In de Tweede Kamer hebben leden van D'66, PvdA, SP en GroenLinks vragen gesteld over het aanstaande mantelcontract tussen de overheid en Microsoft, aldus de Automatisering Gids. Het Rijk staat samen met een aantal gemeenten op het punt met de softwaregigant een contract af te sluiten dat voorziet in licenties voor ruim 245.000 werkplekken. Zowel besturingssystemen als applicaties en server-client software is opgenomen in de overeenkomst, die de overheid zou verplichten tot het aanschaffen van 147 miljoen euro aan Microsoft-software over vijf jaar, met terugwerkende kracht ingaand vanaf 1 januari 2004. Hoewel de meningen naar verluidt nog verdeeld zijn - zes departementen zijn tegen, zeven voor -, moeten de plaatsvervangend secretarissen-generaal al op 16 december een definitief besluit nemen.
0px;" title="Tweede Kamer (klein)" alt="Tweede Kamer (klein)" align=right hspace=5 vspace=1>De vier kamerleden vragen zich af hoe de exclusieve onderhandelingen passen in de vereiste Europese aanbestedingsprocedure, en willen ze weten waarom de overheid een dergelijk groot contract afsluit met een bedrijf dat eerder veroordeeld is tot het overtreden van mededingingswetten. Bovendien wil het viertal verheldering over hoe een dergelijk contract rijmt met het OSOSS-programma (Open Standaarden en Open Source Software voor de overheid) en de 'motie Vendrik'. Laatstgenoemde werd in 2002 aangenomen, en eiste niet alleen dat de overheid in 2006 alleen nog maar gebruik zou maken van open standaarden, maar ook dat onderzocht zou worden welke rol open source software zou kunnen spelen voor de overheid.

Op de site van de softwaregigant staan de proefprojecten
In medio 2003 deed 
Microsoft hoopt dat op de lange termijn alle laptops voorzien zijn van functionaliteit van tablet pc's. Dit betekent dat bijvoorbeeld handschriftherkenning en andere functies in het besturingssysteem aanwezig zijn, ook als de gebruiker zijn laptop op de traditionele manier gebruikt. Het is nog onbekend of er opnieuw een speciale Windows-versie voor tablet pc's zal komen als Longhorn op de markt komt. De mogelijkheid bestaat dat het softwarebedrijf de functionaliteit van tablet pc's wil integreren in de gewone Longhorn-versie. Ondanks inspanningen van Microsoft worden er nog altijd niet zoveel tablet pc's verkocht als het bedrijf zou willen. Om hieraan te werken, zullen fabrikanten de prijs van deze pc's verlagen en meer softwareoplossingen aanbieden op basis van tablet pc's.
Van elk bord worden eerst de eigenschappen besproken en wordt de layout van de plank bekeken. Deze layout is namelijk niet alleen van belang voor het plaatsen van uitbreidingskaarten, maar kan ook zijn gevolgen hebben voor het monteren van een ander koelblok. Hoewel deze factoren niet over het hoofd gezien mogen worden, zijn de prestaties natuurlijk de belangrijkste criteria en bijgevolg worden ook deze onderzocht. Zowel een gewone benchmark als een test waarbij maximaal overgeklokt wordt behoren tot het pakket. Daarnaast worden ook enkele tests met betrekking tot DirectX 8 en 9 uitgevoerd.

