoveelste keer:
mp3 files zijn niet illegaal! Geen enkele!!!
Bezit van origineel is absoluut niet noodzakelijk.
Met dit soort opmerkingen wordt de mythe van Brein alleen maar in stand gehouden!!!!
Geloof je het niet, lees dan de wetgeving er maar eens goed op na. (Ondertussen links genoeg bekend dacht ik zo)
*mopper*
@Afterlife: mp3-files, verkregen door downloads zijn in Nederland legaal.
Klaar!
Stichting Brein en verwanten belichten graag de voor hun gunstig zijnde onderdelen van de auteurswet. De meeste mensen verbinden de auteurswet dan ook meteen met "bescherming van de auteurs en hun gemachtigden". Echter: de auteurswet is er ook voor ons! Het zorgt ervoor dat eenieder, ongeacht financiële status, toegang moet hebben tot kennis en cultuur. (Boeken, muziek etc). Dat is een groot goed en door de eenzijdige interpretatie van Brein enzo, dreigt dit in vergetelheid te raken!
Dat is ook de reden dat ik regelmatig toch weer ff van me afbijt hier!
Vroeger waren er alleen de bibliotheken waar boeken etc fysiek aanwezig waren. Daar kon iedereen gratis toegang toe krijgen. Iets lenen koste dan een kleinigheid.
Tegenwoordig biedt het internet de toegang tot het kennis en cultuurgoed. p2p maakt daar een belangrijk deel van uit.
Het gezeur en geklaag over "copyright" moet maar eens afgelopen zijn. Geen enkel argument van Brein en consorte houdt stand.
Wat Brein doet is vals sentiment kweken!
Ethisch? Bekijk het eens van deze kant: De muziek-"industrie" heeft maar één doel: zo snel mogelijk, zo veel mogelijk geld verdienen. Daar is kunst en cultuur niet mee gedient. Het wordt gedegradeerd tot een fastfood achtig iets......... Bedenk eens hoe men dit zal beschouwen over een paar eeuwen..... Wie besteelt eigenlijk wie???? Ik stel: wij worden bestolen! En wel van niet commerciële produkties, die inhoud hebben. Echte cultuur en kennis dus!